Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ВИСОК РИСК И ПРЕД ДЕМЕНЦИЯ  (Прочетена 2780 пъти)

maiabee1977

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
ВИСОК РИСК И ПРЕД ДЕМЕНЦИЯ
« -: 26-03-2015, 13:07:39 »

Здравейте на всички:)
Казвам се Майа,на 37г.от Варна,нормален средно интелигентен човек, работя като Застраховател(тоест на бюро).
По повод едноседмично главоболие, отидох на невролог-дадоха ми направление за скенер,направих го:)
Разчитането: всичко е нормално,киста в десен максиларен синус,полипи...дъра бъра(евентуално една от причините за главоболие,което вече го нямам:)
Днес отивам при невроложката да разчете все пак и тя скенера :)
Тя обаче с какво ме изненада: огледа скенера и почна да ми показва на изображенията как съм имала повече ликворна течност,как съм пред деменциално състояние :surpris_22: :surpris_22: :surpris_22:
Изписа ми едни лекарства,свят да ти се завие:кавинтон,сервион,пирацетам 1200АЛ.... Да съм ги пиела поне 1 година...ще забавим процеса...Изначално се стреснах доста...Час след това,като се поокопитих,отидох при мой приятел неврохирург.Той ми вика: абе жена,гледай си живота,няма ти нищо.От тия хапчета най-много да направиш някой инсулт :Confus_3:  Деменцията е присъща за интелигентните хора и рано или късно ще ни се случи :whistling2 - emotloader:
На въпроса ми защо невроложката така ми е казала,неврохирурга каза: еми някакъв регулярен доход ще има:я направленийце, я някое ЕЕГ(предвид,че имам скенер,ЕЕГ е остарял метод).
Хм,не знам какво да кажа,някой иска ли нещо да добави?Мисля си да отида на още 1 невролог,но вече въпросът е при кого!!!!!Става въпрос за Варна.
Странна работа,за едното чудо ще психясат хората.
Пожелавам на всички да сте здрави,ако някой се сети нещо или има мнение,ще се радвам да го сподели:)
Поздрави от мен
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:ВИСОК РИСК И ПРЕД ДЕМЕНЦИЯ
« Отговор #1 -: 27-03-2015, 00:34:47 »

преди две години се случи така, че нещо почнах внезапно да повишавам кръвно, съпроводено с чувство на тревожност... примерно 160/80 и след 30 мин пак си ми ставаше 110/60 или нещо такова, да кажем, възниско.

отидох на кардиолог и тя, без да ми направи ЕКГ, само едно бързо преслушване и бам - изписва ми бетаблокер и вика да съм го купела от аптеката долу  ;D
викам - толкоз ли е зле положението, че чак бетаблокер, а тя - а, не, нищо ти няма, при нас идват хора с наистина високо кръвно, над 200, но ти, вика, имаш тахикардия... хахаха... викам й - естествено, че ще имам, нали се притеснявам какво ще ми кажете...

и така, тръгнах си аз, но с усещане за тотална неудовлетвореност, че не й казах веднага, че това, което прави е направо подсъдимо - да ме обрече да пия тия гадни бетаблокери за цял живот, ако ги почна, без при това даже да ми направи едно тъпо ЕКГ.

аз имам и диплома на магистър - фармацевт, макар че отдавна не работя това и не се отъждествявам с тази професия поне от 10 години, така че това ми е коз като нещо се заинатят учЕните глАви и те правят на прост, а себе си на малки богове... така че, нещата с бетаблокерите са ми бая ясни колко са розови.
няколко дни след това имах пулс при покой 49 и ако бях взела предписания медикамент, можеше и да не съм сред живите, защото можех да направя сърдечен блок...
бедните нещастници, дето се доверяват и предоверяват даже на лекари от всякакъв сорт и порода....

та, отидох после специално да й натрия носа и да я питам как може така да ми изписва бетаблокери без ЕКГ даже.. а тя - ми, имаше ускорен пулс.
айде, вика, сега да ти направя ЕКГ и ще видиш, че ще ти е ускорен пулса и даже почна да настоява да ми направела ЕКГ след упрека ми, че не е направила в началото.
виждаше се , че се притесни, особено като разбра, че не съм толкоз баш проста   tooth
дадох й да разбере, че някой може доста да пострада от такова отношение.
но дори да ми беше направила ЕКГ и да не се беше отнесла така - пак, какво щеше да помогне това, ако бях почнала бетаблокерите?
абсолютно нищо, защото след няколко дни, така или иначе пулсът ми щеше да си е нисък, а с тия гадости  можеше и да се блокира сърцето ми....
е, сега, две години след тия инцидентни и странни покачвания за малко на кръвното ми, съм си добре, с възниско кръвно пак и без гнусните бетаблокери, които те правят дойна болна кравичка за цял живот....
Активен

Tzi-Bo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60
Re:ВИСОК РИСК И ПРЕД ДЕМЕНЦИЯ
« Отговор #2 -: 30-03-2015, 11:04:20 »

Здравей Мая, смяташ ли че скенера може да поставя клинични диагнози - не той дава само образи, а разчитането /интерпретацията/ е все пак субективно на съответния лекар.... Все пак нашето тяло не е направено по шаблон - ако винаги си имала малко повече ликворна течност от всички останали, ако така си се родила - това означава ли че ще оглупееш по-рано ???  :flower: Замисли се и нещо друго - скенера ти е разчетен от лекар по образна диагностика, който преглежда всеки ден образни изследвания и си дава мнението, в това число и скенери на глава - той не казва, че има проблем, а твоята невроложа с вероятно комерсиална цел се опитва да ти плаши с "дървения нож". Всички знаем, че при изписване на определен брой опаковки от даден медикамент се дават бонуси, пропорционални на бройката. Вървят от зареждане на тонера на принтера до екскурзии в чужбина ...
 С това, че оглупяването е присъщо на интелегентните хора не съм съгласен - моите наблюдения са, че хората които си тренират мозъцие не оглупяват, пък и няма логика един мускул, който се тренира да атрофира ....
 Срещал съм в йога, че обърнатите асани /от рода на свещ, рало и стойка на глава/ са били задължителни за деца, който са се развивали по-бано и са имали проблеми с възприемането на знания - ето ти един прекрасен начин за профилактика....  :flowers2:
Активен

maiabee1977

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:ВИСОК РИСК И ПРЕД ДЕМЕНЦИЯ
« Отговор #3 -: 30-03-2015, 13:17:28 »

Tzi-bo:)Развесели ме:)
Всъщност разчитането го направи невроложка....Разчитането от д-рката,която направи скенера не съдържа никакво подобно описание..
Невроложката каза,че в разчитането на скенери никога не описвали тези неща.И започна жената да обмисля как поне една година да съм си пийвала хапченца,даде инструкции как да вземам постоянно направления...И  ми обеща да нямам проблеми:))))) :Confus_3:
Преди 7 години синът ми имаше сериозен проблем и мисля,че минавайки през тази сериозна негова диагноза,сега съм чувствителна на тема:ГЛАВА. Благодаря на БОГ,че детето ми пребори ужасната болест.
То може би и това ме накара да направя скенер,по повод главоболието ми.
Но си е много грозно и неетично да стряскаш хората и най-вече да ги караш да се тъпчат с някакви лекарства.За едното невроложката беше готова да се закълне,че в Щатите е хранителна добавка....
 :thankyou:
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:ВИСОК РИСК И ПРЕД ДЕМЕНЦИЯ
« Отговор #4 -: 03-04-2015, 16:11:14 »

Препоръка: Не ходете да термозите специалистите на работните им места!, сигурен съм и ти да си на тяхно място т.е. да си учил да изписваш рецепти и ти дойде някой на гости и ти ще го почерпиш с няколко бързи изследвания и 1 чантичка хапчета!  :bleh



Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:ВИСОК РИСК И ПРЕД ДЕМЕНЦИЯ
« Отговор #5 -: 03-04-2015, 17:37:58 »

Понякога ник'во черпене не е! Ами си го плащаме предоволно.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.085 секунди с 22 запитвания.