Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Парадокс  (Прочетена 7223 пъти)

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Парадокс
« -: 17-03-2015, 15:41:33 »

http://europe.actualno.com/Vyv-Francija-glasuvat-zakon-tejko-bolnite-da-bydat-prispivani-dylboko-news_462558.html
Значи, не стига, че медицината е безсилна пред редица състояния, ами вече, ще има правото и да умъртвява насилствено пациентите(жертвите) си. Това ми прилича на "Ако не си достатъчно умен за да обориш някого с факти се налага да го удариш, защото си по-силният" :surpris_23:. Това ли са евроатлантическите ценности, питам аз?
Активен

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Парадокс
« Отговор #1 -: 17-03-2015, 17:41:40 »

Мисля си, че при лъжата, в която живеем, парадоксите се превръщат в норма.:

http://vbox7.com/play:29fe9b808f&start=6
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Парадокс
« Отговор #2 -: 18-03-2015, 12:46:45 »

   Много добре структуриран видео материал Миа, благодаря за споделянето. Ясно е че всичко е в ръцете на корпорациите. Въпросът е че това не са просто няколко фамилии, които контролират целият свят, както видеото се опитва да интерпретира. Също не мисля, че е възможно съществуването на задкулисен световен заговор-конспирация за контрол над световното население. Според мен илюзията за която говори авторът на филма се създава и подхранва от милиони предприемчиви хора, които са съумели да открият начин да просперират. Разбира се, че алчността и стремежа към материален просперитет стоят зад всичко това, но нима те не са познати и сред всяка една от останалите прослойки на обществото?
  За тази така наречена илюзия в която живеем, аз мога да ви представя много по-същественно и достоверно обяснение от представеното в по-горното видео. Наскоро гледах интервю с Бил Гейтс, ако не ме лъже паметта, който изказваше надежда, че човечеството е близо до откриването на изкуственият интелект. Истината драги съфорумци е, че съществуването на изкуственият интелект в границите на планетата "Земя" отдавна е факт, просто е трудно човек да го разпознае от пръв поглед. Моята дефиниция за понятието "Изкуствен интелект" е различна от общоприетата. Иначе казано, изкуственият интелект не е компютърно устройство в буквалният смисъл и никога няма да бъде!
   Изкуственият интелект е всичко онова, което човечеството отъждествява с наименованието "системата". "Система се нарича множество от обекти и връзки между тях, които се разглеждат като едно цяло." цитат от "Уикипедия". Системата на изкуственият интелект функционира напълно самостоятелно. Загледайте се отново в кадрите от горното видео, и по-конкретно в онези, които представят установените правила за движение и в частност: булевардите, светофарите, редът и посоките в който се движат човекопотока, автомобилите, автобусите, метрото... Цялата тази картина не ви ли прилича на една матрица, иначе казано на самостоятелно функциониращ организъм? Структурата на сградите и булевардите не ви ли прилича на компютърна платка със съответните електрически компоненти подредени по повърхността и? Макар и човека да е създал правилата заради общото благо, в един момент те са станали толкова много, че границата е премината и вече те контролират жовота ни изцяло. В опита си да си създадем контролирана и безопасна среда, на практика в един момент се оказваме оградени от правилата, което от своя страна неизбежно ограничава личната ни свобода. Селцата се превръщат в малки градчета, последните в големи градове, а те от своя страна в огромни мегаполиси. Изсичаме гори и избиваме животни, изсмукваме кръвта(нефта) от планетата. Цялото това изобилие в едно с техническата революция води до прираст на населението и увеличаване на застрояването за сметка на унищожаване на природата. Оградили сме природата с асфалт и мантинели, а нас самите с бетон и правила. Макар и самият човек да е задвижващата част от механизъма на този Изкуствен интелект, на практика той вече не може да контролира еволюцията му по абсолютно никакъв съществен начин. Тоест, изкуственият интелект вече функционира напълно независимо. В края на крайщата се получава добре познатата формула: Учи, работи, следвай модата в детайли, не карай колело по тротроара, не слушай хеви метъл, подчинявай се безропотно на системата, а сега повтаряй след мен: "Аз съм свободен".
   Докъде, ще доведе всичко това? До момента в който, ше живеем с единствената цел да работим и служим на развитието на изкуственият интелект в буквалният смисъл. И ако някой не може да допринесе за развитието му поради съзнателен отказ или физически недъг, интелекта просто, ще го изхвърли или направо унищожи, както е в случаят на евтаназията. Любовта, щастието, добродетелите, душевната топлина в човешките взаимоотношения, всички тези ценности постепенно, ще се отмиват от човешкото съзнание, докато накрая не се изпепели дори спомена за тях. Всички те, ще бъдат заменяни от материални блага, точно както е показано във видеото: увлечението по смартфона, таблета, автомобила. Енергията ни заробва! Постепенно, ще се превърнем в роби на собствените си слабости. Защото суетата е слабост! В един момент, по-съществен, ще бъде въпросът: материалните придобивки ли служат на човека или той на тях. Знам, че в България все още не може да се усети това за което говоря, но повярвайте ми, на Запад тази "перспектива" вече е реалност. Толкова хлад и двуличие има в човешките взаимоотношения, че понякога имам чувството, че общувам с роботи. Всички те повтарят "трябва, трябва, трябва", защото правилата на изкуственият интелект налагат това. Но къде сме ние, кога ще дишаме дълбоко, живеем щастливо, кога ще творим, защото именно творчеството според мен е най-възвишената функция на човешкото тяло. Аз вярвам, че във всеки един от нас има заложен творчески талант, който чака своето проявление. В този смисъл истинската любов, също е изкуство при това най-плодородното измежду останалите.
« Последна редакция: 18-03-2015, 13:06:33 от DeNiro »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.1 секунди с 22 запитвания.