Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Нещо лично  (Прочетена 1548 пъти)

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Нещо лично
« -: 04-10-2014, 11:14:00 »

Когато бях ученик имах една учителка по география. Строга жена. С каквато и шега да опита човек, не може да  пробие каменното й лице. Конкретно към мене беше прекалено взискателна. Винаги искаше повече, независимо, че бях може би най-добрият в класа по нейния предмет. Много страдах от този терор, но тя не отстъпи и за момент.Така, лека полека, дойде и последния учебен ден. Срещнах я в двора, моята строга учителка по география. Някак спонтанно й зададох въпросът, който винаги ме е терзаел:
-Защо бяхте толкова лоша към мен? Аз бях все пак най-добрия. Имаше толкова слаби съученици към които бяхте добра.
Поглеждайки ме с най-откровените очи които съм виждал, тя ми отговори;
- Защото ми пука за теб. Ако имаш потенциал да правиш нещата по-добре, ако си тръгнал по грешен път и никой от околните не ти го каже, значи са те отписали. А това е най-тежката присъда. Един импулс в точния момент може да бъде решаващ за бъдещето ти. Спреш ли да се развиваш си свършен. Не е страшна смърта, а това което умира в теб докато си жив.
Бях поразен. Следващите моменти ми се губят.  След години, на едно от многото пътешествия по света, си спомних за тази случка. Учителката ми вече я няма, но нейната строгост ме направи добър в това което правя и днес - да опознавам  и разгадавам за другите, красивата различност на света в който живеем.

Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Нещо лично
« Отговор #1 -: 04-10-2014, 13:48:40 »

Много трогателна история, Тихия.. с огромна доза истина.  :fluretaa:
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Нещо лично
« Отговор #2 -: 08-10-2014, 21:16:24 »

 :pensif_29: Браво, много поучително!  :Content_14:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.108 секунди с 22 запитвания.