Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Странни проблеми със ставите  (Прочетена 15613 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Странни проблеми със ставите
« Отговор #20 -: 26-01-2015, 10:18:29 »

Първото , което трябва да направи момчето , е да си направи една термовизуална диагностика!!  За да се види до колко са сериозни тези болки, и дали има някъде  в тялото огнище на някакъв процес. И после вече да се умува.
Такава се прави само в София и Варна, но до средата на март вариантът е само в София. ( д-р Корбакова отиде в Куба до март, ще си идва във Варна след месец)  
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Странни проблеми със ставите
« Отговор #21 -: 26-01-2015, 10:20:58 »

Стига с този артрит бе хора  :surpris_23: :surpris_23:


Да, стига, но пък след като искаш съвети - ние ти ги даваме. И то безплатно.  :love_026: А дали ще слушаш, зависи от теб.
Дано не е артрит. Не винаги изследванията показват артрит, но по симптомите, които описваш...

Моят съвет, както казах, е да си направиш кръвен тест за хранителна непоносимост. Също така да си изследваш и витамин Д.

Храната оказва голямо влияния върху ставите и органите. Ако на мен ми бяха дали тези съвети преди години, сега мисля, че нямаше да страдам толкова.

Активен

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Странни проблеми със ставите
« Отговор #22 -: 26-01-2015, 10:22:54 »

Първото , което трябва да направи момчето , е да си направи една термовизуална диагностика!!  За да се види до колко са сериозни тези болки, и дали има някъде  в тялото огнище на някакъв процес. И после вече да се умува.
Такава се прави само в София и Варна, но до средата на март вариантът е само в София. ( д-р Корбакова отиде в Куба до март, ще си идва във Варна след месец)  
Къде в София се прави това изследване?

И добре, ако покаже че има артрит, какво следва?
Активен

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Странни проблеми със ставите
« Отговор #23 -: 26-01-2015, 14:59:15 »

Цитат
И другото което е много неприятно много лесно ми изстиват ставите.Примерно тази пролет ходих на велопоход съответно съм по къси гащи.Караме 5-10-15 км целият съм топъл само коленете са ми камък(студени)Все едно кръвообращенито не минава през тях.

 ;)Добре е, че описваш толкова добре нещата, за да стигна до най-логическите за мен заключения.
От тази извадка стигнах до извода, че си си причинил всичко това именно от обветрянето на ставите, карайки колело, като си ги оставил незащитени при все, че са най-уязвими. А като се има предвид, че пролетта не е от най- топлите сезони, си е меко казано лудост да правиш велопоход по къси панталони. От тук до артрита, както казва адашката няма, да е много далече разстоянието. Дано съм лош пророк. :Confus_3:

Бидейки също велосипедист, до скоро и аз мерех велоалеите, в смисъл до миналия месец, като старателно се екипирах с цел именно да продължа с любимия ми спорт ако може до по дълбока старост.
Сега, когато гонейки 44 :pensif_29: и в твоите и в много други очи съм си стара вече, нямам болежки все още, с изключение на една моя глупост, която ме закова на легло за месец, когато преди 2 години си натроших коляното, карайки ски. Но с домашни лекове с черен оман и мас и много упражнения, до ден днешен няма спомен от болка, да чукна на дърво. :Confus_3:

 Друго съществено нещо, което ми идва на ума е, че костите ми до преди половин година наистина са започнали да губят от своята плътност и са били по-чупливи. И тука идва моментът, когато променяйки много неща от живота ми, едно от които е, че замених всички сладки изкушения(с малки изключения по празници) със сусамов тахан, мед и ядки, наскоро имах премеждие, когато малката ми щерка със засилка се метна на отворения матрак, железа и дъски се стовариха върху китката ми, ревнах  :surpris_25:като простреляна лъвица(малката също де :surpris_25: :surpris_25:, от съчувствие) и по всички природни закони си мислех, че имам натрошени кости. Но, за щастие, освен болка, която премина до 2 дни, и изтръпване,което отшумя за повече дни, нямах счупване. Аз поне си разсъждавам, че костите ми са заякнали за изминалата половин година. :weight_lift:
 И така, с извинение за лиричното отклонение, Eatpieordie, по- малко лекари и лекарства, повече отговорност за собственото здраве, което ще рече повече знания. :Confus_34: :pensif_29:
Поздрави! :flowers2: :Content_22:
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Странни проблеми със ставите
« Отговор #24 -: 26-01-2015, 15:54:36 »

Ти не си болен, а жаден, е мотото на една книга.

ааа, Тихий, какво ти става, приятелю?   :surpris_22:
нарушаваш принципите си, каква е тази конкретика!   tooth
Активен

Ouroborus

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Странни проблеми със ставите
« Отговор #25 -: 26-01-2015, 16:07:50 »

Без да имам опит в болките в ставите и на мен първото нещо, което ми хрумна като проблем, е че излагаш на директен вятър и течение колената, глезените и т.н. - от мотористите знам, че не караш ли добре екипиран, само след година, две лошо ти се пише - врат, кръст, колена и т.н. Отделно имам много приятели "маунтинбайкъри" - нито един не си позволява да кара не екипиран, особено на преход в планина.

Успех ти желая и е хубаво, че обръщаш внимание на проблема навреме!
Активен
Щастие е, когато мъдрите мисли, думите и делата ти са в единство и хармония. Затова е важно не само какви са делата ни, но и какво мислим и говорим...

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Странни проблеми със ставите
« Отговор #26 -: 26-01-2015, 16:14:40 »

Друго съществено нещо, което ми идва на ума е, че костите ми до преди половин година наистина са започнали да губят от своята плътност и са били по-чупливи. И тука идва моментът, когато променяйки много неща от живота ми, едно от които е, че замених всички сладки изкушения(с малки изключения по празници) със сусамов тахан, мед и ядки...
Малахов подчертава, че причината за проблемите с костите (шипове,артрити,артрози,остеопороза и пр.) са прекомерната консумация на храни,съдържащи скорбяла и захари т.е. белобрашнести,картофи,сладкарски изделия и всичко,което съдържа захар или скорбяла.
Също-при недостиг на минерали,какъвто например е магнезия,или при недостиг на витамин Д,калция не може да се вгради правилно в костите и те изтъняват.
Къде точно е истината,обаче? И кои храни е добре да се консумират при костни заболявания?
Лично аз млечни не консумирам.Месни-също.Изключение-млечно масло.За калция се стремя да консумирам повече сусам и сусамов тахан.Също-черупки от яйца периодично. :Cherries
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Eatpieordie

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Странни проблеми със ставите
« Отговор #27 -: 26-01-2015, 21:19:31 »

Миа да кажем че съм ходил по къси гащи и са ми настинали коленете до тук съм съгласен.Но проблема ми е че периодично се разпространява.Както вече писах започна от коленете след няколко месеца започнаха и лактите да изстиват.След което започнаха и глезените а сега сме на китките....Какво остана?Раменете....днес почнах да си въобразявам че и те изстиват  :-\  :-\ Според ме или имам някакво възпаление или недостиг на витамини :Х
Активен

Eatpieordie

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Странни проблеми със ставите
« Отговор #28 -: 26-01-2015, 21:20:12 »

Ставните заболявания се лекуват успешно с гладолечение.Дори за доша вата по Аюрведа еднодневните сухи гладувания - 1 път в седмицата дават чудесен резултат.Просто трябва упоритост и подходящо хранене.
Тук,като гледам,няма чак толкова страшно заболяване.
Снимки някакви правени ли са? Изследвания?
 Може да е някакво първично износване на хрущяла във ставите? Подходящите храни-това са повече кълнове и зеленолистни зеленчуци. В случая ми се струва,че става въпрос на по-голямо натоварване и неподходящо хранене... ???
  Cherry Правили са ми само кръвни изследвания за ревматологични заболявания и снимки но на тях не излиза нищо.Колкото до пренатоварването нищо подобно..Гледам да се храня максимално здравословно (Яйце,картофи,ориз,зеленчуци,плодове,ядки,месо,овес по 1-2 кисели млека всеки ден)рядко ям хляб ако ям е препечен.Чипсове и такива вредни храни не ям изобщо и да ям ще МНОГО рядко,безалкохолно също не пия само вода и по 1-2 кафета на ден.Няма логика да е от храненето.Или поне така аз си мисля :Х
Активен

Андрей

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 217
Re:Странни проблеми със ставите
« Отговор #29 -: 26-01-2015, 22:18:09 »

Яйце,картофи,ориз...,месо,... по 1-2 кисели млека всеки ден
Абе ще си признаеш ти. Колкото по-рано, толкова по-добре.
Активен
Не се бойте, че не учите, бойте се, че не мислите.
"A great civilization is not conquered from without until it has destroyed itself from within" : Will Durant

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Странни проблеми със ставите
« Отговор #30 -: 27-01-2015, 00:30:35 »

Гледам да се храня максимално здравословно (Яйце,картофи,ориз,зеленчуци,плодове,ядки,месо,овес по 1-2 кисели млека всеки ден)рядко ям хляб ако ям е препечен.Чипсове и такива вредни храни не ям изобщо и да ям ще МНОГО рядко,безалкохолно също не пия само вода и по 1-2 кафета на ден.Няма логика да е от храненето.Или поне така аз си мисля :Х

хаха, с това хранене тук ще си заклеймен скоро като изключително нездравословно хранещ се    tooth
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Странни проблеми със ставите
« Отговор #31 -: 27-01-2015, 08:24:20 »

Cherry Правили са ми само кръвни изследвания за ревматологични заболявания и снимки но на тях не излиза нищо.Колкото до пренатоварването нищо подобно..Гледам да се храня максимално здравословно (Яйце,картофи,ориз,зеленчуци,плодове,ядки,месо,овес по 1-2 кисели млека всеки ден)рядко ям хляб ако ям е препечен.Чипсове и такива вредни храни не ям изобщо и да ям ще МНОГО рядко,безалкохолно също не пия само вода и по 1-2 кафета на ден.Няма логика да е от храненето.Или поне така аз си мисля :Х
Eatpieordie, ние тук не сме лекари и не можем да гадаем каква е твоята диагноза.Нея трябва да я постави лекар специалист, със съответните изследвания естествено.Оттук нататък-какъв път ще поемеш за оздравяването си - дали този на лекарствата или природосъобразният е лично твой избор.Картофите и ориза са скорбелени продукти. Картофите съдържат 18-20 % скорбяла. Хляба-също, независимо какъв е-бял,пълнозърнест или пък домашен. Житните култури (жито,ечемик,царевица,ръж,просо,елда и пр.) - всичките са въглехидратни храни т.е. съдържат около 60-70 % скорбяла.Като прибавим и процесите на печене на хляба-нещата се усложняват доста.Скорбялата и захарта са едни от причинителите на костните заболявания.Затова е най-добре семената да се консумират покълнали.Само овеса не съдържа скорбяла.Аз не консумирам хляб след последното си гладуване.Друго-млечните продукти също вредят на костите, колкото и разпостранено да е противното мнение.
А месо и яйца?   :pensif_29:  Колко често консумираш? Трябва поне 50% от дневното ти меню да е съставено от сурови храни - плодове, зеленчуци, ядки, покълнали семена, зеленолистни.
При теб най-вероятно има някакво преохлаждане, защото студеното време, течението, вятъра провокират костните заболявания. Пази се! Поздрави! :Content_22:
« Последна редакция: 27-01-2015, 08:32:35 от cherry »
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Странни проблеми със ставите
« Отговор #32 -: 27-01-2015, 11:47:39 »

Не знаем със сигурност, но причините може би са комплексни, защото както се казва ние сме това, което ядем, правим и мислим. И наистина става нещо, като ние само предполагаме, ровим се и търсим повече информация, за нещата, които ни интересуват. :Confus_34:
А днес , както пак се рових, попаднах на това: http://www.psiholozi.com/1041105110541043/220

където ми направи впечатление следното:

"Дълготрайното преживяване на неудоволствие, неудовлетворение, критиките и претенциите водят до болки в ставите, в гърлото, ревматизъм и др. болести. Хората, живеещи дълго в реалност, пълна с подобни негативни емоции са твърди в мненията и съжденията си, непреклонни са и трудно приемат чуждата гледна точка. Чувството за собствената им значимост е твърде силно. Те страдат от хронична „правота” и са склонни към упорито и безсмислено налагане на всяка цена на своята гледна точка. А това води до до дълготрайни междуличностни конфликти, безсмислени битки и опозиционно поведение."

"Проявата на гнева и избухливостта са свързани и със ставни заболявания, ревматизъм и изкълчвания.  Крайното изразяване и дълготрайното сдържане на гнева са еднакво вредни."

В търсенето, анализирането и самопознанието е истината. Търси и ще намериш! :love_028:
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Странни проблеми със ставите
« Отговор #33 -: 27-01-2015, 12:21:10 »

Интересно е да се прочетат и книгите "Съдбата като шанс" и "Болестта като път" (те са 1-ва и 2-ра част от едно и също четиво) на Рюдигер Далке и Торвалд Детлефсен.Там са описани много добре психологичните причини за болестите.
Но...всъщност ние тук обсъждаме физичесните причини,начина на хранене и НЕхранене, с помощта на които можем да си помогнем. :Content_22:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

desi.petrova

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Странни проблеми със ставите
« Отговор #34 -: 05-02-2015, 13:44:14 »

Здравей,имам същите проблеми,приеха ме в ревматологията и след направените имунологични изследвания се оказа че страдам от няколко автоимунни заболявания,умората е много показателна при автоимунните болести.
Активен

Tzi-Bo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60
Re:Странни проблеми със ставите
« Отговор #35 -: 05-02-2015, 19:20:23 »

 Деси в коя част на денонощието изпитваше умора - към колко часа ?
Имаше ли скованост на ставите сутрин?
Какво ревматична болест ти диагностицираха ?
Активен

desi.petrova

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Странни проблеми със ставите
« Отговор #36 -: 06-02-2015, 10:28:44 »

Tzi-Bo здравей,страдам от синдром на Хашимото(хипофункция) и умората ми е постоянен спътник,най много съм изморена обаче в края на работния ден,като се има в предвид че работя на бюро.Новите ми придобивки са Синдром на Рейно,Синдром на Сьогрен и Лупус,всичко това е гарнирано със болки във всички стави без изключение,отказах за сега лечението и започнах с хомеопатия,чакам и за консулт с д-р Гайдурков.Имам скованост на ставите не само сутрин а и през деня ако стоя по дълго неподвижна.
« Последна редакция: 06-02-2015, 10:32:34 от desi.petrova »
Активен

VENCI

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
Re:Странни проблеми със ставите
« Отговор #37 -: 07-03-2015, 18:35:17 »

  Eatpieordie, собствен опит със същото, като бях горе- долу на твоите години! Никой не можа да ми каже точно какво ми има: травматолози, терапевти, масажисти...един вика " растат ти костите още, затова е тъй", друг казва "бягай бърже на изследвания че не знам" трети- "простинали нерви"...луд бях станал! Това което мога аз да кажа, ми разстреля от упор двойна дискова протрузия - беше ме докарала почти до обездвижване! 1. Абсолютно спазваш това дето ти казаха за загряването на стави: задължително преди да яхнеш колелото или да ходиш да спортуваш (не ти знам спорта)..ама яко и внимателно загряване!
   2. Има щадящи системи за разтягане на цялото тяло (активно-изолирано разтягане( има специфика на изпълнение)- с това увеличаваш амплитудата на движение на ставите, съответно са по-топли и работят по-леко 3. Ако тренираш с тежести, аз бих ги изоставил и бих минал само на системи със собствено тегло и лостове. 4. Храната, ще повтарям тези преди мен - лека, проста храна. С месата и някои от другите неща, сякъв мулч се отлага по ставите. 5. Дрехи: колело, дори и през лятото, само на обяд по къс ръкав/крачол. През другото време с дълъг (особено ако живееш във влажен и ветровит климат). ...отделно че си и височък и ако си с по-слаба фигура, коленете се мъчат!
     Ако си чувал за пиене на чаша гореща вода сутрин, преди да си закусил - прави го. Промива натрупвания на вредни соли по ставите. Но не давай водата да изстине. толкоз гореща, колкото да не изгори езика, на малки глътки. Също поразгледай системи за дишане - отпуска тялото, разхлабва схващания, издишването през уста сваля телесната температура! Споко, ще победиш лошите, само разум и търпение трябва!  tooth  
« Последна редакция: 07-03-2015, 18:52:13 от VENCI »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Странни проблеми със ставите
« Отговор #38 -: 08-03-2015, 14:09:58 »

Венци, а каква е разликата дали се пие гореща или студена водата?
каква трябва да е водата и добавяш ли лед към нея?
Активен

VENCI

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
Re:Странни проблеми със ставите
« Отговор #39 -: 09-03-2015, 00:07:14 »

Венци, а каква е разликата дали се пие гореща или студена водата?
каква трябва да е водата и добавяш ли лед към нея?
[/quo

 Искрена, пиене на гореща вода сутрин преди каквото и да е друго, се споменава не само от Дънов, а и от други. Това, което знам аз е, че когато заври водата инертните газове в молекулата излизат и остава един вид празна. Като я изпиеш, тя събира шлаките на мястото на инертните газове. Но проблема е, че след като водата спре да ври, инертните газове лека полека пак се връщат в нея и няма място за шлаката. Тоест трябва да я изпиваш колкото може по-бързо, за да си свърши работата,  ако може да е вряла!  tooth

Има една хитринка за да си охлаждаш водата бързо, дето я чух от Веселин Орешков (има негови лекции в youtube, ако желаеш) и много се смях задето съм толкова прост, че да не се сетя! Сварява се вода в по голямо количество, примерно 2-3 литра. Веднага като я свалиш от котлона, я пресипваш в стъклени бутилки със здрави капачки на винт. Бутилките ги държиш под наклон и сипваш бавно водата по стената на бутилката, за да не се бълника вътре. Пълнят се до ръба за да не остава въздух, и се затварят с капачките хубаво. Оставяш ги някъде да изстинат че да можеш да ги пъхнеш в хладилника.....слагаш ги в него още малко да се изстуди водата и после пълниш с нея торбичките за лед, които си си купила и бам в камерата! Вече си имаш лед със празномолекулна водичка (като е на лед, нищо не влиза в нея). И сутрин, в чашката с вряла вода си слагаш лед на вкус и пиеш! Туй то, ако не те мързи да го направиш!  ...Водата трябва да е толкова чиста, колкото успееш да си намериш ...аз, по неволя съм пил и чешмянка! Та така, на мен сутрешната гореща вода, ми действа като кафе( заради нея, спря да ми се пие сутрин), а отделно че студени напитки не пия, освен ракиджос! Това е, малко дълго стана, ще прощаваш, ама не можах по-накратко.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.088 секунди с 23 запитвания.