Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Iggiberry  (Прочетена 49609 пъти)

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #40 -: 19-04-2014, 07:38:39 »

Четвърти сух ден. Нищо не усещам и съм лееееко разочарована - нито вътрешен огън, нито заглъхване на ушите, нито някакви други странни усещания, за които толкова четох. Не съм сигурна и дали имах криза или не - вчера следобяд ме боля кръста и гърба и си беше гадно, но не беше и бегъл намек за страданията ми през февруари. Тази сутрин се събудих с ужасен вкус в устата и със сухота за пръв път от началото.
Чудя се това леко изкарване дали не се дължи на обилното количество излишни килограми, явно тялото си има солидни запаси и още дори не е в стрес. Освен това, като започнах, краката ми бяха леко отекли, направо резервоарчета за вода tooth.
От днес нататък вече всеки следващ час и ден ще са ми екстра, имайки предвид, че си бях поставила за цел минимум три дни, а вече съм по средата на четвъртото денонощие.
Активен

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #41 -: 19-04-2014, 09:54:33 »

То верно и времето е доста хладно, но нормално ли е все да ми е студено. Даже и при водното гладуване не ми беше така студено.
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #42 -: 19-04-2014, 15:45:26 »

Iggiberry, привет  :)

Как се чувстваш към момента?

.............................................. явно тялото си има солидни запаси и още дори не е в стрес.

Имаш много точна ориентация, според мен. :)
И аз мисля, че тялото ти не е изцяло в режим на сух глад . :)
За това ти е студено.

Поздрави  :flower:

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #43 -: 19-04-2014, 20:28:49 »

Днес пак ми беше студено, и все ми се спеше. Освен това станах доста нервна и ме дразнеше всеки шум и дори мъжът ми и детето като говорят, ме дразнеха.

Точно след 4 денонощия прекъснах сухото и пих малко вода, после още малко вода с няколко капки лимон. Чувствам се добре и вече планирам кога ще го направя пак.
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #44 -: 21-04-2014, 00:25:17 »

Поздравления!
И на мен ми беше студено при сухото, което при мен беше 3 дни и след това водно. Също спах добре, с изключение на ацидозната криза. Може би това с дразненето да е била твоята криза. При различните хора май се изразява с различни симптоми. Това с ушите ми се случи: имаше заглъхване и все едно че си чувах гласа от някъде другаде.
Успех по-нататък.
Активен

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #45 -: 23-04-2014, 16:35:04 »

Днес бях на преглед и много ми се скапа настроението, защото миомата ми не е намаляла. Даже е възможно да е порастнала, защото този доктор ми каза, че била 3 см. Аз на лекари много не вярвам де, но предишните двама ми казаха, че била 2 см и това беше през февруари.

Знам, че имам да извървя много пътища и пътеки, но се надявах, че ще има лъч на надежда; окуражаване, че съм на прав път...
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #46 -: 23-04-2014, 21:19:10 »

Iggiberry, много е вероятно докторите да грешат в размерите, случва се, примери много.
Продължавай, не се отчайвай!
Прегледай това:
http://www.filonov.net/statji/suh-golod-effektivno/dobrokachestvennie-opuholi-mioma-matki-mastopatiya

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #47 -: 23-04-2014, 21:45:30 »

Ами да, чела съм го десетки пъти, затова се надявах, че ще има малко промяна, но няма отказване де, продължавам напред.
Активен

v

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 103
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #48 -: 24-04-2014, 04:12:44 »

Пррочети билките на Мария Требен за миомата/бял равнец/
Активен

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #49 -: 24-04-2014, 20:14:34 »

Тази вечер сготвих ризото с кафяв ориз и лапад, знам, че не е сурово, но е веганско поне... със зелен чесън, лук и много джоджен и лимонови кори. Стана много хубаво и не мога да спра да ям...

И като един виден ветеран в хранителните разстройства... като ми се сдуха настрението и се почва тъпченето... особено вечер... и съответно от чувство за вина още повече се сдухвам и още повече се тъпча...

П.П.Прочетох за царичето и за белия равнец и сега правя планове къде ще ходя да ги бера.
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #50 -: 25-04-2014, 11:32:13 »

Недей да изпитваш вина. Вместо да слагаш в психиката си етикет "суровоядец", което поставя много граници.. можеш да го замениш с "мога да ям всичко, но избирам да не ям чипс (например), защото съдържа натриев глутамат, които създава изкуствен глад, които не мога да контролирам т.е. не влияе никак добре на мозъка ми". Лично при мен това много помага.  :) Когато си кажа "няма да ям сол (или нещото друго)", все едно всяка клетка в мен започва да се съпротивлява и да ми върви напук, мислите са ми само в това, което съм забранила(уж).
« Последна редакция: 25-04-2014, 11:38:09 от съншине :3 »
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #51 -: 25-04-2014, 12:26:31 »

съншине :3, добре казано  :).

Така си е, всичко "забранено" става "магнит" на желание. :)

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #52 -: 25-04-2014, 18:10:05 »

Сега си прочотеох поста и си дадох сметка как звучи...

Но аз не съм суровоядец, и веган не съм. Поне не напълно. Опитвам се малко по малко да се променям. Написах, че не е сурово, защото често във форума съм чела забележки, че все пак е "суров".

Като казвам,че съм ветерам в хранителните разстройства, имам предвид, че от дете до ранните ми 20 години страдах от булимия, която после премина в хиперфагия. И точно както няма бивши алкохолици, същото е и с булимиците - мине се не мине, пък те прихване манията за тъпчене. И няма особено значение какво ядеш - в конкретния случай поне беше хубаво вкусно сготвено от мен ядене.
Понякога е каквото ми попадне. Вече все по-рядко, но се случва.

Иначе съм напълно съгласна с горенаписаното и така се и опитвам да възпитавам сина си, да прави информиран избор.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #53 -: 26-04-2014, 05:34:15 »

Има един голям натуропат - Кацузо Ниши, с който се успокоявам в случаите, намекнати от Iggiberry . Сигурен съм, че веднъж прочетена, неговата препоръка се помни цял живот от такива като нас. :love_007:.  Хиляди други препоръки може да избледнеят , но тази - едва ли.. А тя е , че веднъж седмично можеш ( и даже трябва   tooth ) да се натъпчеш с каквото ти душа иска и в каквито си искаш количества  :essen:  Било нещо като допълнително средство за самооздравяване. ,нещо като "полезен стрес", ако може да се нарече така, но логиката е точно такава.
« Последна редакция: 26-04-2014, 05:36:00 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #54 -: 26-04-2014, 21:21:58 »

Когато си кажа "няма да ям сол (или нещото друго)", все едно всяка клетка в мен започва да се съпротивлява и да ми върви напук, мислите са ми само в това, което съм забранила(уж).

че те, клетките ти, да не са глупави, я!   ;D
много ясно, че ще си искат сол / хубава, не тази, йодираната /, със забрана или без нея!     ;D
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #55 -: 26-04-2014, 21:25:27 »

Вместо да слагаш в психиката си етикет "суровоядец", което поставя много граници.. можеш да го замениш с "мога да ям всичко, но избирам да не ям чипс (например), защото съдържа натриев глутамат, които създава изкуствен глад, които не мога да контролирам т.е. не влияе никак добре на мозъка ми". Лично при мен това много помага.  

ако човек има наистина разбиране за вредата от нещо, то това нещо няма да може да го изкушава, със забрана или без нея!
аз, например, храни с маргарин, подсладител или глутамат въобще не ги регистрирам като храни, та да бъда съблазнена!
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #56 -: 26-04-2014, 21:41:15 »

Има един голям натуропат - Кацузо Ниши, с който се успокоявам в случаите, намекнати от Iggiberry . Сигурен съм, че веднъж прочетена, неговата препоръка се помни цял живот от такива като нас. :love_007:.  Хиляди други препоръки може да избледнеят , но тази - едва ли.. А тя е , че веднъж седмично можеш ( и даже трябва   tooth ) да се натъпчеш с каквото ти душа иска и в каквито си искаш количества  :essen:  Било нещо като допълнително средство за самооздравяване. ,нещо като "полезен стрес", ако може да се нарече така, но логиката е точно такава.

хаха, Кацузо едва ли е визирал "храни" като гореспоменатите от мен!   :)
че иначе, "полезният стрес" не знам до какво "самооздравяване" ще доведе!   ;D
но виж, ако има предвид просто излизане от рамките на излишното самоограничаване, практикувано от някои, тогава напълно го разбирам човечецът  tooth
Активен

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #57 -: 01-05-2014, 07:35:19 »

Втори ден от ново гладуване - този път на вода. Ще се опитам да направя по-дълъг срок, като някъде в дните ще вкарам сухи дни. Да я видя тази миома колко още ще ми се съпротивлява.
Идеално би било, ако направя повече от 20 дни и започна да захранвам с новолунието. Но да не казвам голяма дума...
Активен

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #58 -: 02-05-2014, 15:45:25 »

Трети ден на вода.
Много ми е скучно и от скука, мисля само за ядене. Ужасно е. До сега при нито едно гладуване не съм била така. Дали не е заради растящата луна, нали гладуването е добре да се прави по време на намаляваща.
Иначе физически нямам дискомфорт освен леки болки в гърба и скованост.
Активен

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #59 -: 02-05-2014, 20:57:12 »

Луната ще расте до едно положение, а после.... Браво ,много воля се иска. Упорита си и продължавай в същия дух  :Content_14: :Content_14: :Content_14:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.095 секунди с 21 запитвания.