Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: За Християнството  (Прочетена 54990 пъти)

ronin

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 91
Re:За Християнството
« Отговор #160 -: 03-06-2010, 19:30:37 »

  Mariiina,  :kisss: !
Активен
"Вярата в истината започва със съмнение във всички вярвани до момента истини" Ницше

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:За Християнството
« Отговор #161 -: 04-06-2010, 08:33:20 »

 :kisss:Хъ , мерси...
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:За Християнството
« Отговор #162 -: 03-11-2013, 07:32:55 »

По друг начин технически няма как да стане. Тук ще преместваме дебатите между  titan  и  iskrena

Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)


titan
Понеже не можеш да се осланяш на Иисус за сега, веднага ще ти обясня - неорганичните минерали се отлагат в ставите и в органите и причиняват сериозни усложнения. Но понеже в комикса не ги пише тия неща и няма откъде да знаеш  tooth tooth tooth

iskrena

само виж духа, с който пишеш...
не разбирам - защо и за най - обикновен въпрос почваш да чекнеш и да предизвикваш...

ако целта ти е да не те питам повече нищо, ок, успял си, но иначе не виждам да постигаш нещо... освен да  показваш  безпомощност и кой знае още какво....

твоето почва да минава граници, а после аз съм такава и онакава... държа да се отбележи, че в случая с нищо не съм предизвикала такъв отговор... 
нищо, твоя си работа...

п.с. - освен това, аз това за минералите, че се отлагат го знаех, но просто исках да бъда сигурна, че това ти е мотивът...

titan

ха ха ха , пука ми какво мислиш , нали си разбрала, че аз деля хората   tooth tooth tooth

iskrena

ок, всичко това просто показва на какъв дух си....

titan

на какъв искрена , нали в любимото ти юдейско християнство няма прераждане и усъвършенстване на духа ?? Как така смеси доктрините ?

Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:За Християнството
« Отговор #163 -: 03-11-2013, 07:54:59 »

 ПРЕМЕСТЕНО от    
Re:Защо всъщност правим добро? Замисляли ли сме се изобщо? :)

titan

Iskrena,  за твое нещастие, много учени доказаха, че юдео-християнството е мащабна измама, в която ти си затънала до уши и не можеш вече да изплуваш, там и ще свършиш уповавайки се на измислени герои. Но душата се преражда въпреки твърденията на поповете и комикса,че това не е така Smiley Ще се луташ тук, докато си научиш урока. Както знаем от историята юдео-христянството е донесло повече страдания, беди, щети, отколкото полза. Не зная защо си решила, че то е добро и ми подаваш искрици. Аз тия искрици отдавна съм ги изгасил, залял с вода и закопал, повече никога няма да бъдат запалени в моето съзнание, защото аз съм търсача на истината, само и единствено тя ме вълнува  :)

iskrena

айде да оставим религията и да впрегнем поне за малко логиката     :)
ако ти си прав, аз не губя нищо, все някога ще ми дойде акъля, нъл тъй.  tooth
ма, ако аз съм права, ти и такива като теб, мъдруващи и познавателни, сте напълно и безвъзвратно загубени...

относно юдеохристиянството какви щети е причинило може да се коментира преди всичко, когато се докаже, че това твърдение е вярно.
предвид цялата манипулация на историята, обаче, това засега е непосилна задача не само за теб, а за когото и да било...

друго - хич не ми давай за пример разни църковни глупости и щуротии щото аз повече и от теб съм против тях....
те не свидетелстват нищо, абсолютно нищо за истинските вярващи, последователи и ученици на Божия Син, а само за хала на църквата, наречена блудница и Вавилон в библията.

като искаш, заглушавай, заравяй и каквото щеш прави с искриците на съвестта си, твоя воля!
само да знаеш, че във ведите, книгите на мъртви и тем подобни,  няма да намериш пътя на живота, а само мрак, който ще бъде окончателен при смъртта ти....

ааа, и само да добавя - това с многото учени, дет уж доказали нещо си, може само да разсмее човек, който наистина осъзнава безпомощността на нАуката, която безпомощност се простира в твърде много насоки, за да бъде игнорирана в тази насока....

или, обаче, когат ти отърва, нАуката е слънце, дет в душите грей?..  тъй ли стоят нещата при теб???
барим да не вземам насериозно нищо, казано от теб тогаз... във този мрачен час.  tooth

titan

искрена, ако аз съм прав, а аз съм прав, ти губиш много, защото бидейки заблудена, ти не можеш да решиш задачите, които е трябвало да свършиш тук и ще циклиш и всеки път ще бъде все по-тежко и по-тежко. А ако ти си права, което не е така, аз нищо не губя, защото Господ е добър, той не бута в казана децата си, които въпреки, че са се отрекли от религиозна доктрина, все пак са му деца и не са направили нищо лошо или недостойно.

iskrena

не всички действително са деца на Господ, това е голяма заблуда  и  лъжлива утеха за теб...
заради греха всички правят лоши и недостойни неща, не се заблуждавай - и ти със сигурност не си изключение!
ето, най - лошото и недостойно нещо, от което дори не искаш да се покаеш е фактът, че се отричаш от Господа на силите и вярваш разни източни .... хмхххх... втасали сладникави течности / да не казвам "бози" /   ухилен
вярваш в лъжливи богове, правиш самия себе си даже бог...  това е идолопоклонство... та, даже само по първата заповед издишаш яко....

мислиш, че можеш сам да се спасиш, не вярваш, че Бог е протегнал ръка към човечеството и искаш да постигнеш спасение чрез лични усилия....
да изреждам ли още защо не си достоен, а и всеки друг???

освен това, скъпи Титан, не виждаш ли парадокса в твоето твърдение?
значи, ако ти сбъркаш - Бог не е лош и не пъха децата си в казана, но видиш ли, ако аз имам тази чест - демек, греша в преценката си за Него, оп, ще се мъча и ще се мъча, прераждайки се и прераждайки се, вечно прераждайки се.... хахахха...

ето другата глупост на вяра от този сорт - вашият бог е едно мекотело, дето оставя хората в някаква матрица и не им протяга ръка за помощ!!!
освен всичко друго, вашият идол не защитава правдата и пътя на правдата, не само това, но и хабер си няма от такава.... след като ще остави завинаги нещата по тоя начин - да има матрица, в която да се прераждат глупаците и която матрица да се управлява от зли същества... пфу...

моят Бог, за разлика от твоя ням идол, Е Жив Бог, Вечносъществуващият и Той ще сложи край на греха, а времето на всичко е твърде близо!!!


titan

искрена, мога да кажа само, че ми е жал за теб , четейки твоите размисли се замислих и поговорих с всички фанатизирани юдео-християни, след което се уверих, че ти си най-зле от всички, които познавам. Но всеки има правото да си живее живота си както намери за добре. Щом се чувстваш щастлива като юдео-християнка - добре, но моляте , ОТНОВО, не пропагандирай тази гнусна доктрина навсякъде около теб, пошло, гнусно и гадно е, повръща ми се от тази отвратителна юдейска лъжа.

iskrena

Титан, и на мен ми е мъчно за теб, ти си умен човек и не разбирам защо си забил в  насока, от която и на мен ми се повдига... не го казвам, за да си връщам за думите ти, а наистина го мисля и то отдавна....  наистина ми е тъжно за теб, имаш светлина по толкова други въпроси....

както и да е, аз не съм дошла тук да пропагандирам нещо, просто така се получава - става на въпрос.
аз в самото начало заявих, че не стоя зад някаква деноминация, обратно - против съм подобни форми на организации.
така че, каквото съм говорила е било от добро  желание, ако може по някакъв начин да съм от полза.

но, въпреки всичко, не мога да не отчета факта, че ти и на лични и сега, освен лично отвращение, не даваш смислено обяснение на  неща, за които е ставало въпрос.

а относно щастието да съм юдеохристиянка / не знам дали това е правилно определение също /, то мотивът ми да следвам Божия Син не е някакво щастие.
просто Той Единствен има думи на вечен живот!
също - Той може да даде благодат на човека да живее праведно, не само на думи, но и на дело.
за мен това е нещо наистина ценно, много повече от постигането на лично щастие, нещо, което се съмнявам да го има някой на тази земя в пълнота...
желая ти да се покаеш един ден и да бъде спасена душата ти, от все сърце ти го желая!

titan

Не мо пожелавай такива гнусотии като покаяние, няма за какво да се покайвам, скъсал съм си публично юдео-християнското църковно кръщелно и го изгорих ,отричайки се от тази гнусна доктрина. И да - ти си юдео поклонничка - чиста и абсолютна юдео-християнка, в най-пошлата и форма - фанатично заблудена, но за слепите светлината е само въображаемата. Няма как да ти се помогне на този етап.Когато мозъкът ти започне да функционира правилно ,евентуално , би могла да имаш проглеждане и напредък  мъдър Но ти няма как да го разбереш това, ти би изгорила на кладата всеки невярващ ако живееше в онези времена, както са го правили твоите предшественици.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:За Християнството
« Отговор #164 -: 26-12-2013, 14:35:38 »

Преместено от темата "въпроси и отговори"


iskrena
Sr. Member
****   
Re:Въпроси и отговори
« Отговор #52 -: Днес в 13:50:16 »
   Отговори с цитатЦитат Изтрий съобщениетоПремахни
добре, де, хора, вие всички имате право да ръсите помия за християнството, а аз нямам право дори да се защитя... супер справедливост е това, няма що!

освен това, тази специално тема си е абсолютно неопределена, затова си позволих да пиша спокойно в нея, не виждате ли наименованието й - "въпроси и отговори", някъде да е конкретизирано за какви точно въпроси и отговори трябва да иде реч???

освен всичко друго, имаше период, в който почти не пишех, но видях, че явно липсвах поне на Титан   Grin
ако не съм права, то нека ме поправи!   Grin

е, и след като той зачекна някои неща, предполага се аз да мълча, без право на отговор и защита... ми, много сте справедливи, поздравления, за което!!!

   
Re:Въпроси и отговори
« Отговор #53 -: Днес в 14:12:04 »
   
за справка, може да погледнете развитието на нещата в "дневника на мен"!
там, ако обърнете внимание, аз не съм изрекла и дума на тема "вяра" в началото, но един любезен съфорумец не е пропуснал да предупреди момичето за вируса "искрена"...
 
да не говоря за последния пост на Л.М., която и хал хабер си няма нито дали посещавам църква по общоприетия начин, нито дори знае наистина значението на думата "църква", което значение се е размило и изкривило през вековете...
но си пише и излива собствените си гнусни душевности в съюз с Титан...
ми, кво да кажа на това???
освен едно, да са живи и здрави и дано имат благодатно време да осъзнаят по какъв път вървят...

пожелавам това на всички, междувпрочем!
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:За Християнството
« Отговор #165 -: 26-12-2013, 14:48:19 »

благодаря!    :love_006 - emotloader:
то, за провокациите няма проблем, не се сърдя за тях, проблемът е, че аз като отговоря, ставам крива!   :)
Активен

Роми

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:За Християнството
« Отговор #166 -: 27-12-2013, 16:52:35 »

Цитат
добре, де, хора, вие всички имате право да ръсите помия за християнството, а аз нямам право дори да се защитя...

Искрена, ако някой ръси помия за Християнството, бедата не е за Християнството, а за ръсещия, понеже тази помия трови неговата душа.

А колкото до необходимостта да се защитаваш, не си вчерашна и знаеш, че отношенията между хората обикновено се подчиняват на правилото: "Каквото повикало, такова се обадило". Спомни си как ти сама провокираше нападки срещу себе си с ежедневните си проповеди още от първите месеци на идването си във форума.

Вероятно не си искала да обидиш никого, но дай си сметка, че подобни проповеди на практика омаловажават правото на личен избор на твоите събеседници, поставяйки под съмнение правилността на техния избор (по отношение на вяра и мироглед).

Знаеш, хората държат на убежденията си и когато някой им вменява, че тези убеждения са грешни, този някой логично следва да очаква несъгласие, съпротива и дори агресия.

И в крайна сметка, кой печели от всички тези безплодни препирни и раздори на верска основа?
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:За Християнството
« Отговор #167 -: 27-12-2013, 18:46:57 »

Роми,  благодаря ти за приятелския тон!
само искам да те поправя, че проповеди  не съм изнасяла, дори и така да е изглеждало!
ако не знаеш, според библията, жената няма право да поучава, така че аз съм далеч от такива идеи!   :)

това, което правех, обаче, беше, че виждайки някого в смъртна опасност, аз се опитвах да помогна!!!

защото почти всички вие, да не кажа всички, тук, на тоя форум, сте далеч от Истината, която е спасителна не само за тялото, но и за духа и душата!
казвам това с прискърбие, а не за да натрия нечий нос...

да, имате много познания за правилно хрнанене и пречистващи практики, което е достойно за похвала и заради което и аз влезнах в тоя форум и да, това ще ви помогне по отношение на тялото за земния ви живот, спор няма...
но, за съжаление, покрай всички тия знания, вие сте се напълнили с една торба окултизми и суетни неща, които от своя страна, вредейки на духа и душата ви, вредят и на тялото...

така че, според мен, много от вас не могат да получат така желаното добро здраве, защото са поставили каруцата пред коня и няма как да станат нещата...
а дори да сте здрави, докато сте откъснати от Бога, отказвайки да Го познавате по начина, по който Той  се открива, то може да тънете в много проклетии, зли случки и беди, които се приписват на случайността или на какво ли не...
да не говорим за окончателното откъсване от Източника на живота и доброто, ако не Го приемете приживе, което би донесло непоносима скръб на всяка човешка душа, която Го е презряла, вярвайки в неща по собствено усмотрение и непоставяйки ги даже за момент под съмнение...

е, как се предполага човек да остане безучастен към такова нещо  и просто да не предупреди???
защото това е целта на моите постове, когато са в тоя дух.
защото, за разлика от вас, аз знам, че Истината, която спасява е само Една, така че няма как да мисля, че съм наранявала нечие его, омотано в неверни и пагубни неща.
докато вие може сте толерантни към лъжите на другите, защото и вие сте в подобни лъжи....

Роми, ако някой върви на ръба на  пропаст и единственото спасително нещо е просто да го блъснеш към спасителната земя, то ти ще гледаш ли как го правиш - да не го нараниш, да не го заболи... да, ама покрай тия дребнавости, човекът може да пропадне окончателно  и тогава какво ще помогнат деликатностите ти???

казваш - "подобни проповеди на практика омаловажават правото на личен избор на твоите събеседници, поставяйки под съмнение правилността на техния избор (по отношение на вяра и мироглед)."


ако ти дадеш вярната информация на някого, това не е омаловажаване на правото на личен избор, а напротив - даваш му възможност за информиран избор, който именно е истинският такъв.
това се прави непрекъснато на този форум по отношение на правилния начин на живот и това е нещо добро.
аз правя същото, но по отношение на духовната компонента.  :)

а ако някой сляпо държи на убежденията си, без да ги изпитва, в което няма нищо лошо, защото ако нещо е истинно, то няма да се поклати,  да - такъв човек може да изпитва какво ли не, както си писал, но проблемът си е негов.
и пак да повторя, целта ми не е била изнасяне на проповеди!
много пъти съм виждала пътя да се оправи някой - да се покае от греховете си, да се откаже от окултните си практики / вкл. йога / и съм виждала ясно, че без тия неща няма да има трайно подобрение в здравословно и духовно отношение, затова съм и предупреждавала!

но, наистина, всеки сам си избира - дали да погине или да живее!
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:За Християнството
« Отговор #168 -: 27-12-2013, 23:01:24 »

Аз избрах да живея като публично се отказах от юдео-християнството и изгорих църковното кръщелно. Искрена, ти само си чувала за йога от някой, който не знае какво е :) хахаххахахахахахахахаха , като те чета и се заливам от смях, такова невежество, такава глупост може да съчини само някой фанатик без никакви познания по съответното съчинение. Явно смучеш силно от пръстите си , препоръчвам ти да започнеш да четеш книги, а след това и да попрактикуваш. Не зная дали си спомняш, но юдео-християните са изгорили александрийската библиотека през 47 година преди христа. Защото току виж излязла на повърхостта истината за идиотската ви доктрина. tooth  tooth  tooth
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:За Християнството
« Отговор #169 -: 27-12-2013, 23:11:29 »

" то може да тънете в много проклетии, зли случки и беди, които се приписват на случайността ". Бях решил да не ти пиша повече, но това ме издразни. Значи твоят Бог е добър и жалостив, но не на всяка цена. Ако не си от неговите слуги, горко ти. Ами човек може да е просто невярващ, тоест да няма нищо против твоя бог, просто да иска да си живее според своите си убеждения? Обаче не става така. Ако не си с него, той е против теб. Това се разбира от написаното. Е, къде е справедливостта в случая, Искрена?
« Последна редакция: 27-12-2013, 23:51:32 от DeNiro »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:За Християнството
« Отговор #170 -: 28-12-2013, 00:36:41 »

много просто, Де Ниро, много е просто!   ;D
справедливостта е в това, че като избереш да не си с Бога и да живееш по своя си критерий, незачитайки Неговата правда, ти автоматично попадаш в царството на сатана, ангелът, опълчил се против Божията мъдрост, а сатана не си поплюва... затова съм писала за проклятията, бедите и всякакви злини, дето може да последват в живота на хора, отказващи да са под покрова на Бога.

иначе, правилно си разбрал - среден път няма!
Бог никого не насилва да бъде на Негова страна, но виж, дяволът не е толкова деликатен, той всячески се стреми да накара хората да се присъединят към него, за да ги погуби.

така че, наистина, ако ти избереш да живееш по твоя начин, дяволът е успял в твоя живот, а и в живота на семейството ти, защото ти, като глава на семейството, до голяма степен определяш съдбата му...
то това е и сатанинската мъдрост -  живей както искаш, прави каквото искаш...
затова и светът е на тоя хал...
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:За Християнството
« Отговор #171 -: 28-12-2013, 01:44:47 »

Титан, твоето кръщелно от православната църква има толкова общо с истинското кръщение и с последователите на Месията, колкото общо имаш ти с папата, даже май по - малко   tooth

няма нужда да изучавам йога или каквото и да е лъжеучение, за да разбера, че е такова, то се вижда плода в живота на последователите му... ти си просто поредното доказателство.

не знам какво е станало с александрийската библиотека, но и ти не знаеш  tooth
аз на историята вярвам почти толкова, колкото и на теб  tooth
всъщност не, на теб повече ти вярвам  ;D
тия, дето са я запалили, може да са целели точно това - да си мислят хората, че е имало какво да се крие! :)
не мога да разбера, как се връзваш на цялата тази промасонщина...
Активен

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:За Християнството
« Отговор #172 -: 28-12-2013, 09:46:25 »

Титан, твоето кръщелно от православната църква има толкова общо с истинското кръщение и с последователите на Месията, колкото общо имаш ти с папата, даже май по - малко   tooth

няма нужда да изучавам йога или каквото и да е лъжеучение, за да разбера, че е такова, то се вижда плода в живота на последователите му... ти си просто поредното доказателство.

не знам какво е станало с александрийската библиотека, но и ти не знаеш  tooth
аз на историята вярвам почти толкова, колкото и на теб  tooth
всъщност не, на теб повече ти вярвам  ;D
тия, дето са я запалили, може да са целели точно това - да си мислят хората, че е имало какво да се крие! :)
не мога да разбера, как се връзваш на цялата тази промасонщина...

Здравейте !
Искрена, доколкото разбиирам от коментарите, вие сте силно вярваща християнка.

Може ли да ви задам няколко въпроса :

1.С какво Християнството е помогнало светът и хората в него да станат по-добри ?
2.Защо, след като християните в света са толкова много на брой, нито един от тях не е излекуван от вярата в "единствената Истина" ?
3.Защо християните боледуват също толкова много, колкото и следващите други религии и също толкова колкото и атеистите ?
« Последна редакция: 28-12-2013, 09:48:37 от Aumi »
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:За Християнството
« Отговор #173 -: 28-12-2013, 11:05:22 »

На земята живеят около 5 милиарда нехристияни. Как ли живеят миличките? Съжалявам ги вече.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:За Християнството
« Отговор #174 -: 28-12-2013, 13:08:04 »

Aumi  , първият ти въпрос не е точен. Ако искаш точен отговор - преформулирай си въпроса  :)
Защо не е точен ? Все едно е да питаш - с какво Социализмът (комунизмът) беше добър..  И двете понятия не са ЕДНОЗНАЧНИ.  Социализмът/комунизмът беше създаден от едни хора с точно определена цел, беше реализиран от други хора, (властолюбци, болшинството от които си бяха обикновени багабонти) , но имаше и много абсолютно почтени хора, които отдадоха живота си на тази идея, (която сама по себе си не е лоша) без да откраднат и стотинка!  ( такъв беше любимият ми дядо, който беше вторият човек по партийна линия в Разград и въпреки това за цял живот на високи постове успя да събере пари за 60 квадрата панелка в краен Варненски квартал..За всички беше образец за скромност и почтеност.)

Същото е и с християнството! Не трябва да се разглежда  едностранчиво.
Самата доктрина е едно.
Това , кой с каква цел я е създал - второ.
А това , че в един момент  в цялата тази работа се намърдва и църквата - трето :)   Не случайно има крилата фраза - "Днес все повече хора се отдръпват от църквата и се връщат при Бога!"  :)  
А това че църквата  почва да го използва за лично обогатяване и за контрол - четвърто. Да не говорим, че има ГЛОБАЛНА разлика между "бакиите" на православната църква и Ватикана.. И двете се водят "християнски" , но едната може спокойно да бъде обявена за мощна криминална структура!  
 Има и пето..:) Това са обикновените , истински християни , които живеят според тази доктрина без да се интересуват кой точно я е създал и с каква цел.., и без да се афишират или натрапват просто  спазват 10те заповеди, правят добро от сърце  , никумо лошо, миролюбиви са , обичливи ..  С такива хора   всички ние бихме искали да си имаме работа, нали  ? ;)  
(Във форума имаме точно такъв човек! Който даже е завършил богословие!, и въпреки това никога не взема отношение  по темата  "за християнството".. Той е щастлив когато може да помогне с информация или с каквото и да било друго ,  абсолютно безвъзмездно и ненатрапливо, дори и на тези, които отричат  доктрината.. )    
Затова е абсолютно излишно и загуба на време  такива глобални явления да се анализират еднозначно , еднопластово..

Вторият ти въпрос не го разбрах. Защо да се "лекуват" от болест, която не смятат , че имат.. :):)

Третият ти въпрос според мен не почива на обективни данни.. Ако имаш такива - подай ги да ги видим, защото моите са точно обратните - че вярващите са доста по-здрави.. :)

Както се вижда , с това не взимам страна в спора,  "за" или "против" , а само подсказвам, че за да се изследва нещо добре и от всички страни, трябва да се подходи "многопластово" и задълбочено !  
И тогава току виж се оказало, че всички спорове са станали излишни...   tooth
« Последна редакция: 28-12-2013, 13:46:53 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:За Християнството
« Отговор #175 -: 28-12-2013, 14:13:26 »

Здравейте !
Въпросите които съм задала, според мен, са съвсем прости и ясни.

Друго е, ако някой иска да избяга от конкретиката и търси дълги и неясни отговори.

Цитат
Самата доктрина е едно.
Това , кой с каква цел я е създал - второ.
А това , че в един момент  в цялата тази работа се намърдва и църквата - трето   Не случайно има крилата фраза - "Днес все повече хора се отдръпват от църквата и се връщат при Бога!"    
А това че църквата  почва да го използва за лично обогатяване и за контрол - четвърто. Да не говорим, че има ГЛОБАЛНА разлика между "бакиите" на православната църква и Ватикана.. И двете се водят "християнски" , но едната може спокойно да бъде обявена за мощна криминална структура!  
 Има и пето.. Това са обикновените , истински християни , които живеят според тази доктрина без да се интересуват кой точно я е създал и с каква цел.., и без да се афишират или натрапват просто  спазват 10те заповеди, правят добро от сърце  , никумо лошо, миролюбиви са , обичливи ..  С такива хора   всички ние бихме искали да си имаме работа, нали  ?  


Нямам нищо против самите християни, нямам нищо против идеите на Христос.
Зададох възможно най-простите въпроси, чийто отговори се крият тук, в този форум.

Общото в моите въпроси е : Защо, след като в Библията се казва, че Истината е една и че всички повярвали в Христос са спасени, грехът продължава да съществува и хората продължават да са болни ?

Явно самата вяра в тези думи и самата вяра в Христос, както и вярата в писаното в Библията, съвсем не са достатъчни.

Затова много хора днес, вече са събудени от тези религиозни заблуди търсят други истинни пътища...както към Създателя - Бог, който не е зависим от никакви религии, така и Пътя към истинското здраве, което не може да се излекува нито с религиозни докрини и догми, нито с традиционната медицина, която е друга религия, заблуждаваща хората .
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:За Християнството
« Отговор #176 -: 28-12-2013, 15:57:39 »

Въпросите които съм задала, според мен, са съвсем прости"  

Ти май не си разбрала поста ми.. :) Те може да са прости , но не е никак просто да се отговорят.. tooth
Ние вече 4 години пишем по темата и нищо не сме изяснили все още  tooth

Друго е, ако някой иска да избяга от конкретиката

Ауми, ако под този "някой" имаш предвид мен,  това би развеселило всички в този форум  tooth

Дълги отговори ?  Значи смяташ, че всички книги  са излишни? Защото те са точно такива ..-ДЪЛГИ  tooth  Теология, философия, химия,математика,  термодинамика.. щом смяташ че биха могли да бъдат заменени от  статийки от по няколко думи, които да обяснят нещата докрай..  Ако можеха да бъдат кратки , то вероятно те биха били такива и щяха да останат само любовните романи.. :)

"Неясни отговори" ?  Това е възможно да е проблем на конкретният субект .. ;)  Засега , за 4 години и 2400 поста за пръв път чувам , че съм бил "неясен"  ;D


Между другото , какво имаш предвид с  " истинското здраве, което не може да се излекува нито с ...."  :surpris_23:
« Последна редакция: 28-12-2013, 16:11:34 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:За Християнството
« Отговор #177 -: 28-12-2013, 16:13:54 »

Въпросите които съм задала, според мен, са съвсем прости"  

Ти май не си разбрала поста ми.. :) Те може да са прости , но не е никак просто да се отговорят.. tooth
Ние вече 4 години пишем по темата и нищо не сме изяснили все още  tooth

Друго е, ако някой иска да избяга от конкретиката

Ауми, ако под този "някой" имаш предвид мен,  това би развеселило всички в този форум  tooth

Дълги отговори ?  Значи смяташ, че всички книги  са излишни? Защото те са точно такива ..-ДЪЛГИ  tooth  Теология, философия, химия,математика,  термодинамика.. щом смяташ че биха могли да бъдат заменени от  статийки от по няколко думи, които да обяснят нещата докрай..  Ако можеха да бъдат кратки , то вероятно те биха били такива и щяха да останат само любовните романи.. :)

"Неясни отговори" ?  Това е възможно да е проблем на конкретният субект .. ;)  Засега , за 4 години и 2400 поста за пръв път чувам , че съм бил "неясен"  ;D


Между другото , какво имаш предвид с  " истинското здраве, което не може да се излекува нито с ...."  :surpris_23:

Някои хора са прочели хиляди книги, и пак нищо не им е ясно. От там можем да направим заключение, че мъдростта не се крие в дългите изречения, а истините понякога са кратки и ясни.

Цитат
Между другото , какво имаш предвид с  " истинското здраве, което не може да се излекува нито с ...." 


Сори, но не знам как по-ясно да задам въпроса.  :Confus_3:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:За Християнството
« Отговор #178 -: 28-12-2013, 16:23:02 »

Някои хора са прочели хиляди книги, и пак нищо не им е ясно.

И кое е странното тук , Ауми ? :) НЕ само "на някои".., при ВСИЧКИ хора, прочели "хиляди книги" би следвало да е така!  tooth
 
"Аз знам , че нищо не знам" - Сократ
"Колкото повече знам, разбирам, че нищо не знам" - А.Айнщайн

Затова аз си падам по пословиците - всичко е казано с едно изречение  tooth

Права си , и мъдростта и истините могат да са в едно изречение,  но не можеш за времето необходимо за едно изречение, да разбереш неща, които най-великите умове  изследват цял живот  и  почти 6 месеца след като се споминат.. :)  
« Последна редакция: 28-12-2013, 16:32:39 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:За Християнството
« Отговор #179 -: 28-12-2013, 16:28:06 »



Затова аз си падам по пословиците - всичко е казано с едно изречение  tooth

Е, тогава би трябвало да ти е ясен и въпросът който съм задала... ;) :bleh
Активен
 

Страницата е създадена за 0.065 секунди с 22 запитвания.