Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: За тези които искат да качат или отслабнат със суровоядство!  (Прочетена 15738 пъти)

Zane

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
  • Nothing can overpower that from which power comes.

 :D Здравейте.

Реших да пробвам да ви дам съвет как да свалите или качите килограми ядейки сурова храна.  :sorcerer - emotloader: Реших да бъда кратък и да не ви губя от времето.

______________________________________________________

За тези които искат да отслабнат :

Намалете мазнините! Ядки, зехтин, авокадо и наблегнете на въглехидратите (са предпочитане натурални фурми)! Спазвайте правилото 90% въглехидрати, 5% протеини и 5% мазнини.

За тези които искат да качат :

Обратното! Увеличете мазнините. Не препоръчвам употребата на зехтин, но вкарайте в диетата си повече ядки и авокадо и ще видите резултати бързо. Пробвайте да ядете 70% въглехидрати, 10% протеини и 20% мазнини.

Още смятате, че калориите са от значение, а не храната която ядете? Кажете го на дамата която яде поне 3,000 калории на ден и достига до 5,000!



Бананите те правят дебел? Тогава да и кажем да намали от 51, на 40. :D
Активен

purelove

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148

Zane, мястото на този текст не е в този раздел. На второ място това не е форум  "Диети и отслабване" . Храненето е УЧЕНИЕ за Земята и света. Не за стомашно-чревния тракт. Не реабилитирано е мястото на тази тема!

Стига с тези остарели схващания, разглеждащи храната ЕДНОПЛАСТОВО. А именно – като средство за поддържане на оптимално тегло без излишък.  Храната е замърсител за тялото, независимо от произхода, състава, качествата й..., независимо каква е тя. И като знаеш това, 30 банана как ти се виждат сега? Слуз, сгъстена фигуративно казано лепкава кръв, фруктоза, удължена ферментация и иииииии
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

Лунно момиче, какви са тия неща за храната?
това, което говориш просто не е вярно!
храненето си е... хранене, а не някакво си учение за земята и света!

а и бананите ги представяш толкова гадно... не разбирам, защо представяш храната по тоя начин   :surpris_23:
човек е създаден с потребност да яде, нищо лошо и отвратително няма в храната!
Активен

aichryson

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73

Зависи човек във кой етап на развитието си се намира!
Затова и мненията са различни!
Може да е клише, но "Човек се учи докато е жив!"   :love_028:
Активен

Ana

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

И все пак храната си остава външно внесена в тялото ни :-\  На този етап е трудно да я възприемем само като замърсител, но ние знаем, че тя е и това.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Да, това наистина  дозарежда с настроение  в съботната вечер - 17 годишен да ни дава съвети  как да качим със суровоядство, при това - в раздела " съобщения за събития, новини и сурови срещи "

Zane ,ти лично познаваш ли някой , който да е наддал на килограми  по описаният от теб начин?
НО допускам и да си прав..., не случайно  някой беше казал : " Не съм достатъчно млад за да знам всичко"  :sorcerer - emotloader:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

Зависи човек във кой етап на развитието си се намира!
Затова и мненията са различни!
Може да е клише, но "Човек се учи докато е жив!"   :love_028:

то, че е клише не е проблем! :)
проблемът иде от това, че в случая не е валидно!
а не е валидно, щото на какъвто и етап от този си живот / щото няма друг живот в смисъла на прераждане / да се  намира човек, то няма как да се 'научи' да живее без храна... просто това не се учи.

то може да стане само с помощта на външни сили, в повечето случаи зли, демек - демони.
сори, Лунно момиче!
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

... не случайно  някой беше казал : " Не съм достатъчно млад за да знам всичко"  :sorcerer - emotloader:

предполагам, Чърчил в една от първите си речи!   tooth
Активен

aichryson

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73

Всеки има право на мнение!
Стига да има какво да каже...
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

За мен също храната е 100%-ов замърсител. Омръзна ми да слушам за здравословно хранене. Ето защо вече се интересувам от здравословно нехранене. Въпреки че според моите скромни разбирания не храната, а фекалиите са истинският замърсител на тялото. Проблемът е че храната неизбежно се превръща във фекална маса(токсини)!!!
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

то, всеки има какво да каже, не това е важното.
важно е дали казаното е вярно.
Активен

aichryson

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73

Това което преди няколко години е било вярно, след година се подлага на съмнение, и след още една се отрича.
Живеем в динамично време!
Мина времето, когато ни диктуваха какво "е правилно"!
Дойде време във което човек има познания, и може да управлява здравето си!
Активен

purelove

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148

Би било добре преди някой да започне да търси аргументи и да прави обосновки защо някои хора евентуално не са прави,  този някой първо да се замисли, че още в изходната си позиция ние не сме способни на адекватна аргументна размяна, просто защото имаме различни и в повечето случаи много по-малко наблюдения и информация от тях  tooth

Няма да е лошо ако започнете да правите разлика м/у храна и хранителен продукт, както и външно/вътрешно храносмилане. Примерно краствицата съдържа ензими, които разграждат предварително напълно млякото, още при омешването му за таратор. Меда във млякото действа по аналогичен начин. Това, което протича в купата, се нарича "външно храносмилане".  Променя се състава, строежа и отнасянето при постъпването му в организма. И това не е някакъв малък проблем, а ефекта  много лесно се проверява на практика. Това, че на някого в днешно време не са му известни правилните начини за приемане на рзличните храни, не може да представлява никаква основа за констатации от този род, че нещо било принципно вредно. Това, че дадена информация е на страната на страдащите нещастници, не я прави правилна. По-често е точно толкова грешна, колкото е информацията в телевизионните реклами.
« Последна редакция: 30-11-2013, 23:06:02 от Лунното момиче »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

Това което преди няколко години е било вярно, след година се подлага на съмнение, и след още една се отрича.
Живеем в динамично време!
Мина времето, когато ни диктуваха какво "е правилно"!
Дойде време във което човек има познания, и може да управлява здравето си!

че какви знания тогава???   :surpris_23:
ми, ти с горния си пост сама си опровергала възможността за такива   :)

затова, аз съм намерила на какво да се облегна -   непреходно и траещо  до века!
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

Лунно момиче, доста неща казваш, но някак си... малко отнесени и неконкретни, поне на мен така ми звучат, специално в горния ти пост, но и на други места го забелязвам.
Активен

purelove

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148

Лунно момиче, доста неща казваш, но някак си... малко отнесени и неконкретни, поне на мен така ми звучат, специално в горния ти пост, но и на други места го забелязвам.

Не съм от твоята кръвна група.  :) Разбираемо.
Има едно свойство, наречено избирателна пропускливост. Т.е. въможността сам да избираш какво/кого да четеш. Конвенционалната форумна думичка в случая е "igronore" :)  Ползвай я тази опция, за да спестим тази "плява" в темата в момента. Че ако всеки започне да обяснява кое как му звучи, не знам къде ще му излезе края. Няма смисъл да се твари форума. Ако е от любов към чата, обществени платформи много.

Късмет и дано по-скоро излезеш от матричите системи.  :flowers2:
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

е, засега предпочитам да чета, без да ползвам посочената опция   :)
относно матричните системи, там е бая дълга и мътна, а и както посочваш, предвид разликата в кръвните групи, едва ли ще стигнем до съгласие кой , всъщност, има нужда да излиза от някъде...
както и да е, бъди здрава ти и децата ти, а и близките ти!
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Лунна моя приятелко, искрено ти съчувствам.
Благодаря ти за неистовите усилия да обясниш необяснимото за много хора явление - достигане до истинската ни същност. Бих се радвал, ако в някоя друга тема поговорим за връзката между хранене и духовност.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

samarnia

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

По принцип съм на мнението на Лунното момиче, само че винаги ми изскача вътрешно и въпроса: Защо сме родени с храносмилателен тракт? Защо е устроена така системата ни, че без подготовка да не можем да изкараме без храна(разбира се някои могат по-дълго от други)? Защо са ни дадени всички тези дървета с плодове?

Моля не го приемайте като опит за конфликт, просто и аз самата не намирам отговори..
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303

Защо са ни дадени всички тези дървета с плодове?

На мен не ми е много ясно дали са ни дадени.  ;D Дървета не раждат плодовете си за да ни изхранват, а за да се самовъзпроизвеждат... Както и хората не разждат децата си, за да бъдат изядени от лъв, например, колкото и добре да е приспособен стомаха на лъва към разграждане на човешко месо.  :Content_4 - emotloader:

Май единствените неща, на които целта им е да бъдат храна са меда и млякото.
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak
 

Страницата е създадена за 0.12 секунди с 22 запитвания.