Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравейте от тука Пловдив :)  (Прочетена 1498 пъти)

Mitko5ko

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

Здравейте, казвам се Митко
и живея в Пловдив от около 17-18 години.
Спрях месото преди  13 години, но в последните няколко години започнах
да се замислям и да правя опити да се лекувам с хранителни режими,
процедури по пречистване и смяна на храната в регулярното ми меню на трапезата по принцип.
Следя сайта отдавна и наистина той дава по един естествен начин информация, практична, от хора
с опит и много преживелици. Есенцията и философиите на най-важните течения и учения за храненето са структурирани и подредени добре и последователно и човек може да пробва веднага нещо на практика, като всички стъпки и възможни евентуални грешки са описани подробно и ясно. Така де :)
И аз като много други си имам своите проблеми със здравето, които ме подтикнаха да променя начина си на живот от гледна точка на културата на храненето, набавянето на енергия като цяло, отношение към нея и съответно и начин на изразходване и трансформирането й. Боря се със студени крайници, трудно наспиване/събуждане, трудно запаметяване, лесна изморяемост и прочие. Бих казал, че имам своите малки открития и победи, но като цяло те не са много трайни: ту влизам в ритъм, ту излизам. Изводът ми че, промяната на начина хранене и въобще грижата за естестественото съществуване на тялото и организма, те кара да помениш дори социалния си живот и хората, с които се срещаш и виждаш, начина на мислене и възприятие на околния свят. Най-важното, което осъзнах за себе си, че не може да промениш храненето си, без създаване на допълнителни навици, които са извън автоматичната урабанизирана хранителна система.
Май малко доста написах, но това ми дойде на момента. :)
Здраве и хармоничен живот на всички ви пожелавам с голяма Благодарност към създателите и подръжниците на сайта и неговите участници!!
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Здравейте от тука Пловдив :)
« Отговор #1 -: 23-06-2014, 21:40:15 »

Здравей, Митко. Добре дошъл. Радвам се за изводите до които си стигнал сам. Ако вегетарианството беше панацея, щеше да си супер, но както сам каза не стига. А и връзките които си направил между храненето и социалния живот са много ценни. Смело напред и не спирай да търсиш себе си по пътя.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Здравейте от тука Пловдив :)
« Отговор #2 -: 23-06-2014, 22:10:38 »

Здрасти Митко,
Тук е супер, добре дошъл.

Само да кажа, че това
Цитат
студени крайници, трудно наспиване/събуждане, трудно запаметяване, лесна изморяемост и прочие
даже не съм си и мислела, че ми е проблем. Просто свикнах с тях и ако река да се замисля... еее, остарявам, кво да правиш.
Променят се нещата много приятно. Всяко води друго след себе си.
И да - търсиш себе си, а като започнеш да го откриваш... колко ще му се радваш!  :Content_22:





Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Здравейте от тука Пловдив :)
« Отговор #3 -: 29-06-2014, 21:35:24 »

Хм, и студените крайници не са наказание за цял живот... За мен е важно също, да не забравям, че няма такова нещо, като "Боли ме носът, следователно лекувам него, всичко други ми е здраво"...

И студените крайници често са показател за "окуражена" или "улеснена" наследствена предразположеност. Добрата новина е, че дори и в напреднала възраст може много да се подобрят.  :) Потребен е системен подход и известна упоритост, но може.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.078 секунди с 23 запитвания.