Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Проблем след артроскопия на коляно  (Прочетена 2912 пъти)

t_net

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Здравейте,
Направих артроскопия на 16.7.2015, след това всичко вървеше по план раздвижвания/достигнах до 40мин.велоелгометър/, вървях без да накуцвам, изкачвах стълби по нормален начин, а не както бяха ме предупредили болен, а после здрав крак. И така, докато не реших, че вече всичко е ОК и отидох на клуб, в който постоях до 5 часа права, а на следващия ден ми се поду коляното ...и стана много дълго, та въпроса ми е какъв лечебен крем да ползвам за спадане на отока, разбира се правя и студени компреси, но отока не спада. И вторият последващ въпрос е кога мога да натоварвам крака с фитнес или друг спорт?
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Проблем след артроскопия на коляно
« Отговор #1 -: 11-08-2015, 12:33:57 »

Здравей уважаема Ти-Нет. Ако почетеш из форума ще разбереш, че идеята му е малко по-различна от това да решава конкретни здравни проблеми. Не, че е отказвано някому, но да влезеш тук без да дадеш информация, на колко си години, какъв начин на живот водиш и т.н, е несериозно да очакваш съдействие. Всичко е индивидуално, особено здравето. Конкретно за коляното, не е проблемът външен за да очакваш с третиране с крем, да се реши.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

t_net

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Проблем след артроскопия на коляно
« Отговор #2 -: 11-08-2015, 12:48:44 »

Здравей уважаема Ти-Нет. Ако почетеш из форума ще разбереш, че идеята му е малко по-различна от това да решава конкретни здравни проблеми. Не, че е отказвано някому, но да влезеш тук без да дадеш информация, на колко си години, какъв начин на живот водиш и т.н, е несериозно да очакваш съдействие. Всичко е индивидуално, особено здравето. Конкретно за коляното, не е проблемът външен за да очакваш с третиране с крем, да се реши.

Съжалявам, за първи път пиша във форум!
От Бургас съм, а операцията я направих в Стара Загора, което ме накара да търся информация из нета. Бих искала да повярвам, че няма да ми се наложи отново ходене до Стара Загора, както и някакви лекарски интервенции. Относно кремът - говорих с лекаря, който ме оперира и той ме посъветва по телефона да правя студени компреси и да се мажа с някакъв/да, точно това бяха думите му/ крем и ако това не помогне ще се наложи най-малкото инжекция.
А относно начина на живот - на 43г., жена, обичам спорта, работата ми е свързана с много шофиране, срещи и този ми етап на неподвижност ме влудява.
И благодаря, че ми писахте!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Проблем след артроскопия на коляно
« Отговор #3 -: 11-08-2015, 13:01:02 »

А какво е наложило да се направи тази артроскопия?  Всички инвазивни диагностики крият сериозен риск от увреждане, от лекарска грешка..
А и както знаем от наистина независими доклади ( http://vaksini.eu/death_by_medicine.pdf  )
огромната част от лекарските интервенции са "наложителни" само за тези, които се облагодетелстват от тях  :essen:
« Последна редакция: 11-08-2015, 13:49:28 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Проблем след артроскопия на коляно
« Отговор #4 -: 11-08-2015, 19:20:15 »

Добре, че си от Бургас, но аз питах повече за начина ти на живот. Хранене, движение, мислене/ в какво вярваш/. Дай някаква характеристика по тези подтеми, ако искаш, разбира се.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.
 

Страницата е създадена за 0.132 секунди с 23 запитвания.