Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: По колко вода на ден?  (Прочетена 10243 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Shangrila
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 179

« Отговор #20 -: 13-08-2015, 19:35:46 »

Венци, има логика за топлата вода.. дам.. Smiley

А аз искам да питам, трябва ли да се насилваме да пием вода, ако не ни се пие?
Това не е ли като да се насилваш да ядеш, когато не ти се яде?

Отговорът идва с годините Миа.
Казвам го от личен опит..
Ако искаш да се радваш дълги години на хубава и стегната кожа, то водата трябва да ти бъде първа дружка - това като говорим за външен вид.

А като иде реч за здравето, всички сме наясно за алкалността която трябва да се съдържа в едно тяло.
Ако някой има съмнения, дали да пие вода или не, просто може да отскочи до някоя аптека и си купи тест за pH.
Давам един линк за да ви подсетя само за какво говоря: http://www.balevbiomarket.com/ph-test-lenti.html
Има ги на много места, цените варират, но всички вършат една и съща работа.
Казват, че резултатите не могат да бъдат точни както в една лаборатория, но е достатъчно да се ориентираме на къде са нещата. Smiley
Активен
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3842

дипломиран рекреативен специалист

« Отговор #21 -: 13-08-2015, 22:37:28 »

Интерпретацията на БалевБио  за стойностите на PH на урината не е съвсем вярна. Възможно е текстовете  да са на производителя, нямам представа , но важното е , че 6.5 не е лошо ( т.е. "киселинно" )  за сутрешна урина. Някой е пропуснал да отчете спецификите в работата на бъбрека.  намигам  
Освен това, лентичките са с точност 0.5 . което ще рече, че ако резултатът за урината според лентичките е 8, в действителност той би могъл да бъде както 7.8 , така и 8.3  ( че дори 8.5 ! ) . Но 8.5  вече е "лоша" стойност , затова по-добре е да се ползва PH метър с по-голяма точност.  ( същото се отнася и за 6.5 , а пък то да е 6 .. )
« Последна редакция: 13-08-2015, 22:39:29 от бате Бино » Активен

Болницата беше прочута със своите готвачи.
iskrena
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1110

« Отговор #22 -: 14-08-2015, 00:06:19 »

абе, според мен, цялата тази работа с ph-то може да се окаже достa преекспонирана.
Активен
Тихия
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 741

Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

« Отговор #23 -: 14-08-2015, 06:26:45 »

Мозъкът ни е несъвършен да разбере начина по който функционира тялото ни. Все пак то не е само химически процеси, а и енергия, която е доволно непозната. Нека всеки потърси отговорите в себе си, след като се запознае, разбира се, с основните закономерности на житието ни.
Активен

Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #24 -: 14-08-2015, 08:18:13 »

Ее, Тихий, ти, за да си спазиш принципа  "от конкретното към общото" , пак излезе  от контекста Smiley
А той беше - тълкуване на един от "параметрите" на организма.  А това ,че мозъкът не разбирал как функционира тялото ни.... остави тази песен любовна..Много добре си разбира той  ухилен Вече ако ние НЕГО не разбираме - това е друг въпрос  ухилен
Естествено, че всичко е енергия.
Но тя е нужна именно за това - за да работят органите в "заводските си режими"  намигам , за оптимално протичане на жизнените процеси.
 И точно по някои от параметрите, ( един от тях е PH-то ) можем да съдим   И  за енергията, за която говориш.  намигам
 Нали си съгласен - не можеш да си мислиш, че имаш баланс на ин-ян, на доши, на чакри  и т.н. , а същевременно да ти е висока кръвната захар , да ти е силно алкална урината, или кръвното ти да е като на жираф ..   ухилен ( при тях то е 350 горна граница)  
Енергията си е енергия , но "химическите процеси " в тялото си имат своите параметри. Ти имай кръвна захар 15 ( на гладно)  , а пък използвай всичката енергия на света да те видя колко ще изкараш , ако не успееш да си вкараш захарта в нормата  намигам  
Енергията трудно можем да измерим , но параметрите на физическото си тяло - да.  
 Всеки дисбаланс се проявява с промяната на все някое параметърче , ( или "симптомче" ) ,  което  да ни подскаже, че вече сме я овапцали..  ухилен. Стига да имаме познанията кои от параметърчетата или "външните изяви"  да търсим  намигам

А иначе.., много би ми се искало да разбера как ще реагираш ти самият , ако в област , в която си некомпетентен, получиш съвети , подобни на тези , които ти даваш на другите  - "познай себе си" " ползвай интуицията си " ...
Например , поврежда  ти се колата в пустинна местност и в лоши условия. Обаждаш се на компетентен човек, а той ти препоръчва : "Момче, ползвай вътрешният си глас, интуицията  си , и си оправи колата! "  ухилен
Или пък ти предлага: " Научи електротехниката и веднага ще разбереш къде е повредата "   амии... знам ли
 ухилен

« Последна редакция: 14-08-2015, 08:20:26 от бате Бино » Активен

Roklichki
New
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 3

« Отговор #25 -: 27-09-2015, 09:38:21 »

Аз пия 2 литра минимум дневно !!!
Активен

iskrena
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #26 -: 27-09-2015, 11:48:00 »

хаха, уникален отговор N24  на Бино към Тихия!      ухилен   ухилен    ухилен
Активен
Vov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1011

Познай себе си.

« Отговор #27 -: 27-09-2015, 22:02:06 »

Хм..., понеже въпросът е сложен и важен, добре е да подхождаме постепенно-предпазливо, с внимание... Дори можем да записваме някои неща за да проследим развитието, да уловим посоката...
Като приемаме всеки ден различна по количество и съдържание храна би било невъзможно да определим достоверно на какво точно се дължи дадена промяна в тялото и/или настроението ни.
Както вероятно е известно, за да могат червените кр. телца да пренасят успешно хемоглобин(т.е., О2), осмотичното налягане в(на) кръвта ни трябва да се удържа в доста тесни граници. За това при посещение в Бърза помощ например, след хранително натравяне, като ни насилят да изпием 2л вода с въглен, мивката винаги е наблизо... щото знаят, че ще повърнем. Това е естествена предпазна реакция, понеже приемането на толкова много вода за кратко време би намалило осмотичното налягане с всички плачевни следствия.
Ако обаче се насилваме да пием много вода наведнъж и се стараем да не повърнем, можем да си нанесем вреди...
Моята препоръка е да приемаме 2-4 глътки вода наведнъж, след няколко минути - пак. Е, водата може да е алкализирана, или с лимонов сок, или със сода за хляб, добре е да има и сол, но пък в храната трябва тя да е силно намалена... Ясно е, че след 3-4 резена диня и 2 чаши вода дозата е надхвърлена. Обикновен здрав разум след тези обсъждания е достатъчен за поддържане на препоръчаните количества.  flower
Активен

Искам да променя света - започвам от себе си.
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #28 -: 27-09-2015, 22:42:28 »

Една отметка ,Вова, специално за содата във водата - такава вода само на гладно! И максимум 3 пъти на ден. И освен това си има тънкост как да се приготвя, ама е за отделна тема.
Активен

Vov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Познай себе си.

« Отговор #29 -: 27-09-2015, 22:57:07 »

Да, Бино, смисълът на препоръките на проф. Неумывакин разбирам че са за хора, които не искат да променят нищо друго в своя живот - нито хранене, нито мислене... И ако трябв ада променят 1 нещо за намаляване на прекомерното "закисляване", той предлага да почнат да добавят по мааалко сода във водата...
А случаят с д-р Симончини не е просто всекидневно добавяна на сода във водата, а лечение на бързодестващ рак... и т.н.
За по-просветени като нас пък, содата е само във водата на гладно, и то до 30 мин. преди хранене... Да не лишаваме стомаха от необходимата му киселинност за обработка на храната.
Активен

iskrena
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #30 -: 27-09-2015, 23:01:26 »

не знам за вас, но аз имам смущения относно приема на сода!
все пак,  тя си е една химия, не мислите ли така?
Активен
Vov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Познай себе си.

« Отговор #31 -: 28-09-2015, 10:57:24 »

Да, Искре, химия си е, но иди го кажи на човека, който си е спасил живота с тая химия...

Принципният въпрос според мен е, че за прекалено кратко време, от гледна точка на еволюцията, хората в Европа и Сев. Америка промениха твърде много вида и количествата на храната, а и характера на храненията си. Същото се отнася за пиенето, мисленето, движението, огладняването... В резултат като почнем от 10-тина години след края на Втор. Св. Война, непрекъснато при тези хора се появяват нови и нови болести, неизвестни по-рано... въпреки "огромният напредък" на медицинската наука и практика... Та содата е малко крайна мярка, но съдържа въглеродна група... т.е. е органична.
Изобщо, щом помага, препоръчва се от авторитети, още не е доказано вредно действие... я примеме за ползване.
Активен

iskrena
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #32 -: 28-09-2015, 13:21:24 »

аз поради содата получих дерматит - слагах си под мишниците след къпане.
така че, щом може да причини това на кожата ми, представям си иначе....

п.с. не че има такова значение в случая, но, Вов, не се казвам Искрена!
никът ми е " искрена" / с ударение на първата сричка /, защото се надявам, че се държа като искрен човек. Smiley
« Последна редакция: 28-09-2015, 13:24:40 от iskrena » Активен
Vov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Познай себе си.

« Отговор #33 -: 29-09-2015, 07:33:37 »

Добре Искрена, аз по навик се обръщам към всеки с името, което той/тя предпочита... (и по правилата на известния ми правопис). flower
Разтвор на сода за хляб в малка или нищожна концентрация във вода в хранопровода и стомаха си е различно от сода, смесена с изхвърляните от тялото съединения под мишниците, подложена на триене при движение на ръцете и пр.
Активен

cherry
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 410

Любовта е смисъла на живота.

« Отговор #34 -: 29-09-2015, 08:09:41 »

Аз пия около 2 литра вода на ден-изворна.
Сутрин на гладно-топла вода с ябълков оцет.Алкализира организма и засилва метаболизма.
Активен

„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир
Сочи
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 77

« Отговор #35 -: 01-10-2015, 15:44:21 »

Пиех по 1,5-2 л на ден, обикновено изворна. Не знам до колко е в някакви рамки на нормалното или не, но от 5-6 месеца количеството на чистата вода, която пия за деня не надхвърля 1/2 литър, а най-често е 150-200 мл и то минерална - изворната вече не мога да я пия. Просто един ден забелязах, че почти не пия вода и всъщност не ми се и пие. Количеството зависи от качеството - ако е прясно наточена до третия ден 1 чаша е достатъчна, след това са ми нужни поне още една. Не усещам някакви аномалии в организма ми засега.
За сметка на водата обаче увеличих солта - 6-7г за деня, а обичах безсолно.
Интересен е фактът, че изхвърлените течности от тялота са около 2,5 - 3л.
По принцип солта и водата са кристали способни да записват информация. Все още не знам дали се извежда или се въвежда информация. Но имайки предвид дългите години прекарани под разрушителното действие на негативните програми е по-скоро първото.
Това е една от "аномалиите" в живота ми след преминаване на сурово. Доколко е безвредна ще покаже времето.
Активен

Ние  не вярваме на това, което виждаме, а виждаме това, в което вярваме.
neli.ivanova64
New
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 7

« Отговор #36 -: 31-10-2015, 08:19:00 »

Здравейте, относно пиенето на вода при висока и ниска двигателна активност ще споделя, че при мен няма никакво значение, тъй като съм си изградила хранителен режим( НЕ ДИЕТА), с който се чувствам добре, а пиенето на вода е най-важната част. Мога да кажа, че съм от активните хора, пия по 3 литра вода, случвало ми се е зимата единствено да не ми се пие по толкова.  ухилен

Активен
Свързан
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 28

« Отговор #37 -: 06-12-2015, 13:03:26 »

Здравейте.

Дали някой ще знае по колко вода максимум НАВЕДНЪЖ е добре да се пие?

Аз пия по литър и малко за около 5 минути.

Някои казват, че било вредно за сърцето.

Благодаря предварително :-).
Активен
DeNiro
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 649

« Отговор #38 -: 06-12-2015, 14:16:18 »

В какъв смисуъл дали някой, ше знае. То да не е урок да се научи и преподава. Пий по колкото ти се пие. По принцип, вярвам, че е добре да се прекрати пиенето една идея преди човек да е утолил жаждата, защото, както и при яденето, така и при пиенето на вода, стомаха подава сигнала за ситост и утоляване с известна доза закъснение. Само не ме питай за точно за какво закъснение иде реч. Забравил съм си хронометъра точно днес  благодаря
Поздрави
Активен
Свързан
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 28

« Отговор #39 -: 06-12-2015, 17:49:02 »

В какъв смисуъл дали някой, ше знае. То да не е урок да се научи и преподава. Пий по колкото ти се пие. По принцип, вярвам, че е добре да се прекрати пиенето една идея преди човек да е утолил жаждата, защото, както и при яденето, така и при пиенето на вода, стомаха подава сигнала за ситост и утоляване с известна доза закъснение. Само не ме питай за точно за какво закъснение иде реч. Забравил съм си хронометъра точно днес  благодаря
Поздрави

Не дават.

Било вредно за сърцвто да се пие повече от еди колко си.

слънце
Активен
Страници: 1 [2] 3   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: