Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 6 7   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Мими на път  (Прочетена 36635 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Nelli
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 139

« Отговор #40 -: 12-05-2014, 21:51:52 »

един от вариантите с орех е ликьор - има го в нета, може да си доставиш това удоволствие, Искрена, наближава времето на орехчетата
Активен
iskrena
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1120

« Отговор #41 -: 13-05-2014, 00:31:02 »

пробвай по различните начини.
аз понякога го ям просто, не на отвара, но да, за паразити май трябва да се вари.
Активен
cherry
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 411

Любовта е смисъла на живота.

« Отговор #42 -: 13-05-2014, 11:51:40 »

Мимчо,ти какви точно крокодили чакаш да снесеш,бе душко? laugh
Паразитите са невидими с просто око.Важното е след тройчатката да включиш и пробиотик,например Лактофлор-капсули.Темата за пробиотиците е разисквана тук,във форума.
А колкото до лененото семе-то е против висок холестерол,за по-добър метаболизъм и съдържа омега-3 и омега-6 мастни киселини,които вегетаринаците не биха могли да си дотавят от месните продукти.Консумира се смляно.Иначе-сварено... ама че съм ама че съм ама че съм
Активен

„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир
Мими
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 131

« Отговор #43 -: 13-05-2014, 12:58:40 »

черешки тихо, ся! Обявила съм война на паразитите и! искам! да видя! трупове!!! Малки били, на монитора наш кви са големи?
Ще ги видя и тези лактофлор, докато му дойде времето на киселото зеле. 
 flowers2
Активен

Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!
nortifox
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 158

« Отговор #44 -: 13-05-2014, 14:44:22 »

Ако берете орехчета сега са колкото маслини ,така че не се чудете ами си наберете.... ухилен ухилен ухилен
Активен
iskrena
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #45 -: 13-05-2014, 14:58:13 »

един от вариантите с орех е ликьор - има го в нета, може да си доставиш това удоволствие, Искрена, наближава времето на орехчетата
ми, аз имам още от тинктурата от миналата година, а то това си е като ликьор и няма да правя  тази година   Grin
Активен
iskrena
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #46 -: 13-05-2014, 14:59:33 »

... докато му дойде времето на киселото зеле. 
 flowers2

за киселото зеле няма време, който иска винаги може да си прави в малки количества   Grin
Активен
iskrena
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #47 -: 13-05-2014, 15:03:17 »

Чери, омега - трито в лененото семе изобщо не може да замести омега - трито в рибата и рибеното масло поради ред причини - едните са късоверижни, другите, по - полезните - дълговерижни и просто имат различно действие.

а в човешкия организъм много трудно се синтезирали дълговерижните чудеса от късотакивато, пак по ред причини   Grin

така че, извод всеки може сам да си направи   Grin

а иначе, самото ленено семе явно е по - полезно не заради омега - 3, а по скоро заради лигнаните в него, които имат противораково действие!
« Последна редакция: 13-05-2014, 15:04:58 от iskrena » Активен
cherry
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #48 -: 13-05-2014, 21:19:27 »

iskrena, за слънцеядите източника на незменимите мастни киселини е слънцето, а за суровоядците и веганите източниците са растителни такива:семена на лен, канола, орехи, чия, соя, коноп, спирулина.Също тези, които пречистват организма си периодично с гладолечение (суровоядството също е вид пречистване,но по-бавно) лесно синтезират тези незаменими мастни киселини от растителни източници.
А за хората,които тайничко си хрупат сланинка, скрити зад вратата на хладилника (от които подозирам че си мммм) и ръсят "мъдри" съвети и забележки на корем във форум, който се занимава с алтернативни методи на хранене и лечение, надали рибата и рибеното масло ще предизвикат интерес. Дано не ти върже обаче някой новопостъпил, който е решил  да започне се занимава тепърва със здравословния начин на живот.
Нищо лично, просто отбелязам за протокола...  Grin
Активен

Уилям Шекспир
iskrena
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #49 -: 13-05-2014, 22:02:52 »

хаха, не знам защо съм оставила такова впечатление у теб - че похапвам и то тайничко / все едно трябва да се крия от някого / и то не какво да е а точно пък сланинка  хахахх  ухилен
аз избягвам да ям свинско, така че сланинката не ми е проблем.

както и да е, не виждам кой знае какви съвети да съм давала, камо ли  "на корем", но ако на някого не са му харесали малкото мои съвети, не виждам причина баш  за наежване   Smiley
Активен
Мими
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #50 -: 15-05-2014, 12:16:46 »

Такаа, вчера 14.05.2014 /много ми е важно да си отбележа датата/ не бях аз, ами някакъв друг човек. И тоя друг, начи, глей кви ги сътвори.

Сутринта стана в 6,30 самостоятелно, без мрънкане и изтичане от леглото като плазмодий. Щрак веднага в ютуб клипчетата с гимнастиката на Норбеков. Докато се преваряваше водата прави упражнения. Оказаха се по-дълги, отколкото си мислеше, но тва щото човека обяснява бавно за такива като Мими. Изпълни всичко като добро момиче и си изпи горещата вода. После мушна и тройчатката. Не остана място да мушка повече квото и да било, за това хукна да работи. Преди да хапне от салатата за обяд си изпи капсулката от скъпите пробиотици, да им се невиди. Беше добра с всички. Цял ден се пазари с Мими да ходи ли на фитнес или онази ще се прави пак на разсеяна, накрая се взе у ръце и отиде. 30 минути на пътеката, за другите уреди ще й трябва инструктор, ама няма да е баш днес. Бегом в къщи. Домакинстване. За вечеря си направи салатка от зеле, пластмасов домат и малко спанак, обилно полято с лимонов сок и смляно ленено семе. После варена киноа с кисели краставички и куркума. Странно на вкус, но не е лошо - просто ястие. Сън в 22,30 ч. Сънува пълни портфейли, брейййй...

Активен

Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!
Тихия
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 741

Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

« Отговор #51 -: 15-05-2014, 16:26:18 »

Мими, тази другата не е за изхвърляне.
Активен

Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.
Мими
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #52 -: 15-05-2014, 20:14:56 »

Хаааха, нали? Ще си я водя с мен, тази добра половинка.

Днес хидро колон терапия си направих. Едва ми измъкнаха столевката от сгърчените пръсти, но съм доволна. Виждах какво излиза, бррррр... Другата седмица пак, пък като поосвободим терена и свикна с усещанията, продължаваме у дома с различни напитки за червата  Grin

И на всичкото отгоре ми е много забавно. Всяко ново нещо, което се случва или откривам е точно като интересно място край пътя, заради което отбиваш колата, гледаш в захлас, пък извадиш камерата, че да си го гледаш и после. Зарежда те, кара те да се чувстваш добре и да се чудиш как си живял без знанието за неговото съществуване. Готино е   пеперуди
« Последна редакция: 15-05-2014, 20:20:25 от Мими » Активен

Крем
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 58

« Отговор #53 -: 15-05-2014, 21:39:30 »

Здрасти, Мими, много си забавна и позитивна, чета те с радост всеки път  черешки пеперуди

Понеже спомена хидроколонтерапията, а пък аз се каня да погладувам на вода съвсем скоро, се зачудих, дали не е добре да си спретна и аз една такава процедурка и директно да продължа с глада... не е ли това по-кардиналния начин вместо гладуването с клизми?

Струва ми се добра идея, но можеби ако е така, тук някой вече ще да се е сетил....
Извинявай, Мими, че питам в твоята тема  ама че съм ама че съм

Поздрави!

Активен
iskrena
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #54 -: 15-05-2014, 22:18:00 »

За вечеря си направи салатка от зеле, пластмасов домат и малко спанак, обилно полято с лимонов сок и смляно ленено семе. После варена киноа с кисели краставички и куркума. Странно на вкус, но не е лошо - просто ястие. Сън в 22,30 ч. Сънува пълни портфейли, брейййй...

в цялата тази плеада убавини има, обаче, две съществени грешки, които моето набито око веднага засече   ухилен
значи, не може в салатката от зеле да не сложиш екстра - върджин зехтин / ако пък сложиш и счукан чесън няма да можеш да спреш да похапваш от нея Smiley / и второто престъпление - не може в киноата да пльокнеш куркума / полезна, неполезна - това е друг въпрос / вместо да поръсиш обилно с кимион   ухилен
Активен
Мими
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #55 -: 16-05-2014, 12:37:27 »

Хааах, чак грешки, престъпления...  Grin Искрена, не мой ме стряска така, бре!
Зехтинец имаше, пропуснала съм да доложа за него. С чесън не съм пробвала, значи следващият път.

Куркума имало, куркума пльокнало. Пък и кимионът хич не ми е от любимите подправки, но пък кво... нали е време за промени, ще опитам.

Чери, чувствай се като у дома си в тази тема, но не мога да коментирам, щот не знам. Аз доде стигна до гладуване, ехехехееееййй. Колко пъти още Искрена  намигам ще ме поправя, ехеееее  Grin
Активен

cherry
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #56 -: 16-05-2014, 12:51:44 »

значи, не може в салатката от зеле да не сложиш екстра - върджин зехтин
Колко екстра е "върджина" е много под въпрос. свиркам си
Също за доша капха по аюрведа (по-едри,пълни,бавни,със склонност към пълнеене хора) зехтина,както и повечето мазнини не са полезни. За тях се препоръчва в малки количества царевично или слънчогледово (студено пресовани) масло bleh bleh bleh
Мимчо Cheesy,на теб мога да предложа да опиташ едно 7-10 дневно (като за начало) черешово плодуване, когато се появят черешите. Надали ще ти е много трудно, като си помислиш за сочните черешки. ам-ам
Ще се почувстваш нов човек. Плодуването е описано много добре в книгата на Лидия Ковачева "Гладът-приятел и лекарство".Има я и в електронен вариант в спиралата-можеш да я изтеглиш и оттам. слънце
« Последна редакция: 16-05-2014, 12:58:04 от cherry » Активен

Уилям Шекспир
Мими
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #57 -: 16-05-2014, 13:16:01 »

черешки подкокорос, подкокорос...  Grin
Обожавам череши, а и на вилата имам три. Ама нещо раждат червиви, въпреки, че ги пръскаме. Ама не знам с кво ги пръскаме, приятелка моя е специалистът, аз съм Гошето, дето носи кофата. А тази година не сме пръскали още, то пък не спря да вали. И доматите не съм си насадила, и нищо. И да вземе да дойде тази пролет!
А да, черешите. Може, идея е, но 10 дни за начало?!? Кво е тва начало бе, Чери, то ше се мре от глад, ще си разваля фигурата, ще ми се появят бръчки.  тъжен... чак ще ревна  /тва Мими пита/. Ще дръпна книгата да видя за какво иде реч, не съм я чела.
Като казах четене - махнах очилата, откак започнах гимнастиката не съм ги слагала - седмица ли да е минало?  На монитора си виждам добре, книгите също, в телефона има някои дребнотии, за които ми е къса ръката все още, но не ги слагам. Нема тва онва!
Активен

cherry
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #58 -: 16-05-2014, 13:30:44 »

Стига си рИвала ми се зимай у ръце! bleh
Болестите никого не чакат,особено при днешния начин на живот, затова трябва сами да си правим грамотна профилактика. помощ
Можеш да започнеш и с една седмица-7 дни.После ще видиш колко хубаво ще се почустваш и ще искаш да повториш. Гаранция!
А тези прочиствания-тройчатки,билкови и прочие процедури са само за временно замазване
 на положението при нашите затлачени с времето организми ама че съм
Активен

Уилям Шекспир
Мими
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #59 -: 16-05-2014, 15:48:54 »

Невинна съъъъм, Мимиту риве! Е, дося ми обяснява, че нема и месец откак отказала цигарите, лабилна е още, ако й спра и манджорето щела да опне петалата. Ще я водя малко на курорт края на месеца, на ол инклузив, оттука я виждам как ще се нагрухти като попско чедо на Задушница. Там да успея да я озаптя, за гладуването по-нататък ще му мислим.

Дръпнах книгата на Лидия Ковачева и започнах да я чета.  черешки    flowers2
Активен

Страници: 1 2 [3] 4 5 6 7   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: