Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Анкета

Кои са любимите ни ядки?

орехи
бадеми
лешници
кашу
шамфъстък
бразилски орех
макадамия

Автор Тема: Любими ядки  (Прочетена 97658 пъти)

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Любими ядки
« Отговор #20 -: 01-12-2009, 13:47:35 »

Трябва да са покълнали,нали не ядете соя и боб така, да си ги хрупате ;) :D
Чел съм .че създават храносмилателни проблеми,но всеки трябва да си знае и усеща какво е добре за него :surpris_23:
Как така маслини и бразилски орех :laugh:,ами така,авокадо с лук,зехтин,магданоз и други подправки+ бразилски орех и маслини,много вкусно :Appetit_17:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Любими ядки
« Отговор #21 -: 01-12-2009, 19:10:47 »

Аз що фъстък съм изяла суров, и нищо ми е нямало. Петко, в това, което препращаш пише "Печени, осолени или подсладени, ядките от фъстъци са предпочитано лакомство." Не виждам да пише да не се ядат сурови. Също така пише, че маслото му като качества е доста близко до зехтина- според теб дали ги пекат фъстъците преди да им светят маслото :) После, от бобови са и люцерната, и соята. Доколкото ми е известно всички тук ядем покълнала люцерна и соя без проблем.. Аз не бих била толкова категорична, че фъстъка не трябва да се яде суров.
Ти си знаеш. Има разлика дали се яде маслото или е и месото на ядката. Както при картофите е различно дали пиеш фреш от картоф или ядеш и месестото. Някой не им понася.
Категоричен бях, защото ми се губи в момента, но има някаква отрова, дето след термична обработка изчезва. Всеки сам си решава :)
Инфо - http://www.letsgym.com/2008/05/14/nuts-seeds/
« Последна редакция: 01-12-2009, 19:17:06 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Любими ядки
« Отговор #22 -: 01-12-2009, 21:31:19 »

Ясно!Както винаги извода е "Може, но с мярка". Благодаря! :heart_2:
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Любими ядки
« Отговор #23 -: 01-12-2009, 22:18:17 »

В интерес на истината винаги съм предпочитала суров фъстък пред печен, но съм яла преди години- баба и дядо садяха на село и съм яла примерно 1-2 пъти в годината.  Ама пък бая похапвах като седнех   :whistling2 - emotloader:  Нямам спомен да ме е болял корем. Оттогава не съм и купувала фъстъци, то сурови не съм и виждала да продават. На приятеля ми техните носят едни от Америка, с мед..вкусни са, но са ми много мазни и ги избягвам. След онези фъстъци на село другите въобще не ме блазнят..
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Любими ядки
« Отговор #24 -: 02-12-2009, 14:31:46 »

Класирането е доста оспорвано...нямаме още ясно откроил се водач ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Любими ядки
« Отговор #25 -: 02-12-2009, 22:38:39 »

Абе кашуто малко дърпа напред да ти кажа.
 ;)
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Любими ядки
« Отговор #26 -: 03-12-2009, 04:55:12 »

Сибирските кедрови ядки са ми най вкусни.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Любими ядки
« Отговор #27 -: 03-12-2009, 14:31:14 »

Абе кашуто малко дърпа напред да ти кажа.
 ;)
3,5% повече нищо не са, Васе! При повторното преброяване на гласовете, нищо не се знае ;D :D :D :Content_4 - emotloader:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:Любими ядки
« Отговор #28 -: 20-12-2009, 10:08:25 »

Всички са ми любими. Аз и преди ядях ядки, не често, предпочитах да са сурови, ама кой да ти знае, че е още по-добре да си ги накисваш... Човек се учи, докато е жив и ако иска. Друг е въпросът дали суровите ядки наистина са сурови, ама гледам да не се формализирам чак толкоз...
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Любими ядки
« Отговор #29 -: 29-12-2009, 19:43:27 »

Орехи и кашу :). Обичам и макадамия и бразилски орех, ама са скъпи и рядко си позволявам.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Lollita

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
  • Starting a raw, live food diet
    • Information Security
Re:Любими ядки
« Отговор #30 -: 30-12-2009, 12:01:33 »

  Обожавам бадемите :-) Любимия ми обяд 100гр сурови бадеми :)
Активен
Go, Go Man United

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Любими ядки
« Отговор #31 -: 12-01-2010, 19:14:47 »

Kaшу...сурово:)) 200 гр. ме спасяват от глад, ако не съм вкъщи :) И не ми омръзва :essen: А след кашуто е макадамията...
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Любими ядки
« Отговор #32 -: 12-01-2010, 23:30:48 »

Kaшу...сурово:)) 200 гр. ме спасяват от глад, ако не съм вкъщи :) И не ми омръзва :essen: А след кашуто е макадамията...
200 гр. за колко време? Наведнъж ли?
Нали знаеш, че сурово кашу няма ;D tooth :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Любими ядки
« Отговор #33 -: 13-01-2010, 01:37:47 »

Има, но е скъпо.  ;)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Любими ядки
« Отговор #34 -: 13-01-2010, 12:27:33 »

Има, но е скъпо.  ;)
ааа, може, но в БГ не съм виждал. Затова така писах. При вас има ли? Каква е цената? И как се бели?
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Любими ядки
« Отговор #35 -: 13-01-2010, 14:25:49 »

Много ми е трудно да отговоря, защото и аз много обичам ядки, но не мога дълго време да ям от един вид.
Преди си купувах по 200 гр. от всичко изброено, без макадамията, и това ми беше снак-закуската в работа. После четох Зеланд и от тогава се старая да смесвам минимално храните, затова си купувам всяка седмица по 1 вид и ги въртя - лешници (не от бланшираните), бадеми за коса и нокти, орехи за мозъка, бразилски орех за младост и красота, кашу и шам-фастък - защото са супер вкусни.
Когато за пръв път опитах макадамия, ми се стори по-вкусно от бонбоните "Рафаело" (а те са ми любими :) )
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Любими ядки
« Отговор #36 -: 13-01-2010, 14:45:58 »

Но после ще ти се стори много мазна :surpris_23: :laugh: И аз съм така,омръзват ми и ги сменям. Днес ядох орехи,тиквени семки,кедрови,два бразилски и салата :Appetit_17: Аз ги смесвам,да се допълват съставките,а тялото ще си вземе само най-необходимото.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Любими ядки
« Отговор #37 -: 13-01-2010, 14:49:33 »

Kaшу...сурово:)) 200 гр. ме спасяват от глад, ако не съм вкъщи :) И не ми омръзва :essen: А след кашуто е макадамията...
200 гр. за колко време? Наведнъж ли?
Нали знаеш, че сурово кашу няма ;D tooth :)


Което се води за сурово...А аз все още не целя да съм 100% суровоядна...Ами, наведнъж да... :essen:
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Любими ядки
« Отговор #38 -: 14-01-2010, 07:04:25 »

Има, но е скъпо.  ;)
ааа, може, но в БГ не съм виждал. Затова така писах. При вас има ли? Каква е цената? И как се бели?
Има. :) Вече 2-ри път ме питаш. Ама нищо, нали си ми приятелче.
32 долара на кило. Никога не съм взимала и не знам дали някога ще взема.
Не знам как точно го белят. Бях чела преди, но честно казано не си направих труда да запомня.

http://realrawfood.com/products#cashews-whole
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Любими ядки
« Отговор #39 -: 14-01-2010, 10:51:25 »

Ех,Вери,не ни дразни така,завиждам ти ,че можеш да си поръчаш толкова неща,ние сме толкова далече...
Но трябва да се радваме и на родните производства- турски лешник,бадем,и домати :Content_4 - emotloader:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".
 

Страницата е създадена за 0.121 секунди с 25 запитвания.