Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Гладолечение при гръбначни заболявания -  (Прочетена 12188 пъти)

Neznaiko

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

Здравейте, имам стеноза и дискови хернии на три нива в шийния дял на гръбначния стълб + някакви ошипявания. Макар да съм вегетарианец от години и бях дори веган за година, реших че без глад няма да повлияя на тези сериозни проблеми. Почнах със суровоядство и в края на седмицата планирам воден глад 3 дни. По натам ще видя как, колко често и друго...
Някой има ли опит с положителен ефект върху състояния като моето и би ли споделил опит? Какво би помогнало повече - глад, колко дълъг, сух, воден ?

Да добавя , че успях да мина през д-р Гайдурков, който ми назначи диетата, а освен това попрочетох доста неща, като забелязвам , че руснаците имат интересни сайтове. Освен този даден в темите тук силно впечатление ми прави golodanie.su . За съжаление никъде не намирам база данни с пациенти, заболявания  и клинични случай повлияни от глад, вероятно защото ако има такава стбилна практика фармацевтите ще загубят страшно много. Гладът е безплатен, но надявам се безценен.
« Последна редакция: 12-11-2014, 23:58:20 от Neznaiko »
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494

Правила съм гладувания до 14 дни при Димитър Станев на вода.За мен лично гладуването на вода е най - доброто.По Лидия Ковачева и други автори се предлагат омекотени режими - това за мен са диети с прием на плодове, чай и мед или гладуване със сокове.Най - бърз ефект се постига с гладуване на вода и правене на клизми 2 пъти дневно.За вас ще даде резултат 100 % суров режим с употреба на повече магданоз и целина.Вегетарианството е готвена храна с частично унищожени витамини, ензими и микроелементи.За дисковата херния имам адреси в Гърция, селата близо до Солун.Там лекуват дисковите хернии с подобни на вендузи, но по - големи глинени гърнета и масажи.Имам позната, която беше за операция и по този начин се оправи.Трябва да се включат в храненето много кълнове и зеленолистни.Имам блог за рецепти : naturalnakuhnia.blogspot.com
Активен

Neznaiko

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

Здравейте, мерси, а вие имали ли сте такива проблеми или само вашата позната, какво сте излекували с глад ?
Не разбирам за клизмите дали наистина са необходими. Иначе вече съм на суровояден режим от известно време и пробвам сега вече глад пък да видим. Ако дадете линкове или адрес на тези хора в Гърция ми е интересно да потърся какво точно правят ? Вашата позната склонна ли е да сподели къде са били точно херниите и какъв е бил резултатът ?
Димитър Станев тов али имате предвид и сама ли сте го правила?
http://www.spiralata.net/s.php?SearchType=1&find=%F1%F2%E0%ED%E5%E2
Активен

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132

Neznaiko, а д-р Гайдурков препоръча ли ти гладуване?

« Последна редакция: 13-11-2014, 22:02:06 от donna »
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494

Не съм ходила при Д- р Гайдурков, ходих при д-р Емилова, но не останах доволна.Бях с три торби лекарства.После отидох при Димитър Станев, който написа книгата " Самолечение само с вода".Клизмите са не само необходими, но и  з а д ъ л ж и т е л н и при гладуването на вода.Иначе гладът става опасен и човек може  да си навлече неприятности, дори да получи тежки последствия.
Аз проведох няколко курса гладувания на вода, започнах с 24 часа и стигнах до 14 дни.После започнах хранене  само със сурова храна и кълнове.Имам кулинарен блог от скоро , в който показвам рецепти с кълнове.Той е : naturalnakuhnia.blogspot.com Сега живея без лекарства и не ходя по доктори.В блога ми има адрес за връзка с мен.
Моята позната се излекува напълно от дисковата херния.Тя работеше в Гърция, там искаха да я оперират.Върна се в България, тук същата работа.Не знам как е успяла да намери адреса на този грък, който е казал, че ще я оправи.Направи 10 процедури при него и се оправи напълно.Адресът ще ви дам другата седмица, в къщи е, а сега съм на работа.
Не е важно само да се гладува, трябва да се консумират много кълнове и прясна зеленина, за да има ефект.Храната трябва да е 100 % сурова.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Незнайко, първите признаци на дискови изменения получих преди около ...40 години...   :(  :(  В продължение на 13-15 години прилежно ходих по доктори, санаториуми, лечебни физкултури, нови изследвания, променливо силни болки, често непоносими и пр. и пр.  :Confus_3: :Confus_3:

Временното въздържане от храна + вода + разговори + дихат. упражн. + физиич. упражн. + водни упражн. + значителна промяна на дъвчене, хранене, пиене, мислене.... и др. ме върнаха към нормален живот.  :Content_14:  :pensif_29:
Всички вендузи, масажи, чакръкчийски техники и пр. НЕ решават въпроса с причините за прорастване на дисковете, ошипяване и пр. и НЕ водят до ТРАЙНА промяна на състоянието.  :pensif_29:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132

Elia е много права - чрез вендузите се подобрява кръвообръщението и се подобрява храненето в тази зона. Кълновете и зеленолистните съдържат много витамини и минерали и помагат за възстановяването на тези тъкани. Аз също съм чела, че сокът от зелена пшеница възстановява междупрешленните дискове, костите.

Целината прочиства костите от шипове, но не бива да се прекалява с нея.
Активен

Neznaiko

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

Neznaiko, а д-р Гайдурков препоръча ли ти гладуване?

Засега само 3 дни на първата седмица от суровоядството. Направих го съвестно и не ми беше леко, защото имам чувството че организма ми изпадна в лека летаргия и ми се спеше доста. На втория ден имах и гадно главоболие, което изчезна като излязох да се разходя, с две думи гладът според мене трябва да се прави през отпуска и сред природата. Сега продължавам със суровоядстово още 20ина дена и после пак ще видим.
Активен

Neznaiko

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

Направи 10 процедури при него и се оправи напълно.Адресът ще ви дам другата седмица, в къщи е, а сега съм на работа.
Не е важно само да се гладува, трябва да се консумират много кълнове и прясна зеленина, за да има ефект.Храната трябва да е 100 % сурова.

Емилова не ми харесва понеже дава мед на хората. Иначе ми е интересно тая ваша позната като излекуване какво се има предвид. За мен това значи да се възстанови в първоначален вид патологията, което според нашите ортопеди и невролози е невъзможно, но съм виждал снимки по интернет. Включително в научни статии, само дето никой не разбира биохимията на тези процеси и затова или тъпчат с лекарства или режат.  Между другото вендузи ползват и китайците. На мен ми правят една иглотерапия с вендузи сега и ще кажа резултата.
« Последна редакция: 17-11-2014, 11:30:39 от Neznaiko »
Активен

Neznaiko

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12


Временното въздържане от храна + вода + разговори + дихат. упражн. + физиич. упражн. + водни упражн. + значителна промяна на дъвчене, хранене, пиене, мислене.... и др. ме върнаха към нормален живот.  :Content_14:  :pensif_29:
Всички вендузи, масажи, чакръкчийски техники и пр. НЕ решават въпроса с причините за прорастване на дисковете, ошипяване и пр. и НЕ водят до ТРАЙНА промяна на състоянието.  :pensif_29:
Знам че тези методи са временни за преодоляване на криза.
Вие правилили сте си контролни изследвания и след като се чувствате толков адобре има ли на тях промяна на физическо ниво ? (магнитен резонанс) Сиреч - намаляване на херния, остеофити (шипове) ил инещо друго?
Бихте ли споделили конкретно за дъвченето предполагам имате предвид брой , а за пиенето ? Аз не пия вече алкохол , както и отказах преди 4 години цигарите.
По отношение на упражнения правя цигун и тайчи, споделете вашия опит какво сте практикувал? Мисля, че няма да ми навреди малка част от йога, но не знам при кой да отида, май няма хора специализирани в лечебна йога в България :-( Йогата е опасно нещо особено , ако ти има нещо. Намерих едни доста интересни упражнения специално за това :
http://www.mindbodygreen.com/0-7459/8-yoga-poses-to-help-cervical-spine-neck-issues.html
Но йога е много богата и искам да усвоя някои техники на дишане също.
Паралелно проучвам лечебни цигун практики на китайците.
Активен

Neznaiko

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

Elia е много права - чрез вендузите се подобрява кръвообръщението и се подобрява храненето в тази зона. Кълновете и зеленолистните съдържат много витамини и минерали и помагат за възстановяването на тези тъкани. Аз също съм чела, че сокът от зелена пшеница възстановява междупрешленните дискове, костите.

Целината прочиства костите от шипове, но не бива да се прекалява с нея.
Зелена пшеница ? Тоест сам си я гледаш и изстискваш ли ?
А иначе целина и зелени салати ям предимно и много от години.
Не знам как целината може да се прекали - особено селари.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Незнайко, подходите за промяна на състояние (наричано болест) са много и са принципно еднакви по цял свят, от хилядолетия (независимо, че замърсителите се променят).
Прилагането на някой(и) подход(и) при точно определен човек с точно неговите безброй особености винаги е конкретно, с дозировки, определяни от душевното и физическо състояние, как точно човекът се повлиява от даден подход и пр. и пр.
Както електричеството, моторните превозни средства, слънцето, водата и т.н. и т.н. може да се ползват за благото на човека, а може и да го убият, така и леченията...
Не бих могъл от този екран да давам конкретни съвети.
Който иска, да заповяда - един първи лечебно-учебен курс е с продължителност 40-45 дни, от тях 15 - извън работа, къща, семейство, голям град... "Откъсване от производството" е 15 дни - това е най-краткия срок, след който всеки може да постигне медицински значими и добре видими подобрения.
Иначе и едно хранене да пропусне човек, и една клизма да си направи, все е полезно, нооо, доста по-малко.
Нека да не мислим, че изменения, създавани десетки години, сега ще ги премахнем/възстановим с 3 дни пиене на вода (но ако може и да не ми става лошо, да не ми се спи, да имам сила и пр.) и след това зелени/пресни сокове и ... готово. Само зощото сме намерили вълшебния форум.
Както завършваше един хубав филм: "...You have to earn it..."
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132

Да Незнайко, сок от пшеница, 15-20 см висока.
Активен

Neznaiko

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12


Който иска, да заповяда - един първи лечебно-учебен курс е с продължителност 40-45 дни, от тях 15 - извън работа, къща, семейство, голям град... "Откъсване от производството" е 15 дни - това е най-краткия срок, след който всеки може да постигне медицински значими и добре видими подобрения.

Нека да не мислим, че изменения, създавани десетки години, сега ще ги премахнем/възстановим с 3 дни пиене на вода
Vov , какво имаш предвид с този курс, ти ли го водиш и какво представлява ?
Хич не си мисля, че с три дни ще постигна нещо, целта ми е да стигна 21 дена. И най-вероятно да го направя поне няколко пъти в период от 1-2 години. Само че дългият път започва с една крачка, нали? В момента просто почвам да събирам опит и да се подготвям за по-сериозни неща. Мене , ако питаш бих се откъснал и за месец-два. Ама нали се сещаш работа, деца, прочее... Все пак няколко седмици е постижимо като че ли.
Та да се върнем на въпроса, би ли предоставил линк, инфо и др за това кой преподава и какво, ще съм благодарен.
Поздрави
Активен

Neznaiko

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

Да Незнайко, сок от пшеница, 15-20 см висока.

Мерси, поръчвам си малко техника за отглеждане на треви, кълнове, разсад и всякакви други ядливи растения :)
В къщи май ще имам собствена оранжерия...
Доста прегледах по интернет за пшенична трева и има изказвания от панацея до нищо почти.
Ако някой има адекватна информация от стабилен източник моля да даде? Или опит. Доста фантастично ми се струва - лекува рак, подобрява спортни резултати, какво ли не.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

М-да, главно пролетно време, но може  почти винаги.
Изключение е времето с минусови температури - декември - февруари. За него се иска наистина голям кураж и упоритост, душевна устойчивост, дори малко храброст,  които не се наблюдават... :pensif_29:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Neznaiko

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

М-да, главно пролетно време, но може  почти винаги.
Изключение е времето с минусови температури - декември - февруари. За него се иска наистина голям кураж и упоритост, душевна устойчивост, дори малко храброст,  които не се наблюдават... :pensif_29:

Сиреч не е назрял момента до март- април. То и аз мисля, че гладуване по-дълго трябва да се прави в най-доброто време - късна пролет или ранна есен ? Иначе зимата е студено, лятото жега, дори здрав да си понякога се потиш и ти е студено. Не сме като на Хавайте ех...
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494

Суровоядството не е фантазия , но трябва да се включват много зеленина и кълнове и да е строго т.е.100 %.Моята позната няма проблеми с хернията и ако желаете да ви дам адрес в Гърция ми пишете на Elidimitrova@abv.bg
Активен

Neznaiko

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

Суровоядството не е фантазия , но трябва да се включват много зеленина и кълнове и да е строго т.е.100 %.Моята позната няма проблеми с хернията и ако желаете да ви дам адрес в Гърция ми пишете на Elidimitrova@abv.bg

писах на мейла, благодаря
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164

Суровоядство и то както казва Елия, на 100%, без изключения, с кълнове, и бих добавила глад, вършат чудеса. След години на панкреатитни кризи при съпруг ми и след последната, доста опасна, се ядосах и го помолих да ми даде 1 месец от живота си. Този месец бяхме само на сокове, плодове, зеленчуци и кълнове, без никакви подправки. Изследванията бяха невероятни. Продължихме така още 2 месеца и оттогава са минали 2 години и никога не се появи никаква криза повече.

Продължаваме да се храним преобладаващо суровоядно, но не толкова строго. Правим гладолечения от по 7-8 дни. При мен не минаха някои по-упорити заболявания. Така че явно в някои случаи трябва търпение.
Пожелавам Ви при Вас да стане всичко по-бързо.

Забелязах, че сухото гладуване е по-ефективно. Но Вие сте едва в началото, така че е по-добре постепенно: първо суровоядство и 1 ден седмично на вода поне месец така. После увеличавате дните на вода или редувате1 ден сухо, 1 ден на вода гладуване и през останалото време суровоядство. След още 2-3 седмици можете 3 дни на вода и 1 ден сухо и така постепенно се увеличават дните на гладуване, защото ако започнете веднага по-продължително гладуване, токсините, които се отделят при гладуване могат да Ви причинят ужасни проблеми(личен опит).

И, да, ако гладувате на вода непременно, ама непременно поне 1 клизма на ден(е не и когато гладувате само 1 ден). Така болките от токсините не са толкова силни, защото тялото не се самоотравя до такава степен.

Желая Ви успех. Това е много хубав път, по който сме тръгнали всички. Трябва просто търпение и постоянство.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.109 секунди с 22 запитвания.