Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Пречистване на лимфата /детоксикация на организма/  (Прочетена 9473 пъти)

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !


Миналата есен си направих това пречистване. Пресметнах какво количество сок трябва да си правя, за да може да е пресен при всяко приемане и всъщност е малко ангажиращо, защото 3 дни човек трябва да се занимава почти само с това, НО определено си заслужава. След това се чувства лекота, чистота и свежест  :)

А самото пречистване е :

Сутрин очистете червата с клизма и изпийте 100 г вода с разтворена в нея лъжичка глауберова или английска сол от аптеката. 30 минути след приемането на глауберовата сол изпивайте по 100 г, на всеки 20-30 мин., от следната смес: 900 г сок от грейпфрут, 900 г сок от портокали, 200 г сок от лимон /прясно изстискани/, 2 литра снежна вода или вода /предварително преварена, изстудена и замразена/ от разтопен лед. Това е дозата за един ден. Добре е след това да се затоплите в банята.

Пречистването на лимфата се прави три дни подред, като през това време не се взима никаква храна, освен прясната смес от соковете. На четвъртия ден и през следващите дни е полезно да се премине на пресни зеленчукови сокове и пресни плодове и зеленчуци.

След пречистването на тялото то е в състояние да понесе значително по-големи физически натоварвания и закалителни процедури. Добре е този режим за пречистване да предхожда лечебното гладуване, което е много добра профилактична мярка при смяна на сезоните.

ВНИМАНИЕ! Не се прилага при апандисит или склонност към него.
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710

Ками, а може ли вместо вода с англ. сол, да се пие чай от сена? И вода през трите дни може ли да се пие? :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !

Чай от сена може да се пие и даже е по-добре от английската сол.
Тъй като за 1 ден се изпиват 2 литра сокове и 2 литра снежна вода или вода ( предварително преварена, изстудена и замразена ) от разтопен лед, то не се приема никаква друга вода или каквато и да било друга течност.
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710

Мерси, Ками!
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!

Здравей Ками
Задължително ли трябва да се изпият 4 литра течности?
Никога не съм пил толкова много течност само сока от цитрусите ще ми е предостатъчен - може ли само на него да карам или трябва да се наливам и със снежната вода.
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173

По повод количествата, в книгата си"Класическо природосъобразно прочистване" д-р Олга Елисеева описва този метод с 1л смесен сок от цитруси(3-4грейпфрута, 2-3 лимона и останалото до нужния обем-портокали).След това се добавя 1л студена преварена вода и това количество се изпива за деня.Тя препоръчва по 1чаша на всеки час. Тя е корифей в тази област, така че може и с по-малко количество.
Активен

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141

Тя е корифей в тази област, така че може и с по-малко количество.
Ако ще си говорим така, и Генадий Малахов е корифей в тази област ;), така че едва ли ще е толкова ефективно с по- малко количество. Споменах Малахов, защото гореописаното прочистване го дава той под названието" прочистване на колоидните разтвори на организма".

И аз планирам да го правя тези дни, защото чистя наред (нали е пролет).  :Content_4 - emotloader:

И мен ме притеснява това голямо количество течности, но ще изтрая някак.
Чудя се само на всичкия този сок няма ли да му заминат витамините, ако се направи наведнъж? ??? И нещо не си падам по разредени сокове. Предпочитам да пия сока отделно от водата.

Ками , защо е нужно да се прави клизма, а след това да се пие английска сол?  Какъв е смисълът на това двойно упражнение?  :surpris_23: При Малахов не се споменава клизма, макар че аз я предпочитам :-[ . Не ми се пие английска сол, а чай сена не ми подейства, като ми трябваше наскоро за някаква процедура (въпреки, че преди това никога не съм пила такива чайчета)
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!

Не се вманиачавайте в детайлите.
Клизмата и английската сол е за да не остане нищо по червата
Аз уважавам много Малахов той ме поведе по пътя на здравословния живот но той самият непрекъснато повтаря че всичко е индивидуално.
Според мен е по добре да се прави сока преди да се пие иначе се губи ефекта от това че е фреш и си мисля че дали водата се пие със сока или не все тая.

Ще си направя процедурата по следния начин:
Никакви клизми и английски соли преди процедурата ще ям много разхлабителни плодове - това ще има почти същия ефект.
След това ще си пия соковете а вода колкото поема но няма да се наливам като лейка.
Ще комбинирам със сауна или парна баня, което ще увеличи обмяната на течности в тялото.
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141

homo futurus , добри идеи. Благодаря!
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Номера е да тръгне сифона,както при шанката,да се даде посоката-навън.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".
 

Страницата е създадена за 0.084 секунди с 22 запитвания.