Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Прочистване на дебелото черво с Псилиум Хъск и Бентонит (Зелена глина)  (Прочетена 17785 пъти)

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

При категорично, според мен, вредния подход "сух глад", ако няма клизми, кой подпомага изчистване на сравнително малките количества, но силно отровни вещества от всички черва?  :whistling2 - emotloader:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179

Не съм запозната въобще със сухият режим Вов, за мен той е прекалено ексцентричен и екстремен.
.. Но от обща култура знам, че при сухото гладуване не се докосва вода, хората не се мият .. за клизми и дума да не става..
Логиката ме кара да си мисля, че преди сухото гладуване има няколко дни водно, където се извършват всякакви промивки на тялото и чак след това се пристъпва към сухото гладуване.. инак просто не виждам как биха станали нещата..
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.

При категорично, според мен, вредния подход "сух глад", ако няма клизми, кой подпомага изчистване на сравнително малките количества, но силно отровни вещества от всички черва?  :whistling2 - emotloader:
По време на сухия глад токсините се изхвърлят през кожата,при дишане,чрез урината.След захранване-червата се пречистват механически.Сухия глад е най-мощния метод за детоксикация.1 сух ден се равнява на 2-3 водни дни.Чисти невероятно на психическо и ментално ниво.Има група във фейса за сух глад и там има стотици хора у нас,които го практикуват.Но сухия глад не е за доша вата,а също и за по-замърсените организми.
Извинявам се за "лиричното" отклонение... O0
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

papa64

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62

Нямам медицински изследвания. Единственото оплакване са болки в кръста. Бях при народен лечител  :pensif_29: за масаж/наместване. Направи ми цялостна диагноза чрез радистезия и ми препоръча да си пречистя дебелото черво (едва ли има връзка с болките в кръста) чрез шанкха пракшалана и хидроколонтерапия, които в сегашния момент ми звучат страшни, сложни и твърде крайни.

А този метод Псилиум и Глина аз го изнамерих в интернет, и ми се стори лесен. Като цяло не съм чел литератури, не ми се и занимава да навлизам кой знае колко в тези неща.
                  Не знам при кого си ходил да те лекува.С точков масаж за 2 часа си готов.Поне аз до сега не съм имам пациенти да не са доволни.Ако ти е по тежко положението може и от 3 до 5 сеанса.Намери правилния човек  и ще видиш че ще се оправиш.Ако ми напишеш колко си висок и колко тежиш ще разбера повече за проблема ти.
Активен

papa64

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62

ПС: Кръст боли от бъбреци, но предполагам това вече сте го проверили :)
          70% от проблемите в кръста са мускулно напрежение в гръбначния стълб.Това се отнася и за други заболявания.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

papa64 , след като така настояваш  за  твоите  70 % .. :)   да те питам:
А откъде според теб идва "мускулното напрежение в гръбначният стълб" ?  ;)

2. Много хора бързат да се зарадват , че са излекували някакво състояние,   ако вече е спряло да ги боли..  ;)
   И приписват заслуги на конкретният препарат или методика ,които са използвали ..
  И чак по-късно ( евентуално !  ;D ) разбират , че  проблемът е в съвсем друга част от организма им.  ;)   Проблем, който следващият път може да се прояви по съвсем различен начин. Тогава той ще бъде "излекуван" от друг вид специалист .. и така  нататък..
Но няма лошо - нека да има хляб за всички, защото специалистите никак не са малко  tooth  
  
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

papa64 , след като така настояваш  за  твоите  70 % .. :)   да те питам:
А откъде според теб идва "мускулното напрежение в гръбначният стълб" ?  ;)

Мммм, точно щях да питам същото... Днес гледах един официален професор, пред публика показа макет на човешки скелет, показа как един от междупрешленните дискове на гръбнака прораства, докосва близоминаващите нерви, а те - болят... И високомъдрено каза (по смисъл) и показа на един "късметлия": "Причина за болките е прораслия диск, с една тънка игла вкарваме обезболяващо, то действа на целия гръбначен мозък (!!!) в областта на двата прешлена, след това в рамките на секунди вкарваме друго лекарство и ..."Премахваме болката!..." Цялата операция в зала, пред публика, беше показана като висше достижение на борба с болката... (Вярно, че не бяха толкова нагли, че да говорят за излекуване...).
На въпроса за колко време изчезва болката - отговорът беше - за месеци, понякога - за година.
И нито дума защо, по дяволите, на нито едно дете не му прорастват дисковете и нищо не го боли, както и да се върти, а към 30-40 год възраст над 70% от населението има някакъв вид болки в кръста и гърба? ЗАЩО прорастват дисковете?!?!
Много смешно. Какво точно лекуваме без дори да сме се опитали да открием причината. Дори унизително тъжно.
Тях, многомилиардните лекари и производители на лекарства мога да ги разбера горе-долу, макар, че не може и те да са прави и хипократовата клетва да спазват... Огромната машина трябва да върви, а тя се смазва с мнооого пари.
Въпросът ми е как и защо непросветени в медицинско отношение хора, но притежаващи обикновен здрав разум, не си задават следващия въпрос (примерно) "... А дискът, защо прораства дискът?..." и чак тогава да мислят за лечението.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179

Подкрепям ви и двамата, така стоят нещата в действителност.  :fluretaa:
Активен

papa64

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62

papa64 , след като така настояваш  за  твоите  70 % .. :)   да те питам:
А откъде според теб идва "мускулното напрежение в гръбначният стълб" ?  ;)

2. Много хора бързат да се зарадват , че са излекували някакво състояние,   ако вече е спряло да ги боли..  ;)
   И приписват заслуги на конкретният препарат или методика ,които са използвали ..
  И чак по-късно ( евентуално !  ;D ) разбират , че  проблемът е в съвсем друга част от организма им.  ;)   Проблем, който следващият път може да се прояви по съвсем различен начин. Тогава той ще бъде "излекуван" от друг вид специалист .. и така  нататък..
Но няма лошо - нека да има хляб за всички, защото специалистите никак не са малко  tooth  
  Бате Бино.Как разбра че
  Кръст наистина боли най-вече от бъбреци.По какво определи така точно диагнозата. Колкото до мускулното напрежение става от много неща може да се наведеш неправилно,да повдигнеш нещо.Има много начини  да стане това.
Активен

papa64

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62

papa64 , след като така настояваш  за  твоите  70 % .. :)   да те питам:
А откъде според теб идва "мускулното напрежение в гръбначният стълб" ?  ;)

Мммм, точно щях да питам същото... Днес гледах един официален професор, пред публика показа макет на човешки скелет, показа как един от междупрешленните дискове на гръбнака прораства, докосва близоминаващите нерви, а те - болят... И високомъдрено каза (по смисъл) и показа на един "късметлия": "Причина за болките е прораслия диск, с една тънка игла вкарваме обезболяващо, то действа на целия гръбначен мозък (!!!) в областта на двата прешлена, след това в рамките на секунди вкарваме друго лекарство и ..."Премахваме болката!..." Цялата операция в зала, пред публика, беше показана като висше достижение на борба с болката... (Вярно, че не бяха толкова нагли, че да говорят за излекуване...).
На въпроса за колко време изчезва болката - отговорът беше - за месеци, понякога - за година.
И нито дума защо, по дяволите, на нито едно дете не му прорастват дисковете и нищо не го боли, както и да се върти, а към 30-40 год възраст над 70% от населението има някакъв вид болки в кръста и гърба? ЗАЩО прорастват дисковете?!?!
Много смешно. Какво точно лекуваме без дори да сме се опитали да открием причината. Дори унизително тъжно.
Тях, многомилиардните лекари и производители на лекарства мога да ги разбера горе-долу, макар, че не може и те да са прави и хипократовата клетва да спазват... Огромната машина трябва да върви, а тя се смазва с мнооого пари.
Въпросът ми е как и защо непросветени в медицинско отношение хора, но притежаващи обикновен здрав разум, не си задават следващия въпрос (примерно) "... А дискът, защо прораства дискът?..." и чак тогава да мислят за лечението.
   VOV  не знам какво общо има тази статия и какво искаш от мен.Ако те интересува как става мускулното напрежение ще ти кажа така.При хронично нервно напрежение в мускулите  на гръбначния стълб се образува блокировка.Ало някой от прешлените който и да е се размести от мястото си,минаващия към него нерв се прещипва.По нерва минават сигнали от мозъка вътрешните органи и обратно.Ако нерва е прещипан сигнала няма да премине и се получава нарушение на органа.Органа няма да се излекува докато прешлена не се върне на мястото си  и не се върне сигнала нерв мозък орган .
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Според тибетската медицина, гръбначният стълб е дървото на живота. Това определение изчерпва всичко. Йога го държи гъвкав, а Аюрведа не позволява да се трови тялото ни. Който има очи - да търси. Който има ум - да мисли.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

   VOV  не знам какво общо има тази статия и какво искаш от мен.Ако те интересува как става мускулното напрежение ще ти кажа така.При хронично нервно напрежение в мускулите  на гръбначния стълб се образува блокировка.Ало някой от прешлените който и да е се размести от мястото си,минаващия към него нерв се прещипва.По нерва минават сигнали от мозъка вътрешните органи и обратно.Ако нерва е прещипан сигнала няма да премине и се получава нарушение на органа.Органа няма да се излекува докато прешлена не се върне на мястото си  и не се върне сигнала нерв мозък орган.[/quote]

 Папа, нищо не искам от никого. На тоя свят никой на никого, за нищо не е длъжен.
Понеже обсъждаме здравни въпроси, ми се наложи отдавна да разбера, че примерно "...хронично нервно напрежение в мускулите  на гръбначния стълб се образува блокировка..." изобщо не отговаря на въпроса кое причинява хроничното мускулно напрежение и какво точно означава "блокировка".

Досеганите ми знания показват, че следствие на замърсяване с храна, мисли, течности, обездвижване, статично натоварване и пр., междупрешленните дискове прорастват извън обичайните си форма и размер. Така те разтягат околните двойки мускулчета межда всеки два прешлена и в крайна сметка се докосват/притискат съвсем близо минаващите нерви, които почват да болят. Двойките мускулчета получават команди и се стягат, за да поправят, ако могат неправилната форма и тъй като това е невъзможно, остават стегнати, дори схванати, даже при легнало положение и сън... Болката от такива схванати двойки мускулчета се добавя към болката отпритиснатите нерви в безброй вариации и комбинации, в зависимост от наследственост, темперамент, извършени грешни движения и пр. и пр.
Умел(а) и чист(а) масажист(ка) може да премахне значителна част от болката с правилни физически и на друго ниво движения. Но, НЕ МОЖЕ да премахне причините за прорастване на диска.
Вече при продължително живеене с изменени дискове, е съвсем възможно и прешлени да започнат да променят подреждането си спрямо дисковете. И т.н и т.н.
"Ботъм лайн"  ;) необходимо е да се изчистят дисковете и тъканите около тях.
Всички видове масаж, йога, Норбеков, Пилатес, "фитнес", каквото се сетим, подобряват нещата, дори силно забавят нежеланите процеси. Но не ги лекуват. Или за да имат изразен, продължителен лечебен ефект, са необходими многочасови упражнения - всеки ден, което е неизпълнимо.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.

Ако желаете излекуване тогава...глад... :pensif_29:
А причината за болките може да са и дископатия или шипове  ???
А какво бихте казали за това:
https://www.facebook.com/ivelin.iwanow.1/videos/335336379944967/
Много хвалят тези поклони,но колкото пъти се опитвам да започна,толкова пъти се защипват нерви и се получава болка. :Confus_3:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Браво Чери,
На гледане ми изглежда добре, от утре го пробвам!
След 30 - 40 години ще докладвам резултат  ;)! А може и по-рано... Нещо скоростта ми изглежда голямшка, като за напреднали, но идеята е ясна.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Atlantis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144

Да съживя малко и тази тема  :D
От утре и аз почвам приема на ХУСК, защото ми се появиха симптоми на хемороиди, от което ми е ужааасно неприятно и неудобно.  :( Поговорих с личната по телефона и тя ми препоръча да пробвам с тази добавка, тъй като е богата на фибри и ако нещата не се оправят до 1-2 седмици да бягам при съответния специалист.
Та, взела съм си една опаковка Хуск, на която нищо не пише по въпроса с моите болежки, но се надявам да подейства. Хем както виждам, може частично да ми помогне и за прочистване на дебелото черво, та ще пробвам. Мисля, да карам приема, по начина по който е описан - 2 или 3 лъжички разтворени в чаша вода, около 30 мин. преди ядене, сутрин и вечер.
 :kisss:
Активен

papur72

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68

за премахване на мускулното напрежение Магнезиево олио
Активен
 

Страницата е създадена за 0.103 секунди с 22 запитвания.