Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравейте всички самоопознаващи се!  (Прочетена 25794 пъти)

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #60 -: 15-07-2014, 21:50:34 »

Извинявай Миа , но Жиката скоро ще е на 51 а се чувства като на 18..... tooth
Олегнал тинейджър с повечко стаж.... :Content_4 - emotloader: :pensif_29:

Прочети малко по назадиииии.... Ето Мими иска да го сгъва като метър и да го носи в чантата си....става въпрос за Живко tooth tooth tooth
« Последна редакция: 15-07-2014, 21:56:57 от nortifox »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #61 -: 15-07-2014, 23:21:04 »

Миа -    Предполагам, че се занимаваш с нещо. Имаш ли сили за тежка физическа дейност или по-скоро е лека или е умствена такава?


с тия данни аз не виждам как може да върши каква да е дейност, било лека физическа, било умствена   tooth tooth
« Последна редакция: 15-07-2014, 23:23:40 от iskrena »
Активен

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #62 -: 16-07-2014, 04:22:26 »

Даа,разбирам-трудничко ви е(последните двама фиксирам),комплекси,неуспехи,но не се отказвайте.Успех.
Намасте.
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #63 -: 16-07-2014, 11:52:05 »

"с тия данни аз не виждам как може да върши каква да е дейност, било лека физическа, било умствена"

[/quote]Аз пък мисля, че менюто на Живко е достойно за възхищение. Смяташ, че понеже тежи 49 кг и не разполага с фиизически сили или какво? Забравяш, че има една категория хора, а именно кльощави и жилави, които разполагат с огромна физическа издръжливост. Може би и Живко е точно от тази група хора. Аз имах колега с подобно телосложение и мога да ви кажа, че слагаше дори тези с атлетично телосложение в малкия си джоб, що се отнася до издръжливост по време на продължително физическо натоварване. Никога не съм виждал този човек да се храни по време на работа. Парадоксалното при него беше, че употребяваше много кола. Далеч съм от идеята, че енергията му е идвала от нея. Говорил съм му не един и два пъти за вредата от количествата кола, които съм забелязвал, че изпива, но уви резултат от думите си не забелязах. Имах и друг колега с подобни телосложение и физически способности. Винаги усмихнат и кипящ от енергия. Питал съм го с какво се храни, казва че с всичко, но че яде много малко.
Може би мускулистият тип хора разполагат с повече моментна сила, но не забравяйте за издръжливостта. Жилавият тип човек е много по-издръжлив от онзи с голямата мускулатура в продължителен период от време. И за мен е така, защото мускулите бързо си изчерпват енергията, бързо изчерпват и общата на тялото и после идва големият спад, защото енергия откъде, ако не хапне? А дори и да се нахрани, тялото му ще се нуждае от часове за да преработи необходимите на мускулите хранителни вещества.
« Последна редакция: 16-07-2014, 11:53:54 от DeNiro »
Активен

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #64 -: 16-07-2014, 12:59:24 »

"с тия данни аз не виждам как може да върши каква да е дейност, било лека физическа, било умствена"

Аз пък мисля, че менюто на Живко е достойно за възхищение. Смяташ, че понеже тежи 49 кг и не разполага с фиизически сили или какво? Забравяш, че има една категория хора, а именно кльощави и жилави, които разполагат с огромна физическа издръжливост. Може би и Живко е точно от тази група хора. Аз имах колега с подобно телосложение и мога да ви кажа, че слагаше дори тези с атлетично телосложение в малкия си джоб, що се отнася до издръжливост по време на продължително физическо натоварване. Никога не съм виждал този човек да се храни по време на работа. Парадоксалното при него беше, че употребяваше много кола. Далеч съм от идеята, че енергията му е идвала от нея. Говорил съм му не един и два пъти за вредата от количествата кола, които съм забелязвал, че изпива, но уви резултат от думите си не забелязах. Имах и друг колега с подобни телосложение и физически способности. Винаги усмихнат и кипящ от енергия. Питал съм го с какво се храни, казва че с всичко, но че яде много малко.
Може би мускулистият тип хора разполагат с повече моментна сила, но не забравяйте за издръжливостта. Жилавият тип човек е много по-издръжлив от онзи с голямата мускулатура в продължителен период от време. И за мен е така, защото мускулите бързо си изчерпват енергията, бързо изчерпват и общата на тялото и после идва големият спад, защото енергия откъде, ако не хапне? А дори и да се нахрани, тялото му ще се нуждае от часове за да преработи необходимите на мускулите хранителни вещества.
[/quote]Влагодаря Ви,57кг,49 бях за кратко :)
http://www.yoga108.info/zdravoslovno-hranene/vegetarianstvoto-edin-nauchen-doklad
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #65 -: 16-07-2014, 16:35:28 »

Натрий и вс останало го има в зеленчуците,плодовете и в др веге храни.Не ходя да се изследвам,скоро ще навърша 51,а се чувствам както бях на 18 :).Това ми стига.Сега със слънцето губя апетит,намалям храната,теглото се задържа,енергия бол,настроение превъзходно,радвам се на всяка измината минута.Не е важно колко ще живея,искам да е все така :)
Браво Живко, знам за какво говориш, защото аз се чувствам по същият начин. Понякога си мисля, че дори и единият миг от подобно щастие и прилив на енергия, осмисля целият предходен десетдневен период на лишения от твърда храна. Ето защо напоследък все повече се интересувам не от периоди на здравословно хранене, а от периоди на здравословно нехранене(гладолечение).
« Последна редакция: 16-07-2014, 16:47:00 от DeNiro »
Активен

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #66 -: 16-07-2014, 20:38:00 »

Натрий и вс останало го има в зеленчуците,плодовете и в др веге храни.Не ходя да се изследвам,скоро ще навърша 51,а се чувствам както бях на 18 :).Това ми стига.Сега със слънцето губя апетит,намалям храната,теглото се задържа,енергия бол,настроение превъзходно,радвам се на всяка измината минута.Не е важно колко ще живея,искам да е все така :)
Браво Живко, знам за какво говориш, защото аз се чувствам по същият начин. Понякога си мисля, че дори и единият миг от подобно щастие и прилив на енергия, осмисля целият предходен десетдневен период на лишения от твърда храна. Ето защо напоследък все повече се интересувам не от периоди на здравословно хранене, а от периоди на здравословно нехранене(гладолечение).
:Content_14:А слънцето?Береш ли енергия от него?
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #67 -: 16-07-2014, 21:45:24 »

Живко, преди бях много запален по sun gazing. В момента спокойно мога да наблюдавам изгрева по около 35 минути. Не съм увеличавал по схемата на Манек, а според интуитивните си усещания. В началото се притеснявах, че ако не увеличавам по схемата на Манек може да увредя очите си, но все пак внимавах и се получи. На няколко пъти "стъпвах" накриво и имах леки проблеми със зрението заради прекомерното увеличаване на времето, но отшумяваха до дни. Това, което забелязах е че придобитата ми способност да се взирам по около 35  минути не изчезва при спиране на практиката. Придобих увереност и от думите на моя позната, която ми беше споделила по онова време, че също се осланя на интуитивните си усещания в тази насока. Проблема при мен е че започвам работа много рано сутрин. Ставам в 4 и по време на изгрева съм в депото, където се подготвям за път и нямам възможност да наблюдавам изгрева. Мога да се радвам само на залеза, но не го правя често, защото при мен има обратният ефект, тоест изгрева ме зарежда невероятно силно, докато залеза някак си ми действа просто успокояващо, но не усещам прилив на енергия. Бих могъл да гледам изгрева в почивните си дни, но предпочитам да използвам времето за сън.
  Хубавото при мен е че аз оцелявам и без sun gazing по време на периодите в които не използвам твърда храна и употребявам само сокове или когато я ползвам твърда храна в оскъдни количества. Все още експериментирам със себе си и нямам всички отговори. За мен е важно, че вярвам в убежденията си достатъчно силно и че постигам все по-добри резултати. Последният ми период без твърда храна, само на сокове беше 12 дни в които бях невероятно натоварен физически и въпреки това се чувствах прекрасно почти през цялото време.
Поздрави
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #68 -: 16-07-2014, 21:58:16 »

Ето защо напоследък все повече се интересувам не от периоди на здравословно хранене, а от периоди на здравословно нехранене(гладолечение).

DeNiro, харесва ми тази твоя мисъл . :) :pensif_29:

Все още експериментирам със себе си и нямам всички отговори. За мен е важно, че вярвам в убежденията си достатъчно силно и че постигам все по-добри резултати.

Браво на теб, поздравления. :)
Ако ти се споделят подробности - ще е интересно.

purelove

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #69 -: 17-07-2014, 00:00:02 »

Имам въпроси към Живко и Дениро! Как според вас работи независимо фунцксиониращия организъм ? Ако приемем, че част от ума работи с проектирани програми, кога разузнаването приключва и тялото минава в режим Инстинкт ? (Под инстинкт/интуиция разбирам неглижиране на богатата колекция от програми и данни и преминаване във фаза , в която с инстинкта не се спори, не се съди, не се мисли, не се анализира.) Програмите задействат автоматичен контрол и реакции на рефлекси. Когато се освободи тялото от работните програми и влезе в режим управление чрез инстинкта, събрането на данните в програмите става безсмислено. Това означава ли тогава, че  интуицията е илюзия на интелигентността ? :) Кое контролира тялото - свръхсъзнанието, съзнанието или подсъзнанието? Ако функцията на човешкото тяло е да бъде машина за преработка на отпадъци - урина, газове, фекалии, секрети-слуз, пот, каква е функцията на идеалния човешки организъм тогава без прием на физическа храна?
С какви доказателства убеждавате хората, че нехраненто не води до спиране на всички жизнени функции ?  ;D (Едва ли всички ще разберат, че праната е основният градивен елемент, който създава материя,  необходима за осъществяването на живота)

P.S. Хората, живеещи интелигентно, обикновено са лишени от интуиция и само философстват.
Бъди крава, яж трева, живей здравословно :) Една крава как ли би обяснила интелекта ? :)

това ми е скайп името -"Ivanova M.D.", ако решите ми пишете там!

Поздрави!! Браво за куража на двамцата!
« Последна редакция: 17-07-2014, 00:16:12 от purelove »
Активен

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #70 -: 17-07-2014, 04:22:24 »

Sungazing-а е част от праната и вариант да отворим 3-то око,а праната е навсякъде,трябва само да я усвоим :)
Благодаря и на 2-ма ви,че ви има,бях решил да се махам."Неведоми са пътищата Божии"
Намасте!
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #71 -: 17-07-2014, 07:53:42 »

Уникални въпроси зададе моята любимка и въпреки, че не са към мен, ще си позволя няколко изречения. Нашето физическо тяло е само инструмент в ръцете на духа. Ето защо, разглеждането му от медицинска гледна точка би ни довело само до задънена улица. Децата са най-близо до идеалното състояние на хармония между двете съставни части. Разстейки ние се отдалечаваме от същността си, от нашата интуиция и дух. Разковничето според мен се нарича чистота. Изчистване постепенно на физическото тяло и успоредно с това подреждане на приоритетите в главата. Тогава интуицията ни се връща там, където винаги е била, на ръководното място. Тя започва да кара влака. При мен се получава прекрасно. И нямам съмнения кой е правилният път. Моят.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #72 -: 18-07-2014, 08:15:39 »

3 дни откакто спрях вечерята.Теглото се запазва(57).Останалото го знаете :)
Намасте
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #73 -: 18-07-2014, 20:32:35 »

Уникални въпроси зададе моята любимка и въпреки, че не са към мен, ще си позволя няколко изречения. Нашето физическо тяло е само инструмент в ръцете на духа. Ето защо, разглеждането му от медицинска гледна точка би ни довело само до задънена улица. Децата са най-близо до идеалното състояние на хармония между двете съставни части. Разстейки ние се отдалечаваме от същността си, от нашата интуиция и дух. Разковничето според мен се нарича чистота. Изчистване постепенно на физическото тяло и успоредно с това подреждане на приоритетите в главата. Тогава интуицията ни се връща там, където винаги е била, на ръководното място. Тя започва да кара влака. При мен се получава прекрасно. И нямам съмнения кой е правилният път. Моят.
Привет Тихий,
а ти вярваш ли, че човешкият дух продължава да съществува след смъртта на физическото тяло?
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #74 -: 18-07-2014, 20:40:50 »

Да.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #75 -: 18-07-2014, 20:42:13 »

Да.
Ок, мерси за отговора.
« Последна редакция: 18-07-2014, 20:55:03 от DeNiro »
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #76 -: 06-08-2014, 22:58:05 »

Хм, много автори описват явления и усещания, които и тук пишещите сме преживявали: Съвсем нови схващания за живота, нови, възвишени мисли и чувства към себе си, близките, приятелите и всички хора, значително повишаване и подобряване на всички жизнени/телесни и духовни способности и дейности, възторг, любов... по време на и след въздържане от храна. Тези състояния траят от дни до месеци, но още не съм срещал някой да ги е запазил за постоянно (може би само Живко и други като него). Обичайното явление при мен е плааавно, постепенно, за няколко месеца, си се връщам в изходното състояние и почвам да си мечтая кога ще мине годината, че да проведа следващото очистително-възпитателно-общоукрепващо въздържане от храна.
Въпросът ми към всички е: имаме ли достъпни начини да продължим тези прекрасни и желани състояния неопределено дълго?
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #77 -: 15-08-2014, 23:21:57 »

Хм, хм, по-лесно е да задаваме въпроси, отколкото да им отговаряме.... ;D Не, че сме длъжни или можем да знаем всичко... :pensif_29:
Но е важно и да (си) задаваме въпросите, които ни вълнуват, да търсим отговори... Това ни води напред и нагоре...

П.П. Имам питане: Интересува ли се някой от пътя ми към ново здраве, започнат преди 26+ години, опита ми на самолечител и лечител? Има ли смисъл да описвам как от почти годен за космонавт се превърнах в почти развалина, и от там крачка по крачка отново към здравето? Както вероятно е ясно, изпитвам леки напъни да опиша всички знания и целия ми опит по "Временно въздържане от храна" + съпътстващите упражнения...?
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

mak

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #78 -: 16-08-2014, 05:32:44 »

Да интересуваме се, Вов,  и то живо :-)
Има смисъл да описваш всичко, още повече когато има личен елемент и преживяване, тогава опита е по-ценен. Ще се радваме на споделеното, така че дерзай :-)
Има кой да те чете.
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #79 -: 16-08-2014, 08:22:33 »

Въпросът ми към всички е: имаме ли достъпни начини да продължим тези прекрасни и желани състояния неопределено дълго?
   Човек мисля трябва да е свободен и независим по всички възможни начини за да има възможност и максимална полза от достигане в тези състояния, които и сами по себе си са освобождаващи. Някои не могат и да си го помислят, докато други са минали прехода вече и са в състояние на постоянна радост.
 
П.П. Имам питане: Интересува ли се някой от пътя ми към ново здраве, започнат преди 26+ години, опита ми на самолечител и лечител? Има ли смисъл да описвам как от почти годен за космонавт се превърнах в почти развалина, и от там крачка по крачка отново към здравето? Както вероятно е ясно, изпитвам леки напъни да опиша всички знания и целия ми опит по "Временно въздържане от храна" + съпътстващите упражнения...?
   Разбира се, интерес има, а щом има и желание какво по-хубаво. Личният опит е единствено ценен, споделен по един или друг начин, останалото са близки и далечни предположения.
« Последна редакция: 16-08-2014, 08:34:12 от grow »
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..
 

Страницата е създадена за 0.165 секунди с 22 запитвания.