Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Как да рестартирам до по-добро ниво на здраве?  (Прочетена 10098 пъти)

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187

Содата има няколко начини на употреба, според зависи какво ти е нужно. Също е Номер 1 убиец на никотиновата зависимост. Аз като пия сода и 5-6 часа не мога и да си помисля за цигара, а ако запаля веднага започва да ми се гади. Та съм на път да ги спра  :)

Иначе в тези статии (прикачам ги долу), които четох се препоръчва от някой доктори содата да се пие с горещо мляко, усвоявала се е по-добре от тялото. Прочети си ги и прецени какво ще е най-подходящо за твоето тяло.  :)


http://dox.bg/files/dw?a=7a6e0067e0
http://dox.bg/files/dw?a=fbff08da2a
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

мерси, Съни!   :love_006 - emotloader:
Активен

ecoBUL

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

А някой от вас знае ли ефикасен метод за отказване на цигарите ? Воля не е отговор ;) не че не трябва

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

прав си, добре, че си го осъзнал!
не толкова воля, колкото силен мотив!
както се получи при мен - аз бях пушач от 13 - годишно дете, келешлък, пушила съм ги близо 20 години и даже с трите ми бременности щото не ми ставаше лошо, та дънех по две кутии цигари и литър кафе... е, била съм супер егоист и ужасно съжалявам сега и съм супер благодарна на Бога, че децата ми са здрави, но... отказах ги когато повярвах в Бога и разбрах, че това е грях.

а иначе, макар да съм магистър - фармацевт и да съм била добре осведомена за всички вреди от цигарите, не престанах да пуша даже заради децата...
за такова ужасно нещо става дума...

единствено това ме спаси - вярата в Бога и разбирането, че това е нещо, което не Го прославя.
но, признавам, беше ми трудно, щото тогава още нямах разбирането, че в много от случаите става дума за демонично влияние, което, ако човекът е вярващ, може да се отърве от него и да се прекъсне набързо зависимостта.
това, междувпрочем, важи за всички зависимости.
иначе, това, което се прави за детокс е важно, но не е определящо за успеха на човека при отказ на дадено пристрастяващо нещо.
Активен

ecoBUL

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

Мерси iskrena :) мотив имам искам да избягам маратон пролетта мисля, че се вписва в богоугодните неща :) но пак е трудно.

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Гладуването само на вода помага за разделянето с най-различни наркотични зависимости.
Активен

Крем

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58

Здравейте! Най-обикновена сода бикарбонат ли се използва за тази процедура? И колко точно се слага? И последен въпрос - колко дълго може (трябва) да се пие?  :Content_22:
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

според мен е добре да се купи био- сода, щото другите имали остатъци от алуминий.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Откъде ти си купуваш био сода ?   tooth  tooth  tooth
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

щопък?
на Зоята не е ли био?
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187

Здравейте! Най-обикновена сода бикарбонат ли се използва за тази процедура? И колко точно се слага? И последен въпрос - колко дълго може (трябва) да се пие?  :Content_22:
Аз си купувам най-обикновенна за 40ст. сода.
Прочети тези неща, който съм постнала и ще т исе изясни повече.
Иначе аз си разтварям 5ч.л. сода (като започнах от половин разбирасе) с 4-5 лимона в литър и половина вода, а понякога и повече, зависи как се чувствам.
Някой препоръчват да не се пие повече от месец, но аз тези някой ако ги бях слушала след 5-10г. сигурно щях в гроба да съм.  ;D
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122


Някой препоръчват да не се пие повече от месец, но аз тези някой ако ги бях слушала след 5-10г. сигурно щях в гроба да съм.  ;D

толкова ли фатално би било, ако не я пиеш тази сода?
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

според мен е добре да се купи био- сода, щото другите имали остатъци от алуминий.

От няколко дни ползвам тази http://www.balevbiomarket.com/soda-bikarbonat.html и съм много доволен - няма нищо общо с масово продаваната по магазините като усещане в устата. Засега я приемам директно, държа половин минута в устата (разтапя се сама) и гълтам. После пийвам малко вода. Правя го на гладно или ако почувствам киселини (особено, ако съм си хапнал по-здравословно  ;D). За мен лично високата й цена си заслужава (оставям настрана въпроса дали е спекулативна).
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

благодаря за информацията!
викаш, струва си содата!  :)
само не разбрах по колко вземаш от нея и дали е проблем, ако не е самостоятелно / за пъв път чувам за такъв прием  :) /.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.122 секунди с 23 запитвания.