Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Вода  (Прочетена 23431 пъти)

Niksyna

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Вода
« Отговор #20 -: 14-08-2010, 07:40:23 »

А такъв радиестезичен диск виждали ли сте? Твърди се, че пречиства енергийно храни, напитки, бижута и предмети от ежедневието.
http://radionicabg.com/bg/produkti/energetizirashch-disk
Аз си държа бутилката с водата върху него.
Преди време един мой познат радиестезист твърдеше, че диска може да се сложи в хладилника, върху него едно метално фолио по цялото дъно на хладилника и така всички храни, които се слагат в хладилника се запазват свежи и не се развалят.
Някой ползвал ли го е и какви са ви впечатленията?
Активен

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Вода
« Отговор #21 -: 17-03-2011, 01:02:13 »

А такъв радиестезичен диск виждали ли сте? Твърди се, че пречиства енергийно храни, напитки, бижута и предмети от ежедневието.
http://radionicabg.com/bg/produkti/energetizirashch-disk
Аз си държа бутилката с водата върху него.
Преди време един мой познат радиестезист твърдеше, че диска може да се сложи в хладилника, върху него едно метално фолио по цялото дъно на хладилника и така всички храни, които се слагат в хладилника се запазват свежи и не се развалят.
Някой ползвал ли го е и какви са ви впечатленията?

Ами те ако не твърдят такива работи, как иначе ще си го купят хората.
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Вода
« Отговор #22 -: 17-03-2011, 02:32:32 »

Нямам домашен дестилатор да пробвам експериментално.  Първо да дестилирам чешмянка, после от изворна и минерална вода.  Ако се усеща разлика в трите дестилата може да се разсъждава по памет, енергии, космос и десета глуха.    Ако не се усеща разлика, се лънготи здраво с цел финаансова облага наа продаващите продукта.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Вода
« Отговор #23 -: 17-03-2011, 08:48:40 »

Ами, ако е 100 % vollentsaltztes wasser няма да има разлика. С домашен дестилатор няма да достигнеш(най-вероятно) 100 % чистота, съответно ще има останали йони в трите води и ще има някаква разлика.

Дестилираната вода не е за системно пиене, хич даже. Електролитен дисбаланс и ..не е добре работата:)
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Вода
« Отговор #24 -: 17-03-2011, 14:24:15 »

Очквам скоро някой да ме убеди , че ми трябва и уред за енергийно изчистване на тоалетната чиния.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Деси

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 101
  • HORROR MOVIE
Re:Вода
« Отговор #25 -: 17-03-2011, 14:31:23 »

Очквам скоро някой да ме убеди , че ми трябва и уред за енергийно изчистване на тоалетната чиния.
  ;D  :Content_4 - emotloader: и на котешката тоалетна  :fluretaa:
Активен
Същността на безчовечието не е в омразата към ближния,а в безразличието!

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Вода
« Отговор #26 -: 17-03-2011, 15:55:04 »

Очквам скоро някой да ме убеди , че ми трябва и уред за енергийно изчистване на тоалетната чиния.

Това определено беше на място  tooth
Активен

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Вода
« Отговор #27 -: 16-11-2014, 12:13:49 »

От 4-5г в къщи пием вода от кана Брита, защото смятах че е по-добрата алтернатива на чешмяната. Обаче е ясно , че и това не е най-правилният избор. За съжаление нямам възможност да ходя да си наливам изворна вода( която сме единодушни е една от най-подходящите ) и затова търся ( както съм сигурна и всички мислещи за здравето си хора)  други варианти.
Та на въпроса : какво е мнението ви за системите за пречистване на водата с обратна осмоза? Дават се едни 300-400 лв , което не е чак толкова страшно, по -важното е до колко това е правилният избор ? Как мислите ? За / Против ?
От позицията на изминалите 3-4 г , от както е пусната темата , каква вода пиете сега ? Споделете  :thankyou:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Вода
« Отговор #28 -: 16-11-2014, 12:44:09 »

Не е лошо това с осмозата, само че не можеш се включи в  "300-400 " лв  :-\ Има изискване да са няколко филтъра един след друг и всеки струва пари.. Освен това осмозата е бавен процес , затова трябва да се вземе по-голям модел, който е и по-скъп. ( И тъй като предполагам, няма  да държиш да миеш чинии и тоалетна с обратна осмоза вода  tooth , значи ти трябва и отделен кран ,  от който да си точиш за питейни нужди )
 
На този принцип са всички води в магазините , на които пише "Трапезна вода" .  И само този ,който не го мързи, още не е почнал да прави бизнес с такава вода  tooth
  Аз наскоро ходих в един цех за тестени изделия ( служителките чули за Тодикамп, че ходих на място , заети били.. ) и гледам  - наредени едни големи бутилки. Питах - "за баничките ли ви трябват?"  Оказа се , че ги продават и тях  и ми показаха даже как се "добива" водата , която влиза в тях :)  - няколко филтърчета , вързани към една чешмичка на стената и пълнят ли пълнят с маркучето  tooth , ( предполагам даже и че си пеят докато пълнят,  след като е ясно колко се влага и какво се получава при този бизнес  :whistling2 - emotloader: )

Та Зинаидка - по-добро е това от кана Брита. ( чисти много по-яко от хлор, а също и от излишен калций - нещо , което по друг начин не можеш да премахнеш, освен със специални омекотители )
Аз  лично паля колата , правя си една разходка  точно на 10 км до село Яребична , точа  90л вода ( тя била най-добрата във Варненско)  и после пием. ПРоблемът ми е , че я съхранявам в пластмасови туби, ония белите , дето са за хранителни нужди. НЯма в какво друго, освен да си поръчам да ми изработят иноксови резервоарчета .  ???
А в сравнение с истински извор - дали осмозата е по-добра? Материално - да, енергийно и информационно - не. Еталонът  за мен е :  изворна + обратна осмоза + структуриране.
« Последна редакция: 16-11-2014, 13:45:16 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Вода
« Отговор #29 -: 16-11-2014, 18:57:17 »

....
А в сравнение с истински извор - дали осмозата е по-добра? Материално - да, енергийно и информационно - не. Еталонът  за мен е :  изворна + обратна осмоза + структуриране.
   :Content_14:
Според мен, вече всички сме наясно, че водата е нещо огромно, сложно и много важно в живота на хората...

Да се пречиства като стои върху неръждаема ламаринка с рисунки - едва ли - е меко казано.
В досегашната ми практика си наливам вода от извора в Княжево, също купувам вода, на която пише, че е обратно осмозирана, или "трапезна"... Доколко написаното е истина, на вкус трудно може да се прецени, но наскоро пих софийска чешмяна, пречистена с филтрите на Цептер - беше изненадващо приятна на вкус. Продават системи с филтри за домашно ползване, но са скъпи.
Уредът за дестилиране на вода е голям колкото сокоизстисквачка, струва около 320 лв и не се чупи. Но дестилирането става със загряване до изпаряване и охлаждане на водата, платената (от някого) ел енергия не е малко, докато работи - непрекъснато шуми...
За да извърши своята лечебна работа в нашите (замърсени) тела, дестилираната вода е добре (в някои случаи - задължително) да съдържа сол и сода за хряб...
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Вода
« Отговор #30 -: 16-11-2014, 23:42:07 »

Бате Бино, няма смисъл да си поръчваш иноксови резервоарчета. Аз наскоро си купих термос и след като на два пъти за по-малко от 8 часа ми правеше водата отвратителна на вкус (буквално негодна за пиене) написах марката на термоса в гугъла и за голямо свое разочарование видях, че не е от стъкло, а от инокс. Идеята ми беше само да си съхранявам водата в него като в бутилка, но като гледам вече не се продават истински стъклени термоси, а само западни ментета от инокс.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Вода
« Отговор #31 -: 17-11-2014, 19:21:55 »

Благодаря за коментарите на всички. Като избера на коя система да се спра, ще публикувам тук линк за да се отчета.
.
Активен

petkova88

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Вода
« Отговор #32 -: 25-03-2015, 15:08:07 »

Здравейте, от години пия много вода. Чувствам се прекрасно. За дамите - не се образува целулит :)
Активен

RokliOnline

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
    • Рокли Online
Re:Вода
« Отговор #33 -: 05-04-2015, 14:03:59 »

Аз винаги си филтрирам водата с кана "Аквафор" и съм супер доволен от вкуса и качеството.

VENCI

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
Re:Вода
« Отговор #34 -: 13-08-2015, 15:28:44 »

 Ето какво ми попадна относно "вода в пластмаса"....доколкото може да им се вярва:

 http://www.bgnow.eu/news.php?cat=2&cp=0&newsid=46066
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Вода
« Отговор #35 -: 13-08-2015, 22:10:20 »

Аз си намерих решение на проблема със съхранението на водата.
В Кауфланд пускат от време на време една холандска бира в половинлитрови стъклени бутилки с керамична запушалка, която се заключва с тел (като старите шишета от едно време).
След двуседмична употреба миризмата на бира изчезва.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

VENCI

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
Re:Вода
« Отговор #36 -: 14-08-2015, 15:24:07 »

 Ааа тези бутилки са супер! И аз си имам няколко еднолитрови такива!...ама държа други течности в тях  tooth... екстра са. ама ако ще държиш по 5-10 литра...много тежко става със стъклото.
Активен

neli.ivanova64

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Вода
« Отговор #37 -: 07-11-2015, 10:40:17 »

Здравейте, на мен никога не ми е правило впечатление кога се пие вода преди или след хранене или по време, пия си и то солидно количество и нямам никакъв проблем :)
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Вода
« Отговор #38 -: 19-11-2015, 13:31:53 »

в Икеа също има стъклени бутилки с тапа :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.371 секунди с 23 запитвания.