Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: има ли плодоядци в суровият форум?  (Прочетена 21725 пъти)

fruttariano

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #20 -: 22-06-2015, 11:08:43 »

относно пречистването това е дълъг и бавен процес. трябват няколко години плодоядство за да се пречисти тялото напълно. подкрепено с ментално здраве, физически упражнения възможно по чист въздух
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #21 -: 22-06-2015, 11:21:49 »

Дефицита на Б12 се получава след години.Имаше пример за фрутарианец от Канада-дълги години е бил такъв и е получил дефицит на Б12 и желязо.
Според наша съфорумка тук,основните храни при суровоядството са кълновете и зеленчуците.
Особено за нашите географски ширини,през зимата е добре да се консумират стоплящи храни-житни,бобови,кълнове,ядки,топли храни.Особено за доша вата по Аюрведа е много важно да консумират топи храни(задушени зеленчуци,супи,бульони,чайове и др.),защото им липсва огъня на питта.Иначе ще превъзбудят жизнения принцип вата в организма си и биха могли да се разболеят.
Как ще коментираш това?
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #22 -: 22-06-2015, 11:24:12 »

относно пречистването това е дълъг и бавен процес. трябват няколко години плодоядство за да се пречисти тялото напълно. подкрепено с ментално здраве, физически упражнения възможно по чист въздух
Дори с години е невъзможно пречистването на финно ниво с плодоядство или суровоядство.Това се постига чрез отказ от храна(или и от вода).
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

fruttariano

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #23 -: 22-06-2015, 11:41:30 »

ще коментирам по следния начин. човека идва от тропиците там където климата е подходящ за него. там е неговата среда и съответно може да се храни с храната определена за него целогодишно. това че ние живеем на неспецифични за нас географски ширини ни принуждава да се адаптираме променяйки начина си на хранене обличане и т.н със всички последствия които търпим. човека е най болното животно по целия свят е пълно с претъпкани болнични заведения. разбира се че зимата е трудно или дори невъзможно да се храним само с плодове. затова всички плодоядци са единодушни че трябва да се живее на места които позволяват плодоядството. що се отнася до човека с липса на B12 трябва да се знае с какви плодове се е хранил защото има 240 хиляди вида плодове на земята от които само 1 процент не са отровни за нас и от този процент не всички са подходящи за нас. така че термина плодоядец е много широк.
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #24 -: 22-06-2015, 12:30:02 »

Възхищавам се на упоритостта ти. :Content_22:
Задавам тези въпроси, защото и аз от известно време се опитвам да се храня почти суровоядно.
А не отслабват ли мускулите при такъв един режим.Откъде се доставя белтъка?
И не се ли отслабва прекалено много като цяло? Ами мазнини?
« Последна редакция: 22-06-2015, 12:32:16 от cherry »
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

rossyd

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #25 -: 22-06-2015, 12:55:15 »

Fruttariano, ти в коя част на Италия живееш, северна или надолу в ботуша?  Ако си в южната, там не виреят ли портокали?  Понеже аз живея в Атина, тук навсякаде по пътя има портокалови и лимонени дървета, които зреят зимата ( Чери, зимата си е хладничко  :) , Вов, не мисля, че гърците имат по здрав емайл :) ). Чела съм, че Петър Дънов пише да ядем плодове, които виреят на растояние, което можем да извървим пеша за 1 ден. Понеже много портокали ям, които са от градина, дали си вредя наистина  :surpris_23: .  Когато си смениш географската ширина, не се ли адаптираме към тамошните условия и храна или..? За дините последно пишат ужасяващи неща, но пък някога като деца, динята от бустаня, прас в земята и умазани  до уши, те и животните намират начин. Това с бананите ме узадачи. На Крит се отглеждат банани, но са мини, също така и авокадо. Каво ти е мнението за авокадото?


Активен

fruttariano

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #26 -: 22-06-2015, 13:02:26 »

отговарям по реда на въпросите. относно мускулите човека е създаден да се движи този който спортува има добри стегнати мускули. хората които седят и лежат по цял ден няма как да имат хубаво тяло с каквото и да се хранят. относно мита за белтъците и нужното количество от тях. всички бозайници се хранят с такива храни които съдържат 2 пъти по малко белтъчини от майчиното мляко. хищниците ядат цели животни а не само месото сметнато в проценти съдържанието в 100 грама изядено животно протеин  e 2 пъти по малко от майчиното мляко. същото важи и за тревопасните бозайници и така нататък. единствената храна която човека може да яде без да я манипулира чрез готвене подправки , сушене и т.н вкусна е и го засища отговаря на условието за 2 пъти по малко протеин от майчиното мляко са плодовете при това тесен кръг от тях. човека живеещ според законите на природата има минимална нужда от протеин. за отслабването да отслабва се много. но теглото което се губи е ненужното. човешкото тяло е перфектна машина. то няма да гори мускули и клетки които му трябват когато му се подава правилната храна. с тренировки  на мястото на загубената излишна маса се качва чиста здрава мускулна тъкан. за мазнините - нуждата от тях е минимална всички плодове съдържат мазнини или поне повечето макар и в минимални количества. тялото е най големият химик може да превръща въглехидрати в мазнини при нужда
Активен

fruttariano

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #27 -: 22-06-2015, 13:14:34 »

здравей rossyd. живея на 25 километра от милано. относно портокалите те са изкуствено селектирани от човека. оригиналния портокал е силно горчив и токсичен за нас хората. той е храна за слоновете в природата. в продължение на дълги години селектиране се стига до днешните портокали в магазините. авокадото не  е плод предназначен за човека. най малкото поради високото съдържание на мазнини.
Активен

rossyd

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #28 -: 22-06-2015, 13:32:05 »

Здравей Fruttariano. Тези горчивите са навсякъде в Атина по улици и алеи, казват им " нерандза" и не са токсични, яла съм, вярно не са приятни на вкус, но пък са силно ароматни и ги правят на сладко тука :).  И все пак не споря, може да са и те селекция.  Само няма да се съглася, че човечеството тръгва от Африка ;), но това е друа тема, не за този форум.
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #29 -: 22-06-2015, 15:17:42 »

Здравей Фрутариано,
искам да те попитам сигурен ли си в това, че човек може да живее само на плодове.Защото аз изпробвах за дълъг период този режим и ми спадна белтъка.Имам и позната, която го пробва, и тя получи сериозен проблем.Без кълнове и зеленолистни не става, в това съм 1000 % сигурна.Само с плодове не може да се живее, защото сам Бог в книга Битие казва : " Давам ви всяка СЕМЕНОСНА  ТРЕВА и всеки плод на дърво ...."
Наистина има теория, че човекът е произлязъл от Африка, но само Бог знае каква е истината.Сигурна съм на 100 % ,че ако продължиш плодоядството за дълъг период ще си създадеш проблеми.Така, че внимавай, много е кратък периода на плодове, за да се твърди каквото и да е.Храната, не е основното нещо, което осигурява дълголетието.Силната вяра, добрите дела и строгият пост са основата, върху която според мен се дължи дълголетният живот.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #30 -: 22-06-2015, 15:31:57 »



И ни забравяй още нещо, до което ще достигнеш и сам ако се задълбочиш здраво в медицинската материя - храненето не е на първо място за здравето.  :-\
На първо е нервната система , на второ - движението, на трето - храненето.

съгласна съм с казаното, що се касае до физическия аспект!
но с едно уточнение - храненето влияе на нервната система също и то много!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #31 -: 22-06-2015, 16:07:04 »

Тъкмо  това се канех да кажа на "фрутариано" -
Фрутариано, това е много добре , че действаш на научна основа -  и теоретично и логично нещата стоят точно така , както ги описваш. Естествено, ако не вземем предвид Аюрведа.., където освен на МАТЕРИАЛНО ниво, нещата са обяснени и ЕНЕРГИЙНО. :)  Ако  не си запознат с Аюрведа, настоятелно  ще ти я препоръчаме , защото особено ако си тип "вата" - чистото суровоядство за теб става доста рисковано, особено през зимният период..!
 Прочети "Дневникът на Петко" . Сигурен съм, че ще ти бъде много интересно. Там ще прочетеш истории за много хора, ( включително самият Петко! ) които също така мощно и РЯЗКО са скочили в суровото. И после с подвити опашки се връщат към "обичайното" си хранене.
 Ние тук също търсим причините защо това е така.. В един "суров" форум не може да е и друго.. :)  
Аз лично отдавна си имам обяснението, на база знанията , които съм натрупал до момента. И обяснението е едно - защото се преминава на сурово твърде рязко! Преходът трябва да е много плавен - да трае няколко години, както го е описал и Вадим Зеланд ( на него са му трябвали 7-10  години! )
И то пак - ако не си "вата" .Тогава просто не е за теб. Или поне , ако си достатъчно инат и не се отказваш
   ( шапка долу за това )  - поне  да правиш аюрведичните мероприятия , които да ти намалят вероятността от усложнения.    
« Последна редакция: 22-06-2015, 16:09:22 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #32 -: 22-06-2015, 17:07:12 »

Да,ако дошата според аюрведа е вата,тогава нещата се усложняват.Лошото е,че дефицитите се натрупват и се проявяват след години.Имаше подобен описан случай във фейса на фрутарианец от Канада.
Особено през зимата е доста трудно само на сурова храна за доша вата,на които им липсва огъня на питта.Бих посъветвала Фрутариано да си прави редовни годишни изследвания,дори да няма никакви оплаквания.За вит.Б12,желязо,магнезий,калций,силиций.Това са най-честито срещаните дефицити.
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

fruttariano

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #33 -: 22-06-2015, 17:20:57 »

здравей Elia. повече от сигурен съм че при подходящи климатични условия може да се живее само на плодове. има хора в италия и по света които от дълги години се хранят само с плодове. ако напишеш в youtube думата fruitarian и знаеш поне малко английски пред теб ще се отвори една нова вселена. библията е писана от хора а не от господ бог  и е преправяна и пренаписвана много пъти. не съм я чел но ако не се лъжа там пише също че може да се яде месо. не взимам насериозно тази книга. която е писана във времена в които се е вярвало че земята е плоска. и безброй още глупости. съжалявам ако те разочаровах с отговора но моето мнение е че религиите са създадени за да може шепа хора да контролират всички останали
Активен

fruttariano

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #34 -: 22-06-2015, 17:49:14 »

бате бино  виждам че ти и други хора  сте последователи на аюрведа книгата в която пише че готвената храна е омекотена и се храносмила по лесно. не мога да повярвам че в суровият форум има хора които са съгласни с това. чел съм аюрведа или поне един от многото и варианти и останах разочарован от тази книга. позволявам си да ви дам аз един автор който според моето мнение е задължителен да се прочетат неговите книги. едната мисля я има в нета безплатно на български език. авторът се казва арнолд ерет. ако напишете това име в търсачката ще се появи и книгата формат pdf още на първата страница ако не се лъжа
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #35 -: 22-06-2015, 18:25:35 »

"Целебна система - безслизеста диета" на Арнолд Ерет.Чела съм я.А защо си разочарован от Аюрведа?
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

fruttariano

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #36 -: 22-06-2015, 18:39:10 »

изречението че готвената храна е омекотена и се храносмила по лесно е в пълен противовес с идеята за суровоядство. маслото гхи за което се твърди че е задължителна храна това са неща далеч от суровоядството даже и от веганството
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #37 -: 22-06-2015, 19:33:45 »

Приятелю млад. Сега е лесно на плодове. Лято е. Ще си говорим като дойде върла зима как ще си. Така ще се пречистиш, че ще се остържеш дори. Човек наистина изначално е плодоядец. Но от тогава се е деформирал драстично векове наред. Всичко с мярка.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

fruttariano

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #38 -: 22-06-2015, 19:42:18 »

как точно се е деформирал? дай пример. храносмилателна система, отделни части от нея или какво?
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #39 -: 22-06-2015, 20:09:14 »

изречението че готвената храна е омекотена и се храносмила по лесно е в пълен противовес с идеята за суровоядство. маслото гхи за което се твърди че е задължителна храна това са неща далеч от суровоядството даже и от веганството
Готвената храна не се готви,за да се храносмила по-лесно,а поради това,че доставя топлина на хората,които са доша вата по аюрведа.На тях им липсва огъня на питта.Също-те имат суха структура и затова е добре да се "облажват" от време на време,било то с гхи,било с направени по суров начин млечни продукти - напр.козе сирене.Иначе идеята на приготвянето на гхи е тази,че след като се обработи термично то издържа повече време в жегите,каквито има в Индия.А ти какъв тип си по аюрведа? Определил ли си?
Зимата ще е доста трудно само на плодове.По препоръка на Елиа аз си приготвям доста кълнове-от жито,лимец,ръж,нахут,грах,слънчогледови семена и др.
Иначе ни е много приятно,че ни навестява човек с толкова чисти мисли и идеи.Форума беше позамрял напоследък. :Content_22:
« Последна редакция: 22-06-2015, 20:12:20 от cherry »
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир
 

Страницата е създадена за 0.1 секунди с 22 запитвания.