Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Холотропно дишане (Ребъртинг)  (Прочетена 23716 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Холотропно дишане (Ребъртинг)
« Отговор #20 -: 07-04-2013, 19:03:05 »

 Не знам , Теди. Ако се събере групичка може и да намалят. Гледам,  че за 14 дни си е пак  1400лв. ( както беше и преди 5 години) Но в тази цена се включва всичко - и едене, и пребиваване в  приятна обстановка, и всичките препарати ,дето се пият през 20 мин. Но най-ценното е , че остава приятен спомен за цял живот! ( "Никакви пари не са прекалено много за някое ново усещане "- О. Уайлд :) )
 Докторът е невероятен ( много мил, а и можеш да го накъсаш от въпроси , изобщо не му пречи  :D ) , сприятеляваш се моментално с всички "колеги" -руснаците са супер сърцати и чудесни за компания, наоколо е само красота  (https://www.google.bg/search?q=%D0%9A%D1%80%D1%8B%D0%BC&hl=bg&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=I6ZhUcXAN8PTtAat-IGQAw&ved=0CEYQsAQ&biw=1217&bih=698  )
Ако  може да се отделят тези пари, гарантирам, че няма по-оптимален вариант  за съчетаване на полезен с приятен отдих! ( Естествено , за хора от нашата порода де ..  tooth )

(После ще го преместим в темата за паразитите. Някой може и да се заинтригува.)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vik

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Холотропно дишане (Ребъртинг)
« Отговор #21 -: 12-02-2014, 11:07:10 »

Ас съм го пробвал :)
един път преди 7 години, съвсем случайно ми се предложи и аз се навих без да му мисля, за втори не събрах смелост, по ред причини..

Прави се задължително под наблюдение на "специалист" за да те извади от състоянието на транс по подходящ начин - иначе наистина можеш да получиш увреждания !
Уникално състояние е - не може с прости думи да се опише, още повече от един път практика!
Запомнил съм само, зверското изтръпване на крайниците и мощните вибрации в тялото и  мисълта ми, която летеше без спир във всички посоки - така било при "начинаещите" после можело да се канализира и твърдят, че в това състояние можеш да постигнеш и направиш невероятни неща с тялото си и духът !

До колкото знам има специализирани групи, които го практикуват, но къде и как не съм се интересувал...
Активен

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Холотропно дишане (Ребъртинг)
« Отговор #22 -: 03-03-2014, 19:35:50 »

Двама от най-добрите ми приятели ходят често,ето това е било наскоро в Русе https://www.facebook.com/photo.php?fbid=600775756660021&set=gm.1416603775252693&type=1&theater
Активен

асен

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Холотропно дишане (Ребъртинг)
« Отговор #23 -: 29-11-2016, 09:21:19 »

Личното ми преживяване от Холотропното дишане бих разделил на физическо и психическо.
Изпълнява се в легнало положение с превръзка на очите  одеало върху постелка и възглавничка за удобство.
Физическото чувство по време на дишането при мен беше изтръпване на ръцете и краката и изтръпване със схващане на устата от интензитета на дишането.

Доста трудно е в началото да поддържаш ритъма подаван от фасилитаторите без пауза във вдишване и издишване и някои се отказаха или се уплашиха от първите физич.усещания.

При мен започнаха да излизат сълзи тялото да се тресе от конвулсиите от плача и стягането и отпускане на различни части от тялото. Усещането беше и за освобождаване на психически и емоционални натрупвания като някакво емоционално пречистване на това което си събирал и задържал вътре в себе си до момента в живота си.
Фасилитатора постепено те води да намалиш ритъма и се да успокоиш дишането за да излезеш от състоянието.

Накроя лежиш изтощен в покой известна време без да ставаш и чустваш жажда.  
« Последна редакция: 29-11-2016, 09:23:48 от асен »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Холотропно дишане (Ребъртинг)
« Отговор #24 -: 29-11-2016, 11:15:32 »

Внимавай, без да искаш, да не се пристрастиш към тези нови усещания, Асене :)
Всяко ново усещане зарибява , без значение дали е постигнато чрез някаква методика или някаква субстанция :)
То  на това се и разчита - да отиваш пак  и да плащаш .. ;)   ( редовният клиент е най-добрият клиент   :thankyou: )
Имай едно наум и за тези "емоционални пречиствания", които  ти ги пропагандира методът :)
ФИЗИОЛОГИЧНО емоциите имат за цел да предизвикат засилена хормонална дейност СЕГА. В момента , в който са възникнали. ( за да доставят необходимата за момента свръхенергия за бой или за бягство )
И разрушаващото им действие (  най-вече на отделящият се от надбъбреците  кортизол) се случва също СЕГА ! Тоест, ПОСЛЕ , (в края на седмицата или на месеца ) вече няма голям смисъл да се мъчиш да неутрализирваш вредният им ефект, защото е късно :)  
За да не се натрупва вреден ефект от лоши емоции, трябва да се действа НА МОМЕНТА.  ;)
Има само 3 варианта за това
 - чрез пот ( спорт или тежка физическа работа)
 - чрез  сълзи ( да се "изплаче", но на момента! )
 - чрез урина ( да се засили уринообразуването и така да се изведат отпадъците , образувани от стреса)

И още - при холотропното дишане  УСЕЩАНЕТО  за емоционално пречистване дали не е само усещане?  ;)
Имам приятел в София, който се беше също запалил по това дишане. Веднъж го заразпитвах настойчиво - за какво точно му помага този метод, какво му балансира, хармонизира, изчиства..
Той доста  се изпоти ,докато се опитваше да го изясни и за себе си, като накрая и двамата достигнахме до истината - човекът просто има потребност да ходи на тези сеанси  tooth
( точно както има потребност да изпива по 10-15 бири дневно :) )
« Последна редакция: 29-11-2016, 11:55:20 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

асен

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Холотропно дишане (Ребъртинг)
« Отговор #25 -: 29-11-2016, 13:23:09 »

Да така е, спомена за нещо силно изживяно действа като наркотик. А това беше най-силното и разтърсващо към оня момент за мен. Не съм повтарял, но действа енергизиращо и се чувстваш някак по-лек. Единият от фасилитаторите също ми каза, че съм имал още неща за изчистване. Друго момче пък ме посъветва да се "заземя" след дишането и ми каза че е възможно да имам също такива разтърсващи сънища.
В началото си спомням, че се подписваха декларации, че не страдаме от шизофрения и други психически разстройства.

Ще се възползвам от съветите ти, като форма на пречистване на емоциите.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.123 секунди с 22 запитвания.