Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Бичът Бруксизъм  (Прочетена 6359 пъти)

асен

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Бичът Бруксизъм
« -: 28-11-2016, 14:03:42 »

Здравейте
Имам 2 основни здравословни проблема за решаване – остра форма на нощен бруксизъм водеш изтъркване на зъбната челюст. Вторият е наличие на камъни в жлъчката. Въпроса ми е за първия а именно бруксизма който е бич за хора с податлива нервна система.
 
Предполагам причината е психосоматична/вегет.нервна система, защото се събуждам и с извити ръце навътре като в спазъм/гърч.
Има ли методи и начини за отпускане на нервната система преди и по време на сън, така че постепенно да изчезне и причината за бруксизма.
Другото което исках е да видя какво се случва/как се държи тялото през дълбоката фаза на сън, която би трябвало да е фазата на пълно възстановяване – при мен явно не се възстановява напълно през тази фаза психически организма?

За Бруксизма доста малко знаем, какво помага за да се излекува освен стандартните шини против изтъркване. Или упражнения водещи до умора на челюстта.
За камъните в жлъчката предполагам причината е недоволство, гняв и себеотричане и неприемане, за което също има доста поле за работа и изчистване.
« Последна редакция: 28-11-2016, 14:09:23 от асен »
Активен

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
Re:Бичът Бруксизъм
« Отговор #1 -: 29-11-2016, 13:50:00 »

здравей ...още не съм ходил на такива процедури, но последните дни четох за лечение с апарат СКЕНАР, който би трябвало да е безвреден за човека и въздейства на акупунктурните точки по гръбнака и не само и спомага за самолечението на организма като балансира протичащата в човека енергия там дето минава по меридианите и т.н. доколкото четох - с камъните в бъбреците се справя мн успешно, ама ти пишеш за камъни в жлъчката ...но защо пък не и с тях?! а за бруксизма може би също ще ти окаже добро въздействие ...стига нещата дето пише за апарата да са верни де :) така че ако искаш разгледай из нета какво пише и си прецени дали може да ти помогне!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Бичът Бруксизъм
« Отговор #2 -: 29-11-2016, 22:33:57 »

Асене, не ти ли пошушна някой за какво е много характерен този бруксизъм? :)
ПАРАЗИТИ  ;)

За камъните в жлъчката има достатъчно разнообразни причини, защо си си харесал именно психосоматичните ? :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

асен

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Бичът Бруксизъм
« Отговор #3 -: 30-11-2016, 04:02:06 »

Сега като спомена и си спомням че и друг ми го е казвал, аз също си го мислих за причина, но не го приемах. Ако е това, то съм готов на драстични мерки и промяна. Всъщност това - тези мъки с бруксизма се изострят особено през зимата и продължават откакто се помня. Също при употреба на алкохол сладко  и месо явно им харсва и бруксизма се усилва.
Зеолита може ли да помогне или е слаб за антипаразитно?

Пробвал съм троичатка само преди 2г.  до момента друго нищо -  нито зепер нито друго силно антипаразитно нещо. Ако имаш нещо силно за ударно интензивно прозчистване на гадините - ще съм ти страшно благодарен.
« Последна редакция: 30-11-2016, 04:33:15 от асен »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Бичът Бруксизъм
« Отговор #4 -: 30-11-2016, 10:21:48 »

Привет.
Асене, виж, не е казано , че са именно паразити, просто е една  вероятна причина, която трябва да се проучи.
 Лошото е , че няма достоверни методики за изследването им. ( В България не се правят точните ДНК, имуноферментни изследвания за паразити. Такива се правят из Европа, Москва и другаде. Свестните лекари са наясно, че това е бяло петно в Медицината! Това е последното, което й идва наум ,когато търси причините за някое страдание.. !  )
Имаме 2 яки теми за паразитите, зачети ги. Има и другаде из нета.  Можеш да се запознаеш със симптоматиката при такива нашествия и да потърсиш аналогични симптоми у теб. ( освен бруксизма)
Трудното е , че при различните паразити симптомите също са различни!!
Затова и добрите натуропати препоръчват два пъти годишно! профилактично всеки да прави противопаразитно прочистване!
Има и друго лошо.. :-\
Може да имаме паразити, но не те да са причина за симптомите ни..
Най-трудното нещо в лечителството е да се установят причинно-следствените връзки! Почти невъзможно, защото зад всяка "причина", има друга причина.. ( Например лекарят ще установи виновникът за артрита в коляното ни - стрептококът, кандидата или хламидията са почнали разрушаване на  ставата, обаче преди това там са създадени благоприятни УСЛОВИЯ за тяхното уютно пребиваване. Чревните паразити са се настанили, защото стомашната ни киселина и жлъчните ни сокове не са били в нужната концентрация, че да убият яйцата... А защо не са в нужната концентрация ? - за това пък има отделни причини.. И т.н. )
И тъй като това с причината  е почти загубена кауза,  се кара поред- първо са прави противопаразитно прочистване , после се правят другите видове прочиствания ( особено при хора на възраст! ), прави се един добър релакс на нервите , един добър курс на вода или сокове.. и ако все още стои проблема, чак тогава се умува  какво още би могло  да  бъде  причина.   Това още Авицена го е дал като класическа универсална методика, но кой да го слуша..  tooth Само си кръщават аптеките на негово име   tooth

Зеолита е слаб, има други много по-силни билки и препарати.
И само тройчатката не е достатъчна.
Ето тук давам линк към противопаразитната дневна програма в един Биоцентър в Крим.  ( Не този, в който съм бил аз навремето, този е друг, но методиката е аналогична )
Най-долу в страницата има таблица за прилаганите цярове:
http://biocentr.org/protivoparazitarnaya-terapiya.html
Не бързай , проучи внимателно тази насока.
Ако решиш, ще ти кажа вече какво има при мен като препарати и какво още може да се включи. Няма нищо ново, за всичко е разказвано тук във форума.   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

асен

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Бичът Бруксизъм
« Отговор #5 -: 05-12-2016, 14:36:47 »

Като евентуални причини за бруксизма

- паразити - най-вероятна засега
- остеохондроза на гр. стълб - установена - имах и възпален нерв който лукевах с мелбек и подобни инжекции
- дистония на вегетат. нервна система  - при обща отпадналост или психическо напрежение имам кризи с болки в стомаха /диафрагмата студена пот и много  ниско кръвно налягане с почти загуба на съзнание/
Активен

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
Re:Бичът Бруксизъм
« Отговор #6 -: 05-12-2016, 23:15:10 »

...и с каква цел ги изреждаш тия причини? Мислиш ли да правиш нещо по въпроса да ги премахваш и какво? ..или ще търсиш да допълваш с още причини списъка си :surpris_23:
Активен

асен

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Бичът Бруксизъм
« Отговор #7 -: 06-12-2016, 09:54:43 »

Смятам ада работя върху тези причини като ги изключвам една по една, тоест да екпериментирам със себе си, а ако стигна до излекуване на бруксизма да споделя опита си с останалите. Това е основен здравословен проблем при младите и средна възраст и стоматолозите го знаят много добре, но пък те нямат интерес да излекуват пациентите си, знае се защо - това не е в техен интерес.
Активен

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
Re:Бичът Бруксизъм
« Отговор #8 -: 06-12-2016, 13:26:13 »

само да не мине времето ти в смятане ..иначе добре звучи, успех :pensif_29: :weight_lift: :whistling2 - emotloader:
Активен

асен

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Бичът Бруксизъм
« Отговор #9 -: 07-12-2016, 15:41:56 »

"Яйцата биват атакувани в стомаха не от имунната система, не от солната киселина , а от жлъчните сокове (които са алкални)   ,  и които са много по-агресивни за нашествениците"

Ако това което е казано вярно, то има връзка между хората с неработещи жлъчни мехури т.е. тези които не произвеждат достатъчно жлъчен сок и хората със силно изразен бруксизъм. Тоест тези хора нормално имат и голямо количество паразити, освен неработеща жлъчка и недостатъчно количество жлъчен сок.

Нефункц. Жлъчка - малко или никакъв жл.сок - голямо колич паразити- силно изразен бруксизъм.

Не знам доколко е вярно но звучи логично. Вие как мислите?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Бичът Бруксизъм
« Отговор #10 -: 08-12-2016, 10:16:44 »

И е вярно,  И е логично, Асене :)
Само с една лека поправка, тоест , с две  :)

1. "Нефункционирането" на жлъчният  мехур се изразява не с намалено количество жлъчка, а с изстрелването й в неподходящият момент. ( това се нарича дискинезия - нарушена моторика на мехура- отделя когато си поиска и колкото си поиска )  Но най-вече - на неподходящото място!  ;) Вместо да се отдели в дванадесетопръстника, алкалният жлъчен  сок попада в стомаха , където се среща със стомашната киселина. Какво става когато киселина се срещне с основа? Правилно -ВЗАИМНА  НЕУТРАЛИЗАЦИЯ. Така се отслабва действието и на двете!
 Дискинезията е първи проблем ( със сложни причини) , а отделянето в грешната посока ( тоест - в стомаха)  - отделен, втори проблем. Вторият се причинява от недобре работещ пилор ( клапанът м-у стомаха и дванадесетопръстника) . За неговото нефункциониране причините са не по-малко комплексни и сложни..
Това е много често срещана патология! И много трудна за оправяне! Но хората не са запознати  с този проблем, ( огромната част от гастритите имат за причина именно незатваряне на пилора!! )  докторите - също не му обръщат внимание, защото малцина от тях въобще се стремят да изяснят каквото и да било..   tooth  ( това ни е ясно :) Все бързат да напишат рецептата и да влезе следващият  tooth)
Дали е в ред пилора може да се установи само с помощта на 24 часова PH метрия. ( сонда в стомаха )
А за възстановяване на работата му, като че ли най-ефективното  и супер оригинално решение принадлежи на знаменитият Б. Болотов.

Допълнителна причина  може да бъде и самото качество на жлъчният сок, който се произвежда в черния дроб.  

2. Дали жлъчните сокове са по-важни срещу паразитите  или стомашната киселина , това е трудно да се каже. И двете са важни, защото в тази извънредно сложно устроена  храносмилателна система  нарушената функция в който и да е неин дял задължително се отразява на работата на следващите дялове!
 
« Последна редакция: 08-12-2016, 10:29:03 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.066 секунди с 23 запитвания.