Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: филтри за пречистване на битова вода  (Прочетена 6249 пъти)

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees

 Не знам дали му е тук мястото, но искам да попитам дали имате филтри например на душовете в банята. Напоследък търся усилено, но нещо не намирам. Има една фирма  павирани.ком, но явно им е фалирал магазина. Моля да споделите , ако имате подобни устройства и как мога да си набавя.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

ivan ianev

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 133
Re:филтри за пречистване на битова вода
« Отговор #1 -: 17-12-2012, 21:56:41 »

Виждал съм такива в специализираните магазини за обзавеждане на кухни и бани. Даже исках да ги проуча, но цената ми се видя висока, а тези най-евтините, които са с активен въглен, нещо не ме убедиха да предприема нещо. Според мен е добре да се отбиеш и ти до някой специализиран магазин и да разучиш какви видове има и на какви цени, след което да провериш и в интернет дали има някой по-добър вариант. Не е лошо ако някой има монтиран такъв филтър да сподели впечатленията си.
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:филтри за пречистване на битова вода
« Отговор #2 -: 17-12-2012, 22:04:33 »

 Точно това имах в предвид. Иначе на тези от общите магазини за бани въобще няма да им хвана вяра. Сигурен съм, че на 95% от продавачите въобще не им пука колко е токсичен хлора, камо ли да имат филтри вкъщи.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:филтри за пречистване на битова вода
« Отговор #3 -: 18-12-2012, 11:14:23 »

Аз след снощи непременно съм решила да сложа някаква такава система.
Снощи като се къпах и ми се изприщиха краката, станаха на огромни червени плюски. И цялото тяло ме засърбя. Ужас просто!
Днес сутринта събрах всичката ненатурална козметика и я изхвърлих в кофата за боклук. Но за водата... няма как да я изхвърля, та ще слагаме филтри... Аз искам централно след водомера да сложим система, но не мога да убедя мъжа ми за това. :(
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:филтри за пречистване на битова вода
« Отговор #4 -: 18-12-2012, 17:48:43 »

 Приятелката ми има абсолютно същия проблем и минаването на изцяло био и натурална козметика не помага. Достигнах до извода, че проблема си е във водата. Като излезе от банята е като петниста хиена и след 1-2 часа всичко се нормализира. Без никакъв сапун резултата е същия.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:филтри за пречистване на битова вода
« Отговор #5 -: 18-12-2012, 18:06:39 »

О, да, от водата е със сигурност. И със сигурност другата козметика го подпомага. В началото мислех постепенно да подменям каквото свърши с натурална, но след снощи си промених решението. (ама това е друга тема, която намесих тук неволно)
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

apirel

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:филтри за пречистване на битова вода
« Отговор #6 -: 12-02-2013, 10:13:02 »

Да, проблемът наистина е във водата. Реших го когато монтирах омекотител след водомера. Изненадах се когато майсторът изследва водата и се оказа, че след омекотителя няма хлор. Преди това не можах да се отърва от пърхота и след всеки душ цялата кожа много ме сърбеше. За всички тези екстри виновен е хлорът. А той лесно се маха от водата, достатъчен е един карбонов филтър преди душа.

Дъщеря ми, която е в чужбина също се оплакваше от проблеми с кожата. При последното ми гостуване там купихме филтър за душа. Питах я има ли подобрение, каза, че да, но не е сигурна дали от филтъра или от специалната козметика, с която я снабдих. Предполагам, че е от двата фактора.


Павирани не са фалирали. Имат активен сайт, който се обновява, изпращат по куриер. От там си поръчах комплект  филтри за системата за обратна осмоза. Тази система е само за питейна вода. 

Тук има доста полезна информация по темата: http://pavirani.com/index.php/cleanWater/

Като Pavirani Plovdiv имат страница във фейсбук.
Активен

apirel

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:филтри за пречистване на битова вода
« Отговор #7 -: 21-03-2013, 20:46:16 »

Павирани имат промоция - дават 10% отстъпка за филтрите.
Активен

Ouroborus

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:филтри за пречистване на битова вода
« Отговор #8 -: 24-01-2015, 10:40:36 »

Някой приложил ли е въпросните филтри и дали е доволен? Отзиви?
Благодаря
Активен
Щастие е, когато мъдрите мисли, думите и делата ти са в единство и хармония. Затова е важно не само какви са делата ни, но и какво мислим и говорим...
 

Страницата е създадена за 0.119 секунди с 23 запитвания.