Начало   Помощ Вход Регистрация  
Форум Земя назаемОбщи темиСподели, разкажи или просто напишиТема: Възстановяване и поддържане на здравето
Страници: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 [18]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Възстановяване и поддържане на здравето  (Прочетена 104049 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Vov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1074

Познай себе си.

« Отговор #340 -: 16-04-2019, 12:26:49 »

Здравейте приятели и съфорумци!

При годишното ми прочистване тази пролет проведох 30 (тридесет) дни в пиене на вода и разнообразни упражнения...
От няколко дни плаавно и бавно пия сокове, после - по правилата на захранването... Чувствам се отлично!  мъдър
Активен

Искам да променя света - започвам от себе си.
iris
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 83

« Отговор #341 -: 18-04-2019, 12:20:56 »

Моето уважение, Вов!!! Аз ще се опитам да направя едно три дневно през идната седмица.

Колко килограма загуби и какъв процент от теглото ти са загубените килограми?
« Последна редакция: 18-04-2019, 12:32:17 от iris » Активен
lin
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 15

« Отговор #342 -: 25-04-2019, 13:48:48 »

Vov,
Би ли споделил, какви упражнения правиш и схемата ти на захранване. Благодаря ти предварително и те поздравявам за волята ти. браво, аплодирам
Активен
zhivko
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 186

Намасте

« Отговор #343 -: 27-04-2019, 16:24:12 »

Започвам да се притеснявам за Вова-обикновено пуска редовно много полезни постове,а нито тук нито в др тема се е включвал скоро.Дано е просто заради липса на време
Активен

"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи
Vov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Познай себе си.

« Отговор #344 -: 29-04-2019, 00:16:16 »

Няма място за притеснения!

Приятели и съфорумци, както вече сме обсъждали:
1. Среден на възраст и килограми човек съдържа 2 - 5 кг храна.
2. Същият съдържа и 2 - 5 кг паразити.
3. При неприемане на храна намалява солеността на кръвта. За да се запази осмотичното налягане (0,9%), тялото намалява обема на кръвта и лимфата, кръвното налягане спада (имаме специални техники...)
4. Интензивността и продължителността на всекидневни упражнения се отразява на това колко и кои видове тъкани ще се ползват за добив на енергия.
5. Влияние оказват и други фактори (слънце, дишане, мислене...).

Изложеното показва, че "колко кг си спаднал" е ....неуместен въпрос и НЕ трябва да се обсъжда. Важно е колко е чист/замърсен даден човек, килограмите са следствие от множество фактори.
Упражненията са (леко) различни почти всеки ден и за всеки отделен участник.
Всички научени по време на курсовете - семинари упражнения може да се ползват до края на живота ни - важно е да е отлично разбрана същността им и всеки път да се изпълняват пълноценно, с насочване на цялото съзнание към себе си и т.н. и т.н....
Лин, коя точно схема на захранване? При какво проведено Временно въздържане от храна? Напр. 5 дни - какви упражнения, или 20 дни - с какви, или 30 дни, и т.н. и т.н.
Както съм споменавал: С 5 приказки, за 5 дни и за 5 лв, здраве НЕ става...
« Последна редакция: 29-04-2019, 00:19:00 от Vov » Активен

zhivko
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 186

Намасте

« Отговор #345 -: 29-04-2019, 20:25:10 »

Живи хора сме,Друже,радвам се ,че всичко е наред,продължавай да ни помагаш! слънце

Няма място за притеснения!

Приятели и съфорумци, както вече сме обсъждали:
1. Среден на възраст и килограми човек съдържа 2 - 5 кг храна.
2. Същият съдържа и 2 - 5 кг паразити.
3. При неприемане на храна намалява солеността на кръвта. За да се запази осмотичното налягане (0,9%), тялото намалява обема на кръвта и лимфата, кръвното налягане спада (имаме специални техники...)
4. Интензивността и продължителността на всекидневни упражнения се отразява на това колко и кои видове тъкани ще се ползват за добив на енергия.
5. Влияние оказват и други фактори (слънце, дишане, мислене...).

Изложеното показва, че "колко кг си спаднал" е ....неуместен въпрос и НЕ трябва да се обсъжда. Важно е колко е чист/замърсен даден човек, килограмите са следствие от множество фактори.
Упражненията са (леко) различни почти всеки ден и за всеки отделен участник.
Всички научени по време на курсовете - семинари упражнения може да се ползват до края на живота ни - важно е да е отлично разбрана същността им и всеки път да се изпълняват пълноценно, с насочване на цялото съзнание към себе си и т.н. и т.н....
Лин, коя точно схема на захранване? При какво проведено Временно въздържане от храна? Напр. 5 дни - какви упражнения, или 20 дни - с какви, или 30 дни, и т.н. и т.н.
Както съм споменавал: С 5 приказки, за 5 дни и за 5 лв, здраве НЕ става...
Активен

"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи
iris
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #346 -: 29-04-2019, 22:22:44 »

Съжалявам, явно умея да задавам само неуместни въпроси и изглежда ще трябва да се примиря, че не получавам отговори на тях.
Активен
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3940

дипломиран рекреативен специалист

« Отговор #347 -: 02-05-2019, 09:44:14 »

Е, ако трябва като страничен наблюдател да дам мнение, то Вовата е употребил твърде силна дума в случая -  "неуместно". Дума, съдържаща в себе си доза укор към задаващият въпроса. (Аз лично не бих използвал точно такъв подход, ако набирах желаещи за семинара си  Grin )  
    Иначе, да , за всички тук е ясно, че загубата на килограми е показател с второстепенно  значение и наистина маловажен, но това не отнема правото ни да се поинтересуваме и от  несъщественото Smiley още повече , че това е  дума със субективен смисъл - всеки си има  своите критерии за "уместност" Smiley . Както е казал Уайлд - "Въпросите никога не са неудобни. Такива са само понякога отговорите" Smiley  
« Последна редакция: 02-05-2019, 09:48:06 от бате Бино » Активен

Болницата беше прочута със своите готвачи.
iris
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #348 -: 02-05-2019, 19:51:24 »

Благодаря за разбирането, Бино.
Думата неуместно Вов успя да използва по предназначение - неуместно. Но няма проблем.
Активен
Vov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Познай себе си.

« Отговор #349 -: 02-05-2019, 21:15:51 »

Хммм, не знам какво да кажа...
Значи, които и да са 2 отделни човека, дори и да изпълняват точно едни и същи неща по време на въздържане от храна (или каквото и да е друго!) намаляват/увеличават теглото си в различни граници. Това е широко известно, предполагам. А и сме го обсъждали, ако добре си спомням.
С "неуместно" исках да кажа, че не е покаател за нищо.
Ирис, за пореден път: няма как да разказвам подробности: те са различни за всеки, ЗА ВСЕКИ участник. Определям ги след конкретни наблюдения и разговори с участника... Иначе принципно всичко съм казал - в тази тема - доста отдавна.
Моля за извинение всеки, който се е почувствал ...недобре.
Активен

Vov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Познай себе си.

« Отговор #350 -: 02-05-2019, 21:35:13 »

Хм, Бино, вярно е, че продължавам да изпитвам неугасващо желание да науча колкото мога повече хора как да възстановят и да поддържат здравето си на ниво, което ще ги (БИ ГИ) освободи(ло) от потребността да посещават лекари... (Не става дума за счупвания, изгаряния и др.п.)
Този ентусиазъм идва от относителната простота на мисленето и действията при прилагането на всички действия, след като се научи човек.
Всеки, независимо от пол, възраст и образование, може да се научи... Но не може да се научи с няколко разяснения във форум, дори и в този. Просто никой не знае как точно ще реагира дадено съзнание, дадено тяло, как това би се отразило, в какви точно психофизични, температурни и пр. условия ще провежда очистителните действия.
И така, малко по малко, ентусиазмът ми намалява. Колкото и да упорствам, мнозинството хора искат някой друг да отговаря за здравето им... Те да дадат едни пари, някой да им предпише лечение (лъчение, химия, рязане, в най-добрия случай - хранителни добавки...) те да ги изпълнят/изпият/получат и... дано се оправят нещата.
Тоест - да си купят здраве...
А да вземат отговорността за своето здраве в своите ръце, да признаят пред себе си, че без да са виновни, досега са допускали множество грешки, сега трябва да научат как да НЕ ги допускат и т.н. и т.н. - неее.
Е, такъв е животът - далеч не идеален.
Активен

iris
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #351 -: 03-05-2019, 10:24:26 »

Хммм, не знам какво да кажа...
И аз така се чувствам, не знам какво да кажа. Защото каквото и да кажа, ще се изтълкува някак си ... или някой ще се почувства някак си ...

Обещавам да не задавам въпроси в темата на Вовата.
Активен
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3940

дипломиран рекреативен специалист

« Отговор #352 -: 03-05-2019, 11:02:50 »

Не бой се iris , ти май прекалено изживяваш  свиркам си
  Важното е да не ти пука  свиркам си
  Това са нормални прояви  и емоции във форумното и фейсбуковото общуване.
   Ето, Вовата беше изгонен от няколко ФБ групи, аз също - поне от  3  ухилен , гледам колко умни и знаещи ги баннаха - казал някаква дума не на място, опитал се да знае повече от админа.. , вместо  само да лайква  и да праща сърчица  ухилен  Случва се постоянно и не трябва да се драматизира  според мен  свиркам си
Активен

Болницата беше прочута със своите готвачи.
Zloqd
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1363

« Отговор #353 -: 05-05-2019, 01:17:36 »

Ами то и Ортодоксалния, дето беше един от най-информираните тука колко пъти беше баннат от този форум, заради острия си език мъдър
Активен

Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка
Vov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Познай себе си.

« Отговор #354 -: 31-05-2019, 09:22:29 »

Спокойно, дами и господа, приятели и съфорумци! Всички учим и научаваме различни неща всеки ден!
Аз например, понякога (много досадно...) имам глупостта да забравям наученото и Животът ми преподава урока отново и отново....
Нито моят, вярвам и ничий друг живот не се е случил заради общуването във форуми и площади... Но не пречи да научим, да научаваме неща от тях.
От началото на ползването на интернет, съм искал разрешение да бъда приет в доста малък брой форуми и групи във ФБ... В огромният брой случаи се оказвах включен в някоя ФБ група без изобщо да знам как и защо... Отделянето ми например от групата, където, както Бино писа си ръкопляскат и се хвалят кой колко много дни бил правил т.нар. сух пост, стана по мое лично желание и действие. Дали съм бил изключен от някакви други групи, дори и не съм разбрал, не ми липсват, предлагам и на пишещите тук да не се трогват, ако им се случи...

За мен е радостен фактът, че в този точно, целенасочен форум, успяваме да поддържаме дух и атмосфера на общуване и научаване на неща, независимо от трудностите. Трудностите си ги създаваме ние, с нашите лични особености.
Все някак забравяме, че на площада (форум), на пазара, всеки има право да си говори неща, да слуша или не какво говорят другите, да обсъжда и т.н., но има право и да приема особеностите на площадното общуване...
Активен

Vov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Познай себе си.

« Отговор #355 -: 06-08-2019, 09:50:41 »

Здравейте приятели и съфорумци!  Smiley
По-долу е връзка към маалка статийка относно ползите от приемане на смес от мед с пчелен прашец. Може да се използва от всеки, като помощно средство за укрепване и поддържане на здравето.  Smiley Smiley

https://www.facebook.com/volodya.kotsev/posts/10214497619255994
Активен

Страници: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 [18]   Нагоре
Изпечатай
Форум Земя назаемОбщи темиСподели, разкажи или просто напишиТема: Възстановяване и поддържане на здравето
Отиди на: