Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Молба за помощ  (Прочетена 17316 пъти)

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Молба за помощ
« Отговор #20 -: 05-08-2015, 12:00:12 »

Искрена,
не забравяй ,че всички велики светии са били и строги постници, нали ? За това са създадени и постите, не е случаен факт колко постни дни има в годината ? Аз съм боледувала сериозно, ти може би не си, знам как действа тежката животинска и по - леката растителна храна.Едно е да вярваш, а съвсем друго е да го пробваш.Имам позната, която е била за хемодиализа и са и давали само два месеца живот.Строга суровоядка е вече повече от 25 години.Нея никога няма да я убедиш в твоята теория.Тя се е оправила именно от суровата храна.Да , храната - животинска или растителна е дадена от Бога, но когато човек е сравнително здрав.Когато е на възрас и е болнав е по - добра леката, растителна храна.Защото тя по - лесно се усвоява в сравнение с по - тежката животинска храна.
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Молба за помощ
« Отговор #21 -: 05-08-2015, 12:07:42 »

Освен това, когато органите са тежко увредени в следствие от някакво сериозно ,тежко заболяване / хемодиализа, артрит в тежка форма, рак и др. / те не могат да усвояват пълноценно храната.Здравият орган усвоява всяка храна ,дадена от Бога пълноценно, но болният орган не може пълноценно да усвои храната.Той се нуждае от по - лека храна, за да може с минимум усилия да я усвои.
Дано да си разбрала Искрена какво искам да ти кажа.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Молба за помощ
« Отговор #22 -: 05-08-2015, 14:23:16 »

Виолета, а как стои въпросът със соковете СЕГА?
Ако преминете на тях - примерно 8-12 дни, напомняйте на дамата да ги мляска продължително преди гълтане. :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Молба за помощ
« Отговор #23 -: 05-08-2015, 18:25:13 »

да, разбрах те, Елиа, благодаря!  :)
при тежки заболявания, обаче, аз не виждам в библията да пише да се храним с трева, а пише да се викнат старейшините в събранието и те да помажат болния с масло и да се помолят за него.

може и да има смисъл в карането на лека храна в такива случаи, а и на глад, но не мисля, че погледът и очакванията на хората трябва да са в тази насока.
Активен

nikili

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Молба за помощ
« Отговор #24 -: 05-08-2015, 23:07:19 »

Здравейте и благодаря на всички!
За сега термовизуална диагностика не можем да правим-лекарите са в отпуск до септември. Ще действаме като при карцином на дебело черво,а ако дай Боже е друго и то ще мине.Опитах да систематизирам нещата, но май много не се получи....Мисля, че е необходимо следното:
1.Изчистване от паразити.
Правихме прочистването с билкова смес 40 дни.
 Но вероятно трябва да се прави и с  пелин, карамфил и зелени орехчета,  сребърна вода ??
2.Алкализиране  на организма
4 пъти дневно пие чаша сок  300мл. (ябълка, червено цвекло, морков)
 Но може би трябва  и жива вода с pH > 10 .
 Дали трябва и сода за алкализация ??
3.Необходими минерали.
Почти винаги при тумор липсват: Nа и К , Са. S, J . Как и колко?
Mg – използваме магнезиево олио за мазане на опакото на дланите
Витамин D – стоим 1 час дневно на слънце.
Кислород –коремно дишане,
4. Да не се храни тумора.
Спряни са месо, млечни продукти, захар, хляб, нишесте.
 Храни се със салати от и супи  от зеленчуци, накисната елда,леща ,годжи бери,  с добавяне по 2 лъжици ленено олио  (кое  е добро?)
Ако белтъчините са недостатъчно,как се набавят?
5.За енергия
Масаж на ходилата и дланите.
Разходки по 1 ч, когато може
6. Унищожаване на тумора
Горчиви сурови ядки (кайсиеви за В17 – 26 бр/ден)
Kak oще?
7.Детоксикация
Клизми с кафе, пептидни  продукти за стомашно-чревен тракт и черен дроб, пие 1,5л вода


Vov,майка продължава да пие сокове и мисля,че е възможно преминаване само на тях, но трябва да го обмисля внимателно- спиране на всичко останало , възможни реакции и т.нт

Активен

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Молба за помощ
« Отговор #25 -: 05-08-2015, 23:22:25 »

Дано не те объркам, но съм чела, че не е хубаво / според Йоана Будвиг / да се приема ленено олио без белтъчини - т.е. без изцедено кисело мляко. А ако ви липсва силиций, млякото според мен би ви навредило повече, отколкото да ви помогне. Има ленено семе, чиа...но е хубаво лекар да каже дозата. Защо не се консултирате с лекар, който се занимава с природосъобразно хранене и има вече опит в това? Още повече не сте на 20-30 години, а и всяко спиране на храната може да има непредвидими реакции на тази възраст...

Ето как някои хора са се борили с това -

http://www.svoizbor.com/2014/02/how-my-mother-was-healed-from-cancer/
« Последна редакция: 05-08-2015, 23:32:07 от donna »
Активен

papa64

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
Re:Молба за помощ
« Отговор #26 -: 08-08-2015, 14:56:34 »

Здравейте и благодаря на всички!
За сега термовизуална диагностика не можем да правим-лекарите са в отпуск до септември. Ще действаме като при карцином на дебело черво,а ако дай Боже е друго и то ще мине.Опитах да систематизирам нещата, но май много не се получи....Мисля, че е необходимо следното:
1.Изчистване от паразити.
Правихме прочистването с билкова смес 40 дни.
 Но вероятно трябва да се прави и с  пелин, карамфил и зелени орехчета,  сребърна вода ??
2.Алкализиране  на организма
4 пъти дневно пие чаша сок  300мл. (ябълка, червено цвекло, морков)
 Но може би трябва  и жива вода с pH > 10 .
 Дали трябва и сода за алкализация ??
3.Необходими минерали.
Почти винаги при тумор липсват: Nа и К , Са. S, J . Как и колко?
Mg – използваме магнезиево олио за мазане на опакото на дланите
Витамин D – стоим 1 час дневно на слънце.
Кислород –коремно дишане,
4. Да не се храни тумора.
Спряни са месо, млечни продукти, захар, хляб, нишесте.
 Храни се със салати от и супи  от зеленчуци, накисната елда,леща ,годжи бери,  с добавяне по 2 лъжици ленено олио  (кое  е добро?)
Ако белтъчините са недостатъчно,как се набавят?
5.За енергия
Масаж на ходилата и дланите.
Разходки по 1 ч, когато може
6. Унищожаване на тумора
Горчиви сурови ядки (кайсиеви за В17 – 26 бр/ден)
Kak oще?
7.Детоксикация
Клизми с кафе, пептидни  продукти за стомашно-чревен тракт и черен дроб, пие 1,5л вода


Vov,майка продължава да пие сокове и мисля,че е възможно преминаване само на тях, но трябва да го обмисля внимателно- спиране на всичко останало , възможни реакции и т.нт


                 Бъзак.
Активен

nikili

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Молба за помощ
« Отговор #27 -: 08-08-2015, 21:30:43 »

Благодаря, donna!Не успявам да намеря специалист по хранене на онкоболни. Моля,напишете ако знаете някой. А Милен  Антонов ми беше много полезен в началото.
Благодаря, papa64! Давам бъзак, но сушен. Много често се пише, че не бива да се приема захар и мед.
Кожата на майка става много суха и набръчкана( много повече отколкото на възрастен  човек). Може би ѝ липсват белтъчини или друго??Дано някой от четящите знае защо...
Активен

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re:Молба за помощ
« Отговор #28 -: 11-08-2015, 08:44:20 »

Здравейте Ники,

Прочетох всичко с което се занимавате в момента и мисля, че много правилно сте се ориентирали.
От менюто на майка Ви бих изключила лещата, защото тя дразни стомаха.
Не прочетох никъде за приемане на чай от лайка и сок от алое вера?. (и растението и билката правят чудеса!)
Прави ми впечатление едно нещо обаче и това е че въпреки липсва специална диагностика при майка Ви, сте приели че е болна от рак.
Доказано е, че при тревоги и прочие, организмът се окислява (няма значение какво се яде или пие - диети и т.н) а това спомага за образуването на ракови клетки.
Ето тук една хубава статийка и малко направления по-този въпрос: http://daoin.com/feeding.php
Опитайте се да мислите малко по-позитивно, пожелавам Ви успех и силна Вяра!
Активен

nikili

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Молба за помощ
« Отговор #29 -: 11-08-2015, 14:41:45 »

Благодаря много,Shangrila! И за добронамереността ,и за идеите.

 В момента майка пие билкова смес от 12 билки-лайката след това .Сега търся алое арборесценс,с доказано най- добри качества.
А на диагнозата рак гледам като на всяка друга диагноза,без паника и непременно фатален завършек. Още повече, че и тя и аз вече сме минали през нея.
Абсолютно съм съгласна с всичко написано!
Благодаря и за статията!
Активен

mike76

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Молба за помощ
« Отговор #30 -: 11-08-2015, 19:58:48 »

Здравеѝ,пробваѝ Тодикамп на бате Бино,билката змиѝско мляко-точно днес си купих книжка за нея да я проуча по обстоѝно,отрова от син скорпион-това е лека на Ф.Кастро,вече са го пуснали в България на доста по нбиска цена,кубинците са направили отстъпка за братския бъл.народ,сяра +мед също е лек.Това се сещам за сега.
Активен

nikili

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Молба за помощ
« Отговор #31 -: 11-08-2015, 22:30:47 »

Благодаря mike76 !Това със сярата и меда не го знаех.Пихме( и аз от солидарност) билкова комбинация  в която имаше и змийско мляко.Останалото ще включваме последователно, че май не бива "отровите" да са наведнъж.
Активен

nikili

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Молба за помощ
« Отговор #32 -: 12-08-2015, 15:39:54 »

Ами аз пак да питам! Дали някой знае при изключена животинска храна(приемат се сокове, семена и ядки,варени зеленчуци  и бобови,хляб,сурови плодове и зеленчуци, ленено и кокосово масло) на какво може да се дължи изсъхването и набръчкването на кожата дори на гърба? Някакъв недостиг или излишък?
Ще съм благодарна за всяка идея
 
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Молба за помощ
« Отговор #33 -: 17-08-2015, 23:45:30 »

А как е благодарност, молитва, ДЪВЧЕНЕ, вода, движение, поне дижателни упражнения?...
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Молба за помощ
« Отговор #34 -: 18-08-2015, 10:18:25 »

изключването на добро, качествено масло, екстра- върджин зехтин, яйца от домашни кокошки хич не е добра идея.
това са някакви странни учения, дето не водят до нищо добро.
Активен

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re:Молба за помощ
« Отговор #35 -: 18-08-2015, 11:27:20 »

Ники, повяхването и изсъхване на кожата е дехидратация.
Понякога и поетите храни спомагат за това.
Правила ли си тест на майка ти по Аюрведа, може някои храни да не и понасят..
Активен

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re:Молба за помощ
« Отговор #36 -: 18-08-2015, 14:00:32 »

ПС: Ники, като заговорих в една друга тема за кориандър и куркума се сетих за този линк, който ми попадна съвсем насоро: http://yorka-lu.weebly.com/uploads/7/7/8/8/7788017/bilki_i_hrani_s-u_rak_na_stomaha.pdf
Хвърли му едно око ако искаш.

Активен

nikili

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Молба за помощ
« Отговор #37 -: 18-08-2015, 15:08:39 »

Vov,iskrena,Shangrila,благодаря ви! Вече си мислех, че не ме четете... :(
Благодарим за всичко и най -дребничкото хубаво нещо, а аз се старая да благодаря за всичко,молим се(заедно и поотделно),дъвченето е трудно, но има старание, вода около 1,3л,когато не ѝ  е лошо изминаваме около километър бавно и с почивки,масаж на лице,  уши, стъпала и ръце,коремно дишане 10 цикъла 3-5 пъти дневно.
Взима ленено масло и зехтин-студенопресовани, кокосово масло,
 Shangrila ,и аз си мисля изсъхването или е недостиг на нещо или излишък(непоносимост)...Теста по Аюрведа откъде? Линка е мн. интересен,от известно време си мисля за куркума....
Активен

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re:Молба за помощ
« Отговор #38 -: 18-08-2015, 18:18:52 »

Ники, ползвам това сайтче: http://goo.gl/E5FKaW за да проверявам от време на време на къде са нещата при мен, въпреки че не съм мръднала особено от преобладаващата си Пита доша.
Има таблици с препоръчитлни храни и напитки също така.
Вярвам, че ще се ориентираш лесно. :)
Активен

nikili

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Молба за помощ
« Отговор #39 -: 18-08-2015, 20:15:28 »

Благодаря много Shangrila !:thankyou:
 Да си жива и мнооого здрава! А също и късметлийка :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.066 секунди с 22 запитвания.