Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Соколечение  (Прочетена 13276 пъти)

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Соколечение
« Отговор #20 -: 06-02-2015, 17:09:28 »

 Пълните хора(според мен)обожават да си похапват. Не съм видял нито един човек с наднормено тегло, който да поема минимални количества храна. После метаболизмът бил увреден, жлези и така нататъка. То и това е истина, разбира се. Въпросът е дали именно зависимостта към вкусната храна или така нареченото системно преяждане в едно с ниската двигателна активност не са довели до тези проблеми?!
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Соколечение
« Отговор #21 -: 06-02-2015, 17:18:37 »

ами, за някои може и да важи наблюдението ти, но за други - не.
още повече, защо има супер слаби хора, дето са направили храната даже идол и само мислят как да си похапнат, не се ограничават в нищо, не спортуват и пак са си слаби.
имам една такава приятелка.

друго - защо някои дебели са нормално дебели, а други - огромни?
не ми казвай, че едните ядат повече, защото примерно нормално дебелите си хапват толкова много, че едва ли някой може да поглъща повече от така без да умре.. е, да, ама едните са нормално дебели, а другите - ненормално.
Активен

facingtheSUN

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Соколечение
« Отговор #22 -: 06-02-2015, 20:01:37 »

Човек акумулира това, което не успява да елиминира. Една потисната по този начин имунна система се пренапряга, съпротивлявайки се срещу оскърблението към тялото.

openmind, здравей!
Винаги си задавай въпроса "Защо тялото ми прави това"? Винаги има някаква причина то да постъпва по този начин в дадена ситуация. Нужно е само да изучиш езика на тялото  , за да разбереш защо го прави.

Многобройни са случаите, в които хора с нормални нива на Т3 и Т4, с нормално активни надбъбречни жлези и хипофиза, получават подобни блокажи.

До тази ситуация се стига когато се струпат на едно място прости елементи и съединения (вкл слуз, конгестия от реакция на лигавиците към дразнещи храни, стимуланти, чужди елементи..) , които не могат да бъдат използвани и усвоени от тялото. Тогава  те се превръщат в препядствия . Тези субстанции са нещо като терористи за тялото, които могат да увредят неговите клетки.  И тук се явяват блокажите като вид рефлексни състояния, при които постоянно протичащата енергия през тялото се възпрепядства. Какво прави тялото ? - Изпраща допълнителна енергия към тези участъци, които се нуждаят от лечение (защото тя е лечителят). Това обаче може да доведе до още по-големи енергийни блокажи. Става заприщване на енергията. Има различни способи (примерно виброгимнастика, йога) за деблокирането й, което й дава възможност отново да потече. Идеята е да се увеличи притока на кръв и лимфа към засегнатите участъци. А тези блокажи  не са нищо друго освен естествена защита на тялото в отговор на причината.

Инфузията със сокове е нещо прекрасно, но за да подействат,  техните хранителни в-ва трябва да проникнат в клетките. Самите клетки се намират в сложни взаимоотношения и комуникацията  помежду им се осъществява на различни енергийни нива. Едно предшестващо толериране на крайна нездравословност води до увреждане на "жиците", по които тази енергия трябва да достигне до клетките. Нали разбираш, че когато "жиците" са протрити и изхабени, спира преноса на хранителни вещества? Затова и когато на умиращия му се даде и най-здравословната храна на земята, тя няма как да му помогне. В това състояние организма работи с изтощени батерии, чиято  енергия просто не е тази, която му е нужна за усвояването на ценните вещества.  Трябва фина биоелектрохимична  енергия. 

Цитрусите имат разтварящо,а  зеленолистните -силно противовъзпалително действие. Наблегни на тези компоненти в соковете ?

Любопитно ми е на каква сокоизтисквачка цедиш бананите?
Липсва информация за структурата на един твой ден ? Кога ги приемаш тези сокове, в какви количества?
Следваш ли препоръките на определен автор ? Не казвам, че импровизациите са лошо нещо. Само че хаотичните действия водят до хаотични резултати. Соковия режим има своите тънкости и инструкции за правилност.
Една детоксикация не на последно място трябва да бъде физическа-ментална-емоционална. Помисли върху това.
Успех!

Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Соколечение
« Отговор #23 -: 06-02-2015, 21:12:39 »

facingtheSUN,  :flowers2:

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Соколечение
« Отговор #24 -: 06-02-2015, 22:02:34 »

Метаболитно увреждане се получава, от продължително ненавременно приемане на храна, която тялото не е в състояние да усвои. Организмът ни няма еднакъв капацитет и скорост на усвояване през денонощието. Ако едно количество храна се приеме на обед и то образно се усвои за три часа, същото такова прието вечер изисква да кажем двойно повече време. И ако такова няма, защото човек заспива, храната от полезна става отровна. Ако към това се прибави и грешно комбиниране на храни, положението става трагично. Всеки път когато вечеряте късно, си припомняйте това.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Соколечение
« Отговор #25 -: 06-02-2015, 22:09:36 »

Единственият случай при който мога да говоря, че даден човек има по-добър метаболизъм = усвоява по-голяма част от погълнатата храна, е случаят на прилежния и старателен човек изпълнил цялата програма на продължително 16-21 дни въздържане от храна. По време и след захранването такива хора усвояват явно повече от погълнатата храна, от друг, обичайно замърсен човек.

А иначе, за да направим сигурни изводи, са необходими отлично подготвени и изпълнени експерименти със статистически достоверни, повтаряеми резултати. Изводите въз основа само на наблюдението на "една приятелка", без никакви наблюдения какво и колко тя приема, колко изразходва на спорт и пр., са ...силно преувеличени.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Соколечение
« Отговор #26 -: 06-02-2015, 22:25:05 »


А иначе, за да направим сигурни изводи, са необходими отлично подготвени и изпълнени експерименти със статистически достоверни, повтаряеми резултати. Изводите въз основа само на наблюдението на "една приятелка", без никакви наблюдения какво и колко тя приема, колко изразходва на спорт и пр., са ...силно преувеличени.


какво конкретно имаш предвид, че много общо ми звучи  ;D
дотолкоз общо, че моят пример ми изглежда далеч по - надежден   ;D
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Соколечение
« Отговор #27 -: 06-02-2015, 22:54:11 »

Искре, според мен няма дебели хора, които ядат малко, понеже имат "по-качествен" метаболизъм и пр. За да се докаже или отрече това твърдение е добре да се вземат примерно 90-100 тънки и дебели доброволци, разделени поне в 3 възрастови групи, да се затворят в отлично управлявана(още наричана "контролирана") среда и да се хранят с предварително измерени и пр. храни - поне 30 дни. Непрекъснато да се следи не само личното им тегло, но и работата, която са извършили през деня... и мн.др.
След 30 дни хранителният режим се променя - за всички еднакво и пак всичко се мери, записва и сравнява... Може и трети месец и т.н.
И ЧАК ТОГАВА, като се сравнят погълнатите храни, извършената работа и промяната в личното тегло, може да се каже с малка степен на достоверност, дали между отделните хора има такива големи разлики в "метаболизма", че някои  са си все тънки, други - все дебели, въпреки, че приемали една и съща храна.
С малка степен на достоверност, защото нали добре си представяме ролята на мисленето преди и по време на хранене, ролята на дъвченето и други, невъзможни за точно измерване фактори, силно влияещи на степента на усвояване на храната... :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Соколечение
« Отговор #28 -: 06-02-2015, 23:31:52 »

благодаря за отговора, Вова!

според теб, ако храната се дъвче дълго и старателно, това спомага за отслабване или за напълняване, ако човекът е с нормално тегло, но до този момент е дъвкал едно към гоьотере?
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Соколечение
« Отговор #29 -: 07-02-2015, 10:19:58 »

Хм, ако всяка хапка от храната, при всяко хранене се дъвче старателно, до пълно и ситно раздробяване - като течна каша (признак за достатъчност е като претрием храната с език по небцето, да НЕ усещаме отделни частици):
1. Рязко ще се увеличи КПД на усвояване (пример: житен режим).
2. Рязко или поне доста ще се намали количеството погълната храна (психологически, дори за лакомници като мен, засищане настъпва доста по-рано).
3. Рязко или поне доста ще се намали количеството на образувани газове и ще започнат подобрителни (но мнооого бавни) процеси в цялата храносмилателна и отделителни системи.
4. Доста или малко ще се увеличи времето за хранене, което е главно оправдание (пред себе си) за повечето хора - защо не можели да го правят.
5. Драматично ще се намали количеството на разговори по време на хранене, което е прекрасно.
6. Ще се намалят случаите на задавяне с храна поради непреодолимо и неуправляемо желание да се каже нещо точно сега, при преглъщането  ;D.
7. Други изменения, за които си трябват истински изследвания - с научни методи.

А дали ще се увеличи или намали теглото - на дебелите - ще се намали, а на тънките - може и да нарастне малко, но за тях е по-добре първо да се попрочистят - поне 2 пъти.
Ако човек с "нормално" тегло рязко и изведнъж промени дъвченето си (което не се случва никога) просто ще дава по-малко пари за храна :flower:
Изключение от тази основополагаща зависимост е приемането на месо, но в тази просветена аудитория... не смятам да го обсъждаме.  :pensif_29:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Соколечение
« Отговор #30 -: 07-02-2015, 11:08:45 »


   Един от факторите е Метаболизма: бърз, бавен, забързване, забавяне, в различни части от деня, в различни периоди от годината тялото се намира в различен режим на работа, не че това не може да се манипулира и да се насочва в желаната посока.
   Официално се твърди, че метаболизма е по-бърз в първата половина от деня и се забавя с нарастване на деня, обратната е зависимостта с гъстотата на стомашния сок, твърди се че концентрацията и гъстотата му се увеличава с нарастването на деня.

   Друг фактор несъмнено са Хормоните. Тялото е снабдено със силно анаболни и складиращи хормони, които ако са налице в големи количества никаква подкожна мазнина не може да бъде изгоряна, навярно и теглото няма да се движи в желаната посока. Тука е връзката с високите им нива и приема на храна късно вечер скоро преди сън. От там и конфликта с други нощни хормони. Същата е картината ако нивото и на стресовите хормони е високо.
   
   Несъмнено подбора на храните, наличието или отсъствие на двигателна активност съставляват немалка част  от общата картина.

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

openmind

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Соколечение
« Отговор #31 -: 07-02-2015, 12:41:16 »

Уникални отговори, благодаря за което.
ОТ изследванията ми става ясно че има нарушена обмяна на веществата,
освен това произвеждам повече от мъжкия хормон за сметка на женския ( от там идват и редица женски проблеми)....но 4 седмици на сок, холестерола е в граници, триглицериди, кръвна картина и т.н.
От малка боледувам и съм по болници, все с химия ме тъпчеха и най-вече "любимият ми" орбазон (предполагам, че знаете от него се напълнява изключително много, осовенно, ако е и заложенно генно).
Преди около 3-4 год когато спрях месото, започнах да си хапвам пастички сладки и тестени изделия, междувременно взимах и хормонални лекарства, което доведе до рекордните кг.
МАлко повече от преди 1 година когато исках да навлеза във веганството и да го направя начин на живот, найстина се замислих за хляба и т.н.
Започнах сама да си правя хляб-лимец, елда, нахут.... и семена.
По същото това време стрях и да приемам химия, казах край, да става каквото ще.
опитвам се да водя найстина природосъобразен живот, основно внимавам какво ям (сладкото заместих със сушени плодове). Намалих картофите, ориза, солта ит.н.
Винаги съм обичала плодове и зеленчуци, но никога не съм ги хапвала толкова много както от 1 год на сам.
Да смея да твърдя, че метаболизма ми е бавен, защото ходенето до таолетна 1 път на 3-4 дни е доказателство. А от както съм на сокове си  стига и до 5-6 дни. Просто си правя изводите.
Да мога да кажа, че не съм от най-спортните натури, но по 2 км. на ден изминавам (ходя), рядко през ден.
Друго какво мога да кажа, започнах да си мисля че нещо на подсъзнателно ниво не ги "пускам" тези килограми.....какво мислите за това? ???
Активен

openmind

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Соколечение
« Отговор #32 -: 07-02-2015, 13:04:02 »

facingtheSUN много, много благодаря за отговора..... :flowers2:
Всучко започна с филма Fat, sick and nearly dead!
Хареса ми замисъла на филма и реших и аз да си направя експеримент. ПРосто започнах без подготовка и без лекъри (на който не зачитам мнението).
Първите 5 дена ми беше мн зле, само ми се спеше, неможех да правя нищо, главата ме блеше и едвам излизах на вън за ежедневната разходка.
Първата седмица свалих 1 кг. Втората 5 кг. След това едвам +/- 1.
Първата седмица консумирах основно зеленолистни ( спанак+ябълки+киви+чишка ) исках да наблегна на черния дроб, защото както при много пълни хора той се омазнява, а и през тези години колко химия беще поел. за това основно наблегнах на зелените.
Втората седмица започнах да прибавям банан (директно в сокоизтисквачката), малко тиквичка, киви, ябълки. моркови, ряпа, червено цвекло и така и до днес.
Сутрин като стана Пия малко вода (която през нощта съм оставила да се структурира) - около 2 чаши.
След това 1 зелен чай. След това 1с.л. чия.
Вече е станало към 11-11:30
Правя си любимия сок 1 банан, 2 зелени ябълки и един морков ( от 2-3 дена слагам и по полувин лимон).
след това към 3 часа се усещам гладна и си правя полувин ряпа, полувин червено свекло, 1 морков, 2 ябълки и например полувин тиквичка или малко краставица, или 1 киви....в зависимост каквото си избера.
След това последния ми сок е към 7:30 от полувинките на каквото е останало със спанак, магданоз, лимон и моркови.
По между тях ако огладнея много пия чай и доста вода (попринцип обичам много вода и пия около 3-4 литра на ден).
ОТ 2 дена на сам хапвам и по 3 ядки кашу преди вечерния сок.
Соковете са около 400-500 мл.
Това е......
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Соколечение
« Отговор #33 -: 07-02-2015, 13:16:41 »

Похвално за предприетата стратегия!  :Content_14:  От казаното  /по този начин /от теб за изхождането , обаче , openmind, излиза ,че го приемаш за нормално "веднъж на 3-4 дни". НЕ Е ! Колкото и бавен да е метаболизма, това си е чист запек.  А  той  е силен болестотворен фактор, трябва на всяка цена да се ликвидира. / по този въпрос не се спори - нито в Официалната , нито в истинската, натуралната Медицина  ,тоест -две мнения няма  :-\ /
« Последна редакция: 07-02-2015, 13:19:36 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

openmind

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Соколечение
« Отговор #34 -: 07-02-2015, 13:29:09 »

разбирам бате Бино, съгласна съм с теб...но така съм от дете....
Решена съм да направя 60 дни на соколечение, а да става каквото ще...
Ще се опитам да включа и медитация. :) :fluretaa:
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Соколечение
« Отговор #35 -: 07-02-2015, 13:35:03 »

отново благодаря за изчерпателния отговор, Вова!   :flowers2:
само не разбрах за месото какво имаш предвид.

Гроу, кога са налице тия силно анаболни и складиращи хормони?
явно отговорът на тоя въпрос също дава ключ към процеса на отслабване.

знам, че стресовите хормони, кортизол, да кажем, подпомогат складирането на мазнини и пречат разграждането им.
даже естествените такива, а относно синтетичните - без коментар.

явно синтетичните хормони лежат в основата на натрупаните кг на оупънмайнд.
дано скоро стане "оупънбоди" относно изхвърляне на всякакви токсини и излишни хормони и килограми!   :)
« Последна редакция: 07-02-2015, 13:47:17 от iskrena »
Активен

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Соколечение
« Отговор #36 -: 07-02-2015, 14:28:02 »

Привет
openmind,
аз бих ти препоръчала книгата на Малахов, за домашно пречистване на организма, ако не си я чела, има я тук:

http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=7194.0

която разкрива много истини за човешките недра. Ако имах твоя проблем, а именно запекът на първо място, хормоналните  нарушения и наднормените килограми на второ и трето, не бих се поколебала най- напред да пречистя дебелото си черво от токсини,паразити, полипи и други врагове, с помощта на уриновата клизма, описана в книгата, а след това постепенно да изчиствам и другите си органи.
А, да, и всичко това е желателно да се случва не насила, с погнуса и със себеотричане, а с най- мощните средства, а именно с Любов и Познание към себе си. :Content_22: :heart_2:

Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

facingtheSUN

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Соколечение
« Отговор #37 -: 07-02-2015, 15:25:30 »

Друго какво мога да кажа, започнах да си мисля че нещо на подсъзнателно ниво не ги "пускам" тези килограми.....какво мислите за това? ???
Мислите ни са нематериални, както си ги изградила, така можеш и да ги унищожиш! Изхвърли негативната енергия и вярвай в себе си! И разбери на колко много неща сме способни!

Разбери също така, че ментално може да си подготвена, да си я изчистила тази brain fog, но ще отнеме време докато събудиш тялото си! Ако усещаш, че нещо не е наред и искаш да спреш? -О, не! Не го прави! Не трябва да се отказваш, трябва да го превъзмогнеш. Отвори си една тетрадка (можеш и дневник във форума) и записвай там : "днес извървях 2 км", "правих това и това" .. Създай ситуация в главата си. Минава седмица, заставаш пред огледалото, поглеждаш се и казваш: "О, ама какво става тук! Аз не се променям!!" Като погледнеш дневника и ще разбереш, че най-вероятно не си дала всичко от себе си и твоето тяло не е имало причина да се промени. Всеки, който извършва някаква физическа активност и е на режим ден след ден и не вижда промяната, също би се оплаквал.

Отсега бъди подготвена, че ще има драматични моменти на падения и издигания до покоряването на върха. Но когато го изкачиш ще бъдеш на най-високото място на което някога си била. Прави го отново и отново, ден след ден. В това се състои изкуството на малките крачки - с печелене на вътрешните битки със самия себе си.
Ще ти споделя нещо "интимно" - и аз исках хубаво тяло, и аз имах драма с килограмите. Мислех, че всичко е въпрос на генетика. Оказа се, че всъщност в живота не винаги успява да моделира тялото си по-успешно  човека с по-добрата генетика. Успява този, който е по-жилав, по-издръжлив, който никога не се отказва , а се надига готов да опита отново и отново. Това е човека в който трябва да се превърнеш и ти!

Направи си дневник. Наистина! Записвай всичко - как се храниш, какви сокове пиеш, как се чувстваш. Направи си снимка от първия ден.Обърни снимката и на гърба напиши цялата информация за теб - на колко си, колко тежиш, колко си висока,  процента на подкожните мазнини, какви са обиколките ти - измери ръце, талия, ханш. С една дума ОПИШИ КАК ИЗГЛЕЖДАШ! Сложи такава снимка до огледалото си, вземи един маркер и удари един "Х". Това там ще е човека, който ти няма да си!! Кажи "чао" на първия ден от промяната си! И когато имаш трудни моменти, когато мислиш и чувстваш, че нямаш прогрес, върни се към тази снимка. Погледни данните. И разбери, че това нещо работи.

Направи го ! Започни от днес! Запиши си "за 60 дни искам да направя соковия режим и да се превърна в човека, който искам да бъда. Искам да бъда здрава, жизнена, слаба." За да превърна мечтата си в реалност, имам само 60 дни и днес е първия ден от тази възможност !!

Аз обичам предизвикателствата. И подобно мислене винаги ми е помагало, защото зад него винаги стои човека, който искам да бъда!  

"Какво ще стане ако.." .. Какво ще стане ако изкарам 60 дни на този режим е 100 пъти повече от това "дали си струва да опитам?!"

ПРЕДИЗВИКВАМ ТЕ !!   :Content_22:
« Последна редакция: 07-02-2015, 15:27:20 от facingtheSUN »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Соколечение
« Отговор #38 -: 07-02-2015, 16:26:02 »

какво мислите, дали при захранването си Оупънмайнд е добре да хапва начесто, но по малко или е по - добре да си яде два-три пъти колкото си иска от полезните храни?
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Соколечение
« Отговор #39 -: 07-02-2015, 18:38:08 »

Гледащата слънцето ти е дала всичко необходимо, опънмайнд. Това е цялостна методика. Тръгвай напред. На мен ми трябваха години, а ти можеш за месеци да постигнеш сериозен напредък. Успех.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.
 

Страницата е създадена за 0.075 секунди с 22 запитвания.