Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Пуканки  (Прочетена 3296 пъти)

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Пуканки
« -: 08-06-2009, 17:36:26 »

Рецептата е елементарна.

Една глава карфиол
хранителна мая
хималайска/кафява/морска... сол
кайен пипер

Нарязвате карфиола така, че парчетата да наподобяват големината на пуканки.
Слагане ги в найлоново пликче (най-добре от онези, които се затварят, с ръбчето/ципчето)
Поръсвате с малко сол, кайен и горе-долу 1-2 суп. лъжици от маята. Ако е повече, ставала с по-"кашкавален" вкус... Трябва да се пробва и всеки според вкуса си да слага подправките.
Затваряте плика и разтърсвате хубаво, за да се умешат всички съставки. И е готово за папкане! ;D

Може да се добавят спирулина на прах или други зелени подправки :) Ако решите да ги изсушавате, вземете предвид, че се смаляват доста.

Ето и линк към рецептата:

http://www.youtube.com/watch?v=0HidehB5uyQ&feature=channel
« Последна редакция: 08-06-2009, 17:49:57 от Radula »
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Пуканки
« Отговор #1 -: 08-06-2009, 18:34:11 »

Радулче, тази рецепта ми я похвали и моята приятелка суровоядка. :) Децата са изяли пуканките за нула време. Аз още не съм я правила. Има време.
Активен

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Пуканки
« Отговор #2 -: 09-06-2009, 00:18:21 »

Много хубава рецепта  ;) . . . само остава въпросът от къде да си намерим хранителна мая в БГ  ???
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Пуканки
« Отговор #3 -: 10-06-2009, 02:32:34 »

Мисля, че би станало добре и без хранителната мая, само с лют червен пипер (това дето Радулка му вика кайен), особено ако се пуканките се изсушат след това, за да излязат и топли. Също така е добре да омажете пуканките с някакво подходящо олио, примерно тиквено, би приличало повече на истински пуканки с масло.

Ще пробвам да ги направя веднага щом си намеря карфиол... :-\
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Пуканки
« Отговор #4 -: 10-06-2009, 02:36:42 »

Ами и аз се чудех този кайен обикновен червен пипер ли е или "по-специален"... :) Вече знам. Все си мисля, че друго ще е, ако има и хранителна мая. То тя е една от основните подправки, от другото се слага по мъничко. Но, разбира се, твоите идеи звучат много добре, мисля, че ще се получи супер ;)
Ще чакаме да разправяш!  :P

Между другото, Марулче, близо ли си до Плд?? Ако не, до кой по-голям град си близо?
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Пуканки
« Отговор #5 -: 10-06-2009, 11:37:04 »

Ей сега в петък ще ходя в Кърджали и ще купя карфиол да раздрусам едни пуканки... после ще ти разкажа колко са били вкусни, понеже още ще си на режим и няма да можеш да си друснеш и ти един пакет :D
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels
 

Страницата е създадена за 0.072 секунди с 24 запитвания.