Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Коноп  (Прочетена 21623 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Mep
Administrator
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 483

« -: 05-05-2009, 17:22:21 »

Напоследък съм на тема мляко от конопено семе и ми възникват следните въпроси:
- някой правил ли си е мляко от конопено семе
- ако да, как го правите
- имате ли по-странни усещания в сравнение с другото мляко
- дали ако се изпият повече от 3 чаши мляко (една след друга) може да се очаква да ти повлияе по-странно
- продава ли се по магазините коноп
- къде се продава или от къде го купувате
- обелено ли е или е цяло семенцето
- може ли да покълва
- допада ли ви на вкус
- трябва ли да се очакват странични ефекти, ако се прекалява
- освен това ползвате ли конопените семена с други цели - чай, брашно, кълнове

Въобще, ще се радвам да споделите всичко, което знаете и какъвто опит имате. Аз единствено знам, че е много полезно.
Активен

Духът владее материята!
radosti
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 396

« Отговор #1 -: 05-05-2009, 18:13:32 »

Мер, ако намекваш дали ще се надрусаш от него, не вярвам  Grin

Виждала съм само конопено олио http://www.ecobul.com/masla.html  и смятам да го пробвам Smiley Сега съм на ореховото:)

п.с. Също съм виждала и конопено брашно
« Последна редакция: 05-05-2009, 18:19:15 от radosti » Активен

"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз
Ками
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 303

Знанието се превръща в сила, когато се прилага !

« Отговор #2 -: 05-05-2009, 23:20:34 »

Преди около 2 седмици майка ми купи конопено брашно и тъй като от няколко месеца меся хляб по няколко пъти на седмица, реших да разнообразя и да направя 2 хляба с него. НО на опаковката пишеше да се добавят около 2 с.л. към цялото количество на замесеното тесто, а аз сложих по около 250 г. за всеки от хлябовете и още около 750 г. - типово и ръжено, защото пълнозърнестото ми беше свършило.
Хлябът стана приятен на външен вид, но много горчеше заради голямото количество на конопеното брашно и никой вкъщи не пожела да го яде ( защото смятат, че или ще се надрусат, или ще се отровят !!! ).
Следващия път като правя хляб с него мисля да сложа по-малко и тогава ще ви кажа дали се е получил успешен  намигам
А конопено семе още не съм си взимала, но скоро ще го пробвам и него и конопеното мляко  Smiley
Активен
Mep
Administrator
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: 06-05-2009, 00:09:20 »

Преди малко четох още и разбрах, че е нормално да се прави мляко от неолющено конопено семе. До сега бях правила само от олющено. Продава ли се някъде неолющено, мисля, че някой някъде беше споменал, че си купува в София от някъде, но не съм сигурна. Иначе конопено масло и брашно съм ползвала доста. Чудех се дали самата обвивка на семенцето има някакви свойства като на листата (хич не съм запозната в тази област с опиатите). Но в Англия си правят точно такова мляко, тъй че явно няма нищо нередно в тях Smiley
Активен

Духът владее материята!
Radula
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 710

« Отговор #4 -: 06-05-2009, 03:04:31 »

Ох, много го обичам това мляко!! Но не съм намерила засега семена, пила съм го само в един от веге ресторантите в София. Много искам да си взема и да си правя сама в нас. Дотук ми се изчерпва опитът...  Smiley
Активен

Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.
Вери
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2153

« Отговор #5 -: 06-05-2009, 11:22:40 »

Мляко от коноп не съм правила, но знам, че то е най- полезно и пълноценно от всички ядкови млека и такива от семена. Пила съм готово. Е няма такава красота и нежен вкус. Иначе, ако се навия да си правя / в момента само цената ме спира /, ще използвам 1ч.ч. коноп и 4-5 ч.ч. вода. В блендера за 1-2мин и готово. Smiley Ако се притесняваш, че ще се надрусаш от повечко изпити чаши, няма такава опасност. Smiley Това, което аз имам, е обелено. Може да се поръсват и салати с него, но е хубаво да се смелят зрънцата, защото са малки като на сусама и лена. Полезен е за кърмачки. Препоръчителна доза по 1с.л. на ден. Това знам аз. А за магазини в БГ, където може да се намери, съм пас. Smiley
Активен
Вери
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: 11-05-2009, 08:10:25 »

Да се отчета аз, че това пакетче от 100гр коноп, което имах, отиде за мляко миналата седмица все пак, скъпо не скъпо. Smiley Много е хубаво и нежно. Мирише на свежест.

А вчера правихме от киноа, също ми допадна. Накиснахме за една нощ, на сутринта беше покълнала. В блендера киноа:вода - 1:5.
Активен
Petko
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2359

« Отговор #7 -: 09-06-2009, 00:26:29 »

Мер, не ми се ще да покълвам, щото тогава вече ще се надрусам. Нали ефектът е от листата.
...но е хубаво да се смелят зрънцата, защото са малки като на сусама и лена.
Вери, моя коноп е с големина на семена като от елда...защо ли твоя е с такива малки Ъъъ?
Активен

“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди

“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
Вери
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: 09-06-2009, 02:05:13 »

Ми знам ли...В момента нямам, но като проимам, ще снимам и покажа.
Може да е друг сорт. Аз тук все дребен съм го виждала.
Активен
Petko
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: 09-06-2009, 02:34:54 »

А на каква цена го вземаш?
Активен

“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди

Вери
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: 09-06-2009, 03:42:49 »

Един единствен път съм купувала: 100гр за 4 кан.долара; био коноп.

А ето тук: http://realrawfood.com/products

е по- на сметка и искам от него. Smiley Либрата /454гр / е 5 кан. долара. Не е лющен и може да се покълне. Виж на снимките. Горе долу е като сусама по големина. Той, сусамът, също не е лющен.

Този коноп, който преди аз бях купила, беше лющен.

Забравих да спомена, че на този сайт наистина сурово кашу струва 32 долара/кг.  Shocked
Иначе по магазините може да се намери и на 12 долара/кг. Но не е доказано колко е сурово.
Това във връзка с една друга тема свързана с кашуто.
« Последна редакция: 09-06-2009, 04:06:35 от Вери » Активен
Petko
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: 09-06-2009, 23:59:44 »

ОК, мерси, Вери Smiley
Активен

Radula
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: 11-06-2009, 21:42:20 »

Може ли всички пловдивчани, които ще си поръчват коноп чрез мен, да си дадат поръчките по-отрано, за да съм в готовност Smiley Може да пишете тук или да ми пратите лично съобщение!
Благодаря ви!  Kiss
Активен

Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.
radosti
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 396

« Отговор #13 -: 11-06-2009, 22:11:13 »

"които ще си поръчват коноп чрез мен"
D Grin Grin Няма как да не ми стане смешно Grin Grin Grin
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз
Radula
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #14 -: 11-06-2009, 22:12:35 »

Хахахаха, като някой дилър съм  Grin Cheesy Grin
Активен

Mep
Administrator
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #15 -: 12-06-2009, 00:30:32 »

Ех, Радулче, толкова си всеотдайна. Благодаря ти.
Активен

Духът владее материята!
Radula
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #16 -: 12-06-2009, 00:41:46 »

Ооо, мили хора, за мен е чест, радост и безмерно удоволствие!!!  Kiss Kiss Kiss Най-малкото, което мога да направя... Smiley Наистина...
Активен

Bella
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 100

« Отговор #17 -: 13-11-2009, 13:15:48 »

Здравей Радула! слънце
Един въпрос от къде мога да си купя в София конопено семе?
Активен
Radula
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #18 -: 13-11-2009, 19:05:22 »

На Женския пазар има едно магазинче (пада се отдясно на сергиите ако се движиш по посока централна гара) за кафе, ядки, бонбони и други подобни. Точно до него има арабски магазин. По това ще се ориентираш. Та, в магазинчето за кафето има коноп. Като влезеш вътре, отдясно на вратата има чували с всякакви ядки и семена, там е и конопчето  намигам
Активен

Ortodoksalen_Anorektik
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 667

бивш Ортодоксален Аноректик

« Отговор #19 -: 20-11-2009, 04:30:36 »

Привет на всички. Наскоро се сдобих с много полезен битов уред и съм в процес на експерименти.
Самата машина е тази от линка цък за ферма
Обиколих целия град за семена от коноп и други. Колко подозрителни усмивки събрах от обиколката да знаете !!
Питал съм във всеки здравословен магазин за дефицитната стока. Почти се бях отказал, когато късмета ми се усмихна на борсата за фуражи. Това от снимката се продава като стръв за риба. Моля да го разпознаете, няма етикет и се продава под тезгяха. Вие на какви цени купувате? Аз платих 5 лева за 500 грама.
снимка със светкавица
снимка без светкавица
« Последна редакция: 20-11-2009, 04:33:04 от Ortodoksalen_Anorektik » Активен

Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u
Страници: [1] 2 3   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: