Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Няколко дни сухо и след това веднага преминаване към водно гладуване  (Прочетена 2192 пъти)

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164

Здравейте, кой е правил това: първо няколко дни сухо и след това водно гладуване? С какви проблеми сте се сблъскали, как сте ги преодолели? По-добре ли се чувствате при тази комбинация? Движите ли се и колко? Имате ли ацидозни кризи и кога? Много благодаря за отговорите.

Сега започвам тази комбинация(3 сухо и 7 водно) и се надявам да успея. Последното по-продължително водно гладуване мина с доста кризи, за които не бях подготвена и ми се иска да питам сега предварително. Тогава много ми помогнаха с инфо съфорумците тук, за което съм много благодарна. Бях се уплашила доста тогава.
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187

Аз не съм опитвала, но от утре планувам да направя 7-10 дни сухо гладуване. Ако желаеш ще се подкрепяме  tooth Според това как се чувствам след този период, може да премина на водно или да спра глада. Ще видим. Голям скок е от 1 ден до 7, но сега, за разлика от преди се чувствам уверена в себе си и вярвам, че това е добро за мен.  :)

Доколкото знам на сухото гладуване ацидозните кризи преминават по-бързо от водното, което е добре. Има цяла тема по този въпрос... Аз досега не съм гладувала повече от 1 ден, тъй че не мога да съм полезна с опит, само с това, което съм чела.


http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=1328.0
« Последна редакция: 10-04-2014, 22:09:46 от съншине :3 »
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164

О, да, с удоволствие, нека се подкрепяме. Аз съм гладувала по-дълго, но само водно. Сухо гладуване съм правила за максимум 2 дни един след друг. Иначе всяка седмица гладувам по един ден сухо и го понасям прекрасно. Много хубави информации за сухото гладуване има тук http://filonov.net/ на руски.

Иначе днес ми е втори ден сух глад и ми е учудващо студено. Повечето казват, че им е топло при сухото гладуване. В момента в къщи са 21 градуса и ми е студено. Много странно. Разходих се около 4 км и се почувствах доста отпаднала и спах. След утрешния ден би трябвало да имам нещо като ацидозна криза, ще видим.

Пиши и твоите наблюдения, как се чувстваш.
Поздрави и успех, съншайн.
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187

И на мен крайниците са ми ледени, но иначе все едно кръвта ми ври. Иначе мен гладуването винаги ме удря емоционално и затова ми е толкова трудно. Явно с храната притъпявам емоции, които на глад изплуват на повърхността, нооо този път няма да се предавам  :) С другарче е по-лесно.

Ти как се чувстваш? Изпитваш ли глад, жажда или отминаха вече? Лекуваш ли нещо или профилактично го правиш?
Успех и на теб  ;)
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164

Днес ми е втори ден на сухо гладуване и не изпитвам нито глад нито жажда. Току що направих една огромна салата на мъж ми(ние сме суровояди с мнооого малки изключения: когато излизаме на ресторант с приятели и тогава ядем само веган неща), преди това имах няколко часа превод, и разходка от 4 км. Единствените "странични" ефекти са слабост сега, в края на деня и това че ми е студено.

Тези усещания нямат нищо общо с повръщането, мускулните болки, главоболието и безсънието при гладуването на вода, които имах преди 2 месеца. Имам си обяснение за тези перипетии: преди това дни наред бяха вземала препарати с парацетамол заради един грип и след това ми излезаха през носа  ;)

О, да лекувам(опитвам се) няколко неща: колит, кандидоза, аменорея и гъбички по един нокът. Опитвам се да чета и повече литература от сорта на Луиз Хей и да си задавам въпроса кои мои мисли и черти на характера са предизвикали тези заболявания.

Между другото въпреки страничните ефекти от преди 2 месеца, усещането, че организма ми се чисти и че усещам тялото е страхотно. Заслужава си всяка минута гладуването, ама всяка и после при захранването много внимавам, но само 3-4 дни винаги и го правя по Пол Брег. И двамата с мъжа ми се чувстваме страхотно при това захранване. Правили сме го 3-4 пъти.

А при теб? Лекуваш ли нещо? Кой ден от гладуването си?

Поздрави и ти стискам палци.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.066 секунди с 24 запитвания.