Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Моля за съвет за първи стъпки  (Прочетена 14637 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Моля за съвет за първи стъпки
« Отговор #20 -: 29-03-2015, 13:24:11 »

Ама ги измисляш и ти едни  tooth Ако си срежеш пръста , за 10000 години ли ще ти се възстанови кожата?  tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Моля за съвет за първи стъпки
« Отговор #21 -: 29-03-2015, 13:40:30 »

Ама ги измисляш и ти едни  tooth Ако си срежеш пръста , за 10000 години ли ще ти се възстанови кожата?  tooth
Аз дадох пример с 10 хил. години от живта на планетата. Там е проблема, че нямам представа на колко седмици човешки живот се равняват 10 хил. години от живота на пламетата. Все пак вярвам, че става въпрос за седмици.
Поздрави
« Последна редакция: 29-03-2015, 13:59:34 от DeNiro »
Активен

mak

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
Re:Моля за съвет за първи стъпки
« Отговор #22 -: 30-03-2015, 05:15:22 »

Затова природата е измислила апендикса и там се крият всички полезни бактерии, които при необходимост възстановяват чревната флора. Стига тя да е поразчистена от разни полипчета, наслагвания и каквото се сетиш полепнало по стените на горките ни черва, което лекарите са готови да определят като канцерогенно и при първа възможност да те поизрежат. Няма нищо страшно от клизмите, защото те реално помагат да се премине по-бързо и лесно на вътрешното хранене в организма, което е целта на гладуването.
Не се бой Джорджи и просто почети повечко по въпроса, за да си наясно какво правиш всъщност. Когато го правиш съзнателно, тогава пречистването е най-силно. :)
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Моля за съвет за първи стъпки
« Отговор #23 -: 30-03-2015, 07:12:02 »

Здравейте, Джорджи,
да всеки сам може да си прави клизми.Не е трудно и има няколко неща, които трябва де се знаят.Да Лидия Ковачева не препоръчва клизми, но те за мен са задължителни.Лидия за мен е просто една вегетарианка.Не знам дали е пробвала да се храни някога с кълнове.А това е много, много различно от готвените вегетариански ястия.Точно заради липсата на клизми при д -р Емилова има починали 2 човека.И още едно момче щеще да го сполети същата участ.Димитър Станев, провеждайки гладувания на вода препоръчва ВИНАГИ по 2 клизми на ден.Така и аз в началото провеждайки 15 дни на плодове без клизми на 6 ден имах чувството ,че ще умра.Затова клизмите се правят, защото перисталтиката на червата е забавена.А микрофлората в червата, когато те са чисти много бързо се възстановява.Няма никъкъв проблем организма сам при правилно хранане да възстанови микрофлората си.Правила съм поредица от гладувания и на вода, и на плодове и на сокове, но без клизми не става.Който твърди обратното да пробва и да направи 15 - 20 дни на вода или 30 - 40 дни на плодове и сам ще се убеди за какво става въпрос.
Активен

джорди

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Моля за съвет за първи стъпки
« Отговор #24 -: 30-03-2015, 08:49:33 »

Здравейте , ELIA,как може спешно да сваля креатенина в момента е 501 ? ДЖОРДИ.
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Моля за съвет за първи стъпки
« Отговор #25 -: 30-03-2015, 10:36:58 »

Джорджи,
можеш да направиш диета само на зеленчукови сокове.Причината за тази стойност на креатинина може да бъде различна, може би има някакво запушване на жлъчно - чернодробните канали.Но вземането на сокове от червено цвекло и други зеленчуци - моркови, спанак и т.н. може само да помогне.Може да се направи на първо време рентгенова снимка, на нея се вижда дали има някъде запушване на каналите.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Моля за съвет за първи стъпки
« Отговор #26 -: 30-03-2015, 12:00:57 »

Джорди, въпросът "как да сваля спешно креатинина" е  идентичен с въпроса "как да си оправя спешно бъбреците" .  Ти въобще информира ли се  на какво се дължи високата му стойност?
 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

джорди

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Моля за съвет за първи стъпки
« Отговор #27 -: 30-03-2015, 15:11:51 »

Здравейте ,аз искам  питам как мога сваля креатенин 501 ?
Активен

джорди

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Моля за съвет за първи стъпки
« Отговор #28 -: 30-03-2015, 15:49:32 »

Извинявайте много аз не разбрах че мие излязъл въпроса. ELIA ,аз точно запушване имам защото много малко  оринирам.,и за да не ми слагат катетър попитах как да сваля креатенина.
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Моля за съвет за първи стъпки
« Отговор #29 -: 31-03-2015, 07:10:07 »

Джорджи,
щом имаш запушване е най - добре да се направи гладуване на сокове или зелени смутита.Към сока може да се добавя и сок от 1 - 2 лимона.Много добре действат соковете от ябълки, спанак, магданоз, целина, червено цвекло, моркови, краставици.Могат да се приемат до 2 литра дневно и според мен нещата ще се стабилизират.Соковете се правят с домашна сокоизтисквачка, от зеленчуци, които са домашни или не пръскани с химически препарати.Не се използват пастьоризирани сокове в стъклени, пластмасови бутилки или сок от кутия.
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Моля за съвет за първи стъпки
« Отговор #30 -: 03-04-2015, 16:13:06 »

Защо непременно Креатинина да е проблема, понеже е с най-високи стойности в сравнения с останалите индикатори ли? джорди..?

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

джорди

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Моля за съвет за първи стъпки
« Отговор #31 -: 04-04-2015, 04:06:20 »

grow,Аз съм на 57 год. и по принуда ми махнаха простатата ,от тогава кеатенина е 300 ,уреята 17.Спазвам диета и гладувам по Л.Ковачева периодично по 5дни и се чуствам добре.Преди 2 год. поучих запушване и веднага креатенина се вдигна на 500, сложиха ми катетър и нещата се оправиха .Сега искам да избегна катетъра затова питах за начин чрез гладуване да се отпуша,защото креат.-е501.Поздрави  Джорди.
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Моля за съвет за първи стъпки
« Отговор #32 -: 04-04-2015, 10:08:37 »

Здравейте, Джорджи,
да всеки сам може да си прави клизми.Не е трудно и има няколко неща, които трябва де се знаят.Да Лидия Ковачева не препоръчва клизми, но те за мен са задължителни.Лидия за мен е просто една вегетарианка.Не знам дали е пробвала да се храни някога с кълнове.А това е много, много различно от готвените вегетариански ястия.Точно заради липсата на клизми при д -р Емилова има починали 2 човека.И още едно момче щеще да го сполети същата участ.Димитър Станев, провеждайки гладувания на вода препоръчва ВИНАГИ по 2 клизми на ден.Така и аз в началото провеждайки 15 дни на плодове без клизми на 6 ден имах чувството ,че ще умра.Затова клизмите се правят, защото перисталтиката на червата е забавена.А микрофлората в червата, когато те са чисти много бързо се възстановява.Няма никъкъв проблем организма сам при правилно хранане да възстанови микрофлората си.Правила съм поредица от гладувания и на вода, и на плодове и на сокове, но без клизми не става.Който твърди обратното да пробва и да направи 15 - 20 дни на вода или 30 - 40 дни на плодове и сам ще се убеди за какво става въпрос.
Ами Лидия Ковачева не препоръчва клизми, защото те едва ли са чак толкова нужни при плодолечението, тъй-като изхождането е непрекъснато поради непрестанното постъпване на нова храна и оттам на фекалии в дебелото черво. Как да разбирам израза "просто една вегетарианка"? За мен, Лидия Ковачева е пионер в здравословното хранене в България и то в много трудни времена, когато бяха потъпквани почти всички лични права и свободи.
« Последна редакция: 04-04-2015, 10:11:57 от DeNiro »
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Моля за съвет за първи стъпки
« Отговор #33 -: 07-04-2015, 21:33:13 »

Изхожданията при плодуването с ябълки представляват дребни топченца като на козичка опасла шипков храст tooth
Ако прибавим и лениви по принцип черва положението се влошава.Когато провеждах такива пречиствания правех клизми задължително.
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Моля за съвет за първи стъпки
« Отговор #34 -: 08-04-2015, 17:27:55 »

Клизмите са силно препоръчителни.
Дори при едно леко неразположение всеки може да си направи клизма с топличка вода, 10-15 и повече вкарвания и изкарвания на вода, след това да напръска един свеж външен зелев лист с ябълков оцет, да си го сложи на главата, превързан с някаква шапчица и да заспи като бебе (след като се и изкъпе старателно...).
Фактът, че примерно Пол Брегг се захранвал и препоръчвал да се захранваме доста бързичко след 15-20 дневни въздържания от храна, или че д-р Емилова не препоръчвала клизми, или че Л. Ковачева предлага опасни подходи, изобщо не означава, че опитите, резултатите, дори научно съпроводените експерименти не навлизат все по-навътре в познанието... Нищожните количества нечистотии няма как да задействат увредената ни перисталтика, но те са силно отровни и трябва да се изхвърлят - всеки ден, ако се налага и по 2 пъти.
Когато първо поколение човек седи през 6-8 и повече часа от деня, как могат червата му да се приспособят толкова бързо, че да няма застойни явления в тях? Точно никак. И започват застойни явления от всякакъв вид.
Сравнение: работа на нивата (последните 10- 20 000 години) придружена с пеене (!!).
Но, седейки пък, никой не ни пречи да дишаме съзнателно... и така да намалим застойните въздействия...
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.087 секунди с 23 запитвания.