Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Експо на Медарите във Варна от 15 август, под фестивален комплекс до слънчевия ч  (Прочетена 12123 пъти)

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/

Експо на Медарите във Варна от 15 август, под фестивален комплекс до слънчевия часовник.
Обади ми се производител от калофер на био мед и така научих, че ще идва във Варна.
Не е зле да се разгледа може и да има ценни попадения !
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

purelove

  • Гост

Здравейте ! В момента се провежда 5-я фестивал на медни и пчелни продукти във Варна. Изложението се провежда в центъра на града (м/у пощата и бившите хали на Пискюлиев). Интересувам се дали някой ще го посещава и евентуално би ли се ангажирал да ми вземе два буркана мед (от детелина и полофлорен), като за целта ще преведа нужната сума по банков път и ще поема транспортните разноски на "доброволеца" :)))))))) Около 15-ти април ще си бъда във Варна. Ако някой ще ходи и не бих го затруднила с молбата си, нека ми пише. Благодаря предварително  :flowers2:

http://www.moreto.net/novini.php?n=167513
Активен

Марияна

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16

Здравейте! Някой може ли да даде информация дали тази година ще се проведе изложение на медарите в София и кога? Реших съвсем наивно да потърся в интернет за този род събития и познайте откъде изскочи единствената смислена информация - от "земя на заем"!! За съжаление информацията е за предишни години и бих била много благодарна на mer и другите, ако могат да дадат нещо по-актуално - особено за София и Пловдив ме интересува  :flowers2: Иначе изпаднах съвсем в недоумение - как може за нещо толкова хубаво и полезно като натуралния мед и пчелните продукти да има толкова мизерна информация в интернет ??? Особено пък за частта как аджеба да си купиш продукти от сертифицирани български пчелари, ако изпуснеш тия 2-3 дена на изложението по големите градове  :surpris_22: Не е възможно, просто не е нормално да няма такива сайтове и блогове, и въобще поне някакви мизерни зачатъци на реклама при условие, че имаш добър продукт!!! :Confus_3:  Прощавайте за искреното ми възмущение, но след час и половина ровичкане из интернет пространството просто се ядосах :( Е, ако някой може да даде информация, линкове (ако пък съм пропуснала нещо случайно...) и неща от този род, ще съм ви благодарна - ще помогнете на един изтерзан потребител...  :love_026: 
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743

ами наистина малко инфо има в нета за меда, но и тук нещата май замират.... броя на пчелите намалява, нещо явно им действа неблагоприятно, с това и количеството мед намалява... дано все пак да продължава да се произвежда в България в добри количества и да оцелеят достатъчно пчели  :surpris_23:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155

До кога е или вече е свършило?
Активен

purelove

  • Гост

До кога е или вече е свършило?

До 1-ви април е бил.  ;D
Активен

Марияна

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16

Тази есен гледах един филм за измирането на пчелите в световен мащаб на екофестивала в кино Одеон, организиран от "Горичка". След масовото измиране на пчели в Северна Америка и Китай (доста по-малко в Европа и то основно във Франция преди около 10-тина години) и няколко години изследвания учените (и да не си помислите, че става дума за държавно финансирани изследвания!) установяват, че причината за отслабения имунитет на пчелите, в следствие на което ги хващат всички възможни болести по тях, е използването на новите пестициди в "модерното" земеделие, и особено на тези от новото поколение отрови, които проникват в тъканите на растението и го правят отровно за всички насекоми, които отиват да си "гризкат" на воля по плантациите... За ефекта върху хората няма да говорим въобще - толкова пари са се изсипали от страна на химическите заводи по лобита и т.н. в Щатите, че комисията, която следи за безопасността от използването им не само не е завършила изследванията си в дългосрочен план, ами се е и "самозакрила" след има-няма година и половина (информацията е по памет, извинявайте, ако има неточни детайли, но по същество е вярна...) Филмът е покъртителен и в прав текст се казват много неудобни истини. Финалът обаче е леко оптимистичен - дадоха какво се е случило във Франция: след множество сериозно организирани протести на пчелари от цялата страна е въведена забрана за използването на тези пестициди и много по-сериозен контрол върху тези химикали. Тамошните пчелари разправяха, че в районите, минали на биоземеделие, популациите на пчелите са се възстановили напълно, така че има светлинка в края на тунела...   :Content_22: Относно България - присъствах на презентация след това за положението на пчелите у нас, направено от независима екоорганизация (все си мисля, че не бяха към "Горичка", ама честно нямам спомен за името - лекторите бяха едни много симпатични, интелигентни и ентусиазирани да работят за това млади хора) - та измиране наистина има в някои райони на България, но не е толкова масово, и познайте основно къде - в районите с промишлено земеделие! Оказа се, че поради общата ни беднотия такива модерни пестициди (от ония, дето правят растението отровно) у нас не се използват, но пък си остават другите химии, за използването на които на практика никой не следи и положението се одържа в някакви по-тесни граници единствено от факта, че не можем да си позволим да ползваме всичките облаги на "модерното" земеделие... Е, поне да има един положителен ефект от изостаналостта ни, нещата никога не са еднопланови... :pensif_29: Ако трябва да бъдем коректни, един немалък процент беше и за познатите болести по пчелите - разни местни епидемии. Но си е истина, че медът, а и броят на пчеларите в България намалява. Ето защо аз искам да ги подпомогна като си купя от продуктите им (за които съм уверена, че са на много високо качество - не е от чист алтруизъм  :bleh), ама не мога да достигна до информация ОТ КЪДЕ!! Така че ако някой има информация за подобни панаири или каквото и да било друго, моля, пишете - мисля, че ще е полезно не само за мен, но и за другите съфорумци  :peperudi:
Активен

Mariana

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Здравейте! Понеже е доста трудно да се намери такава информация, искам да съобщя - след няколко дена, на 22-ри април 2013 по обяд се открива тазгодишното изложение на пчеларите пред Централна баня в София. Изложението ще бъде до 27-ми, така че който иска има достъчно време да отиде и да види какво предлагат тази година пчеларите и да си понакупи малко истински мед и пчелни продукти  :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.085 секунди с 23 запитвания.