Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Вече и по новините за вредата от месото!!:)  (Прочетена 9604 пъти)

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Супер,добре поне,че осведомяват хората  :)
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710

Хехе!!! Започват с червеното, ще се осъзнаят и за всяко друго!! Дано свинският грип помогне това да стане по-бързо!
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

То вредата от месото едно на ръка, но трябва да се каже най-накрая на хората ,че с него са свързани два още по-големи проблема.
 1. Изчислено е че ако се намали само наполовина консумацията на месо в световен мащаб, няма да има гладни хора по света. Заради площите,които ще се освободят за засаждане със зарзавати.  Защото за получаването на един килограм месо се ангажира такава площ,от която биха могли да се получат  400 кг картофи. Това е достатъчно като причина за да се намали ( поне ) месото.
 2.  Животновъдството гълта огромно количество вода.  Скоро и тя ще бъде на привършване...
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710

Бате Бино, много си прав!
Още повече, животновъдството е отговорно и за замърсяването на водата, не само за недостига й, замърсяването на почвата, отговорно е за минимум 80% от климатичните промени, заради огромните количества емисии на парникови газове (в пъти повече дори от целия транспортен сектор), отговорно е за масовото изсичане на амазонските дъждовни гори.... Какво да си говорим...... Колкото по-бързо спрат кръвопролитията, толкова по-бързо ще заживеем в райско кътче тук - каквато е предназначена да бъде тази планета.
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313

Ще взема да пусна този линк в темите за диетата на Дюкан и ниско въглехидратно- високо мазнино хранене.
 ;D ;D ;D
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Много си смела :D
Пусни непременно,ако искаш някоя "дюканка" да изпробва садистичните си наклонности върху теб ;D ;D ;D.Че и те каквито са предимно едрогабаритни,не мо'ж те отървем хаххаха.
 ;)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Знаех си че има прости и примитивни хора, ама образовани люде да ми хвалят тоя цирей Дюкан вече е извън обсега на възприятията ми !  Някой друг да се пробва да анализира .
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

И аз съм много озадачена от тази "диета".Познавам лично хора,които наистина ужасно много отслабнаха с нея,но не искам и за миг дори да си представя ЗА СМЕТКА НА КАКВО!
Активен

krum

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Активен
I love the sky

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710

МНОГО СЪМ ЩАСТЛИВААААААА!!!!!!  :Content_22: :Content_22: :Content_22:

http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2535411

И направо съм влюбена в този Лорд! хихихиххихихи

ЗАГОВОРИХАААААААА!!!!!!!  :Content_14: :peperudi: :Content_22:
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss

И аз съм много озадачена от тази "диета".Познавам лично хора,които наистина ужасно много отслабнаха с нея,но не искам и за миг дори да си представя ЗА СМЕТКА НА КАКВО!
И моите колежки са пощръклели по Дюкан, едната свали доста, наистина, но толкова погрозня...на вещица прилича. Потъмня тена на лицето и и има откровено болен вид...предпочитам да съм с някое килце отгоре, но свежа и готина, отколкото такава :(

Майка ми слушала някакво предаване, където обяснявали как няколко години след прилагане на Дюкан се прецакват бъбреците и хората минават на хемодиализа без никой да знае причините. Ужас!
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Радула, и аз го четох,хубав знак :D :peperudi:
Само където в нашата изостанала страна,на това ще кажат,че е измислица и ще ядат още повече месо и млечни :surpris_23:
До моята работа има офис,където работят млади хора,а от другата страна ми е хранителния магазин. Всичките си купуват поне по две коли,всеки ден,вафли,сандвичи и каквото ви хрумне. Ами в мола, МакДоналдс,КФС,плюскат тези пържени меса и коли и са много щастливи. А,уж са интелигентни,работят с интернет,могат да се информират :surpris_23: Аз не съм обнадежден за България,много прости,зависливи и злобни хора има >:( :surpris_23:
А има и такива,които мислят,че ако пропуснат един ден да ядат месо и ще се разболеят ;D
« Последна редакция: 30-10-2009, 12:36:29 от benato »
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

В белгийския град Гент местната управа решава и въвежда един ден без месо. Ето така се дава пример. От един ден ще станат няколко- важното е примера, и то отгоре. И затова не мога да си обясня Иван Костов като е вегетарианец, защо не направи нещо по въпроса ... :surpris_23:
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Направи,за да се яде по малко пилешко,продаде онези големите птици за две жълтици ;D ;D :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
(Балкан еър)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710

Направи,за да се яде по малко пилешко,продаде онези големите птици за две жълтици ;D ;D :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
(Балкан еър)
:Content_4 - emotloader:

Хора, така е, аз не обаквам чудеса в България. Знам, че сме на опашката, но ми прави впечатление, че тази новина все пак са я публикували и тук, което си е много за нас. Обаче със сигурност очаквам чудеса да се случат по света и оттам и нас да ни повлекат. В рамките на 1 седмица излизат два такива доклада - първият на Worldwatch Institute http://www.worldwatch.org/files/pdf/Livestock%20and%20Climate%20Change.pdf което за мен е един от най-големите пробиви, а сега и това интервю с Лорд Стърн... Определено ще бъде интересно през декември в Копенхаген, имам огромни надежди за тази среща. И ако големите сили направят нещо по въпроса, в това число и ЕС, тогава и ние сме в кюпа!!!  :Content_22:

А иначе, Аднжи, сега като бях в Клагенфурт, се срещнах с един от основателите на това движение в Гент, Белгия. Уникален човек!!! И той изнесе реч. Каза, че в началото са почнали като съвсем малка група хора, с малки цели и т.н и не са и подозирали, че това движение толкова ще се разрастне и ще има такъв успех. Получават по стотици писма на ден от цял свят... и, абе много неща каза, но не мога да ги опиша всички в един коментар.

Както и да е, много съм обнадеждена и щастлива!!! За нашата България - трябва да ни се даде натиск и напън отвън, както винаги, иначе ние правим каквото можем локално... Но като цял още спим, така е...
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Радулке, трябва да пишеш повече откъде и как са подхванали работат тия хора (и човека за когото пишеш). И да ти се скарам ли сега..ти не знаеш ли че Клагенфурт е на 1 час път от Любляна  :pensif_29:  :surpris_25:  :whistling2 - emotloader:
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710

Ще напиша и като го излъчат повторно със субтитри, ще ви дам линк. Толкова, толкова е готин тоя мъж!!!! Уникален, задължително трябва да се чуе... (но ще пиша малко по-нататък, че утре заминавам и тая нощ имам много работа)

Ох, Анджи, сега пак ще съм близо до Любляна, даже имам супер добри приятели словенци и исках да ходя за ден-два да ги видя на връщане, ама не мога, трябва веднага да се прибирам като си свърша работата. Иначе така да обичам Словения!! Аз съм си го наумила да отида там скоро, така че задължително ще ти се обадя!  :P
А във ФБ откога те търся да те ад-на, ти си с друго име и с друга снимка сигурно...
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710

Ох, абе какъв Клагенфурт?!!! Хаха, във Франкфурт бях  :D
В Клагенфурт преди години, хахахаха, извинявам се за грешката...
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

А,няа проблеми,аз и без т'ва мноо знам,къде са и двата  :Confus_3: :bleh
Активен
 

Страницата е създадена за 0.066 секунди с 22 запитвания.