Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Клечки за уши  (Прочетена 12962 пъти)

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Клечки за уши
« -: 20-08-2011, 21:49:39 »

...
Аз лично НЕ бих разчитала или закупила каквото и да е от т.нар.Био магазини...дори и клечки за уши. tooth

Малко встрани бягам от темата, но с клечките за уши трябва да се внимава. Малко разрових преди година (че ми дойде подобен проблем на главата) и открих, че дори производителите им не смеят да ги препоръчат официално. Лекарите казват да не се ползват, защото с тях само натъпкваш ушната кал навътре, тя се спича и се получава тапа, която няма махане. Неприятно положение. После идват промивки и прочее забавления.  :pensif_29:
« Последна редакция: 11-09-2011, 14:26:29 от Mep »
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

natalia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
Re:Клечки за уши
« Отговор #1 -: 21-08-2011, 00:50:35 »

Ами че без клечки как става номера??  :D  :D
Активен
Ако искаш да разсмееш Бог,кажи му за плановете си :))

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Клечки за уши
« Отговор #2 -: 21-08-2011, 06:32:56 »

С клечките човек трябва да усвои техника. За да натъпчеш всичко навътре трябва поне половин година да не си си чистил ушите, а между нас няма такива, нали ? или бъркам ?
Наталия , и без клечки става номера ама друг път ще ти обясня  tooth
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Клечки за уши
« Отговор #3 -: 21-08-2011, 14:28:36 »

То тънкият момент е, че малко по малко се натъпква и в един момент запушва напълно. За първи път чух за подобен проблем от познат, който си чисти ушите по-често от веднъж на половин година.  :D

Това, което се препоръчва е да се почиства само външната част на ухото. Има едни клечки "за бебета", които са нарочно така направени, че да не можеш да ги напъхаш по-навътре. Може би с тях ще стане номерът за начинаещи. И с нормални клечки може, но техниката е важна и е добре да се избягва бъркането навътре.

Теорията е, че при нормално работещо ухо (без възпаления или затлачвания), в процеса на дъвкане ушната кал се избутва навън и там вече можеш да я "хванеш" безопасно.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Клечки за уши
« Отговор #4 -: 21-08-2011, 20:44:00 »

Може би си прав Ице , аз всеки ден правя едно упражнение за слуха -> суздавам вакуум в ушите с дланите на ръцете и рязки дърпам по 8 пъти сутрин и 8 вечер. Държи ме във форма :))
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Клечки за уши
« Отговор #5 -: 21-08-2011, 21:08:58 »

Интересно упражнение. За справяне с ушната кал ли се прави или за нещо друго? Я кажи как се казва или дай линк за него, че да прочета повече.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Клечки за уши
« Отговор #6 -: 21-08-2011, 23:41:47 »

не зная как се казва, научих го от курсовете на Норбеков и ми върши чудесна работа, както и всички останали упражнения , особено ако ги правя  tooth  tooth  tooth
Активен

sunflowerman

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Клечки за уши
« Отговор #7 -: 24-08-2011, 09:25:51 »

Може би си прав Ице , аз всеки ден правя едно упражнение за слуха -> суздавам вакуум в ушите с дланите на ръцете и рязки дърпам по 8 пъти сутрин и 8 вечер. Държи ме във форма :))

Ако го направиш 9 пъти и вече не е по Норбеков проблем ли е ?   Трябва да прочета негова книга но уви тук в Германия  не е намерил пласмент. Обикновено поддържат форма с халба бира и плато с бекон, а като излязат от спа басейна изпълняват описаното упражнение но не знаят че било по Норбеков :)
Активен
Ако тръгнем да търсим размерите на нашия свят, никога няма да ги намерим.

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Клечки за уши
« Отговор #8 -: 24-08-2011, 12:07:09 »

За розовите прасета ли ми говориш ???  Те освен с кутрето , на което има дълъг нокът, с друго не си бъркат в ушите , нещо грешиш.  tooth  tooth  tooth

упражнението вероятно е от йога , разпространено по сегашните узбекски земи в древни времена и човека е видял ,че работи и го пляснал с другите работещи упражнения , а книгата я има в спиралата . Дърпай си я от там
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Клечки за уши
« Отговор #9 -: 31-10-2014, 23:23:59 »

Почвам да мисля, че при хора, занимавали се доста време със своето здраве, спортуващи, хранещи се горе-долу правилно, периодично почистващи се, не би трябвало да има(ме) проблеми с ушите (външно, средно, вътрешно...).
А се оказа, че има проблеми. Особено леководолази и гмуркачи - масово страдат от сърбежи, възпаления, дори разранявания на външното ухо.
Според мен познатото явление "труднозарастващи рани" се дължи на скритата, но висока мъдрост на нашите организми: когато има лесен начин да се изхвърлят боклуци, те се изхвърлят, стига да има подходящо място. В общия случай това са всички лигавици. При системно и продължително мокрене на външното ухо, или при "простудно възпаление" на същото, от там почват да се изхвърлят излишъци (боклуци) ...докато ги има. Т.е., изглежда организмът ни не позволява на кожата да заздравее,(засъхне, втвърди...) и постоянно ползва мястото като кошче за боклук - с всички досадни или неприятни последици и придружаващи явления...

Преди да сме постигнали "съвършенна чистота на тялото" много възможен изход, случай може да станат Шуслеровите соли: има достатъчно разяснения в мрежата относно коя сол или кои соли подпомагат еди какви си процеси, явления, оздравявания...

А упражненията с притискане дланите към ушите и рязкото им раздалечаване , показвано от акад. Норбеков и други автори, са отлична гимнастика за ушния нерв...
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

TheEconomist

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Клечки за уши
« Отговор #10 -: 13-08-2017, 16:30:20 »

Дам и аз четох,че клечките за уши повече пречат от колкото да помагат.
Активен

elenatrifonova

  • Гост
Re:Клечки за уши
« Отговор #11 -: 01-05-2018, 11:51:19 »

А какво мислите за спрейовете за уши, дали са по-добрият вариант?
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Клечки за уши
« Отговор #12 -: 26-08-2018, 21:41:02 »

Когато имах упорити сърбежи, опитах спрей, никакво изменение.
Сега, още малко за клечките.
Обикновено прибягваме към тях при сърбеж по--навътре в ушния канал.
Ако нямаме възможност да отидем на ушен лекар, може и да направим следното:
1. Купувам си 1 флаконче 1% салицилов спирт от аптеката.
2. Измивам си отлично ръцете с много сапун и ги изтривам с нова, чиста, гладена кърпа.
3. Вземам чиста клечка за зъби.
4. Навлажнявам леко върха на клечката с език.
5. Откъсвам МАЛКО памук от затворен пакет.
6. Внимателно и стегнато намотавам памука на върха на клечката, така, че 3-4 мм от намотания памук да стърчат напред, извън върха на клечката.
7. Топвам 1 път за 1 секунда клечката с памука в салициловия разтвор.
8. Нежно започвам да забърсвам стената на външния ушен канал, все по-навътре, преодолявайки желанието да "остържа" до здраво...
9. След 2-3 обиколки на канала свалям памучето от клечката, слагам ново и повтарям. При втория опит може нежно да допрем тъпанчето, нищо лошо няма да му се случи.
10. Край за днес. След малко салициловият разтвор ще изсъхне и сърбежите ще намалеят.
11. Записвам се при ушен лекар. Той ще започне със същия разтвор, но в зависимост от състоянието ще включи (или не) още 1 - 2 мазила иии готово. След 2-3 дни няма сърбежи, всичко е в ред.

За довеждане на ушите до пълна форма, си е необходимо цялостно очистване по известния метод.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.312 секунди с 24 запитвания.