Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: помощ! кандидоза!  (Прочетена 3873 пъти)

m_jivkova225

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
помощ! кандидоза!
« -: 02-09-2014, 14:15:11 »

Здравейте, от време на време ми се появява кандидоза. Случайно разбрах като ходих на изследвания, карам я съвсем безсимптомно. Четох , че диетата е мн . важна - хляба и захарта почти съм ги спряла, но картофки и ориз си хапвам.Моля който е успял да се пребори с нея да ми пише.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:помощ! кандидоза!
« Отговор #1 -: 06-09-2014, 12:09:33 »

Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:помощ! кандидоза!
« Отговор #2 -: 06-09-2014, 18:43:10 »

поредният лъжеучител, следващ и проповядващ поредната извратена тъмнина...
Активен

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:помощ! кандидоза!
« Отговор #3 -: 06-11-2014, 18:36:47 »

Аз също се боря с кадидоза! От една година съм на хранителен режим. Понякога спирам с ограниченията, като сме на почивки, по хотели, на гости , по празници и т.н. Трудно ми е да не ям изобщо сладко, но с тестените нямам проблем, мога и от млечни да се въздържам, но прясно мляко много обичам. От дете го консумирам в големи количества, но за последната година значително го намалих. Общо зето постигнах известно ограничение от някои храни. но честно казано се обърквам вече. Не знам кое може и кое не да се яде. Ако не са картофите и ориза, няма какво да ме засити, все ще съм си гладна.
Какви са твоите оплаквания? Аз смятам, че цялостно организмът ми е "поразен".
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:помощ! кандидоза!
« Отговор #4 -: 08-11-2014, 07:56:17 »

Newly sweeeetened и m..., не е само млякото или захарта и подобни. Опитвали ли сте да дадете почивка на телата си?

99% съм убеден, че един цялостен курс (Временно въздържане от храна + упражнения) ще ви лиши завинаги от зависимостта от тези толкова жизнени малки организъмчета.  :)
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:помощ! кандидоза!
« Отговор #5 -: 17-11-2014, 14:29:12 »

Vov, отдавна обмислям гладуването като вариант, но честно казано не знам дали съм толкова силно мотивирана. Страх ме е някак, така да го кажа. Освен това съм от лакомите  :essen: Реших по степенно да започна, уж - опитвах миналата седмица лунна диета, на сокове и плодове за 24 часа. Е, не умрях де. Но и не знам дали искам пак да го правя. Седмица без да ям нищичко ми се струва направо невъзможно за мен.
би ли ми споделил в какво се изразява пречистването на тялото? Имам и нещо подкожно на лицето си, вероятно натрупана мастна тъкан. Май преди беше пъпка, която така и не изби а си остана като топче. Не ме боли, не се променя, но е на лицето ми и си личи. Дали това нещо би изчезнало също в резултат на гладуване.
Биха ли споделили съфорумците какви са ефектите от глада, кога започват да се забелязват> Или да започна нова тема по този въпрос?
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:помощ! кандидоза!
« Отговор #6 -: 17-11-2014, 16:12:49 »

Нюули, при подходящо проведено временно въздържане от храна с всички присъщи дейности, освобождаваме нашето тяло от постоянната грижа за преработка на храни (доста често "храни"...).
Така тялото, след известен преходен период, има възможност да започне да се освобождава от излишните, непреработваеми, малко отровни, полуотровни и отровни молекули, натрупани из него.
През това време то се храни с наличните мазнини...
Очистителните процеси са с променлива сила. Измененията са огромни и много. Някои от по-важните са: изяждане на каквото може да се изяде и изхвърляне на каквото не може. Рязко, драматично намаляване на натоварването (задачите) на имунната ни система, което я засилва в пъти(!), подобряване на дейността на всички органи и системи и пр.
Медицински значими резултати се получават след 15-17 дни въздържане от храна. Необходимото минимално отсъствие "от производството" е пак толкова - 2 седмици. Общата продължителност на първия лечебно-учебен курс е около 40 дни, съвместно с ръководител се изпълняват 14-15 дни.
Страховете... всеки ги е имал... (Пък да знаеш какъв страх съм брал, когато лекарката, на която показах учебната литература, по която се лекувах, дни наред ме питаше "А, още ли сте жив?..." насред коридорите на санаториума...)  Лакомията... има много лакоми хора, аз бях от най-лакомите. Е, сега вече - не съм. Това е част от науката.
Решението всеки взема сам(а). :)
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:помощ! кандидоза!
« Отговор #7 -: 18-11-2014, 13:40:04 »

Vov,  какви са присъщите дейности на въздържането от храна? Също искам да кажа, че не търся ефект на отслабване, а на пречистване, заради дребни проблеми в тялото, подобни на това, което съм описала по - горе. Притеснявам се дали ще мога да ги спазвам, предвид ежедневието ми, когато съм на работа... Осъзнавам, че това са голи оправдания, но наистина ме разколебават.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:помощ! кандидоза!
« Отговор #8 -: 18-11-2014, 13:50:55 »

Присъщите дейности са "технологични" подробности, определяни за всеки оздравяващ отделно, по интернет - не съм се научил още...

Не, не, не си на работа!... На лечение си. Извън работа, извън къщи, извън семейство, извън голям град...  :)
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:помощ! кандидоза!
« Отговор #9 -: 18-11-2014, 14:49:27 »

Разбрах! Отлага се тогава.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.147 секунди с 23 запитвания.