Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: МОЛЯ ЗА ПОМОЩ - Бебе с рефлукс  (Прочетена 11255 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:МОЛЯ ЗА ПОМОЩ - Бебе с рефлукс
« Отговор #20 -: 05-09-2016, 09:58:18 »

Troqnovo, има риск да се изгубиш в несъщественото , а важното да пропуснеш  :pensif_29:
Тук се дадоха достойни препоръки и насоки, само че те не касаят СЪЩНОСТТА НА ПРОБЛЕМА  ;)
Това дали бебето ще заспива на Моцарт, Клайдерман или Бляк Сабат - не е важното в КОНКРЕТНИЯТ СЛУЧАЙ.
КОНКРЕТНИЯТ СЛУЧАЙ  е  МЕДИЦИНСКИ КАЗУС !  И обсъждането му с хора без съответните познания по ТОЧНО  това състояние - е безпредметно и дори може да бъде вредно ! За краставиците трябва да се говори с краставичаря!  ;) Не губи време тук , а направи следното:

Вложи усилия в установяване на най-важното - има ли бебето проблем, патология - или няма.
Проблемът може да не е точно рефлукс! Храносмилателната система е много сложна, може да прави например спазъм на хранопровода, като това често се маскира като рефлукс. В редки случаи БИ МОГЛО да се дължи и на хиатална херния, която се преодолява САМО по хирургичен път. ( пак казвам, моето усещане е, че нямате проблем  ;) )
Ето , вие сте тръгнали да търсите лечение ( остеопат , лекарства.. ) това са време, пари и ангажимент в определена посока , без да е сигурно какво му е на бебето.  ;)

КАК да действате?
 Личната лекарка ( която сте послушали ) няма необходимата компетентност! Трябва да се търси съответният специалист, който да е наясно с тези състояния ПРИ БЕБЕТА ! Не знам дали там в Холандия съществува специалност "детски гастроентеролог", както има ( вкл. и в БГ )  " детски невролог".
 ( конвенционалният невролог не е компетентен за деца въобще и затова има отделна специалност - "детски невролог"! )
Тоест , трябва да е някой специалист , който да е компетентен в тази материя , но за бебета !
Педиатър с голям стаж също е вариант.

Общуване във форум също е вариант, но само с хора, които са имали подобни казуси и са добре запознати!
Например, тук в нашият ,  от най-голяма полза би ти била rossyd .
Ако беше за възрастен, бих могъл да съм доста полезен, понеже и аз имах големи неприятности по храносмилането ( и още не са преодолени напълно, макар напредъкът да е огромен ) , но за бебе не мога да кажа нищо.  :surpris_23:
На твое място бих се свързал с български специалисти, защото в ЕС системата е доста сложна  а и твърде медикализирана, компютризирана, а най-точната дума даже е "макдоналдизирана"  tooth .  ( поддържам връзка с доста хора в чужбина, оплакват се здраво  :-\ )
Във Варна съм открил прекрасен специалист и човек ( това е по-рядко отколкото да изровиш Тракийско съкровище! )
в областта "гастро".  Тя ( това е доцентка) би се съгласила да ти направи консулт  и по телефон/скайп без заплащане. Ако има интерес, ще ми пишеш на ЛС.  
« Последна редакция: 05-09-2016, 10:10:04 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:МОЛЯ ЗА ПОМОЩ - Бебе с рефлукс
« Отговор #21 -: 05-09-2016, 13:39:31 »

Аз съм за Моцарт. Върши добра работа.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:МОЛЯ ЗА ПОМОЩ - Бебе с рефлукс
« Отговор #22 -: 05-09-2016, 21:04:10 »

Между другото Vov, днес пробвах Моцарт от Youtube.Почти веднага заспа. Дори спа един час във мен. И след това се събуди за кратко и пак заспа. Проблема при на е, че при поставяне във леглото 99.9% от случаите се събужда и започва да плаче. Мисля, че се научи, че спането гушнато във мама и най-добре. Или просто има нужда от закрила и утеха.
:Content_14:  :Content_14:

П.п. Изкарването на въздуха незабавно след хранене е много важно.
       Хилядократното повтаряне "обичам те", от сърце, всеки ден, всяка нощ... може да е по-важно от всички останали действия.
       Спането на ръце не е престъпление, особено при необходимост.
       Моцарт и другите бебешки музики изобщо не са между другото.
         :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Troqnovo

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:МОЛЯ ЗА ПОМОЩ - Бебе с рефлукс
« Отговор #23 -: 05-09-2016, 22:58:49 »

Здравей Бате Бино,

Както винаги имаш разумни доводи базирани на придобитият опит и познания. Напълно съм съгласна със теб.
След първият ти пост започнах наистина да се съмнявам, че става въпрос за рефлукс.
Предисторията на нашият проблем е следната. Всичко започна към 6-та седмица след раждането. Майк плачеше непрекъснато през деня и спеше вечер. Грешката, която допуснах беше, че започнах да го храня с часове и без никакво часово разписание. Държах го с часове на ръце, след това на леглото лежеше в скута ми. Започнах да забелязвам, че хълцука често, обилно слюноотделяне и от време на време малко повръщаше. Не беше на фонтан като класическите симпроми на ГЕР. Освен това на памперсите почти винаги имаше  малко изпражнения точно по средата. Вследствие на газове. Поне така предполагах. Започнах да чета в Нет-а за възможните причини за този непрестанен рев. И така реших, че трябва да запишем час при домашният лекар. Описаните от мен симптоми я доведоха до извода, че става въпрос за рефлукс.Каза, че трябва да го храня не повече от 20мин и на не по-малко от 3 часа. Така и направих. Предписани лекарство и ни каза, да го даваме докато симптомите отшумят (1-2 седмици) и така докато детето израсте проблема. Още първият ден, когато му дадох лекарството започна така се извива от болка и крещеше неистово. Аз го държах на ръце и двамата ревяхме.
Започвам да си мисля, че поради факта, че в началото след раждането бях изключително емоционална и стресирана и съм му предала  това си състояние. Не винаги плаче от болка. Много често като го гушна и след малко се успокоява. Тези дни пробвам, това което хората от сайта ме посъветваха. Сега е по-спокоен. Макар, че следобед не знам защо е по-неспокоен и плаче. А вечерта си спи. Събужда се веднъж и след това на сутринта.
Новото тези дни, че докато го храня постоянно му къркорят червата и сякаш не може да си намери удобна поза, докато го храня (последното не го прави при всяко хранене). Предполагам, че има много газове. И миналата седмица понеделник и неделя повърна повече мляко след хранене. Притесняваме това хъркане. Обикновено след нахранване и често се задавя, докато се храни. Не знам дали, защото много бърза или просто когато гърдата е препълнена. Това също ми се случваше в началото често.
Бате Бино, дали не съм се заблудила и да е ставало въпрос за жестоки колики. По времето, когато започна всичко му давах Лефакс(немско лекарство против колики). Мислех си, че облекчава състоянието му. Но не знам дали не е ставало точно обратното.

Наистина не знам как да постъпя.  :'(
Активен

Troqnovo

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:МОЛЯ ЗА ПОМОЩ - Бебе с рефлукс
« Отговор #24 -: 05-09-2016, 23:01:33 »

Здравей Vov,

Аз излизам всеки ден със него. Поне 2-3 пъти. Успява да пости по-малко. И се опитвам да бъда спокойна със него. Така или иначе всеки ден му казвам, че го обичам.
Активен

rossyd

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:МОЛЯ ЗА ПОМОЩ - Бебе с рефлукс
« Отговор #25 -: 06-09-2016, 00:28:35 »

Хъркането е симптом на тих ГЕР, когато част от стомашно съдържимото попадне в трахеята. Ако има рефлукс, ехограф би могъл да покаже, но само в момент на пристъп, тоест не е надеждно изследване. Ако все пак се потвърди диагнозата ( не е страшна) можеш да слагаш малко оризово брашно в кърмата, и да заместиш 1-2 хранения за деня с нея. По добрия според мен вариант, от антирефлуксно АМ. Типично за ГЕР е извиването на тялото на дъга при бебетата,поради попадането на киселини в хранопровода, което може да доведе до изофагит. При синът ми се наложи да го за храним по рано, на 5 месеца. И все пак, щом детето качва добре килограми няма какво да те притеснява толкова. Рядко може при постоянно попадане на храна в трахеята, да се развият бактерии, които да направят бронхит или пневмония. При нас не се е случвало. Спри да употребяваш млечни и месни продукти, както и зелеви бобови, мъхести плодове. Между другото ако допреш ухо до гърдичките на детето, можеш да чуеш течностите, когато се изкачват и слизат по хранопровода, има характерен звук, ако има ГЕР тих.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:МОЛЯ ЗА ПОМОЩ - Бебе с рефлукс
« Отговор #26 -: 06-09-2016, 09:21:41 »

"Наистина не знам как да постъпя. "
Подшушнах ти как - разбери дали има проблем и доколко е страшен  ;) Търси компетентни люде. Общувай с майки. Във фейсбук има такива групи, бгмама също става.

Има интересен феномен:  когато става въпрос за близък човек, нормално е да има емоции , а тогава мозъкът, знаем, "изключва", не може да мисли логично  :pensif_29:  Затова в такива случаи питаме другите, а когато те имат проблем, тогава ние ще казваме за тях :)  


Да, може и колики да са били. Много вероятно. Но и за тях си има натурални средства, билкови чайчета.  

И БЯГАЙ ОТ ВСЯКАКВИ ХИМИЧНИ ЛЕКАРСТВА!  ТЕ са нужни само при спешни, животозастрашаващи ситуации,  Във всички останали случаи задължително ще донесат повече вреда ,отколкото полза!
( поглеждай си от време навреме оня доклад, дето ти пратих  tooth )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Ник

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:МОЛЯ ЗА ПОМОЩ - Бебе с рефлукс
« Отговор #27 -: 26-09-2016, 19:03:32 »

От личен опит искам да ви посъветвам, да опитате нещо съвсем безвредно. Дайте му на това детенце най-обикновен сироп за колики. При подобни обстоятелства на моята дъщеря бяха предписани от най-добрия за времето си доцент по детски болести толкова инжекции, че сърцето не ми позволи да приема това лечение. едно сиропче реши нещата за няколко дни а случаят при мен беше много по-тежък, плача беше свързан с  хлипове чак до посиняване. Щом плаче детето явно има болки но не може да ви каже къде, започнете с най-безобидното.
Активен

Troqnovo

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:МОЛЯ ЗА ПОМОЩ - Бебе с рефлукс
« Отговор #28 -: 12-10-2016, 21:10:57 »

Искам да споделя със вас, че моето малко момченце се чувства много по-добре.  :love_007:
Благодаря на всички, които се включиха по темата. :thankyou:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:МОЛЯ ЗА ПОМОЩ - Бебе с рефлукс
« Отговор #29 -: 12-10-2016, 22:22:06 »

Поздравления!  :flower:
( По някаква случайност пак излязох прав - че бебето няма никакъв рефлукс  :-* )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.057 секунди с 22 запитвания.