Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Коноп  (Прочетена 23968 пъти)

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Коноп
« -: 05-05-2009, 17:22:21 »

Напоследък съм на тема мляко от конопено семе и ми възникват следните въпроси:
- някой правил ли си е мляко от конопено семе
- ако да, как го правите
- имате ли по-странни усещания в сравнение с другото мляко
- дали ако се изпият повече от 3 чаши мляко (една след друга) може да се очаква да ти повлияе по-странно
- продава ли се по магазините коноп
- къде се продава или от къде го купувате
- обелено ли е или е цяло семенцето
- може ли да покълва
- допада ли ви на вкус
- трябва ли да се очакват странични ефекти, ако се прекалява
- освен това ползвате ли конопените семена с други цели - чай, брашно, кълнове

Въобще, ще се радвам да споделите всичко, което знаете и какъвто опит имате. Аз единствено знам, че е много полезно.
Активен
Духът владее материята!

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Коноп
« Отговор #1 -: 05-05-2009, 18:13:32 »

Мер, ако намекваш дали ще се надрусаш от него, не вярвам  ;D

Виждала съм само конопено олио http://www.ecobul.com/masla.html  и смятам да го пробвам :) Сега съм на ореховото:)

п.с. Също съм виждала и конопено брашно
« Последна редакция: 05-05-2009, 18:19:15 от radosti »
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Коноп
« Отговор #2 -: 05-05-2009, 23:20:34 »

Преди около 2 седмици майка ми купи конопено брашно и тъй като от няколко месеца меся хляб по няколко пъти на седмица, реших да разнообразя и да направя 2 хляба с него. НО на опаковката пишеше да се добавят около 2 с.л. към цялото количество на замесеното тесто, а аз сложих по около 250 г. за всеки от хлябовете и още около 750 г. - типово и ръжено, защото пълнозърнестото ми беше свършило.
Хлябът стана приятен на външен вид, но много горчеше заради голямото количество на конопеното брашно и никой вкъщи не пожела да го яде ( защото смятат, че или ще се надрусат, или ще се отровят !!! ).
Следващия път като правя хляб с него мисля да сложа по-малко и тогава ще ви кажа дали се е получил успешен  ;)
А конопено семе още не съм си взимала, но скоро ще го пробвам и него и конопеното мляко  :)
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Коноп
« Отговор #3 -: 06-05-2009, 00:09:20 »

Преди малко четох още и разбрах, че е нормално да се прави мляко от неолющено конопено семе. До сега бях правила само от олющено. Продава ли се някъде неолющено, мисля, че някой някъде беше споменал, че си купува в София от някъде, но не съм сигурна. Иначе конопено масло и брашно съм ползвала доста. Чудех се дали самата обвивка на семенцето има някакви свойства като на листата (хич не съм запозната в тази област с опиатите). Но в Англия си правят точно такова мляко, тъй че явно няма нищо нередно в тях :)
Активен
Духът владее материята!

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Коноп
« Отговор #4 -: 06-05-2009, 03:04:31 »

Ох, много го обичам това мляко!! Но не съм намерила засега семена, пила съм го само в един от веге ресторантите в София. Много искам да си взема и да си правя сама в нас. Дотук ми се изчерпва опитът...  :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Коноп
« Отговор #5 -: 06-05-2009, 11:22:40 »

Мляко от коноп не съм правила, но знам, че то е най- полезно и пълноценно от всички ядкови млека и такива от семена. Пила съм готово. Е няма такава красота и нежен вкус. Иначе, ако се навия да си правя / в момента само цената ме спира /, ще използвам 1ч.ч. коноп и 4-5 ч.ч. вода. В блендера за 1-2мин и готово. :) Ако се притесняваш, че ще се надрусаш от повечко изпити чаши, няма такава опасност. :) Това, което аз имам, е обелено. Може да се поръсват и салати с него, но е хубаво да се смелят зрънцата, защото са малки като на сусама и лена. Полезен е за кърмачки. Препоръчителна доза по 1с.л. на ден. Това знам аз. А за магазини в БГ, където може да се намери, съм пас. :)
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Коноп
« Отговор #6 -: 11-05-2009, 08:10:25 »

Да се отчета аз, че това пакетче от 100гр коноп, което имах, отиде за мляко миналата седмица все пак, скъпо не скъпо. :) Много е хубаво и нежно. Мирише на свежест.

А вчера правихме от киноа, също ми допадна. Накиснахме за една нощ, на сутринта беше покълнала. В блендера киноа:вода - 1:5.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Коноп
« Отговор #7 -: 09-06-2009, 00:26:29 »

Мер, не ми се ще да покълвам, щото тогава вече ще се надрусам. Нали ефектът е от листата.
...но е хубаво да се смелят зрънцата, защото са малки като на сусама и лена.
Вери, моя коноп е с големина на семена като от елда...защо ли твоя е с такива малки ???
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Коноп
« Отговор #8 -: 09-06-2009, 02:05:13 »

Ми знам ли...В момента нямам, но като проимам, ще снимам и покажа.
Може да е друг сорт. Аз тук все дребен съм го виждала.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Коноп
« Отговор #9 -: 09-06-2009, 02:34:54 »

А на каква цена го вземаш?
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Коноп
« Отговор #10 -: 09-06-2009, 03:42:49 »

Един единствен път съм купувала: 100гр за 4 кан.долара; био коноп.

А ето тук: http://realrawfood.com/products

е по- на сметка и искам от него. :) Либрата /454гр / е 5 кан. долара. Не е лющен и може да се покълне. Виж на снимките. Горе долу е като сусама по големина. Той, сусамът, също не е лющен.

Този коноп, който преди аз бях купила, беше лющен.

Забравих да спомена, че на този сайт наистина сурово кашу струва 32 долара/кг.  :o
Иначе по магазините може да се намери и на 12 долара/кг. Но не е доказано колко е сурово.
Това във връзка с една друга тема свързана с кашуто.
« Последна редакция: 09-06-2009, 04:06:35 от Вери »
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Коноп
« Отговор #11 -: 09-06-2009, 23:59:44 »

ОК, мерси, Вери :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Коноп
« Отговор #12 -: 11-06-2009, 21:42:20 »

Може ли всички пловдивчани, които ще си поръчват коноп чрез мен, да си дадат поръчките по-отрано, за да съм в готовност :) Може да пишете тук или да ми пратите лично съобщение!
Благодаря ви!  :-*
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Коноп
« Отговор #13 -: 11-06-2009, 22:11:13 »

"които ще си поръчват коноп чрез мен"
D ;D ;D Няма как да не ми стане смешно ;D ;D ;D
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Коноп
« Отговор #14 -: 11-06-2009, 22:12:35 »

Хахахаха, като някой дилър съм  ;D :D ;D
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Коноп
« Отговор #15 -: 12-06-2009, 00:30:32 »

Ех, Радулче, толкова си всеотдайна. Благодаря ти.
Активен
Духът владее материята!

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Коноп
« Отговор #16 -: 12-06-2009, 00:41:46 »

Ооо, мили хора, за мен е чест, радост и безмерно удоволствие!!!  :-* :-* :-* Най-малкото, което мога да направя... :) Наистина...
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Bella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 100
Re:Коноп
« Отговор #17 -: 13-11-2009, 13:15:48 »

Здравей Радула! :Content_22:
Един въпрос от къде мога да си купя в София конопено семе?
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Коноп
« Отговор #18 -: 13-11-2009, 19:05:22 »

На Женския пазар има едно магазинче (пада се отдясно на сергиите ако се движиш по посока централна гара) за кафе, ядки, бонбони и други подобни. Точно до него има арабски магазин. По това ще се ориентираш. Та, в магазинчето за кафето има коноп. Като влезеш вътре, отдясно на вратата има чували с всякакви ядки и семена, там е и конопчето  ;)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Коноп
« Отговор #19 -: 20-11-2009, 04:30:36 »

Привет на всички. Наскоро се сдобих с много полезен битов уред и съм в процес на експерименти.
Самата машина е тази от линка цък за ферма
Обиколих целия град за семена от коноп и други. Колко подозрителни усмивки събрах от обиколката да знаете !!
Питал съм във всеки здравословен магазин за дефицитната стока. Почти се бях отказал, когато късмета ми се усмихна на борсата за фуражи. Това от снимката се продава като стръв за риба. Моля да го разпознаете, няма етикет и се продава под тезгяха. Вие на какви цени купувате? Аз платих 5 лева за 500 грама.
снимка със светкавица
снимка без светкавица
« Последна редакция: 20-11-2009, 04:33:04 от Ortodoksalen_Anorektik »
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u
 

Страницата е създадена за 0.103 секунди с 22 запитвания.