Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Колеги дали кръвните ми изследвания са лоши и какво да предприема  (Прочетена 3327 пъти)

papa64

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62

GPT (ALAT) concentration 57.1   reference <=42.0                    ASAT concentration 58.5       reference <=40.0                 
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494

Здравейте,
имам учебник по клинична медицинска лаборатория, имам и таблица, но в момента не са в мен.Трябва да проверя, защото стойностите не ги знам наизуст и ще ви кажа.Но каква е стойността на хемоглобина ? Той също е много важен.Ако стойността му е ниска / различна е за мъже и за жени / тогава трябва да се пият сокове, в които участва червеното цвекло.
Поздрави !
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

papa, това и сам можеш да установиш след кратка справка в интернет. Но преди това има друг момент: Сети ли се да повториш изследванията в друга лаборатория?  ;) Ако пак излязат лоши, първото, което е задължително да се направи , е прочистване на дроба.Няколко пъти!  (Имаме поне 3 големи теми за това ) И същевременно да се умува какви биха могли да са причините. (Не те знаем, пийваш ли си , как се храниш-мазно много хапваш ли.., лекарства взимаш ли..)  Ако няма ЯВНИ причини, действа се по класическата схема - детоксикация , противопаразитно прочистване и  намаляне броя на вредните навици и фактори :)
Но мисля, че с няколко прочиствания параметрите могат да си дойдат в нормата.
И трябва вече да си нащрек, защото народът не случайно е казал "Където е текло, пак ще тече " :)  
« Последна редакция: 03-11-2016, 10:36:02 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129

Мъжа ми имаше подобни стойности миналата година.
Случайно открити при рутинно изследване.
Не са нещо страшно, според мен.
Първо отиде на гастроентролог и си пусна изследване за хепатит./беше отрицателен/
Другото, което направи е всяка седмица един ден сух пост,
спря да се храни вечер след 18 часа и спря алкохола.
Нямаше и месец и стойностите си влязоха в норми.
Също сутрин пиеше по една лъжица зехтин и една лимоново сок.
Активен

papa64

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62

papa, това и сам можеш да установиш след кратка справка в интернет. Но преди това има друг момент: Сети ли се да повториш изследванията в друга лаборатория?  ;) Ако пак излязат лоши, първото, което е задължително да се направи , е прочистване на дроба.Няколко пъти!  (Имаме поне 3 големи теми за това ) И същевременно да се умува какви биха могли да са причините. (Не те знаем, пийваш ли си , как се храниш-мазно много хапваш ли.., лекарства взимаш ли..)  Ако няма ЯВНИ причини, действа се по класическата схема - детоксикация , противопаразитно прочистване и  намаляне броя на вредните навици и фактори :)
Но мисля, че с няколко прочиствания параметрите могат да си дойдат в нормата.
И трябва вече да си нащрек, защото народът не случайно е казал "Където е текло, пак ще тече " :)  
           Здравей бате  Бино.Иследванията ги направих по задължение от работата веднъж годишно. Лекарката ми каза че   и се виждам малко жълт и ме прати за по пълни иследвания. На другия ден се обадих да разбера и тя каза че са завишени и трябва да си направя ехограф .Направих ,и тази която ме гледа каза че черния дроб за нея е добре. После лекарката каза че  след 2 седмици е хубаво да си направя още веднъж кръвни. Но ако ги направя ще е от същата лаборатория, а твоя съвет е да е на друго място . Колкото до това дали пия, случва ми се да пия по 100 гр. ракия само когато съм нощна смяна понеже от малък не мога да спя следобед та за това на обяд пия малко за да ме преспи и преди да легна към 15ч пия 1 хапче Мелатонин.Така спя поне 4 часа . Не  ям месо нищо сладко както млечни,хляб. Лекарства освен Мелатонин 5 бр.хапчета за целия месец . Иначе съм противник на лекарства и когато съм болен се лекувам с народни средства.Миналата година правех прочистване на черен дроб ,жлъчка  с грейпфрут лимони и някаква билка 3 литра се пие по 200мл .от сместа през 3 часа.  от 07   до 19 ч.200 мл. вода и 40мл зехтин.Това 3 дни.и 20дни билки за черен дроб, жлъчка, бъбреци и други. След 20дни. се повтаря 3дни грейпфрут и лимон. Тази година пак ще правя прочистване просто чаках да падне цената на  грейпфрут и лимони.
Активен

papa64

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62

GPT (ALAT) concentration 57.1   reference <=42.0                    ASAT concentration 58.5       reference <=40.0                 
                                   Здравейте . Днес си направих нови кръвни изследвания  и всичко е нормално. ALAT 35.8           ASAT   36.3                                                                                                             
Активен
 

Страницата е създадена за 0.101 секунди с 24 запитвания.