Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Станислав (Stan73)  (Прочетена 8118 пъти)

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Дневник на Станислав (Stan73)
« -: 15-07-2016, 14:51:07 »

Здравейте ! :)
Вчера почнах да правя пречистване на черният дроб и жлъчката.
Сутринта пих чаша много топла вода. След около половин час изпих около литър портокалов фреш с малко лимон (направен с моята бавнооборотна мачкащо/дъвчеща сокоизтисквачка), за обяд ядох копривена супа, вечерта си направих така наречената от мен "Вълшебна салата", която съдържа: червено цвекло, моркови, зеле, чесън, лук, магданоз, целина, пиперки, ябълки, зехтин и малко лимон.
Днес сутринта пак чаша гореща вода, а за обяд - изпих около литър фреш от червено цвекло, моркови, ябълки, краставици и малко лимон. Довечера обаче ще трябва грубо да прегреша, че ще ходим с приятели на палатки с барбекю и т.н., но следващите дни съм решил да бъда много стриктен за да съм готов за пълнолунието.

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Дневник на Станислав (Stan73)
« Отговор #1 -: 15-07-2016, 16:05:37 »

По написаното разбирам, че не си готов ментално за такива неща, приятелю. Непоследователен ми се струваш.
« Последна редакция: 15-07-2016, 16:07:36 от Тихия »
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:Дневник на Станислав (Stan73)
« Отговор #2 -: 16-07-2016, 21:10:17 »

Прав си в някаква степен, но не напълно...

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:Дневник на Станислав (Stan73)
« Отговор #3 -: 17-07-2016, 14:46:18 »

Преди около година и 4 месеца правих пречистване на черният дроб и жлъчката. Системата ми беше много подобна на тази:
http://www.zemianazaem.com/archives/94
Тогава изхвърлих камъни с обем около 250 милилитра (около 15 големички колкото лешници, а останалите малки). След това се почувствах доста по-добре и почнах да спя по-дълбоко например.
А иначе за тези пречиствания знам от моят Сенсей по Айкидо от преди около 5 години.
Тогава майка ми получи много силна жлъчна криза, след като повикахме бърза помощ я взеха веднага в болницата, направиха и ехограф и установиха, че жлъчката и е пълна с камъни го пръсване и е запушила и черният дроб. Майка ми беше почнала и да прежълтява. Искаха да я оперират по-спешност, но тя е с един бъбрек и няколко други заболявания и отказа (даже я накараха да се подпише, че отказва). Прибрах си я в къщи. Тя береше душа, а аз се чудих какво да правя. Та тогава моят приятел и сенсей ми каза по скайпа, че може да се оправят нещата и без операция. И тогава и приложихме процедурата, и тя изхвърли камъни с обем около 250мл. После правихме пак ехограф и камъни нямаше, преди това тя имаше и един камък в бъбрека - и той беше изчезнал. Обаче се оказа, че жлъчката и била пресукана и щяла да задържа така или иначе. Та оттогава всеки ден я карам да яде поне по една или 2 ябълки. Но след около половин година пак направи криза и пак правихме процедурата - тя пак изхвърли камъни с обем около 250 мл. Чак на третата процедура изхвърли камъни с обем наполовина. (а предната година правихме процедурите заедно)
А относно моят дневник - вчера се тъпках с ябълки, а вечерта като се прибрахме от срещата на фото клуба на палатки на Шкорпиловци се натъпках с огромна вълшебна салата (описана приблизително по-горе). Няколко часа след това имах много бурно очистване (ако мога така да се изразя). Аз редовно ям салати от този тип, но съм забелязал, че ако не съм ял скоро някакви от много вредните храни си ходя нормално по-голяма, а супер бурното очистванее следва ако ям от вълшебната салата след хапване на доста вредни вкусотии (като мариновани свински карета на барбекю (петък вечерта)).
Днес до сега съм на: рано сутринта голяма чаша много топла вода, после сокът от половин лимон + още толкова зехтин, после около литър и двеста портокалов фреш (моята машина го прави повече като нектар, а не сок, но пък и така ми харесва повече). По късно мисля да изпия около 2 литра ябълков сок, а може и малко греипфрут...
П.П. Сега правя процедурата по принцип, но и също имам вече някакъв дискомфорт в областта на дроба и жлъчкатата (а скоро при едни упражнения и ме заболя), та мисля, че така проблемите ще се решат. Ехограф не съм си правил. Ще видя дали ще ми дадат направление...
« Последна редакция: 17-07-2016, 15:00:16 от stan73 »
Активен

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:Дневник на Станислав (Stan73)
« Отговор #4 -: 19-07-2016, 06:27:38 »

Вчера пак прегреших с една от вкусотиите на майка ми (маджичка с картофи и лук), но няколко часа след това компенсирах с яденето на много ябълки и пиенето на лимонов сок.
Днес ще ми правят ехограф и ще стане ясно вероятно имам ли видими проблеми.
По-късно възнамерявам да наблегна мноого на ябълките и най-вече на фрешът от тях, че пълнолунието "тропа"...

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:Дневник на Станислав (Stan73)
« Отговор #5 -: 22-07-2016, 14:52:38 »

Нищо не ми откриха на ехографа. (но и казаха, че нямат видимост над целият дроб и жлъчка). Отдадох го на това, че съм пълен, или, че машината им не я бива много... Интересното, че майка ми е по-пълна от мен, а нейните камъни ги видяха преди (но нея я гледаха, на друг ехограф). Бате Бино е на мнение, че ми е пресукана жлъчката и вероятно е прав...
Предните няколко дни се тъпках със салати и пих много литри фреш от ябълки, моркови, червено цвекло, портокали, грейпфрути и лимони.
Сутрините (както и днес) започвах с голяма чаша гореща вода, а после сокът от един лимон и още толкоева е.в. зехтин. Днес продължавам да се наливам със сокове, довечера в 18 и 20 часа мисля да пия английска сол, а в 22 да изпия фреша от 2 греипфрута и един лимон + същото количество е.в. зехтин. Предният път като правих процедурата количеството се получи около 800 милилитра и беше мноого гадно, но ще трябва да го направя. Приготвил съм и електрическа възглавниица.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневник на Станислав (Stan73)
« Отговор #6 -: 23-07-2016, 08:48:45 »

Стан , съзирам сериозни отклонения от ( досега )  точният ти ,инженерен подход на излагане на информацията  :pensif_29: 
По отношение на твоята жлъчка - казах, че вероятно се касае за ДИСКИНЕЗИЯ  ( нарушена функция, нарушен отток на жлъчен секрет )  , а не за "ПРЕСУКВАНЕ" . ( Още повече, че тази дума не е в моя речник  tooth, не е грамотно и да се употребява в медицината. Използва се думата "прегъната" ) 
Дискинезия може да има и без да е прегъната жлъчката.
"Прегъването на жлъчката" , освен това, е много спорен термин като цяло! Точно както и "хиперациден гастрит" ( гастрит с повишена киселинност)
Според един от водещите гастроентеролози  у нас - проф. Григоров от 2ра Гр.Болница в София, такова понятие било архаично и абсурдно! Нямало "прегъната жлъчка"  :surpris_23:
А според д-р Вл. Драганов , шеф на гастроотделението в Раковата болница, София ( аз съм тотално възхитен от него, ако ви трябва специалист в тази област - той е човекът! )  - същото важи и за "хиперацидния гастрит" , както и за "каскадният стомах"  - все понятия  и ДИАГНОЗИ, широко използвани в научната Медицинска литература!   ( Каскадният стомах, според д-р Драганов, бил само временно "каскаден" според различното положение на стомаха в различните моменти, тоест - състояние , което ненужно се медикализира и патологизира)

Имаме късмета да живеем в славно време , гъмжащо от предизвикателства, които да ни вадят от скуката на злободневието  - освен всичко друго, се налага да се оправяме сами и с Медицината , след като самите доктори не могат да се разберат помежду си   tooth tooth tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:Дневник на Станислав (Stan73)
« Отговор #7 -: 23-07-2016, 10:02:11 »

Бате, Бино, уважавам много мнението ти !
А под пресукана - имах предвид прегъната, останах с впечатление, че това си имал предвид...

Обаче или ние грешим някъде или апаратурата/задапаратурното устройство  (имам предвид изследванията ми с ехограф) не са в час.

Изкарах една мноооооооооого неприятна нощ, но за сметка на това много резултатна. До тук от сутринта насам ходих по голяма около десетина пъти и вече камъните, които излизат много намаляха. Но дотук са с около 300 милилитра обем. По цвят са 3 вида. Първо имаше само 2 вида - много тъмнозелени (доста по-тъмни от грах) и светложълти (приблизително цветът е като на жълтъкът на сварено купено яйце). А сега към края вече излизат и с цвета на грах. Тъмнозелените сякаш са най-твърди. И от трите вида има и малки и големи. Малките преобладават. Големите достигат до около 12 мм. С различна форма са. Запазил съм няколко - доста са противни на вид - но ако иска някой - мога да ги снимам и да ги покажа. А уж според ехографа нямах конкременти (камъни). Така, че или тях не ги бива, или тези камъни се генерират, заради приетите неща по време на процедурата. На мнение съм, че тях не ги бива, защото и при първата процедура и при тази усетих когато камъните тръгват. Първият път беше по-неприятно и болезнено, даже тогава усетих и нещо като спукване (тогава имах и по-големи камъни, а може и някъкво запушване да е имало). "Тръгването" на камъните" го усещах еднократно през нощта при притискане в областта на дроба и жлъчката, а после след болката и дискомфотра следваше нещо като леко облекчение. Снощи изпих в около 10.20 часа сокът от 2 големи грейпфрута (жълт и розовочервен) - 600 мл. + сока от един голям лимон - около 70мл. + около 400 милилитра е.в. зехтин. (май е прекалено много ?) Беше много неприятно. Около 1 часът усетих, това, което предполагам , че е излизането на камъните. Потих се няколко пъти. После ми стана още по-неприятно и ходих до тоалетната, тогава обаче и ми се зави свят, имах и зверски киселини (още докато лежах, гушнал електрическата възглавница и сериозно завит), в банята седнах и ми се догади много силно и се наложи да повърна 3 пъти доста обилно. Опитах се да го задържа, но не се получи. После ми поолекна, но пък се притеснявах дали ще е успешна проседурата, след като повърнах полкова много от поетите сок и зехтин. По-късно пак имах киселини, но малко по-слаби. Успях и да спя на няколко пъти. Снощи си правих клизма 1 път, а днес 3 пъти. ;( Сутринта пих и на 2 пъти по половин пакетче анл. сол (2 по 15 гр.), както и около 4 или 5 литра вода.
Все пак дотук резултатът май е доста добър с изхвърлени камъни с обем около 300 мл...
Някой от Вас изхвърлял ли е 3 вида камъни, очаквах да са само 2 ? И по описанието - дали е ясно кой камък какъв е ?
П.П. Сега съм леко отпаднал и ме боли главата и леко в областта на жлъчката и дроба.
« Последна редакция: 23-07-2016, 10:39:50 от stan73 »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневник на Станислав (Stan73)
« Отговор #8 -: 23-07-2016, 15:34:29 »

Благодаря , Стани.
Браво и за смелостта!
Прочистването на черен дроб, знаем, не е обикновена и лека процедура. ( Не е като да си почистиш петичката след като си сял арпаджик tooth )
 Щом ти е станало лошо - значи процедурата е успешна! Първият път е нормално да се почувстваме много зле!
И  аз не успях да направя изключение - реших, че ще се умира.  :surpris_23: :surpris_23:
Но следващите пъти вече почти нищо не се усеща!

Всички, т.нар "камъни" , които излизат от нас , не са били складирани в тази си форма вътре в нас.
Голяма част се образуват по време на самото прочистване!
Близко е и до акъла :  някои хора  при 3-4 последователни прочиствания вадят по няколко буркана с камъни! Понятно е , че такова количество няма как да се побере в жлъчен мехур  с  обем колкото два големи ореха :) Нито пък в черния дроб.

Много важен момент е загряването с грейката. Ти си го спазил.

400 мл зехтин е малко множко, за твоите килограми -200-300 мл са достатъчни.

Има една интересна препоръка , която дойде през годините откъм школите на Надежда Семенова , (лауреат в масовите прочиствания на черва и дробове  tooth ) - известно време след изпиването на съставките , се изяжда една шепа стафиди.

 
« Последна редакция: 23-07-2016, 15:37:01 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:Дневник на Станислав (Stan73)
« Отговор #9 -: 23-07-2016, 15:58:36 »

Благодаря отново за подкрепата и полезните данни !
А всъщност килограмите ми не са малко за съжаление. Така и не можах да ги намаля през годините (до края на студентските ми години бях около 72 кг), а напоследък даже съм ги увеличил, въпреки, че съм около 60 до 70 процента суровояден (имам предвид, че много наблягам на салати и фрешове, но понякога не мога да се сдържа и си хапвам стандартните доста вредни храни).
А теглото ми - 126 кг, изобщо не е малко за ръстът ми - 180 см (акумулаторът ми (коремът е доста голям :( )).
Аз килограмите си досега тук не ги бях споменавал, та затова е възможно да си бил подведен от профилната ми снимка. Тя е от преди няколко години, а тогава бях поне с 20 кила по-малко, но тогава се занимавах активно с Айкидо, Йога, Ци Гун, Тенис на корт, Колоездене, фитнес и Латино танци (освен останалите неща). За съжаление преди почти три години получих 2 дискови хернии и приключих почти с всичко това.
П.П. Това със стафидите (от школата на Семьонова), някак си не ми звучи правилно. Препоръчваше се даже пулпата от греипфрутеният фреш да се маха и изведнъж - стафиди. Няма да прилагам и това, другото до сега е достатъчно гадно и работи поне примен (а и при много други)...

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневник на Станислав (Stan73)
« Отговор #10 -: 23-07-2016, 21:26:48 »

Килограмите са такива, защото  си тип "Кафа" и натрупваш лесно. Спазването на аюрведичните препоръки може да намали тази тенденция до минимум.
Възможно е също  да има проблем с щитовидната жлеза в посока хипофункция. 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Дневник на Станислав (Stan73)
« Отговор #11 -: 24-07-2016, 09:00:28 »

Станиславе, изглежда си като мен и мнозинството (или всички) хора: искаме хем пен**а до края, хем място в Рая.
В концлагерите през Втората св.война със сигурност е имало хора от всички доши. Да си видял някой по-дебелшък??

Почти всички, които изучаваме и практикуваме здравословен живот, сме започнали чак след изпитване на големи страдания. Не сме учени като малки (поне тези, които познавам).
Това означава, че имаме доста на брой вредни за здравето ни хранителни, пиителни, движителни, мисловни и др. навици. Което пък означава, че ни трябват повече, по-продължителни и старателни усилия. Но, решение има, не спирай.  :Content_14:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:Дневник на Станислав (Stan73)
« Отговор #12 -: 25-07-2016, 12:57:57 »

Килограмите са такива, защото  си тип "Кафа" и натрупваш лесно. Спазването на аюрведичните препоръки може да намали тази тенденция до минимум.
Възможно е също  да има проблем с щитовидната жлеза в посока хипофункция. 

И ние имахме съмнения за работата на щитовидната жлеза, така, че предният вторник ми взеха кръв за изследвания на TSH, а резултатът ми (който си получих в петък) е 1.28mlU/ml (референтни стойности - 0.34 do 5.60), та вероятно не е тя.
Мога ли да получа повече информация за аюрведичните препоръки ?

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:Дневник на Станислав (Stan73)
« Отговор #13 -: 25-07-2016, 13:01:53 »

Станиславе, изглежда си като мен и мнозинството (или всички) хора: искаме хем пен**а до края, хем място в Рая.
В концлагерите през Втората св.война със сигурност е имало хора от всички доши. Да си видял някой по-дебелшък??

Почти всички, които изучаваме и практикуваме здравословен живот, сме започнали чак след изпитване на големи страдания. Не сме учени като малки (поне тези, които познавам).
Това означава, че имаме доста на брой вредни за здравето ни хранителни, пиителни, движителни, мисловни и др. навици. Което пък означава, че ни трябват повече, по-продължителни и старателни усилия. Но, решение има, не спирай.  :Content_14:
Бладодаря, продължавам да се старая да живея все по-здравословно, но наистина не ми е лесно...

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневник на Станислав (Stan73)
« Отговор #14 -: 25-07-2016, 15:18:55 »

Стани73, след като питаш само за Аюрведа, вероятно считаш   въпроса за жлезата за решен ли ? :)  :surpris_23:
Не искам да те разстройвам, но за човек с научен и инженерен подход ( като теб)  би трябвало да е леко подозрително бързото й изключване  като възможна причина..
Кой те консултирва по отношение на щитовидната?
Той не знае ли , че важни са стойностите на Т3 и Т4 ?    ;)  И че без да се измерят те, измерването на TSH е безпредметно?   tooth
А знае ли също  по кое време на денонощието се измерват тези хормони?  ;)
Явно не :)  Проспал е урокът, в който ( вероятно ) са му споменали, че тази жлеза е активна м-у 8 и 10 вечерта! Което значи, че  ако искаш достоверни резултати - трябва да я изследваш в този интервал!
Още нещо май също не знае - че тази жлеза е извънредно сложна  и  едни тъпи кръвни изследвания въобще не са достатъчни за да се прецени в какво състояние е !  Може да не работи добре , а хормоните да са в норма!  ( Този  някой, който те е консултирал, чувал ли е , че може да има ЕДНОВРЕМЕННО и хипофункция и хиперфункция? Които да се взаимнокомпенсират. И привидно жлезата да изглежда здрава, а всъщност да не е ?  ;)

Какво още да направиш  ако искаш да знаеш за жлезата си:
1. Измервай си температурата сутрин след събуждане. Ако е под 36.4 - 36.5 - значи отива към хипофункция!
Ако е около 37 и повече - хиперфункция.
2. Направи си термовизуална диагностика. Там ще се види дали жлезата функционира нормално.
3. Ехограф също трябва  - за да се види дали няма някакви промени в тъканнта, в размера.. които още не са довели до промяна в показателите.
 4. Ирисова диагностика при опитен диагностик.  \например при Никола Алексиев в Плевен\
 5  Направи си домашната проба за недостиг на йод .( С намазване върху ръката. Чети в нета, има инфо. Или за 80 лв в лаборатория  ) Ако имаш такъв - не чакай здрава жлеза.
6. Компютърна диагностика също може, но не при всекиго! ( препоръчвам д-р Пенева в София biokabinet.com )
Ако всичките 6 теста са отрицателни, само тогава можеш да считаш жлезата си за здрава.

Аюрведа.
Не търси бързи препоръки, трябва леко задълбочаване в материята  :-\
Купуваш си или тази книжка
http://www.aratron.org/index.php?option=com_booklibrary&task=view&id=284&catid=&Itemid=77
  или тази
https://www.book.store.bg/p10004/chetirite-kryvni-grupi-i-individualnata-konstrukcia-genadij-malahov.html    
Материята е лесна ( за теб със сигурност, за други - не чак толкова :) ) и интересна .
Действай и споделяй дали по случайност не съм бил прав  :kisss:
« Последна редакция: 25-07-2016, 15:22:52 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:Дневник на Станислав (Stan73)
« Отговор #15 -: 25-07-2016, 16:59:14 »

Не само по случайност, а почвам да си мисля и, че по-принцип си прав. :)
Кръв за изследването ми взеха около 9 и половина сутринта. С ендокринолог не съм се консултирал, но пък и няколкото, които познавам бегло също назначават изследвания само на ТСХ (скоро правиха на приятелката ми и на майка ми (придружавах ги) ) . Аз не знаех мнооого от нещата, които си написал (пак благодаря много за ценната информация ! ), но пък и не знам лаборатория, която да изследва за хормони и през нощта, освен това не ми се иска пак да ме дупчат, а и не разполагам с много средства... Мога лесно да направя теста с меренето на температура сутрин например (ще проверя как се прави и другият за йода). Ако е от значение също и доста се потя...

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневник на Станислав (Stan73)
« Отговор #16 -: 25-07-2016, 17:50:44 »

В лаборатория няма как наистина. Вариант е само - престой в болница. Там правят профил - изследват жлезата на определени интервали. Стараеш се единият от тях да е именно м-у 8 и 10 вечерта :)  Все има лекари , които са  запознати, че навремето в СССР тестовете за щитовидна жлеза са се правили именно вечерта! А в СССР имаха вероятно най-добрата официална медицина.

Другите тестове, които ти изброих, също не ги подценявай. Този орган е много сложен и много важен! 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:Дневник на Станислав (Stan73)
« Отговор #17 -: 26-07-2016, 17:14:07 »

вчера и днес си правих голяма "вълшебна" салата (тунингована метла (по моя доработка)), която обаче този път се изхитрих да разбивам в Нутри Мюлер-ът (пълен клонинг на Нутри Булет Про). Интересно след разбиването по такъв начин на зелето - то почва доста да люти. Иначе салатата разбита по този начин ми понася много добре, само на вкус не ми допада съвсем...

raw

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re:Дневник на Станислав (Stan73)
« Отговор #18 -: 29-07-2016, 21:52:27 »

вчера и днес си правих голяма "вълшебна" салата (тунингована метла (по моя доработка)), която обаче този път се изхитрих да разбивам в Нутри Мюлер-ът (пълен клонинг на Нутри Булет Про). Интересно след разбиването по такъв начин на зелето - то почва доста да люти. Иначе салатата разбита по този начин ми понася много добре, само на вкус не ми допада съвсем...
Бате Бино имам един въпрос лично към теб, и ако успееш да ми помогнеш за това,ще ти бъда вечно благодарна. Всъщност знам ,че ти си човека за тази работа.И така.Аз съм веган-суровояд от 9-т години,но напоследак ме е осенила една идея, мисля да започна да се храня по законите на Аюрведа,чета за това,заспивам с идеята за това, но незнам какво точно трябва да направя.Аз съм тип Кафа,но ми трябва помощ.Аз все пак съм веган-суровояд,незнам как да подходя,мислех си ,да ми дадеш някаква идея или да ми дадеш примерно меню,какво трябва точно да се яде,и как да се яде,и дали въобще ще мога да мина към Аюрведа.Това ме измъчва в момента,моля те за съвет или помощ. :surpris_23:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневник на Станислав (Stan73)
« Отговор #19 -: 31-07-2016, 09:34:34 »

raw , "вечната благодарност" ( макар , че ми напомня малко на "вечна младост" и "вечна любов"  tooth tooth ) ми звучи така примамливо , но май в случая няма да успея да я завоювам  :-\

Благодаря за доверието, но тук има и други хора, които са  запознати с Аюрведа. ( Обаче сега те ще си почиват , а аз ще се потя да ти отговарям  tooth  А пък те ще наблюдават критично как точно ще ти отговоря    tooth)
 
raw, направи ми впечатление като казваш:  "чета за това,... но не знам  какво точно да направя"
Значи ,аз ( ние ) сме в голям риск - да ти отговорим , но ти пак да останеш несигурна..  :-\
Я кажи, къде точно четеш?  ;) Откъслечни темички в интернет ли?
Зарязвай ги смело  :whistling2 - emotloader: и  си купи "Четирите кръвни групи и индивидуалната конструкция" на Малахов.  Прочети я ( за половин ден ), осмисли я , и нека да видим дали са останали въпроси..  :surpris_23:

Не мисли, че искам да те пренасоча ( по "метода на Тихия"  tooth ) само за да си спестя конкретният отговор.
Но ако наистина искаш да се залюбваш с Аюрведа, само няколко , дори точни и конкретни препоръки няма да са достатъчни!  Защото Аюрведа не е само хранене! ;) А е НАЧИН НА ЖИВОТ съгласно твоят индивдуален тип.
Препоръките касаят както вида и  вкуса на храната, така и  двигателната активност, и сънят,и дневният режим... и как всичко това се променя през сезоните и във възрастта. Тоест - за да има ефект, то трябва да работи в комплекс!      Затова Тихия е прав, когато съветва да се задълбочим и сами да открием ключа за палатката.
( мога само да добавя - добре е да има все пак и насоки за избор на литература, затова и ти препоръчвам конкретно книжле. )  
 Ако ти изброим  10 готови препоръки, ти ще прецениш,че ти стигат и  че няма да има нужда да купуваш книжката  tooth
Но ще сбъркаш. Затова смятам, че в случая няма да ти помогна ако го направя.
Запознай се с факторите, които разбалансирват кафа и гледай да ги съблюдаваш за да си в баланс.
Не е никак сложно, Малахов се е постарал да е максимално кратко , но и понятно.
 :Content_22:
« Последна редакция: 31-07-2016, 09:38:01 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.134 секунди с 22 запитвания.