Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Форум за споделяне на здраве или място за търговия  (Прочетена 13086 пъти)

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

Да ти упорито продължаваш да се обясняваш, чудех се кога ще престанеш и ще помислиш върху това което споменах трезво а не зад маската на "самозащитата".

Продължаваш да правиш разбор на хора които не са били според удобството ти по някакъв начин, връщаш се назад, гледаш напред, само своето поведение не анализираш.

Чухме за дядо ти, за баща ти слова, любопитно ми е дали и те като тебе обичат да ползват думата пари вместо добро утро или добър ден.

Пак ти казвам ти за мен и за моето здраве не се притеснявай, сам си си избрал тая роля и е редно да си носиш титлата гордо.

Много добре знаеш че всички не са като мене, ти и на това разчиташ- иначе войната щеше да е почнала много отдавна, дори и Мерикоз е занемарила ауторитата.

Едно нещо изложих: да спрете да вършите меркантилни дела под мотото на здравето,(като искате да ги вършите- намерете начин да е по елегантен начин- не да ми говорите за пари из целия форум), но вие не щете да чуете правата приказка, навместо това се правите на мики маус, щом се чувствате горди от това - халал да ви е, ама само там горе.   ;D

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Tzi-Bo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60

 Ей хора спрете, никой не печели от спорове и препирни, няма да оправим кривия свят, а по-скоро трябва да приемем нещата такива каквито са .....
 Гроуй, всички виждаме че Бате Бино и Вов  предлагат някои продукти и обучения слещу пари, какво толкова - навсякъде ни рекламират лекарства, които не вършат никаква работа, а Тодикамп и Стелкор мога да кажа, че имат много добър ефект. Има и нещо друго Бино е много напред в материала с пречистване и балнсиране на тялото, все пак той споделя знания и то сериозни познания, без да иска една стотинка за това, мисля че има право да предлага стойностни продкти, които ги няма на българския пазар.
 Ще използвам обръщението ПРИЯТЕЛИ, нека концентрираме тази енергия в по-важни неща, няма смисъл от спорове, защото само се затвържадава мнението на двете страни, ще ви припомня цитат от Дел Карнеги, че спорът не може да бъде спечелен.
     Нека си пожелаем МИР !!!!
Активен

svetlio17vt1

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56

Ама що огън не изгоря за какво? По-спокойно хора.Без пари не може.На всички е ясно.Аз просто се дразня да чувам за паричен обмен конкретно за семинари-и защо по банков път е по ефтино а на място 35 лв...Ей тва ме разби.Димков е помагал безвъзмездно на хора дълги години.А някой се справил с нещо си и иска пари че да каже защо.Ами да напише книга.Това ми е като вестник лична драма.
За продажба на семена ядки и други съм съгласен.Това няма общо със семинарите.Просто много се спекулира с тези семинари вече..за което споменах и семинара за пермакултура за 1200 евро..Е тва е абсурдно...Дори и Бил Молисън да дойде за тез пари няма да ги дам.Здравето и пермакултурата са доближни точки.И преди всичко в духовен аспект.Да проповядваш това за пари за мен не е нищо повече от секта или драматични лични истории.Дай да ходя и аз да направя сега семинар за пари защото съм си излекувал сам самичък няколко нелечими заболявания.Това е абсурдно.първо.
И второ-подобни семинари за самоизлекувал конкретно(нямам нищо напротив останалите,които са с образователна цел,нито с предлагането на храни,билки,мехлеми,олиа и т.н.) нямат нищо общо с индивидуалните проблеми на хората.И баба Ванга е давала рецепти за някои болежки,но за една и съща болежка на двама човека не.А Димков,понеже дядо ми и баба ми са ходили при него след катастрофа с молбата да им помогне за възстановяването на счупванията по естествен път.Помогнал им преди всичко първо с премахването на страха-като поговорили-и ги насочил какво да предприемат,а след това сами да си направят някакъв мехлем за двамата различен за счупванията.Димков е повече от лечител.Той е духовник.
А разни семинари с прайх тва прайх онова и накрая намерих вярното решение,но си живея в града,пия си биричката и хапвам здравословно,та дайте ми пари да ви споделя ,за мен са празни думи.Но ето-вестник лична драма е перфектното място да споделят.само дето няма да им плащат.
Не съм против семинари с образователна цел.
И хайде да приключим темата..до тук.и да се вмъкнем в приятни разговори.
Бате бино.Съветвам те изтрий цялата тема.Много огън,много спор.Черпя по един плодов шейк за ваша сметка. :) и Със здраве...
Активен
скайпа ми е :) svetlio17vt1
facebook:  https://www.facebook.com/svetlozar.petrov.165

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

 :Dormir_13 - emotloader:  :Dormir_13 - emotloader: Отдавна не бях писал във форума, но тази тема ме накара да се включа.

Като човек, който е лекувал себе си и роднините си с Тодикамп и Стелкор, мога да кажа, че, ако не беше бате Бино да каже за тях, щеше да е чувствително по-тежко положението. Познаваме се лично и вярвам, че той може да запазва добрия тон и да не го играе безочлив търгаш във форума. От постовете на Вов, които съм чел, оставам със същото усещане.

Grow, мисля, че е станало някакво недоразумение. Надявам се да няма обидени и моля всички да запазим добрия тон и да не стигаме до крайности.  :heart_2:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Tzi-Bo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60

Мисля, че няма каквво повече да се каже в градивна посока и призовавам администраторите да изтрият тази тема  :essen: :Appetit_4:
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Бате Бино, моите уважения към тебе и към Вовата, лошо няма човек да си заработва за това, че помага на другите, но защо по толкова явен начин? А и едва ли ще постигне такъв ефект.
Предполагам, че не всеки желаещ може да се грабне до София да види презентацията (примерно не можеш да оставиш земеделската работа за следващия уикенд).
Та дори и да успеят да идат хората казаното отлита, а написаното/записаното остава. На една такава презентация (по принцип монолог) трудно някой ще си събере мислите за да зададе адекватни въпроси към лектора. А човек трябва да е месия, за да излекува една тълпа с един общ метод (спомням си за сеансите на Кашпировски). На изток лечителите лекуват не болеста а пациента т.е. вниква в неговата енергоинформационна матрица и му казват: грешиш тука и тука.
А сега си спомнете как научихме историята на нашия съфорумник xVisible, от клипче в тубата, който предпази и продължава да предпазва немалко хора от тези нелепи ваксинации и не е поискал конкретно от някой и стотинка. Но от тубата се печели неявно когато даден клип събере определен брой гледания.
С други думи Вовата може да пусне презентацията в тубата а след това да дава вече платени индивидуални консултации по скайп и няма да се налага да се разкарва и да плаща за зала. И записаното в тубата ще остане да заработва за него и да помага на много повече хора отколкото могат да се съберат в точно определен час в някаква зала.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

Ето каква ми е идеята: Тука във форума да споделяме, обсъждаме, разчепкваме, изясняваме въпроси свързани със здравето във всичките му форми - безкористно/безплатно но не и на готово.

Затова ми е неприятно да попадам на постове и теми с меркантилен финансово ориентиран замисъл т.е. информация която се предполага че трябва да е безплатна за свободно достъпване при нужда, а не такава информация да се ползва за "материал" при опити за печелене на пари и в същото време да се представя като безплатна услуга.

И аз съм сигурен че бате Бино и Вов са много добри хора, обаче приказки из целия форум за парички ми се струват крайно некултурни, за всяко нещо си има начини, но да се приказва за пари на масата - това не е начина!

Извинявам се ако някой се е засегнал от начина ми на изразяване, не се извинявам за нищо друго - за него има основателна причина.

Установих че може да се разбереш с хора които могат, желаят и са готови да те чуят и да разберат гледната ти точка. Трудно е да се разбереш с хора които нямат интерес да те чуят или разберат, жалко че в случая е заради финансов елемент.
   Аз мисля че каквото и да споменах вчера и днес -  и малко дете ще ме разбере правилно.

Не мога да се разправям повече с вас, но и не обещавам че ако ми направи нещо лошо впечатление ще се въздържа да не го кажа.

Предлагам да не замърсяваме атмосферата на форума с финансови идеи и слова, последните не е нужно да изключват присъствието им под цивилизована и хигиенична форма.

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

С други думи Вовата може да пусне презентацията в тубата а след това да дава вече платени индивидуални консултации по скайп и няма да се налага да се разкарва и да плаща за зала. И записаното в тубата ще остане да заработва за него и да помага на много повече хора отколкото могат да се съберат в точно определен час в някаква зала.

Харесва ми идеята със записа в тубата. Само да кажа, че не е толкова лесно осъществим. Говорил съм по разни програмистки събития и така като гледам, единствения начин да стане хубав записа е лекторът да има микрофон (примерно тип "брошка"). Иначе става гадно и неразбираемо. Така че, бих разбрал, ако няма как да стане, особено ако на Вов му е за първи път организирането на подобно нещо.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

Ето каква ми е идеята: Тука във форума да споделяме, обсъждаме, разчепкваме, изясняваме въпроси свързани със здравето във всичките му форми - безкористно/безплатно но не и на готово.

Затова ми е неприятно да попадам на постове и теми с меркантилен финансово ориентиран замисъл т.е. информация която се предполага че трябва да е безплатна за свободно достъпване при нужда, а не такава информация да се ползва за "материал" при опити за печелене на пари и в същото време да се представя като безплатна услуга.

И аз съм сигурен че бате Бино и Вов са много добри хора, обаче приказки из целия форум за парички ми се струват крайно некултурни, за всяко нещо си има начини, но да се приказва за пари на масата - това не е начина!

Извинявам се ако някой се е засегнал от начина ми на изразяване, не се извинявам за нищо друго - за него има основателна причина.

Установих че може да се разбереш с хора които могат, желаят и са готови да те чуят и да разберат гледната ти точка. Трудно е да се разбереш с хора които нямат интерес да те чуят или разберат, жалко че в случая е заради финансов елемент.
   Аз мисля че каквото и да споменах вчера и днес -  и малко дете ще ме разбере правилно.

Не мога да се разправям повече с вас, но и не обещавам че ако ми направи нещо лошо впечатление ще се въздържа да не го кажа.

Предлагам да не замърсяваме атмосферата на форума с финансови идеи и слова, последните не е нужно да изключват присъствието им под цивилизована и хигиенична форма.


Ето така звучиш много по-цивилизовано! Аз подкрепям последното ти предложение, нека и другите дадат ясно мнение. И на мен не ми се чете за търговски оферти и реклами тук. Аз лично влизам за да прочета някоя блага дума, идея за пречистване на тялото и съответно на духът, тоест именно, чрез форума се опитвам да се отдалеча от материалният свят. И като видя насреща реклами и цени и ми се отщява да чета, каквото и да било.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

... ще ви припомня цитат от Дел Карнеги, че спорът не може да бъде спечелен.
     Нека си пожелаем МИР !!!!
:Content_14: :Content_14: :pensif_29:

Мирът е обратното на война... Ние тук просто си споделяме мнения, по-рядко - становища. Често не обръщаме внимание на аргументи, а изразяваме лични вълнения относно личността на хора. Това изобщо не е обсъждане на идеи, практики, средства, подходи и пр. и донякъде снижава нивото на прекрасно замисления и като цяло осъществяван форум.
Струва ми се ясно, че достатъчно голям брой хора се интересуваме от значително количество теми, свързани (повече или по-малко, но свързани) с нашето и на нащите близки здраве. В този смисъл всичко, т.е. всичко, което може да помогне, е добре дошло (или - би било добре дошло).
Около 3300 (три хиляди и триста) лв струва отрязването на болна тазобедрена става и заместването й с изкуствена... има и далеч по-високи цени. А може и да не се реже изобщо(!!!).
Пожелавам здраве на всички.  :flower:

П.П. Изобщо и никога не съм страдал от усещане, да не говорим от мания за величие или всичкознаене.
 Смятам за очевидно, че бих могъл, към досега зададените не винаги удобни въпроси (към колеги-участници и изобщо), да добавя както много по-силни аргументи, така и свръх обидни, но достатъчно вежливи лични нападки...

При най-малкия знак от администраторите, си изтривам всички писаници и прекратявам участие. Без никакви чувства.  :flower:
« Последна редакция: 19-06-2015, 23:52:33 от Vov »
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

...
Около 3300 (три хиляди и триста) лв струва отрязването на болна тазобедрена става и заместването й с изкуствена... има и далеч по-високи цени.

Еха, то направо без пари! В Америката можело и $125000 да стигне.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Вижте, мили съфорумци,
 когато има такива тежки обвинения, не може да се  мълчи. Вие хубаво и сладко говорите за мир, ама  го правите защото не вашата чергица  гори нали? На чужд гръб и 100 тояги са малко.:)
Я когато казаха на ДеНиро,че детето  му е невъзпитано , как се възпали и  скочи да се защитава.. Написа цели два поста .. И каза , че е обиден ! Дето му изкарали детето невъзпитано..А аз , обвинен в  ”алчност, лицемерие и наглост” – да си мълча доволен ли ?   ;)

Когато вашата брада пламне , тогава и аз ще дойда да си запаля от нея лулата и да говоря за мир и за бодро настроение  :whistling2 - emotloader:
Не може Гроу да сипе хули и унижения, а аз да му мълча..
Ако вас ви нарекат "алчни  ,лицемерни  и нагли", ще си мълчите ли ? Я я ,помислете пак.. Май май няма да си мълчите .. ;D

С наклонен шрифт ще бъдат цитати от постовете на Гроу.

„Аз мисля че каквото и да споменах вчера и днес -  и малко дете ще ме разбере правилно.”
Ще те разбере и бръмбар, стига да си подбираш адекватно  думите ,  и да не преувеличаваш  безобразно като мургав  продавач на риба.

„за конкретни типажи има обаче 1-2 думи, те са Алчност, Лицемерие и Наглост!!!”
А иначе се чудел Гроу  кога ще престана .. :)
( Да,  ти упорито продължаваш да се обясняваш, чудех се кога ще престанеш” )
Ами айде, Гроу, нека сега след този ми пост ти да спреш да се обясняваш, а пък аз ще почна да се чудя защо ми се обясняваш   tooth )

„ приказки из целия форум за парички”
„Чухме за дядо ти, за баща ти слова, любопитно ми е дали и те като тебе обичат да ползват думата пари вместо добро утро или добър ден.”
„не да ми говорите за пари из целия форум)”
„единствените 2ма които говорите за пари, печелене на пари във форума сте вие с Вов!!!”[/i]


Човече  безумний, зарежи плювните ( като малко дете си )  , ами седни  и ми преброй  ТОЧНО в колко мои поста ( от всичките 3000 )  се говори за „пари” или „парички” ??
Можеш ли да броиш? Ако можеш – изброй ми и ми кажи точна бройка!   Ама няма да ми броиш колко пъти съм споменал името на някой си препарат :) ,  защото тоя препарат се продава в няколко държави  ;).. Аз какви „парички" печеля от това ? и как – само като го споменавам ли ? Ама  че си сладък  :kisss:)  )

„Предлагам да не замърсяваме атмосферата на форума с финансови идеи и слова”
Какви „финансови идеи” , бе френд??  На някой да съм давал финансова идея??  :surpris_23:

„И ти и Вов се опитвате да продавате разни смески/услуги”
Под „смески” вероятно имаш предвид не за кокошки, а тройчатката?  Да, това ми е единствената обява в раздел „продава”. След като има такъв раздел – дразни те , че пишем в него ли ? Някъде да съм приканвал към купуване на тройчатката  из постовете ми ??

„на всяка цена да преследва финансова изгода та дори и с цената на конфликти „
„Конфликтите” стават заради теб и непремереният ти  език. Има сто начина да изразиш отношението си.. Не е задължително това да е по бруталния начин..( така всеки може.
Е , благодарен съм ти  , че поне не псуваш  tooth )
 Видя  аз колко цивилизовано и спокойно ти обясних защо няма нищо лошо да се предлагат „екзотични” продукти  именно в  такъв форум!  



„там е работата, приказва се за продукти и услуги по-често от колкото трябва.”
1. Човече несхватливий, това че  говоря за различни продукти из постовете си  , значи ли че ПРИКАНВАМ  да си ги купуваш от мен? ??  Аз те ИНФОРМИРВАМ  какво ми е помогнало на мен, пък ти  си ги купувай от когото си искаш! Не е задължително да е от мен. Пък и при мен  не винаги  ги има..Давам инфо, което няма откъде да се вземе! Ценното е ИНФОТО за продукта, неразумний, а не ИЗТОЧНИКА на доставка!  
Дори Тодикамп  може да се купи  от 40 други продуктови представители в Източна Европа,  ако аз не съм симпатичен някому..  А с останалите няколко препарата хич и нямаше да се занимавам, ако не ги използвах редовно аз самият!!
 2.Човече,  ти обърна ли внимание въобще , че тук хората сами споделят  отзиви за тези продукти и сами повдигат темата?  Да не би да съм карал например наш Емо да разказва колко е доволен от Ветом? Той си отвори тема сам. Това беше преди година , а аз още не съм пуснал даже темата за Ветом и Стелкор!  
Дразниш се от  това, че съфорумци искат да бъдат полезни с информация ли? Да помагат на нуждаещи се?
 Да не споделят значи.. Или да не споделят тук , а в продавалника? )) Само защото от 2000  човека форум, има  един  дето го дразнело.. и дето „се тровел” от това..


а не да наводнява с еднообразна/еднородна информация из всичкото форум, да се "изсипва" нещо и след това да се "подритва" с месеци”
Човече безумний,  покажи ми , покажи ми дори един единствен човек в българското форумно пространство , който да е пуснал  повече и по-многообразна и  разностранна информация  за най-различни профилактични, диагностични и лечебни методики?  И  всичко лично да е тествал! Очакавам!


„Изморително е да се четат едни и същи неща.”
Пепел ти на устата, ако визираш моите публикации

 „Недей да правиш интриги и да пишеш неверни неща!!!”
Кой го казва.. tooth




„меркантилните списвания из целия форум от тебе и Вов на статии и мнения, с цел финансови облаги в бъдещ момент.”
КОГО ОБВИНЯВАШ В „МЕРКАНТИЛНОСТ”, Човече безумний?

1.  Това че неуморно  6 години зареждам форума с безценна информация, за която са ми отишли 25 години в четене , анализ и  практика ли ? Човече безумний, ти колко пъти плати  за конкретна информация , която после да споделиш безплатно тук във форума?? Да се копират само текстчета  от жълти статии напосоки от интернет – това всеки го може.
А Знаеш ли на мен колко ми е струвал  достъпа и контактите   до определени  методики , продукти  и  хора? За които после безрезервно разказвам.  Колко ми е струвало за да може вие да знаете  ( и да имате! ) тук  Тодикамп,  Ветом, АСД, Энтеросгель,  да знаете тънкости в областта  на диагностиката, профилактиката, прочистванията..както и инфо за йонизация, криотерапия, лечение с пиявици, противопаразитни и мн.др.  ( Мани парите..,време!! колко ми е отишло!? ) Докато другите са заработвали за себе си и за семействата си ,или са се изтягали по гръцки плажове, аз съм си губил времето да проучвам, да тествам, да чета и да пресявам.. За да мога да ви го синтезирам с няколко изречения! Или – ако не мога – да ви насоча къде точно да го прочетете, а не да се лутате, както аз съм се лутал години..!
Какво мислиш, че като отидем при Гайдурков, Папазова, Емилова , Михайлов и им платим по  80 лв за 20 мин., ще ни кажат повече ли ?  ;) Имат достъп до информация , до която аз нямам ли ? Или имат моето време да влагат за да четат и да експериментират ?
Тук лично мнение всеки има , само че има разлика дали  „личното  мнение” е на база задълбочени познания и  дългогодишно изследване на стотици методики, или е само на база „предположение” или на база жълти публикации в нета..
 
2. „Меркантилният” бате Бино  е единият от двамата в БГ , които извършват уникална  електроакупунктурна диагностика по метода на Жуков. Ходи три пъти до Киев, даде 3-4000 лв.   И колко спечелих от нея , защо не ме попиташ?  3 години диагностирах безплатно! Поне 15 съфорумци съм тествал . Не съм отказал на никого. (С разговорите работата отива повече от час.. ! ) Никъде не съм пускал и обява !

3. Меркантилният бате Бино  през ден е търсен за консултации! И дава - БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ! По скайп, по телефон, в лична среща.  И то без връзка с Тодикамп! Който не ме е потърсил, на него не съм отказал!  Понякога отива по половин час, понякога - по един. А да ти кажа, никъде не съм обявил,че давам консултации..!!  :whistling2 - emotloader:
Нито съм като Петърнишки, който взема 100лв  за 1 час скайп-кунсултация, нито като диетоложката Петрова, която взема по 80, нито като  Колева, която ще  те консултира по Аюрведа за 60 лв и ще те запише на няколко семинара по 200 лв.. Какво , знаят повече от мен ли ?  Постоянно се срещам с   такива, чета им постовете  и виждам колко знаят..Знаят си колкото знаят и източниците на информация, до които имаме достъп и ние!  Само че те ги прочетат по диагонал, а ние ги изследваме с години! .. :)

4.  А това , че в раздела „продажби” една година имаше обява, че ПОДАРЯВАМ морски алги видя ли? Грижех се и плащах захар да ги храня само за да ги подаравям! ( Е, умряха май и затова спрях..  :-[)

5. Темата за Тодикамп си стои в този форум вече 3 години! Не съм я пускал в никой друг форум, не съм я натрапвал по имейли като спам.. , не съм правил семинари. Нека да стои тук, за да влизат тук повече хора, да популяризираме идеите, а не само продуктите..
В сайта на Андрей Тодика са изброени представителите по цяла Европа. Никой не е представил препарата на  повече от страничка! На мен ми отне един месец! ( пълен работен месец!)  Исках покрай Тодикамп деликатно да им предоставя и друга информация, която иначе би им убягнала! Информация, която ще им е от полза ако решат да поемат грижата за здравето в собствените си ръце и да не плащат за него!  (А и при мен цената е най-ниска, в сравнение с всичките 42-ма представителя.)

6. Ами дето вися тук с часове като пазвантин да разтървавам наши хора, както и да гоня разни перковци, и да разчиствам атмосферата за да е чисто и приятно - за да може да идват такива като теб и да си изпразват клоаката на метеното?


.” Отгоре на всичко ами занимаваш и целия форум с твоите работи.”
„Моите работи”..:))   tooth

А ТИ КАКВО ДОБРО НАПРАВИ ЗА ФОРУМА? Какво ценно ни сподели за 4 години тук? С какви полезни методики ни запозна ,  какъв твой личен опит ни сподели ?  
Дай, дай,моля те, посочи  ми да видя за 4-те  години откак си тук - един твой пост, който считаш за ценен! И с който се гордееш.    
Ама конкретно ми изброй , човече, без общи приказки. (И без да плюеш напосоки..) А после аз ще ти напомня за какво аз съм разказвал, и заедно ще търсим колко информация има за него   на български  , както в интернет, така и по книги ( не те знам четеш ли книги въобще..)  ..
Какво толкова ценно даде лично ти на форума, че да имаш правото да надигаш  най-силния  глас  и да оглушаваш  аудиторията   какво ЛИЧНО ТЕБ  те дразни?? При това обиждайки със силни думи хора, които са вложили хиляди часове за тоя форум?  ( за да има къде да влизаш и да поизливаш отрова отвреме навреме
Не може да говориш за пчелите само като обект , който жили,  без да  споменеш , че дават и мед!  Защото  няма да е обективно! Сигурен съм , че ако ти възложат да напишеш доклад за тях – ще се концентрираш само върхо това ,че те жилят
( защото това те дразни) , а за меда – няма и да споменеш.
  
Гроу, след като ЯВНО  за всички години нито аз съм ти бил полезен, нито Вовата – защо влизаш тук? ??? ???  Кажи честно? Поне да знаем  чии постове цениш. Може да се поучим от тях..  :surpris_23:  Изобщо  нещо полезно открил ли си за себе си ? Или целта ти е била  да се включваш жлъчно и да бодеш хората, които с нещо все те дразнят?  
Харесва ти да си ТРОЛ ли?  

Знам как ще го извъртиш и сега – че си изреждам заслугите за да получа публично аплодисменти ,  за да чуя колко съм велик..
Въобще не ми и трябват аплодисменти,човече..  аз „моето” си го взимам още с написването на постовете си . И веднага после го забравям.  А то е Удовлетворението, че съм бил наистина полезен!  И че  съм спестил много лев!  за информации,  до които за да се достигне, са нужни доста средства и най-вече страшно много време! !   ( Ама така е , наготово като ти го дадат – не се цени..Свикнахме май да получаваме безплатно доста неща.. )   Не е голяма заслуга, просто така се случва, че това ми е интересно и влагам време, което други влагат за удоволствия или да заработват средства!   ;)
Но понеже ти си от хората, които не са способни да изпитат  такъв вид удовлетворение,  затова няма да можеш и да ме разбереш. И ще потърсиш под вола теленце..
Както го потърси  чрез  безумната си  глупост, че съм „давал препаратите на децата си само за да ги избутам на пазара”  
Изобщо не са ми жизнено нужни  високи оценки за това , което правя, ( признателен съм за благодарностите, които получавам)    обаче когато се появят черни неблагодарници и такива, които  те изкарват демон, само защото нещичко у теб ги дразнело,( както преди време оная Ванина)  тогава вече говорим за обида и сериозна провокация, срещу която имам право на защита.
  
А на теб се прави последно предупреждение за бан - от мен, от Христо  Дешев , както и от няколко съфорумеца , които ми писаха.  И то не е заради критиките ти, а заради обидният ти и унижаващ начин на общуване!  

« Последна редакция: 20-06-2015, 15:28:41 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Това е към моя приятел ДеНиро

който също е на мнение , че:

Аз лично обаче, не мога да си кривя душата, че ми е приятно да чета обяви с търговско предназначение в този форум, който би следвало да е за суровоядство.


ДеНиро, разбирам те , че не ти е приятно да четеш „обяви” , ама слушай , приятел ,аз какво ще ти кажа.. погледни  и от „моята камбанария”..( що се отнася до "моят принос" към "търговското предназначение")

Когато имаш зор със здравето и си притеснен ,  бързо ми пишеш  за да чуеш и моето  мнение , нали?  ;) (Ще ми пишеш, разбира се.  След като отделям по половин час безплатно! на абсолютно непознати хора,  за тебе ли няма да отделя ?  )
Същевременно обаче  ти заработваш в чужбина парички  с които добре храниш децата си нали?  Е , аз също имам 2 деца, които не ядат по-малко от твоите.   :Appetit_17:  
 Само че не мога да ги нахраня както ти можеш, защото за да ти дам информацията , която ти е нужна, за нея са отишли  средно по няколко часа дневно!! (Не съм се родил научен, за съжаление.. ???)
ПРез които часове на четене аз не мога да заработвам, както ти можеш, защото имаш времето!
 
И още един - два часа на ден отиват за да отговоря БЕЗПЛАТНО и на другите питащи, защото и те искат информация..   ЗА което съм обвиняван ( справедливо) от съпругата, че с времето , което отделям БЕЗПЛАТНО за другите, ощетявам децата си , защото това време иначе би отишло за тях! Както И за да се заработи нещо за семейния бюджет!!  И затова тя поема цялата тежест по изглеждането, за да мога аз да консултирам безплатно ..

Аз друго не работя! Разчитам да изкарам лев от  някой препарат, като обаче освен че помагам с наистина  ефикасен продукт, давам от себе си на всеки клиент СРЕДНО половин-един  час!  за БЕЗПЛАТНА ЗДРАВНА консултация ( тоест – не касаеща конкретният продукт) ДА спестя на хората 80те лева, които ще дадат на някой именит натуропат, който я им каже, я не им каже повече ,от това , което аз мога да им споделя.. :-\
До скоро се чувстах гузен, че знам твърде малко..  :-\, обаче като виждам какво знаят тези, които ми взимат по 50-100 лв и постепенно си възстановявам душевното равновесие...  :love_028: И реших, че като за безплатна консултация все е нещичко..  :-[

 Хората усещат, че мога да им бъда полезен и понякога се стига до размяна на 10 писма ( купил си човекът 1 бр. Тодикамп , но после 10 пъти се обажда да ме пита какво да ядял, как да гладувал,  или какво съм мислел за тая или оная методика, която си бил харесал.. )   Друг будала май няма такъв като мен.. да.
(А аз когато отида да си прегледам нещо при доктор или да питам – давам по 50 лв за 5 мин. консултация и пак нищо не ми казват   tooth )



Затова в определени моменти човек трябва да се светне, че е необходима малко толерантност.. ;)

Да се сетим, че ако искаме пеперуди , ще трябва да се преглътнат и няколко гъсеници..
Така е в живота, сори
« Последна редакция: 20-06-2015, 15:30:55 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Въпреки изговореното, съм длъжен да кажа следното:
И  ДеНиро, и Гроу ,  и Светльо .., и всеки друг в този форум има право да каже какво го дразни .
( естествено , по-добре е това да се случва по начин, който да не унижава трети лица   ;) 
Тъй като уважавам и тримата, лично аз ще си взема бележка ( предполагам, че и Вов  tooth )
И извън разделът "купува-продава-подарява"  ще внимавам да не споменавам имената на продуктите, които съм набеден, че "рекламирам" .. за да не се тълкува като "натрапване" или "склоняване към купуване" ..(Ако Гроу беше използвал по-меки изразни средства , нямаше да се стигне дотук, както се вижда - като цяло се съобразявам с критиката му.) 

Обаче в самият раздел ,както аз, така и всеки друг има право да си пуска обяви!  За това е създаден тоя раздел!  Такава е и идеята във всички (почти) форуми, където има такъв раздел  - обявите са за продукти , които са интересни и полезни за членовете на самият форум . ( което се доказва и от броят посещения в раздела..)  
Лично аз предпочитам да представям "моите" продукти именно в "търговският раздел" , отколкото тепърва да градя история в отделен блог. Твърде много съм си губил времето тук, че да почвам да го губя и на още едно място  tooth
А и след като е разрешено - тъкмо !  ще си говорим в раздела и  няма да има поводи за стълкновения (в това отношение поне..  tooth )
« Последна редакция: 20-06-2015, 17:39:54 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Бате Бино не е идеален, но е готин. Аз си го харесвам, защото дава много, независимо, че не съм съгласен с всички негови тези. Смятам, че всеки си изложи позицията и я натърти дори няколко пъти. Нека затворим страницата и погледнем напред. Към светлината.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519


Бино споменаваш имена на хора, на препарати, на събития - не мога да ги коментирам много, защото не са в полезрението ми на търсене на информация на здравословни теми.

Именно там е работата, фокуса се поставя върху препарати и методики които са в определена категория, много други важни въпроси остават на заден и още по заден план, т.е. се измества фокуса върху третиране на даден дисбаланс а не установяване и коригиране на причините за възникването му, а такива пътища съществуват.

С тези продукти и методики изначално фокуса е в неправилната посока !!!

Бино казал си доста неща за себе си, еми добре, не с цел да се изтъкваш, но пак си казал доста неща за себе си, защо така незнам  :D

Аз дали съм ценен, какво съм написал, незнам, аз никога не съм се опитвал да приказвам от тази гледна точка, без значение колко време на мен ми е отнело търсенето на дадена информация.

Бан, ако някой с права сметне за нужно нека ме банне- тя истината път ще си пробие. Само че когато ви споменах преди месеци да вземете мерки да се коригирате вие не направихте нищо, ами чакате да стане напечено, така че причините не са само у едната страна както бе представено!

Това заради което е целия този спор е че липсва хигиена според мен т.е. на масата където говорим за хранене и здраве се случва да присъстват приказки за търговия и печалби - това е което по най-различни начини се опитах да кажа.

На мен ми е крайно неприятно да има такава атмосфера тука. Както пак грешно беше представено, не не ме интересува кой колко лева ще искара от едно или друго, но докато се опитва ако обича да не нарушава хигиената на "масата".

Бино по-голямата част от последното ти обръщение към мен е провокативна, нали не искаш да ме видиш да пиша в отговор наистина. Нито споменатите имена на хора, препарати са ми познати в големи детайли, нито ги намирам за обективни и за мерило на знания и начини за подобряване на здравословните ни нужди, просто "моята" информация е друга, и разбира се по-правилна.

За да има край на опитите за изясняване, трябва да се сложи такъв.




Въпреки изговореното, съм длъжен да кажа следното:
И  ДеНиро, и Гроу ,  и Светльо .., и всеки друг в този форум има право да каже какво го дразни .
( естествено , по-добре е това да се случва по начин, който да не унижава трети лица   ;) 
Тъй като уважавам и тримата, лично аз ще си взема бележка ( предполагам, че и Вов  tooth )
И извън разделът "купува-продава-подарява"  ще внимавам да не споменавам имената на продуктите, които съм набеден, че "рекламирам" .. за да не се тълкува като "натрапване" или "склоняване към купуване" ..(Ако Гроу беше използвал по-меки изразни средства , нямаше да се стигне дотук, както се вижда - като цяло се съобразявам с критиката му.) 

Обаче в самият раздел ,както аз, така и всеки друг има право да си пуска обяви!  За това е създаден тоя раздел!  Такава е и идеята във всички (почти) форуми, където има такъв раздел  - обявите са за продукти , които са интересни и полезни за членовете на самият форум . ( което се доказва и от броят посещения в раздела..) 
Лично аз предпочитам да представям "моите" продукти именно в "търговският раздел" , отколкото тепърва да градя история в отделен блог. Твърде много съм си губил времето тук, че да почвам да го губя и на още едно място  tooth
А и след като е разрешено - тъкмо !  ще си говорим в раздела и  няма да има поводи за стълкновения (в това отношение поне..  tooth )


Радвам се че има разбиране, което предполага мислене, в най-добрия вариант мъдрост.


Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Да , Гроу, разбиране винаги и за всичко ще има, щом се подхожда  по начин, който да не афектирва. :Content_22:

За "фокусът" обаче , -  че е такъв, а не е "онакъв" ,аз нямам вина , ще извиняваш . :)
 Вина няма никой!  А и всеки си има своето предпочитание за "фокус" .. ;)
Самият форум по естествен начин си определя идейните линии.
 Има различни раздели - всеки може да пише колкото му душа иска навсякъде в тях.
 Вярно , в началото беше повече в "сурово" направление . Обаче какво да правим като никой не пуска нови теми в този раздел?  :surpris_23: Я погледни няколко месеца назад - никой не пуска нищо! Никъде! Само чакаме някой нов да зададе въпрос , за да се поразшаваме..
Ти защо не пуснеш 10 теми в областта , която е интересна за теб? Пусни дори 100..

2. Насищането на информация в определена "категория" , не е във връзка с отслабването на друга категория  ПРосто  "другата категория" стои празна и затова ти се струва , че фокусът се измества.
 Фокусът неминуемо се определя от пишещите най-активно.
 И се получава  (съвсем естествено) че където са техните интереси - там ще е и дискусията!  :surpris_23:
Ако в една гора чуваш  да ти пее само кукумявка, това е така, защото другите птички мълчат  tooth
Ако се обадят и чучулигата, и свраката, и папунякът.. тогава няма да те дразни кукумявката нали?  tooth

 Естествено е , че всеки се включва там, където му е интересно..
 Моите интереси е ясно вече къде са - възможно най-непопулярни и "секретни" методики и препарати  tooth
 Нещо стане ли популярно, шлагер,  - вече не ми е интересно.  :Confus_3:
  Но с нищо не изземвам и не манипулирам предпочитанията  на другите - да пишат колкото си искат и каквото си искат  :surpris_23:  място има, пишещи няма  tooth
А когато се появят пишещи - тогава пък четящи няма !!  tooth tooth

Текст на гърба на стара плочка, изкопана в древен Картаген - " Какви времена настанаха - всеки пише и никой не чете! "   tooth tooth
  
« Последна редакция: 20-06-2015, 19:34:01 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

Въпреки изговореното, съм длъжен да кажа следното:
И  ДеНиро, и Гроу ,  и Светльо .., и всеки друг в този форум има право да каже какво го дразни .
( естествено , по-добре е това да се случва по начин, който да не унижава трети лица   ;)  
Тъй като уважавам и тримата, лично аз ще си взема бележка ( предполагам, че и Вов  tooth )
И извън разделът "купува-продава-подарява"  ще внимавам да не споменавам имената на продуктите, които съм набеден, че "рекламирам" .. за да не се тълкува като "натрапване" или "склоняване към купуване" ..(Ако Гроу беше използвал по-меки изразни средства , нямаше да се стигне дотук, както се вижда - като цяло се съобразявам с критиката му.)  

Обаче в самият раздел ,както аз, така и всеки друг има право да си пуска обяви!  За това е създаден тоя раздел!  Такава е и идеята във всички (почти) форуми, където има такъв раздел  - обявите са за продукти , които са интересни и полезни за членовете на самият форум . ( което се доказва и от броят посещения в раздела..)  
Лично аз предпочитам да представям "моите" продукти именно в "търговският раздел" , отколкото тепърва да градя история в отделен блог. Твърде много съм си губил времето тук, че да почвам да го губя и на още едно място  tooth
А и след като е разрешено - тъкмо !  ще си говорим в раздела и  няма да има поводи за стълкновения (в това отношение поне..  tooth )
Смятам, че предложението на бате Бино е честно. Щом ще си рекламира в съответният раздел, всичко би следвало да е ок. Така поне има гаранция, че няма да чета за реклами, търгофски оферти или платени семинари, отваряйки някоя случайна тема извън съответният раздел. Иначе, аз лично му стискам палци на бате Бино, да му върви в бизнеса, като по вода. На никого не завиждам, нито пък тая омраза, към когото и да било.
С най-добри пожелания
ДеНиро
« Последна редакция: 20-06-2015, 21:02:55 от DeNiro »
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

Бате Бино не е идеален, но е готин. Аз си го харесвам, защото дава много, независимо, че не съм съгласен с всички негови тези. Смятам, че всеки си изложи позицията и я натърти дори няколко пъти. Нека затворим страницата и погледнем напред. Към светлината.
Разбира се, че е готин бате Бино, всички му симпатизираме и за знанията и за всеотдайността към форума. :Content_22:
Активен

svetlio17vt1

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56

Бате Бино прекрасно е това което правиш.
Към Гроу: Ами не всеки преживява някаква крайност като катастрофа например и хоп,отворила му се епифизата и мирогледа се променил.Разбира се,че има нужда от препарати,добавки и методи,за да прецени след опита(експеримент) какво е най-правилното за самият човек.Това е първата крачка,която е съществена.Точно методите и добавките са тези които спомагат за вътрешните процеси и тяхното ново раждане и посоки.Но разбира се не са основополагащи,и други фактори си има-живота,обстоятелствата,хора,предмети...всичко се подрежда така както трябва и си стои във времето и чака своя момент.Всяко нещо създадено от и със природата е ценно за движението и процеса.Но са нужни и проводници :) Като Бате Бино,който се е отдал със страст да помага къде как може.За пари ще се говори и ще ги има докато навън се разхождат полицай,военни,управляват ни правителства и се обслужваме от ИНТЕРНЕТ.Така че търпение.И прошка.
Аз се извинявам На Вов за коментарите си,защото да призная мислех профила му за друг човек.Не съм запознат с голяма част от материала във форума като цяло.А не е и никак малък но това е прекрасно.
Отивам да си пия добавката за сърце от екстракти и малко гимнастика.Второто ми е безплатно,първото-на приемлива цена.Но знам какво ми струва здравето-Всичко.Без грешките които допусках нямаше да успея да стабилизирам достатъчно.Без добавките нямаше да разбера коя е за мен и до колко да я употребявам и до кога.Без коментарите по различни теми нямаше да знам достатъчно информация.И без да си платя Интернета нямаше да мога да споделям и да разбирам споделяното.И без пари нямаше да открия пътят на здравето който е безкраен,осезаем,бързо променящ се и пълен с изненади.
Хайде със здраве и да сме част от процеса на отхвърляне на паричния-обмен,но до тогава да се подкрепяме взаимно.
Активен
скайпа ми е :) svetlio17vt1
facebook:  https://www.facebook.com/svetlozar.petrov.165
 

Страницата е създадена за 0.106 секунди с 23 запитвания.