Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Екзема - Моята лична история  (Прочетена 28139 пъти)

Vik

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Екзема - Моята лична история
« Отговор #40 -: 08-01-2016, 11:26:18 »

Здравейте
за много години и много здраве на всички !

Искам да споделя за постоянните и отлични резултати за справяне с екземата при моя родител, както по напред в темата съм писал.

Опита с магнезиево олио даде супер резултати !

Но проблема при него е , че ужасно пари и щипе при рани или разчесани места. А при деца това си е повече от сериозен проблем

За това решението се оказа МАГНЕРОТ  таблетки магнезии 500 мг ! - това са единствените които са с толкова голяма концентрация на магнезий  - при дневна нужда на тялото около 1000 мг, повечето магнзий , който се предлага е не повече от 250 мг
та за това се спряхме на МАГНЕРОТ-а
при прием вечер по една таблетка осигуряват освен добър сън и кожните проблеми да стоят надалеч !

магнезият, като цяло е супер важен за кожата по принцип ...
който иска да опита.
Активен

mike76

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Екзема - Моята лична история
« Отговор #41 -: 10-01-2016, 00:23:56 »

Здравеите,четох че АСД-2 дава добри резултати при псориазис,сигурно ще помогне и при екзема,при мен има ефект при псориазиса,има и АСД-3 за мазане,за подробности бате Бино.
Активен

VENCI

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
Re:Екзема - Моята лична история
« Отговор #42 -: 28-01-2016, 02:57:14 »

  Друг вариант, който може да опитате за външно приложение е гелът от Алое. Имам предвид да си купите растението. Късате листо, обелвате плоската му част и изгребвате гела с лъжица. Можете да си го сложите в бурканче..и в хладилника, за да си имате за после.
  
  Лично аз, проблеми с кожата нямам, но си затварям всякакви прорезни рани и тем подобни с него. Действа много бързо. Не сърби, не щипе и може да го мажете колкото пъти искате подред. Прилагал съм го на малки деца с екземи, псориазиси, себореи...също така и на пубертети със акнета и всякакви извънземни зарази по кожата :). Повечето пъти, резултата е отличен. Рецидиви съм виждал рядко, но предполагам че са поради по-силно замърсяване отвътре. Веднъж дори съм третирал голяма открита рана, със загнояване. При много възрастен човек(при тях знаем че всичко зараства бавно). Директно нанасяне, без превръзка, по 3-4 пъти дневно. Много бързо я затвори, махна гнойта и образува нова кожа.
  Важно е растението да е поне тригодишно, защото по-младите не произвеждат лечебните съставки. Вместо да давате всеки път пари за различни мазила, то ще ви служи доста дълго. Мисля че дъртите растения вървят около 30лв. Чувствителни са на местене и присаждане, затова трябва да се наблюдават повече в началото, след като го настаните в къщи, та ако вземе да клюма - да му баете!
    
     И гледайте да не ви пробутат някой "братовчед" на Алоето :)
« Последна редакция: 28-01-2016, 03:44:56 от VENCI »
Активен

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Екзема - Моята лична история
« Отговор #43 -: 28-01-2016, 08:18:58 »

Понеже алоето има много видове, би ли качил снимка на твоето растение и дал съвет откъде може да набави
истинското, лечебно алое.
Активен

VENCI

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
Re:Екзема - Моята лична история
« Отговор #44 -: 28-01-2016, 12:12:36 »

 Нямам собствено растение. Една приятелка, която има, периодично ми дава листа. В гугъл има достатъчно снимки с разрязани листа на лечебния вид. А и...дето се вика "по цената ще ги познаете". Из нета има доста обяви. Само гледайте да е възрастно растение. Листата му са дълги, дебели и месести. Ще питам дружката отде го е взела и ще пиша тука. Нейния доставчик поне е сигурен :)
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Екзема - Моята лична история
« Отговор #45 -: 28-01-2016, 12:27:56 »

Алое вера се продава в цветарските магазини и е написано на растението с латински букви - Алое вера.Те всички видове са с дебели листа, трябва да се види растението по снимка.Аз имам и голямо и малки растения и който иска мога да му дам.Моето е АЛОЕ  ВЕРА.
Поздрави !
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Екзема - Моята лична история
« Отговор #46 -: 28-01-2016, 12:38:20 »

Навремето, когато купих моето малко растение от цветарски магазин струваше 6 лева.Обаче трудно се нагажда растението докато се прихване.Отначало се слага на шарена сянка месец - два, след това се изнася на по - силно слънце.Отначало листата си променят цвета, но няма проблем.Растението се климатизира и листата стават с нормален зелен цвят.След една - две години, когато растението стане голямо започва да пуска издънки.Иначе няма, когато е малко.Моето е в голяма саксия и стана много голямо растение, сега постоянно има издънки за раздаване.
Поздрави !
Активен

VENCI

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
Re:Екзема - Моята лична история
« Отговор #47 -: 28-01-2016, 15:20:50 »

  Видът е Алое Барбадензис Милър. Дружката ми си го е купила от човек от софийския край. Номерът му е:0897 760190. Каза че не е виждала повече негови обяви, но може пък още да гледа и продава. Ама няма да е само той в БГто я :)
Активен

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Екзема - Моята лична история
« Отговор #48 -: 28-01-2016, 21:36:56 »

Много благодаря за информацията!
Активен

az

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Екзема - Моята лична история
« Отговор #49 -: 06-07-2016, 16:28:50 »

Ехо, здравейте на всички  :fluretaa:
Аз все още съм си с езема, пак се обостри...
Морето ми помага изчезва за ден, два , прибера ли се обратно в София.. се връща с пълна сила.
Правих гладолечение по Лидия Ковачева (като начало), ще се подготвям за водно ...и постепенно сухо. Дано има подобрение.
Поздрави
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Екзема - Моята лична история
« Отговор #50 -: 08-07-2016, 15:09:28 »

Дааа, псориазис и каквато и да е екзема е просто форма на чистене на боклуци.
За да изчезне, просто трябва да намалим боклуците - значително.
Прави се с правилно проведено Временно въздържане от храна + упражнения.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.07 секунди с 23 запитвания.