Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник  (Прочетена 10914 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневник
« Отговор #20 -: 07-06-2014, 20:36:58 »

Отключваме темата пак  :Content_22:
Оказа се , че notexactly  е използвала силни думи несъзнателно и без умисъл да засяга някого тук . Добре е в такива случаи нещата да се изясняват още в началото ( кой какво искал да каже и защо го казал тъй, а не иначе.. :) ), за да не се стига да неприятен "развой", както се случи в "оная тема" , след която цели двама (ценни за мен ) съфорумци се обидиха и напуснаха ( Роми и purelove) .
Пак казвам , освен всичко друго , тук се учим и на виртуално общуване. Което никак не е лесно.. Може да се случи съвсем несъзнателно да засегнем някого с писанията си , никой не е застрахован от това.. Важното е да си ги казваме нещата , тук сме си наши , няма от какво да се притесняваме  :peperudi:
« Последна редакция: 07-06-2014, 20:46:26 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Dafni

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Дневник
« Отговор #21 -: 07-06-2014, 21:19:01 »

Браво, разбрахте се :Content_14:
notexactly , това за което се сещам като съвет е да си провериш дошата(типа конструкция) според Аюрведа. Много вярвам в тази наука :Content_22:Може и месото наистина да се окаже не толкова лоша за теб храна..... Виж този линк http://ayurveda.newage.bg/%D0%B0%D1%8E%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82-%D1%82%D0%B8%D0%BF%D0%B0-%D1%82%D1%8F%D0%BB%D0%BE
Активен
Музиката, любовта и смеха са единствените стимуланти които употребявам!

notexactly

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Дневник
« Отговор #22 -: 07-06-2014, 21:54:38 »

Хехе, бате Бино, благодаря за отварянето на новия сезон на Дневника, със сигурност се очертава да бъде по-топъл без силни изгаряния  O0 :flowers2: А иначе филма, който ми препоръча ще го изгледам като успея да си го намеря :) Живея в Германия и тука тегленето е ноу-ноу. :)

Ъм, така де, чета за сънскрийн и вече се побърквам какъв да си взема. Станах химик от четене на съставки.

Дафни, мерси за съвета. В домашната ми библиотека от 10 клас присъства Дийпак Чопра и съм му голяма фенка.
Аз съм определено Пита и съм го тествала много пъти. Трябва да призная, че имам страшно бърз метаболизъм, а за темперамента съм Пита без никакво разводняване от другите 2 доши. Не мисля, че цветът на косата е определящ, но моят естествен цвят е меднокафяв (леко рижав), а в книгата на Чопра пишеше, че това е фактор.

Обаче... Аюрведа не се ли различава доста от суровоядството като философия? Там казват, че салатите трябва да се ограничат, защото увеличават студенината в тялото (поправете ме, ако греша) и залагат на топлите ястия. :) Изходната точка е не ензимното присъствие и "живата" храна, ами балансиране на връзката ум-тяло. Не, че си противоречат изцяло, просто изхождат от различни основи.

Аз вярвам повече на суровоядството, тъй като Аюрведа ми е още по-абстрактна. Суровоядството като че ли има някаква по-обяснима теория :Д

Цял ден четох и попаднах на снимки на хора, които са на 70-75 години, от 45 години суровоядни вегани и щях да ПАДНА. Ми те изглеждат с по-опънати и млади кожи от моята. Още съм в потрес. :Д

По-късно ще опиша отчета си за деня :)
Не беше перфектен.

Сега отивам да потичам!
« Последна редакция: 07-06-2014, 22:01:22 от notexactly »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневник
« Отговор #23 -: 07-06-2014, 22:03:12 »

Филмът "земляни" не е нужно да се тегли, има го на много места за гледане онлайн.

Да, права си за суровото, което изстудява, но това е проблем при вата! При пита е "добре дошло", тъкмо да охлади огнената й природа :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

notexactly

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Дневник
« Отговор #24 -: 07-06-2014, 23:08:05 »

Ох, нямах батерия на телефона и не отидох да тичам. Без музика ме домързя, а и ме е страх по тъмното без телефон.


ден 3 :

- 1 малка диня, кафе
- 500 гр ягоди, много банани (срам ме е да кажа)
- 200 гр лешници с мед, допиване на кафето (беше малко еспресо...2 глътки)
- малко орехи, 2 краставици
- 2 яйца


Признавам си, че ям мега много, но даже съм отслабнала :Д -1 см. от дупето и по 0,5 от бедрата за 5 дена нестриктно тъпчене с плодове, ядки, мед и зеленчуци и тук-таме яйце.


Правих 40 мин. упражнения вкъщи. Не тичах.

Забравих да ис напазарувам за следващите 2 дена ЗА ЩАСТИЕ и сега ще гладувам 2 почивни дни, в които няма да има какво да си купя :Д Вкъщи са ми останали 3 яйца, 100 гр орехи, малко мед и 2 краставици. Едва ли ще ги пощадя, така че за 2 дена с това ще се изхранвам. Направо огладнях като си го помисля  :o Доста е затлачен организма ми щом не мога да издържа един ден на 1 кг плодове  tooth Иначе като не правя пречистване си ям доста по-малко, просто плодовете не ме засищат, а и са тооооолкова сочни, че как да се заситиш с 1 парче :Д

ЕДИТ:

Пак си препрочетох поста. Баси, много ям. Само за сравнение обаче ще кажа, че до преди 2 седмици менюто ми беше:

-бекон с яйца
- пиле със салата
- плодове, ядки
- риба със салата

:Д Напредъкът се забелязва.
« Последна редакция: 07-06-2014, 23:16:21 от notexactly »
Активен

notexactly

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Дневник
« Отговор #25 -: 08-06-2014, 16:15:33 »

днес

- 100 гр орехи, мед
- 3 краставици
- 3 варени яйца
- 3 моркова

около 2 литра зелен чай (насипен)
около 1 литър вода

Нямам повече храна вкъщи, затова трябва утре да издържа на чай. (Почивен ден е, няма отворени супери)

Ако не успея, ще хапна в ресторанта до нас.

Тренировка: 60 мин. кардио
Опити за медитация.
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневник
« Отговор #26 -: 08-06-2014, 21:28:20 »

Охх, и ти си тръгнала по пътя на медитацията, браво.  :kisss:
Нормално е в началото да ти се яде много, все пак клетките ти са били гладни толкова време(ако си яла боклукчиви храни). След време това ще отмине, не се притеснявай. То тялото ще си ти каже, когато се е наситило!  ;) Няма да е лошо да включиш кълнове към менюто си. Те са също толкова засищащи и вкусни, колкото ядките.  :)
В интернет има доста вкусни рецепти.. опитвай си да си правиш ястията, така че да не ти писне и да зарежеш всичко.  :love_007:
Активен

notexactly

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Дневник
« Отговор #27 -: 09-06-2014, 00:16:19 »

Благодаря за идеята, ще потърся :) Искаше ми се да си направя сама кълнове, но ми се струва супер сложно за сега :Д Е, ще се престраша де.

За медитацията: тъй като силно ми влияят всякакви миризми, си правя арома-терапия (преди това изчиствам цялата къща, в случая само стая :Д ), паля свещи, отварям прозорците, навън е 5 сутринта, правя стречинг и започвам да се обливам с позитивна енергия и аромати. Не знам, може и да си въобразявам, ама лицето ми веднага се успокои.

Освен това след 3 седмици се местя в ново жилище и имам страхотни планове за новия си начин на живот. Нека резюмирам, цял ден чета :Д :

1) Ще си купя блендер и всяка сутрин, след медитация на гладно и тренировка на гладно (ще живея срещу фитнеса, в който ходя....супер удобно), ще си правя зелени смутита. Убедена съм, че ще ми изчистят кожата.

2) Твърдо повече няма да ям животински продукти, които не са от био източник (срещу новото жилище има домашна месарница, ок извинявам се, ако ви стане гадно, но е част от напредъка ми :Д ), също и био яйца знам от къде ще си набавям

3) взех си едни витамини за кожата, както и Cod liver oil за омега 3-то, а също ще се снабдя скоро и с пробиотик

4) зелен чай вече пия в големи количества

5) за козметиката няма да говоря, защото мога да напиша дисертация, ноооо накратко днес ми беше последното измиване с шампоан, преминавам към течението no poo и DIY. Ще си правя козметиката сама :Д Намерих сайт с адските масла, пособия, а и след като видях резултатите преди-след съм много вдъхновена!
Имам дълга и хубава коса, много къдрава, която бояисвах 3 пъти в годината тъмна, защото не си харесвах червеникавия естествен тон, но сега мисля да я оставя на мира и да я подхранвам натурално. За акнето и белезите си ползвам стандартна скъпа козметика, защото там не ми се експериментира, а и си имам добри резултати.


:) Ай да, трябва да пия и повече вода.

Днес четох за едно момиче, което си променило цвета на очите със суровоядство от кафяв на синьо-зелен. Вие да сте забелязвали нещо подобно? :Д Моите очи са зелени само за мъжете, които са се влюбвали в мен, иначе средностатистическия познат би ги определил като светлокафяви. Не бих отказала една зелена доза :Д
Активен

notexactly

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Дневник
« Отговор #28 -: 09-06-2014, 11:00:17 »

Добро утро :peperudi:

Днес отбелязвам страхотна промяна : изчистен тен на лицето, избледнели червени петна, имам само 1 активна пъпка, която е на повърхността на кожата, а не дълбоко хормонално акне. По-скоро от храната.

Медитацията и тичането ме успокоиха.

Вписвам малко мерки:

- дупе : 97,6-98 см (не знам как точно да го измеря, че да покаже едно и също :Д ) - 1 см
- бедра: 56 см (-0,5)
- талия: 67 см
- "паласки" : 79 см
- бюст : 97 см
- килограми : не знам, но според мерките би трябвало да съм не повече от 67.


Целта ми е да отслабна значително, защото може излишните мазнини (които на мен предвид това, че съм стегната и нямам грам корем, ми седят добре де, но...) да предизвикват прекалено произвеждане на себум. Пък и не съм се виждала от години с манекенски мерки :Д  ;D Може да ми хареса.

Цели: дупе 88-90, талия (тя е доста малка при мен, може да падне и под 60, ако сваля дупето), бедра: колкото дойде.


Днес:

- релаксирах сутринта на йога музика (мантри) и медитирах
- 2 с.л. мед, 1 кафе

Тренировка: тичане 90 мин., 30 мин. упражнения за тяло, сега следва чистене вкъщи

Дано да изкарам на чай днес. Иначе ще се ходи на ресторант :Д
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Дневник
« Отговор #29 -: 09-06-2014, 12:00:13 »

И защо е това бягане 90 минути? Жизнената енергия е ценна. Не я изразходвай за глупости. Тялото ти има нужда от нея за да се поизчисти. Упражненията за огъвкавяване са ОК, според мен.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневник
« Отговор #30 -: 09-06-2014, 13:24:45 »

Наистина 90 минути ми се струват много, освен ако нямаш намерение да бягаш маратон.  tooth Направи си упражненията и след това 15 минути високо-интензивно кардио. Може да погледнеш за Табата или HIIT. Ако го правиш правилно би трябвало да не можеш да мръднеш след него поне половин час, tooth но не се прави всеки ден, а през ден. То гори калории 24 часа след тренировката и трябва почивка на мускулите...
Активен

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Дневник
« Отговор #31 -: 09-06-2014, 13:24:53 »

Благодаря за идеята, ще потърся :) Искаше ми се да си направя сама кълнове, но ми се струва супер сложно за сега :Д Е, ще се престраша де.


кълновете са супер храна!  не стават толкова трудно, намери два три буркана, запаси се със семена и си готова! само не знам каква температура има при теб защото и те си имат сезони, ако е топло не стават, аз покълвам от октомври до пролет, накъде до началото на май, но живея в Италия.

за суровото и промяна в цвета на очите няма да те зарадвам май, моите лесно сменят отенъk от зелено през зимата през синьозеленикаво и до синьо през лятото, но това е от по дългите и светли дни, не от по високата степен на сурово през лятото...която дава по скоро ефект на кожата.

стана ми е любопитно как точно мериш дупето?  ;D
Активен

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Дневник
« Отговор #32 -: 09-06-2014, 13:35:27 »

И защо е това бягане 90 минути? Жизнената енергия е ценна. Не я изразходвай за глупости. Тялото ти има нужда от нея за да се поизчисти. Упражненията за огъвкавяване са ОК, според мен.

защото я има  ;D...енергията
на 21 как да я изразходва по добре, само с учене и медитациая? разбира че ще прави глупости, даже са и малко  :Content_14:
извинете че спамя...а ти, Тих, давай и алтернатива, не бива само с мъдра критика  :)
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Дневник
« Отговор #33 -: 09-06-2014, 15:35:30 »

Връзка между храната и енергията ни има, но тя е обратнопропорционална. Всяка храна отнема енергия. Суровите храни отнемат най-малко и затова се предпочитат. Иначе човекът е една ходеща батерия, която се зарежда и разрежда при определени случаи. Да изразходваш енергията си за физически натоварвания, означава да не ти достига достатъчно за прочистване и регенерация на тялото. Не се заблуждавайте, че като изядете два сандвича, пък били те и най-здравословни, се енергизирате. Енергия дава досегът с природата, любовта, праната в която плуваме ежеминутно, но за да осъзнаеш това ти е нужно време и страдания, едно от които са болестите.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневник
« Отговор #34 -: 09-06-2014, 17:35:49 »

Тихий, специално за енергията според мен  не е точно така , приятелю, за другото си прав.  :-[
ДОЗИРАНИТЕ физически натоварвания отнемат енергия, но същевременно и карат организмът да произведе същото количество от нея + малко отгоре ( това е инстинктът за самосъхранение - тялото се "застрахова" за следващият път, да има енергия в запас. По същата логика когато се пробваш  да направиш максимален брой  лицеви опори, ще направиш  да кажем 25 , но ако почнеш всекидневно да се упражняваш, ще видиш, че след 3 месеца ще имаш сила за   80 :) )
Тоест - организмът произвежда енергия СПОРЕД ПОТРЕБНОСТИТЕ. Има ли потребности  - той произвежда повече. ( без да се изразходва! Но разбира се , в някакви граници все пак.. :) ) Няма ли ги - произвежда по-малко. ЗАтова няма спортуващ за здраве , който да докладва, че ако спортува УМЕРЕНО, се чувства по-отпаднал.., напротив - всички се чувстват по-енергизирани! ( Иначе нямаше да го правят  tooth )
  
2. Има един глобален физиологичен закон : Орган или система, която не се използва - АТРОФИРА! Без значение дали ще е сърце, стави, мозък ( за него е особено важно!!), правени са безброй проучвания..
Та тук влиза също и системата "производство на енергия" - изисква ли се да я имаме - организмът я изработва! Залежим ли се - енергията я няма..

3. Особено интересни  в това отношение са най-новите препоръки по отношение на гладуването над 3 дни.
 Пол Брег, а  и "ранният" Малахов препоръчваха режим " в постелята" , точно с тая цел - да се пести енергия.
ОБАЧЕ се оказва , че не е добре.. Сега специалистите препоръчват разходки , (дори продължителни), упражнения..Вероятно на база същият принцип - тялото да произведе повече от нея.
« Последна редакция: 09-06-2014, 17:37:34 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

notexactly

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Дневник
« Отговор #35 -: 09-06-2014, 18:03:25 »

Хора, мерси за съветите, довечера ще отговоря по-подробно, че сега нямам време.

Бягала съм полумаратони се класирах на много добро място. За мен 21 км са нищо и ги бягам за малко повече от 2 часа. Имам енергия и тренирам от 12 годишна активно. Йогата мога да я правя само за ума, ноооооооо оха, аз съм си спортист човек. Благодарение на спорта имам 4 плочки на корема, почти никакви мазнини там (ок, за някои е грозно, ама аз не го постигам умишлено а и не ми дреме :Д ). Проблемната ми зона е дупето, там си личи като прекаля с ядки и пържоли :Д. Килограмите ми звучат супер много, ама си нося размер М и повечето хора не биха ми дали толкова много. Структура... Въпреки това бих поотслабнала.

Съхраняването на жизнената енергия е грешно изказване за мен, аз получавам повече енергия като тичам, скачам, тренирам с тежести, и т.н.

Бате Бино, ХИЙТ е супер, включвам го понякога.

Между другото, да, тренирам за 4-часов маратон, но още не толкова сериозно. Това е една от целите ми :Д

Наясно съм, че е зле за ставите, но аз не прекалявам и имам хубави обувки + тичам в гората по мек терен.


 :peperudi: :peperudi: Пожелавам ви една прекрасна вечер, разхладете се в жегата с малко диня, аз довършвам задачите за деня!!!
« Последна редакция: 09-06-2014, 18:10:39 от notexactly »
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Дневник
« Отговор #36 -: 09-06-2014, 19:55:37 »

Бате Бино, не ми пука какво смятат сега "специалистите". Не позволявам друг да казва кое е добре за мен. Още едно твърдение твое ще си позволя да оспоря. Тялото не произвежда енергия, приятелю. То е само проводник на същата. По тази тема имаме различни гледни точки.  И накрая, не съм писал да не се използват мускулите. Просто няма нужда да се натоварват безмислено. Ходенето пеш сред природата е прекрасно занимание.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

notexactly

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Дневник
« Отговор #37 -: 09-06-2014, 22:42:07 »

Тихия, сега се сетих, че Дийпак Чопра препоръчваше това, което и ти. Изобщо изхождаш от Аюрведична гледна точка. Нека не забравяме обаче, че живеем в един шарен свят, в който за щастие всеки може (и донякъде Трябва) да мисли свободно, да преценява за себе си, да претегля везните и да направи избор Как да направлява живота си.

На коя от всичките теории ще основеш избора си, няма значение.

Важен е осъзнатият избор (а.К.а. да можеш да посочиш НА СЕБЕ СИ  убедителни аргументи за него, а не да играеш хазарт)  и това да постигаш резултат, който е в унисон с въпроса "Защо избрах Х?".

След направения избор и пожънатите плодове/ научените уроци по пътя обаче човек е задължен към именно шареното общество, което му е позволило да направи свободно избора си, да не го налага на другите, ами да уважава и тяхната свобода, самостоятелно да ръководят живота си. Това разбирам под ако не любов (малко пресилено), то поне Уважение към ближния. Не съм върла християнка, но уважавам Избора на околните и съм далеч от егоистичната представа да налагам на някого решенията си.

Затова изисквам и уважавам хора, които проявяват същото търпение и тактичност, дори давайки ми съвети.

В този смисъл, Тихия, разбирам гледната ти точка, но не я споделям. Аз вярвам в друго обяснение на нещата.

:)

Пийс  :flowers2:
« Последна редакция: 09-06-2014, 22:45:09 от notexactly »
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневник
« Отговор #38 -: 10-06-2014, 08:34:58 »

Няма по-добра храна от любовта.  :Content_22:
Активен

notexactly

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Дневник
« Отговор #39 -: 10-06-2014, 08:35:14 »

5 мин. преди да отвори вратата на магазина, бях там  ;D :bleh

Интересното: вчера бях само на чай и 1 малка пилешка пържола, щото не издържах.
Днес не можах да погълна голямо количество храна и коремът ми се е свил, а дънките са ми леко широки... в областта на корема. : )

З: 2 банана, няколко малки кайсиийки
след това: ядки с мед, още някакави плодове

тренировка: 60 мин. аеробика
Активен
 

Страницата е създадена за 0.131 секунди с 23 запитвания.