Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Форум за споделяне на здраве или място за търговия  (Прочетена 13087 пъти)

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Светльо, приемем твоите и всички други(евентуални) извинения.
Ценя високо, надявам се и повечето хора, пишещи и четящи тук, самата възможност за общуване по интереси. Присъствието на всички участници е много ценно, нали ако нямаше участници, нямаше да има и форум? Различието на мнения е богатство, не е недостатък, то е дори двигател на търсенето на истината.
Но изразяването на тези различия винаги трябва да включва съвсем точно цитати, посочване кое точно е грешно, с кое не сме съгласни, защо, И, КАК аз предлагам да се случи. Без недомлъвки, преувеличения, общи идиоматични изрази и пр. дрън-дрън.

Вероятно като общество ще ни е нужно още известно време, да се донаучим как най-добре се общува във форум, като се използват максимално полезните му страни и се избягват - също максимално - трудностите на неличното общуване. (То и на истински площад да бяхме, на живо, пак някакъв ред и правила за обмен на мнения и становища щеше да има... Но там, на живо, би било много по-трудно някой да обвинява друг без да привежда конкретни доказателства, да критикува за "...хигиената на масата..." без да дава пример как би трябвало да се направи, без да припомня как самият той е подходил/извършил в такава ситуация и пр.)
Ако някой си даде труда да обърне внимание, ще види много лесно, че в цял свят, отдавна, личните определения на обществено място или по обществена медия, или се доказват, или се наказват. А от всеобщия присмех - на площада - никой не може да избяга. С всички следващи вреди...
Не използвам обидни или отрицателни определения за хора, колкото и неправилни според мен неща да са извършили/казали. Но, повтарям, това не означава, че не мога да посочвам написаните глупости или лъжи.

И изобщо ако решим поне малко да (се) погледнем трезво - за какво точно спорим? Че информирах за бъдещо събитие, пряко свързано със здравето?? В съответния, създаден за целта раздел на форума?? И кой точно може да го оцени колко струва/дали струва - това събитие - предварително? Я стига...
И кое точно трябва да е безплатно? А защо? Нали всички, които ходят на работа, там извършват някакви действия, за които получават пари?? Притежават някакви знания и умения, придобити с продължителни техни усилия и продават своето време, знания и умения, защото така е устроен светът далеч преди да се родим и няма възможност да го променим... Изглежда членове на форума имат други (лични) проблеми, които се самозалъгват, че ще решат като нагрубяват, лъжат и преувеличават? Кощунство е да се създават изкуствени "страшни" грехове, "нарушения на хигиената" и пр. глупости. Виждал съм, и всички познаваме една подобна категория "моралисти", които са се родили чрез пъпкуване и заклеймяват всички мисли, действия и отношения между мъже и жени, водещи до поява на деца...  Всички имаме много по-полезни направления за мислене и действие.

Моля всички за извинение, но цялото обсъждане в тази тема ...добре, може и да сме имали нужда от него, но на мен ми се струва измислено, ненужно. Изразходваме напразно време и енергия, затрудняваме бъдещи общувания, полезност ...никаква.
Предлагам да говорим (т.е.- пишем) за важни неща: примерно - добре ли е да се пие морска вода? Кога, как, колко и пр. и пр. За сега не мога да преценя интереса към такава тема - нали повечето от нас живеем далеч от морето...? :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

Вов вместо да се обърнеш към мен, ти предпочиташ да пишеш във въздуха, и това не се случва за първи път, вероятно е част от нормалната форма на общуване според теб. Защо не ги кажеш нещата както са и на човека който е инициирал самата тема свързана с "твоя въпрос", сложи всичко на масата за да се изясним лице в лице, недей се "измъква по терлици".

(То и на истински площад да бяхме, на живо, пак някакъв ред и правила за обмен на мнения и становища щеше да има... Но там, на живо, би било много по-трудно някой да обвинява друг без да привежда конкретни доказателства, да критикува за "...хигиената на масата..." без да дава пример как би трябвало да се направи, без да припомня как самият той е подходил/извършил в такава ситуация и пр.)

Искаш да кажеш че ти не разбра какво съм имал предвид въпреки конкретните неща които изложих така ли??
Къде търсиш някой да показва как той е подходил в дадена ситуация - аз лично не съм опитвал да продавам времето си тука, както се опитваш да правиш ти, което е и причина за темата като цяло, ако все още се чудиш каква е!!


И изобщо ако решим поне малко да (се) погледнем трезво - за какво точно спорим? Че информирах за бъдещо събитие, пряко свързано със здравето?? В съответния, създаден за целта раздел на форума?? И кой точно може да го оцени колко струва/дали струва - това събитие - предварително? Я стига...

Пуснатата обява в раздела продажби я казваш, а темите и мненията от твоя страна на тема вашето/нашето здраве и повтарянето из целия форум за предстоящо събитие по пречистване, които така упорито разпространяваш представяйки ги на пръв поглед даром, в последствие става ясно че ще струват пари на участниците - и това ти се струва уместно да го вършиш на територията на целия форум, ей така като най-нормалното нещо, без да смяташ че се натрапваш с явен опит за продажба представяйки го за безплатна услуга - това е нормално за теб така ли, брей??
 

И кое точно трябва да е безплатно? А защо? Нали всички, които ходят на работа, там извършват някакви действия, за които получават пари?? Притежават някакви знания и умения, придобити с продължителни техни усилия и продават своето време, знания и умения, защото така е устроен светът далеч преди да се родим и няма възможност да го променим...

Значи излиза че ти Вов и Бино сте на работа тука, и за вас е съвсем нормално вие да говорите за продажби като следствие от вашия положен труд тука във форума, а ние клиентите да нямаме нищо против вие да ни продавате от вашето време и услуги, защото разбираш ли ние самите толкова много имаме нужда от тях!!??
   Питам се вие с Бино сериозно ли ги мислите тия неща.


Изглежда членове на форума имат други (лични) проблеми, които се самозалъгват, че ще решат като нагрубяват, лъжат и преувеличават?
Всички имаме много по-полезни направления за мислене и действие.

Защо ти Вово първо не ни изясниш за своите лични проблеми и пропуснати ползи в миналото, които се опитваш да наваксаш текущо под формата на представяне на информация на "заинтересованите" и да ги привикваш след това за да ги таксуваш, разкажи ни за тази страна на личния ти живот, моля.
   И да, не само твоето време е ценно а и нашето, само че ние нашето време не се опитваме да го продаваме а ти, и то на нас.., и ние имаме по-добри неща за правене от това да четеме обяви из целия форум за евентуални продажби на едно лице- ти в случая Вов под формата на тема: "Възстановяване и поддържане на здравето.." - и на теб това ти се струва нещо напълно нормално.
   И по кое време ти реши да ни продаваш своето време?


Моля всички за извинение, но цялото обсъждане в тази тема ...добре, може и да сме имали нужда от него, но на мен ми се струва измислено, ненужно. Изразходваме напразно време и енергия, затрудняваме бъдещи общувания, полезност ...никаква.

Разбира се, за теб дискутирането на теми които не са свързани с твоя личен портфейл са ненужни и измислени, дали са такива.
   Именно навместо да дискутираме реалните причини за дисбаланси и начините да не се случват реално, ни се налага да четеме теми под формата на здравословни слова завоалирани като стока, е ние да не сме слепи и нями!!??

« Последна редакция: 21-06-2015, 10:12:42 от grow »
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

От уважение към всички и за обща информация: не смятам да пиша повече в тази тема.  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

Хахаха, точно така от уважение към всички е тази тема, за да се усетите тези които сте се забравили в опитите си да припечелвате на гърба на останалите.
   Можеш да се насочиш сега към раздел Купувам / Продавам на спокойствие..  tooth, аз мисля че и това което написа (или пропусна да напишеш) в тази тема а и останалите е красноречиво.

Надявам се темата да не продължава да расте а и в бъдеще да няма нужда да се пускат отново теми като тази, мисля причините станаха ясни.

« Последна редакция: 28-06-2015, 23:03:24 от hdeshev »
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..
 

Страницата е създадена за 0.075 секунди с 22 запитвания.