Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Червен портокал?  (Прочетена 5004 пъти)

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Червен портокал?
« -: 05-05-2010, 02:44:23 »

Някой случайно виждал ли е у нас такова нещо на пазара и има ли някакви наблюдения? ???
Този въпрос ми хрумна след като днес, за да убия малко време, минах през Пикадили в Мола и си взех 500 мл фреш в бутилка (от онези, дето ги цедят на място) от въпросния плод. Вкусът е невероятен  :Appetit_17:. Сладък е, но не прекалено; кисел, но леко - абе, достатъчно, за да ми хареса... На цвят е точно като цвекловия сок. Чудих се доста, но не помня да съм виждала досега червени портокали на пазара... или ако съм видяла, не съм обърнала внимание. Та, моля, споделете, ако сте запознати  :). (Определено ще ми излезе по-изгодно да си намеря този плод и сама да му променям агрегатното състояние, отколкото да пълня джоба на Пикадили всеки път, когато ми се припие!  tooth)
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Keit

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 105
Re:Червен портокал?
« Отговор #1 -: 05-05-2010, 12:21:50 »

Миналият месец за първи път видях да продават в едно малко зеленчуково магазинче червен портокал. Цената му беше доста добра - 1,2 лв. Взех си и си направих сок - и на мен и на децата ни хареса много вкуса му. Но за съжаление вече няма от него :surpris_25: Ще чакаме нова доставка. :essen:
Активен
С желание всичко се постига!

renka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re:Червен портокал?
« Отговор #2 -: 05-05-2010, 15:32:54 »

Червени портокали съм виждала да се продават в Пикадили. Не доставят редовно обаче, понеже понякога има, друг път няма, а и мисля, че не се купуват толкова, защото към края на партидата им обикновено са в промоция ;) Аз съм си вземала веднъж и не бяха много добре узрели, т.е. не бяха много червени. Сокът ми стана по-скоро оранжев и не толкова сладък... а цената не помня, а щом не помня, значи не е била много висока ;)
Активен
the more you can dream, the more you can do ..

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Червен портокал?
« Отговор #3 -: 05-05-2010, 17:53:30 »

Аз съм яла. В интерес на истината не беше червен, а само имаше разни червени петна. Може да е бил и някакъв хибрид. На вкус не беше кой знае колко по-различен.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Nun

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 248
    • Моят Facebook
Re:Червен портокал?
« Отговор #4 -: 05-05-2010, 20:22:52 »

В Казанлък, на пазара за плодове и зеленуци, веднъж си бях купил такива "комунистически" портокали и останах много доволен от вкуса им. А и цената не е била нещо особенно, щом не са ми направиливпечатление. :)
Активен
Имаме силата да променяме всичко и всичко зависи от нас, ние сме Бог!

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Червен портокал?
« Отговор #5 -: 06-05-2010, 08:23:21 »

тюоя портокал с петната е бил развален , другият си е кървавочервен :)
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Червен портокал?
« Отговор #6 -: 06-05-2010, 11:13:24 »

Да не са от тези портокали, дето докато ги обелиш и ти боядисат ръцете  tooth
Съдържат много етерични масла със специфичен цвят в кората.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Keit

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 105
Re:Червен портокал?
« Отговор #7 -: 06-05-2010, 12:57:25 »

Да не са от тези портокали, дето докато ги обелиш и ти боядисат ръцете  tooth
Съдържат много етерични масла със специфичен цвят в кората.
Днес ми направи впечатление, че докато изцедя сока на портокала /от жълтите/ и ръката ми стана оранжева на кафеви точки :-\ ??? :o
Активен
С желание всичко се постига!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Червен портокал?
« Отговор #8 -: 06-05-2010, 15:33:19 »

Този червен портокал тук го водят кървав.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.096 секунди с 24 запитвания.