Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравейте и от Плевен!  (Прочетена 9599 пъти)

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Здравейте и от Плевен!
« Отговор #20 -: 02-05-2014, 10:46:28 »

Ох, писах един пост, но стана някаква грешка  :D Дай си ако искаш емайла да ти пратя някои книги.
Активен

iakim

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Здравейте и от Плевен!
« Отговор #21 -: 02-05-2014, 12:54:01 »

   iakim_iakimoff@abv.bg
Активен

iakim

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Здравейте и от Плевен!
« Отговор #22 -: 02-05-2014, 20:24:05 »

Ох, писах един пост, но стана някаква грешка  :D Дай си ако искаш емайла да ти пратя някои книги.


Благодаря ти, миличка за инфото!  :)
Нападките не ме бъркат - чувството ми за хумор ме кара да ги подминавам!  ;)
И да се похваля - за десетина дни постигнах много... ! километър вече минавам на пътека за ходене!!
Това си е един вид победа над болестта!!!
Бъди здрава!!!
Поздрави!!!
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Здравейте и от Плевен!
« Отговор #23 -: 03-05-2014, 08:32:07 »

Иаким, астмата много лесно се лекува като се престане с консумацията на млечни продукти, наблегне се на сурова храна, спортува се повече, с малко по-големи натоварвания, практикува се йога и се набляга на дихателните упражнения. Слузта леко по леко се извежда от организма и белите дробове започват да работят нормално. Надявам се си тръгнал в тази посока :) Успех
Активен

iakim

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Здравейте и от Плевен!
« Отговор #24 -: 04-05-2014, 08:54:52 »

Дааааа - от млечните използвам само сирене и то не като основна храна , а като добавка към салати.
Приоритети за сега са ми повече движение, смъкването на килограми , пречистване на организма и създаване на трайни навици свързани със суровоядството!
Предполагам, че по този начин болестите сами ще започнат да ме напускат!
Благодаря за съветите и на Титан!!!  :Content_14:
А сиренето... - от днес ще го махна и от хладилника!!!  ;)
Бъдете здрави!
Поздрави!
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Здравейте и от Плевен!
« Отговор #25 -: 04-05-2014, 19:46:37 »

Няма проблем, Яким. Надявам се да съм ти била полезна :fluretaa:
Днес докато си търсех супер-храна за диетата ми попаднах на нещо много интересно. Кокосовия орех бори астма и подобни проблеми, премахва холестерола, помага за отслабването, тъй като бързо задоволява потребностите на клетките ни т.е. убива вълчия глад и ред други ползи... Можеш да видиш в интернет. Мисля, че ще ти бъде много полезен. Успех!  :angel:
« Последна редакция: 04-05-2014, 19:51:29 от съншине :3 »
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Здравейте и от Плевен!
« Отговор #26 -: 05-05-2014, 08:16:40 »

Добре ще направиш ако прекратиш с млечните, слуз в дробовете също образува глутенът, ако ядеш тестени никак не е добре, при мен консумацията на тесто винаги завършва с едноседмично чистене на слузта.
Активен

iakim

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Здравейте и от Плевен!
« Отговор #27 -: 06-05-2014, 07:03:00 »

Хляб отдавна не употребявам!
За това и питах с какво се заменя! Овесените ядки ми помагат в случая!
Ще трябва да видя и лимец какво е!
Бъдете здрави!
Поздрави!
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Здравейте и от Плевен!
« Отговор #28 -: 06-05-2014, 10:38:07 »

iakim,ако преобладаващата ти доша по аюрведа е капха (по-едри,инертни,със склонност към напълняване и бавен метаболизъм,натрупване на слуз в организма) то не трябва да консумираш хляб, лимец  или овесени ядки. Може хляба да е от ръж. Също добри са царевица,елда,просо. :Cherries
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

iakim

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Здравейте и от Плевен!
« Отговор #29 -: 06-05-2014, 15:34:12 »

cherry, накара ме да почета днес!
Точно така е както казваш... за жалост.То така или иначе овесените свършват,
та ще ги сменям и тях  ;) Благодаря ти !
Бъдете здрави!
Поздрави!
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Здравейте и от Плевен!
« Отговор #30 -: 12-05-2014, 21:41:33 »

Яким, едно от много важните необходими условия по пътя... е да се научим да дъвчем.
На мен ми отне около 10 години - между 40 и 50... Не е много смешно, защото е тъжно какви прости неща не са ме учили като бях малък.

Та, най-добре е да се научиш да сдъвкваш всяка хапка до течно състояние, без отделни частици, преди гълтане. Ако някой си мисли, че е лесно, не е.

За да не умреш от глад, предлагам да ядеш всички видове ядки. Те се оставят във вода 2-4 часа, водата се хвърля и след това може да се сушат - за продължително съхраняване, но по-добре е да приготвяме само 150-200 гр, колкото ще изядем в едно хранене. Ядките накисвам с вода и мааалко кисело мляко и - в хладилника.
Една чаена чаена лъжичка козе сирене на ден няма да ти навредят, особено ако имаш тежка история със сиренето.
Не забравяй какво казаха колегите по-горе - ПОСТЕПЕННО, особено като си без непосредствено наблюдение на ръководител. Чети повече - и във форума, и в интернет, има цялата необходима информация. Разбира се, най-безопасният и бърз начин е - с ръководител.  :essen:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

iakim

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Здравейте и от Плевен!
« Отговор #31 -: 17-05-2014, 17:44:46 »

Може би откривам топлата вода...
Това е нещо хубаво - вече втора седмица... - е не изцяло , но суровоядството е нещо много добро за мен!
Лошото е , че сам се боря срещу близки, познати и семейство и нямам разбиране...  ???
АЗ ще победя!   :Content_14:
Бъдете здрави!
Поздрави!
Активен

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Здравейте и от Плевен!
« Отговор #32 -: 17-05-2014, 18:53:56 »

За познатите съветът на бате Бино е трепач

Мога да ти предложа вариант, който да ти спести подмятания от страна на доброжелатели :)  Като те питат - защо така, защо иначе - казвай им: "Така прецени моят лекар !" В тоя случай ще им светне лампичка, че може да имаш някакъв здравословен проблем, а  в такива случаи хората демонстрират толеранс, съчувствие .. :)
А ако все пак някой  се изхитри  да те подпита какъв е твоя лекар, какъв специалист..( с оглед да подразбере какво точно ти  има , че говориш за лекари ..) - кажи му , че става въпрос за лекар -натуропат, който има определени изисквания към теб,  за да те допуска като негова пациентка в случай на нужда   tooth
( Така ме е учил бог да го прости баща ми още като бях ученик - "Ако стане напечено - оправдавай се с някой, който не присъства в момента"! )  tooth

виж, близките и семейството са друга работа. И на мен, като на повечето тук ми се обяснява, че гладуването ще ми обърка метаболизма, че без месо няма протеини, че не съм дебела и нямам нужда от такива неща, че трябва да се яде пет пъти на ден ииииии всякакви подобни. Обикновено, когато ми дават непоискани съвети, казвам "добре" и си правя каквото знам. Наскоро леко се изнервих и рекнах на един човек, че 40 години съм живяла по неговия начин, сега е време да пробвам по моя /усмивка и фръц/.

Гледах едно предаване за момиче на около 18-19 години със свръхтегло. За година свали половината от килограмите си. Майка й през цялото време я саботираше, купуваше и приготвяше всякакви мазни, тежки и вредни храни, подиграваше й се, мрънкаше все нещо. А не си дава сметка, че тя е виновна до голяма степен за състоянието на детето си. На детето си. Да  саботираш собственото си дете! Малката обаче си взе партакешките, изнесе се на квартира и си свърши работата.
Понякога хората се държат странно. Това си е тяхна работа, ние да си вършим нашата.

Успех!
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

molly69

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Здравейте и от Плевен!
« Отговор #33 -: 20-06-2014, 10:23:24 »

Здравейте от мен аз съм Моника!

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Здравейте и от Плевен!
« Отговор #34 -: 20-06-2014, 21:34:56 »

Здравейте от мен. Аз съм Моника.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

iakim

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Здравейте и от Плевен!
« Отговор #35 -: 22-06-2014, 01:17:22 »

 :Content_4 - emotloader:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.073 секунди с 23 запитвания.