Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Поява на сърбящи пъпчици по ръце и крака след клизма  (Прочетена 2063 пъти)

Iveta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68

Здравейте!
Ситуацията ми е следната. Четири дни преди Житния режм реших да си направя клизми - за първи път. Използвах подсолена вода. След първата клизма (правих вечерта), на сутринта започнаха страшно да ме сърбят ръцете, някъде над лактите. Разчесвам ги и се появяват едни ситни остри пъпчици.Като поотихне сърбежа, мястото се успокоява и пъпчиците видимо намаляват. По кракат по същия начин. Не бях сигурна дали е от клизмата и втората вечер отново направих клизма. Тогава ми куркаха доста червата като си легнах. Та, от тогава това не спира - появяват се сърбящите пъпчици и не отшумява това. Някакви идеи?
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

не вярвам да е от клизмите, по скоро някаква очистителна реакция или случайно съвпадане на събитията.
Активен

Iveta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68

Благодаря за отговора.
Аз не се притеснявам толкова от клизмата, по-скоро от иригатора - единствения, който намерих беше за еднократна употреба и миришеше ужасно... :( В 4 аптеки питах.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

има някаква бегла вероятност да е и някаква алергична реакция към миризлаците от тоя иригатор, но и това е догадка...
Активен

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)


мен са ме сьрбяли дланите на рьцете но това е от замьрсяване на организма и когато се натовари черния дроб  :pensif_29:
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Това най-вероятно е очистителна реакция.

Клизма може да се прави с хладка вода от чешмата, с гъвкавия шланг на душа - като се свали "слушалката". Обикновено 10 вкарвания на вода са достатъчни, но може и повече - до излизане на бистра вода.

Тъй като не можем да знаем какви, колко силни и колко продължителни очистителни реакции ще задействаме, вярвам, че е по-добре да действаме по-кротко, по-леко, по-"консервативно"...  :)
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.067 секунди с 23 запитвания.