Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: От кой град си?  (Прочетена 40935 пъти)

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:От кой град си?
« Отговор #20 -: 17-01-2011, 21:47:13 »

хаха, шегуваш ли се..... и какво, ходи да се изучиш в университета на големия град... само за да можеш да избягаш на село така ли :Content_14:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:От кой град си?
« Отговор #21 -: 17-01-2011, 22:01:32 »

 :peperudi: Аха!  :thankyou:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:От кой град си?
« Отговор #22 -: 18-01-2011, 09:14:44 »

Защото отидох да уча в университета...пък и да не бях, не съм фен на градовете, още повече на големите, нито Сф, нито В-на са ми любими, макар, че Варна е по-добре от Сф ...сега ще бягам на село, живот и здраве  :Content_22:

Ей т`ва е най-доброто решение  :Content_14:.
И аз така, навремето, като бях млада и глупава (сега щот` съм стара и глупава  ;D), тръгнах да се изуча в уни-то на Голямото село... Завърших го, ма тъй и не се изучих  tooth. И сега си стоя в малкото село и си ми е добре  ;D :love_028:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

mesechka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 69
Re:От кой град си?
« Отговор #23 -: 18-01-2011, 10:07:35 »

Ух, аз как да кажа от къде съм като:
-съм родена в Плевен
живяла съм:
-3 години в Берковица (бащата е от там)
-7 години във Вършец
-8 години във Варна
-3 години в София
-сега от година и половина почти съм в Хасково :surpris_23:

  :Content_14:, Цвети при теб важи с пълна сила максимата "опознай България за да я обикнеш" tooth.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:От кой град си?
« Отговор #24 -: 18-01-2011, 11:42:02 »

Buku  знаеш ли защо се казва Голямото село ?
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:От кой град си?
« Отговор #25 -: 19-01-2011, 08:33:45 »

Buku  знаеш ли защо се казва Голямото село ?

Защото си е такова? :)
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:От кой град си?
« Отговор #26 -: 19-01-2011, 20:41:51 »

Buku , нали знаеш кой живее в селото и когато броят на гостите на града превиши броя на гражданите се получава големо село :)) Нищо против възпитаните и културни хора, но за съжаление те вече са рядкост.
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:От кой град си?
« Отговор #27 -: 20-01-2011, 08:31:06 »

Те тук винаги са били малко. Добре, че са гостите, който идват заради културния обмен най вече с други гости и от цялата работа намазват местните  :whistling2 - emotloader:
Макар, че гости и местни е много общо казано. Някой гости, като се застоят по дълго, след време започват да се наричат местни... tooth
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:От кой град си?
« Отговор #28 -: 20-01-2011, 09:11:44 »

Buku , нали знаеш кой живее в селото и когато броят на гостите на града превиши броя на гражданите се получава големо село :)) Нищо против възпитаните и културни хора, но за съжаление те вече са рядкост.

Съгласна съм :). Проблемът идва от факта, че тоя град НЕ е предвиден за два милиона души, нито пък за по две коли на глава от населението му. Иначе да, хората от село не са виновни, че там няма работа, но и софиянци не са виновни. По цял свят този проблем си съществува от време уно и на много места вече се прилагат доста решения, но докато и при нас стане това, май ще има да си почакаме quite a while  :).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:От кой град си?
« Отговор #29 -: 20-01-2011, 15:24:47 »

Така е. София се пука по шевовете. Скоро ще стигне до Пловдив. Едно време нито Симеоново, нито Драгалевци, нито Своге ги водиха към София. Сега са квартали. Участъкът от Орлов мост до парка Заимов никога няма да го видя в това положение, в което съм го запомнила. А това са ми най-скъпите спомени.
Вече като голяма, за да направя място на навалицата се преместих първо във Варна, после в Бургас. А сега съм още по-далече, защото и там ми стана тясно. ;)
Активен

Discworld

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 258
Re:От кой град си?
« Отговор #30 -: 20-01-2011, 15:47:38 »

plovdiv se obezliudqva
Активен

RoJe

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70
Re:От кой град си?
« Отговор #31 -: 21-01-2011, 07:04:31 »

Че къде отиват пловдивчани?...
А знаете ли какво е в малките градове? Те се обезлюдяват доста по-бързо. Само в почивните дни, в хотелите им идват софиянци, ама те не се показват от Спа-рая си... /Говоря за градове, в които има развит туризъм/.
Аз съм от Казанлък - тук съм родена и тук съм омъжена. Когато пътувам до градовете /София, Варна/, в които съм учила, направо съм ужасена от лудницата там и се завръщам в Казанлък една такава преливаща от щастие, че въпреки, че е "Дреми-град", както го е нарекъл Чудомир, тук е спокойно да се живее /все още и ако имаш работа/.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:От кой град си?
« Отговор #32 -: 21-01-2011, 09:58:46 »

Дайте да не говорим за културен обмен, защото тая култура, която донесоха простаците от прованса май не е тази, която трябва да бъде. Не ме разбирайте погрешно, но вече ми е писнало от културни афиши и боклуци по улиците. Всяка сутрин ги гледам как си мятат фасовете от колите направо на шосето и въобще не им дреме, че това няма кой да го изчисти.
Иначе хората на сели СА ВИНОВНИ, че не си гледат земята или не развиват това, което и ние развиваме тук. Понеже обикалям из страната да купувам земя и имоти имам доста точен поглед върху "трудолюбието на селянина". По-лошото е обаче, че човека, който се оплаква ( считай 85 % от населението) не прави нищо за да подобри жизнения си статус и затова е обречен на мизерия.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:От кой град си?
« Отговор #33 -: 21-01-2011, 15:00:35 »

На същото мнение съм. Лесно е да се каже ми то няма работа и затова айде към столицата, където...по-добре да не се впускам в подробности, може някой да обидя. Мнението ми е крайно.
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:От кой град си?
« Отговор #34 -: 21-01-2011, 17:17:33 »

Проблемите на София са си проблеми на София, не на провинцията!
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:От кой град си?
« Отговор #35 -: 21-01-2011, 18:20:42 »

Дайте да не говорим за културен обмен, защото тая култура, която донесоха простаците от прованса май не е тази, която трябва да бъде. Не ме разбирайте погрешно, но вече ми е писнало от културни афиши и боклуци по улиците. Всяка сутрин ги гледам как си мятат фасовете от колите направо на шосето и въобще не им дреме, че това няма кой да го изчисти.
Иначе хората на сели СА ВИНОВНИ, че не си гледат земята или не развиват това, което и ние развиваме тук. Понеже обикалям из страната да купувам земя и имоти имам доста точен поглед върху "трудолюбието на селянина". По-лошото е обаче, че човека, който се оплаква ( считай 85 % от населението) не прави нищо за да подобри жизнения си статус и затова е обречен на мизерия.

Титанчо, фасовете на шосето са ти най-малкия проблем, дори една пушачка ми каза,че  били се разграждали без вреда за околната среда:)
А за простотията няма раса, пол, гражданство, занятие и възраст, тя ходи по хората:)

Въпросът е, че все повече хора се осъзнават колко е "приятно" да живееш в "чиста" София, но не всеки може и и иска да си зареже добре платената работа и да се изнесе на село... защото по селата вилнеят цигани-мародери, и ако нямаш поне Калашников, не можеш да спиш спокойно...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

v

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 103
Re:От кой град си?
« Отговор #36 -: 21-01-2011, 21:35:00 »

bpa,да,това за Калашноков съм съгласна за селата.

Само аз ли обичам да живея в много голям град,това 14 милиона ми се виждат малко.
Активен

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:От кой град си?
« Отговор #37 -: 21-01-2011, 23:16:23 »

И тази тема ли превърнахте в спамо-чат




А за простотията няма раса, пол, гражданство, занятие и възраст, тя ходи по хората:)

bpa. много добре казано. :flowers2:
Преди време за да отидеш в Петрич ,трябваше да изпишеш една кофа мастило за какво отиваш ,при кого и т.н..дайте да сложим един пропусквателен пункт :police: в София ,ама наглост къде са тръгнали всички :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: tooth tooth tooth tooth tooth


Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:От кой град си?
« Отговор #38 -: 28-01-2011, 12:58:09 »

Aз живея в София, но съвсем скоро, живи и здрави, ще намаля с 1 бр населението на 'голямото село'.
Пуснаха магистрала "Люлин", а ние привършихме ремонта на вилата, като двете неща съвпаднаха с местенето ни в новия офис и изтичането на договора ми за наем  :bleh Когато нещата се наместват от самосебе си, знам че съм на прав път.
Сега имам доста подробности за решаване, например трябва изцяло да си сменя препаратите за миене и пране, защото там сме на яма със суха зидария и не искам да си тровя почвата в двора. Има и други неща, които имам да решавам, но емоциите ми са позитивни и съм сигурна, че ще е прекрасно.
Казвам го, защото родителите ми са против, но те винаги са били против всичко - и храненето, и изнасянето ми от тяхната къща, последната смяна на работата ми, кучето ми, колата ми...то в един момент се свиква  ;D Бащата каза "Да отидеш да живееш там означава да не живееш!", а според мен е точно обратното - само там мога да ЖИВЕЯ. Тук преживявам...
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Деси

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 101
  • HORROR MOVIE
Re:От кой град си?
« Отговор #39 -: 28-01-2011, 14:44:09 »

и аз не мога да понасям замърсяването,шумотевицата,стресът на по-големия град,но за сега няма как...браво beelee много хубаво си решила,никой не слушай..не може да се угоди на чуждото мнение, а и не трябва..затова сме толкова различни и всеки е длъжен да се бори за щастието си..весело живуркане на вилата  :bleh
Активен
Същността на безчовечието не е в омразата към ближния,а в безразличието!
 

Страницата е създадена за 0.06 секунди с 22 запитвания.