Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: алергии и сурова храна  (Прочетена 2091 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
румид
New
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 5

« -: 02-05-2014, 15:56:35 »

Здравейте Smiley...чета ви от няколко месеца,че се стремя да си придържам към здравословие, но ми възникна въпрос и пускам тази тема,защото не знам къде да попитам за проблема си/ако модераторът реши- да я сложи,където реши /....От 3дни съм с алергичен обрив по лицето  и според мен той е провокиран от засилената консумация на кълнове от жито  и слънчоглед + фрешове от ябълка,цитруси/портокал,грейпфрут,киви/...но мажа корените на косата си със зехтин и след това я мия с шампоан на "Хималая" някакъв.Още след първото нанасяне на зехтина забелязах след това лек обрив по границата на скалпа ми.Този обрив се позасили след второто мазане но отново нетолкова сериозно...Но днес сутринта,след като изядох закуската си с кълнове, лицето ми пламна и реших,че кълновете ускоряват този алергичен процес....Как мислите вие "по този въпрос"?  Smiley

Пожелавам спокойни почивни дни на всички ... пеперуди
Активен
iskrena
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1110

« Отговор #1 -: 02-05-2014, 21:00:11 »

може и зехтинът ти да не е качествен, освен всичко друго, дето е възможно, кой знае   амии... знам ли
Активен
titan
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2318

« Отговор #2 -: 03-05-2014, 08:38:39 »

Много хора имат непоносимост към житото , но не го отчитат. Зехтинът е един от най-фалшифицираните продукти в цял свят, само около 30 % е истински, останалото е ментак.  Може и да си уцели 2 в1
Активен
миа
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 200

« Отговор #3 -: 03-05-2014, 13:31:35 »

Здравейте Smiley...чета ви от няколко месеца,че се стремя да си придържам към здравословие, но ми възникна въпрос и пускам тази тема,защото не знам къде да попитам за проблема си/ако модераторът реши- да я сложи,където реши /....От 3дни съм с алергичен обрив по лицето  и според мен той е провокиран от засилената консумация на кълнове от жито  и слънчоглед + фрешове от ябълка,цитруси/портокал,грейпфрут,киви/...но мажа корените на косата си със зехтин и след това я мия с шампоан на "Хималая" някакъв.Още след първото нанасяне на зехтина забелязах след това лек обрив по границата на скалпа ми.Този обрив се позасили след второто мазане но отново нетолкова сериозно...Но днес сутринта,след като изядох закуската си с кълнове, лицето ми пламна и реших,че кълновете ускоряват този алергичен процес....Как мислите вие "по този въпрос"?  Smiley

Пожелавам спокойни почивни дни на всички ... пеперуди

Здравей Руми!
Въпросът ми към теб е дали цитрусите преобладават в менюто ти, и в какво количество?
За себе си съм открила, че  когато концентрирам в себе си цитруси, ставам чувствителна, по-точно лицето ми подпухва, леко зачервява и сърби.
Та мнението ми е да опитваш, като изключваш едно нещо от менюто, следиш резултата, след това друго и т.н. Все някога ще стигнеш до резултата, тоест ще откриеш виновника за неразположението ти.
Успех! намигам

Активен

Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.
румид
New
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: 03-05-2014, 19:38:15 »

Много хора имат непоносимост към житото , но не го отчитат. Зехтинът е един от най-фалшифицираните продукти в цял свят, само около 30 % е истински, останалото е ментак.  Може и да си уцели 2 в1

Smiley...аха,дори и лекарите,май...Усещам,че покълналото жито не е моя храна,а толкова ми харесва /но според аюрведа повишава още повече и без друго водещата моя вата доша/...днес сутринта ,докато разпусках ми мина идея,че може би шампоана трябва да сменя.../дори си купих някакъв друг вече :Smileyслънце

Активен
румид
New
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: 03-05-2014, 19:45:55 »

Здравей Руми!
Въпросът ми към теб е дали цитрусите преобладават в менюто ти, и в какво количество?
За себе си съм открила, че  когато концентрирам в себе си цитруси, ставам чувствителна, по-точно лицето ми подпухва, леко зачервява и сърби.
Та мнението ми е да опитваш, като изключваш едно нещо от менюто, следиш резултата, след това друго и т.н. Все някога ще стигнеш до резултата, тоест ще откриеш виновника за неразположението ти.
Успех! намигам

:)Благодаря,Миа ...ами не,стремя са да са по равно количество ябълки, портокал ,грейпфрут и киви,по-скоро с превес на ябълката, сякаш...Отн изключването на евентуалните дразнители- днес изключих смутито , но съмнението ми към житото остава/макар,че ям всичко тестяно и до сега не съм имала никакви оплаквания..от никакви храни/..Като прочетох и твоите оплаквания и сесетих,че отнякъде знам,че има "псевдоалергии", които ес изявяват само,когато има предозиране на някоя дразнеща храна,но не е алерген...Предполагам,че при мен с житото е така/а при теб с цитрусите,Миа Smiley/...

Активен
Nelli
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 136

« Отговор #6 -: 04-05-2014, 17:25:36 »

Възможно е поотделно всеки от продуктите да не дава реакция, но при смесването на някои-да
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: