Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Въпросче ?- Веган протеинов шейк  (Прочетена 6826 пъти)

destiny81

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8

Здравейте , спретнах си протеиново шейкче но незнам дали съчетанието на продуктите е добро.Всъщност незнам дали смесването на толкова много съставки е хубаво. Ако може да хвърлите един бърз поглед и да споделите вашето мнение .
 30гр - 50гр Тофу (от био магазин)
 4 сл (20гр) Конопен протеин
 15 гр Кедрови ядки
 15 гр Годжи бери
 15 гр Агаве сироп
 1 Банан ( за овкусяване)
 150 мл Бадемово мляко
 Шейка ми замества едно от храненията , затова съм прибавила  въглехидрати и мазнини ...На вкус трябва да се доизпипа , може да прибавя  ванилия и сурово какао или да махна тофуто ??? ....дайте идеи  ^-^ Благодаря предварително!!!
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Въпросче ?- Веган протеинов шейк
« Отговор #1 -: 20-04-2013, 00:26:09 »

много различни протеина си смесила, повече от един вид протеин не трябва да се приема.Така зная аз.
Активен

destiny81

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Въпросче ?- Веган протеинов шейк
« Отговор #2 -: 20-04-2013, 17:28:28 »

 Мерси за отговора ^-^
Ще махна тофуто и без друго вкусово не  пасва с останалите продукти и ще добавя ванилия......
Някой знае ли ако сложа ванилова пръчка в сироп от агаве , дали това ще повлияе на хранителните качества на агавето?
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Въпросче ?- Веган протеинов шейк
« Отговор #3 -: 21-04-2013, 11:36:01 »

Не усложнявай - принцип!
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

destiny81

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Въпросче ?- Веган протеинов шейк
« Отговор #4 -: 21-04-2013, 17:49:23 »

 :)  ЗА този принцип съм.....
Само да споделя , ванилията си се кисне вече повече от 20 часа в агавето .Ще изчакам още 2 дена и ще я извадя за да не предаде горчивина на сиропчето......  надявам се да се получи един силно изразен ванилов аромат , че нескам да използвам прахчета направени по химичен път и тем подобни.
Ще информирам какво се е получило . Хубав ден от мен :peperudi:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Въпросче ?- Веган протеинов шейк
« Отговор #5 -: 21-04-2013, 20:43:06 »

A защо просто не изстърга малко ванилия от шушулката в шейка ?
Активен

destiny81

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Въпросче ?- Веган протеинов шейк
« Отговор #6 -: 22-04-2013, 08:31:08 »

Ами реших че е  по-лесно да си направя един естествен  ванилов сироп ,  отколкото да стържа 2-3 пъти на ден  ;), ама незнам дали хранителните качества на сиропа от агаве се запазват ......Още сега отивам да пробвам сиропчето  :Appetit_17: 
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Въпросче ?- Веган протеинов шейк
« Отговор #7 -: 22-04-2013, 14:13:28 »

На кой му пука  той е за подслажане , но внимавай с него че не е безвреден.  И как е шейка ? Не каза ?
Активен

destiny81

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Въпросче ?- Веган протеинов шейк
« Отговор #8 -: 22-04-2013, 17:11:00 »

Супер е  :) днес си спретнах нов ....
1 Авокадо
1 с.л. Спирулина
20 гр сурови бадеми
15 мл ванилово агаве  ;D
150 м.л. Бадемово мляко
Стана страхотен авокадо шейк .......мисля че може да мине и за протеинов ако увелича спирулината  :)
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Въпросче ?- Веган протеинов шейк
« Отговор #9 -: 22-04-2013, 19:53:36 »

Е при толкова бадеми той Е протеинов :))) хахах добре , браво. Аз още съм далеч от шейковете , не мога да си намеря читави бадеми на добра цена.
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Въпросче ?- Веган протеинов шейк
« Отговор #10 -: 23-04-2013, 00:18:16 »

По-добре не увеличавай спирулината. Със синьо-зелените водорасли не трябва да се прекалява. Дневнта им доза е 1-3 гр. Всъщност 3 гр. е само в случай, че се ползват за лечение, иначе е по-добре да се взема по-малко. Една супена лъжица, ако е с връх, е доста повече от нормалната дневна доза. Говорил съм с лекар, който широко прилага водорасли АФА (те са от същата категория) и определено не препоръчва високите дози. Дава 3 гр. АФА на ден само на раково болни в тежко състояние, иначе казва 0.5-1 гр. на ден е оптимална доза. Водораслите не трябва да се разглеждат само откъм хранителната им стойност. Те съдържат различни вещества със стимулиращо действие върху целия организъм и затова не е добре без нужда организмът да се свръхстимулира, особено ако се използват често. Ясно е, че търговците и производителите на водорасли обикновено посочват като дневни дози много по-големи от разумните - те го правят с цел увеличаване на продажбите.
Активен

destiny81

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Въпросче ?- Веган протеинов шейк
« Отговор #11 -: 24-04-2013, 16:55:22 »

 Уау......  доста съществена информация ми даде. На моята опаковка пише да се взема 10 до 15 грама дневно ....рзликата е огромна. Фирмaта е " Naturya"...... Мерси за инфото  :Content_22:
Активен

Nature_Boy

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:Въпросче ?- Веган протеинов шейк
« Отговор #12 -: 18-12-2013, 23:39:07 »

Добре де и защо трябва само един протеин да се взима ? На много места чета че растителните протеини нямат пълния набор аминокиселини, които ги има в месото и затова трябвало да се правят комбинациии от растения за да стане завършен протеин. Мене това ме вълнува коя комбинация от растителни се нарича завършен растителен протеин ?
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Въпросче ?- Веган протеинов шейк
« Отговор #13 -: 19-12-2013, 10:05:25 »

Не вярвай на всичко което се пише. Човешкото тяло синтезира необходимия му протеин от това, което получава. То дегенерира животинският протеин на аминокиселини и след това си прави от тях каквото му е нужно. Консумирайки растителна храна, тялото ни получава директно аминокиселини и не ползва ценна енергия за да разгражда чужди протеини.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Въпросче ?- Веган протеинов шейк
« Отговор #14 -: 19-12-2013, 13:26:34 »

Натурално  момче, пак ти казваме - месото не ти е "натуралният вариант"..Прочети темата ми за млякото. Можеш да приемеш , че млякото е течно месо. Тоест - най-съществените проблеми от млякото съществуват и при месото! Накратко: човек не синтезира необходимото количество солна киселина , с помощта на която да разгради сложният
 ( и генетично чужд )животински белтък! ( При това - варен, печен  или пържен..!)
Последствие: около 40 % от животинският белтък  преминава неразграден докрай   директно  в кръвта!
Тези неразградени аминопептиди имунната система възприема като чужди тела! А какво тя прави с тях? Правилно - атакува ги!
Значи - постоянно е в режим "свръхнатоварен" ! Хаби се енергия, но по-опасното е , че е много вероятно в един момент покрай сухото да изгори и мокрото - тоест покрай чуждите тела да подметне и своите! Как се нарича това? Правилно - автоимунни болести! Естествено , такива може и никога да не възникнат или поне - никога докато сме млади и силни... Но си е факторче, което си е налично.. И като се прибавят и други факторчета , тогава вече може да стане напечено :)

Ти ме пита с какво да замениш животинският протеин.
Отговаря Натуралната Медицина: Със сурова растителна храна!
Защо? Защото от нея, дори от ЦЕЛУЛОЗАТА ( която се считаше доскоро за безполезен талаш) организмът си произвежда необходимите аминокиселини! Ако не сме зашлаковани или дисбактериозни , у  нас ( в черния дроб, костния мозък и другаде) живеят симбиотични бактерии, които потребяват растителна суровина и произвеждат точно такива аминокиселини , каквито са ни нужни!  Точно както това се случва в бика или в слона -  те изграждат планини от мускули  само с растителна храна  ;)
 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Nature_Boy

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:Въпросче ?- Веган протеинов шейк
« Отговор #15 -: 19-12-2013, 21:29:38 »

Да мерси, но не съм казал че ще почвам да ям месо...за него е спорна темата и само ще си позволя едно нещо да вметна - че ми е интересно от пещерите досега, като сме ядяли месо и за толкова хиляди години еволюция сме се приспособили към него, как изведнъж решаваме че сме тревопасни незнам хаха, но няма значение де, аз искам растителен протеин...

И въпроса ми беше какъв да си направя ? Какво да смеся ? Примерно смесвам грах, леща, ориз...как става пълен профил аминокиселини, ей тва ме интересува, ако някой си прави да сподели ;)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Въпросче ?- Веган протеинов шейк
« Отговор #16 -: 19-12-2013, 22:16:14 »

Темата е спорна за тези, които стъпват върху косвени "доказателства".. Но за тези, които имат преките, спор просто няма как да има , всичко е повече от ясно  :peperudi:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Nature_Boy

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:Въпросче ?- Веган протеинов шейк
« Отговор #17 -: 20-12-2013, 00:40:38 »

Да всеки си знае за него си. Аз вече почвам да мисля че храненето е направо като религия. Всеки вярва в дадено нещо, а защо го вярва незнае tooth Малко са истинските научни доказателства. Единственото, което разбрах вече, което да е сигурно след хиляди прочетени страници на тема хранене е че е много важен баланса и също че дори най-полезната храна в големи количества пак е вредна...и сега чета зоната и ще се опитам да си балансирам суровоядството по нея...да видим...
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Въпросче ?- Веган протеинов шейк
« Отговор #18 -: 20-12-2013, 07:22:57 »

Изначално структурата на нашето тяло е на тревопасно същество. Дължината на червата, зъбите. Поради катаклизъм на земята, когато сме останали много малко като вид, човек е принуден да започне да се храни с животни. И те така.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Nature_Boy

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:Въпросче ?- Веган протеинов шейк
« Отговор #19 -: 20-12-2013, 13:03:28 »

Кое как е било никой незнае...историята е една от най-манипулативните науки...
Примерно като съм чел доста неща за еволюцията ни, незнам откъде знаят, и тва навсякъде го пише, че мъжът ходел на лов, а жената събирала различна растителност, плодове и т.н. А ако е имало наистина катаклизъм, мъжете преди него какво са правели ? За тва казвам че тва са просто хипотези...нищо 100% няма доказано че е така и дали изобщо е имало такава еволюция, защото също съм чел теории, които дори мисля че някои от тях бяха доказани с анализи, че ние датираме от 1000-1000 и няколко години...и ако е вярно тва, незнам вече, почвам все повече и повече да си мисля че си правят експерименти с нас...само дето не съм виждал все още зелените човечета хаха  tooth
Истината е някъде там  ;D
Активен
 

Страницата е създадена за 0.097 секунди с 23 запитвания.