Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Суровоядство  (Прочетена 4373 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Elia
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 462

« -: 26-11-2014, 13:09:44 »

Може ли да живеем дълъг период от време на суров режим ?
Отговора на този въпрос могат да дадат само хора, които прилагат режима на 100 %.Аз го прилагах почти 8 години, а моя позната - вече над 20 години.Храним се с кълнове и зеленчуци./ в най - големи количества /.Употребяваме плодове и най - малко - семена и ядки.Суровоядството е перфектния режим за всички органи, то обаче трябва да се прилага правилно т.е. кълновете от бобови и житни растения да имат превес.Тогава има и лечебен ефект.Използването на дехидрататор според мен е голяма грешка, защото най - ценното в храната / соковете и / се унищожават, макар и температурата да е ниска.
Лечебни ефекти - загряване и лечение на болния орган, в който се усеща лека пулсация и спиране на болките.Болният орган има забавено и по- слабо кръвоснабдяване.Затова на болното място винаги се усеща студ.Суровата храна обаче може да възстанови органа, какъвто е случая с моята приятелка.Тя е била за хемодиализа и е с възстановена кора на бъбрека.Аз имах други проблеми, при мен суровата храна също даде чудесни резултати.От човек с 3 торби лекарства се превърнах в човек, живеещ без никакви лекарства.
Този режим на пълно суровоядство се прилага в Канада и САЩ.В България го прилагат на 100% само хора с тежки заболявания.Здравия човек не може да усети промените, които настъпват при приемане на сурова храна така осезателно.Причината е, че няма болки в органите.
Активен
Mia
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 215

« Отговор #1 -: 26-11-2014, 21:00:00 »

Може ли да живеем дълъг период от време на суров режим ?
Отговора на този въпрос могат да дадат само хора, които прилагат режима на 100 %.Аз го прилагах почти 8 години, а моя позната - вече над 20 години.Храним се с кълнове и зеленчуци./ в най - големи количества /.Употребяваме плодове и най - малко - семена и ядки.Суровоядството е перфектния режим за всички органи, то обаче трябва да се прилага правилно т.е. кълновете от бобови и житни растения да имат превес.Тогава има и лечебен ефект.Използването на дехидрататор според мен е голяма грешка, защото най - ценното в храната / соковете и / се унищожават, макар и температурата да е ниска.
Лечебни ефекти - загряване и лечение на болния орган, в който се усеща лека пулсация и спиране на болките.Болният орган има забавено и по- слабо кръвоснабдяване.Затова на болното място винаги се усеща студ.Суровата храна обаче може да възстанови органа, какъвто е случая с моята приятелка.Тя е била за хемодиализа и е с възстановена кора на бъбрека.Аз имах други проблеми, при мен суровата храна също даде чудесни резултати.От човек с 3 торби лекарства се превърнах в човек, живеещ без никакви лекарства.
Този режим на пълно суровоядство се прилага в Канада и САЩ.В България го прилагат на 100% само хора с тежки заболявания.Здравия човек не може да усети промените, които настъпват при приемане на сурова храна така осезателно.Причината е, че няма болки в органите.

Здравей, Елия! fluretaa

Много ми е интересно как издръжате на 100% суровоядство.
Какви протеини и въглехидрати приемате?
Би ли разказала накратко за твоя хранителен режим.
Активен
Ros
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 615

« Отговор #2 -: 30-11-2014, 13:57:43 »

Много ми е интересно как издръжате на 100% суровоядство.
Какви протеини и въглехидрати приемате?
Би ли разказала накратко за твоя хранителен режим.

Привет, Елия !

Би било полезно, ако споделиш мнение. Smiley
Активен

Vov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1030

Познай себе си.

« Отговор #3 -: 30-11-2014, 23:19:35 »

...Използването на дехидрататор според мен е голяма грешка, защото най - ценното в храната / соковете и / се унищожават, макар и температурата да е ниска.
....Болният орган има забавено и по- слабо кръвоснабдяване.Затова на болното място винаги се усеща студ.

Браво Елия!
Молекулите и атомите в течностите в плодовете и зеленчуците (както мнозина знаем) са подредени по най-добрия за хората вид за преработка от храносмилателната ни система...

Болният орган има забавено и като цяло "по-слабо" кръвообращение заради наличните в него боклуци, чужди за тялото молекули, които затрудняват=забавят всички обичайни процеси там. Е, и съответно температурата е по-ниска... Вероятно всеки познава най-често срещания жест на хората: слагане ръка на болно/ударено и пр. място. Внасяме допълнителна енергия от някакъв вид и така подпомагаме възстановителните процеси.
Активен

Искам да променя света - започвам от себе си.
Elia
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: 01-12-2014, 11:13:05 »

Няма нищо сложно в режима, просто се храним с много кълнове от житни и бобови растения, зеленчуци, плодове.Много малко ядки и семена.Правя кълнове от просо, фий, нахут, боб - мунг, боб - мот, боб - черно око, люцерна, слънчоглед, лимец, бурчак, елда, киноа, ръж, овес, поници от ечемик, грах - жълт и обикновен, соя, сминдух, броколи и всички други ядливи кълнове ,за които намеря информация / напр. от репички и ряпа./ Употребявам много диви растения - пресни и сушени почти цялогодишно.
Активен
Elia
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: 01-12-2014, 15:35:36 »

Протеините се набавят от кълновете на всички бобови растения, а въглехидратите - от житните растения, диви зеленолистни растения.Кълновете, които имат най - голям процент в менюто са основната причина за доброто оздравяване на всички органи.
Активен
raw
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 58

« Отговор #6 -: 29-07-2016, 22:07:02 »

Протеините се набавят от кълновете на всички бобови растения, а въглехидратите - от житните растения, диви зеленолистни растения.Кълновете, които имат най - голям процент в менюто са основната причина за доброто оздравяване на всички органи.
Здравей Елиа,разбирам те напълно,и аз вече 9-т години живея на пълно суровоядство, и за това всичко е Ок. свиркам си
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: