Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Теч на лимфна течност от рани на краката  (Прочетена 27841 пъти)

Веселко

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

   Здаравейте, аз съм най новият потребител на сайта и спешно се нуждая от помощ!
Майка ми е на 91 години и вседствие на сърдечна недостатъчност /поне така твърдят лекарите/ краката й отичат и се образуват хематоми и мехури като от изгорено пълни с течност. Кожата й е много изтъняла и при най-лекото одраскване се получават рани които не заздравяват и от които непрекъснато тече лимфна течност / продължава певеч от месец /. Правя превръзки по няколко пъти на ден  с "Риванол", "Йодасепт" и .......  всичко каквото са ми препоръчали лекарите, но няма ефект.
   Благодаря, за отделеното време!
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

Веселко, добре дошъл във форума!
От това, което пишеш, стигам до извода, че нещата са почти еднопосочни - извинявай, че съм толкова директен, но не мисля, че мога да те залъгвам. Майка ти е много вероятно да има сърдечна недостатъчност - това е диагноза, която почти еднозначно може да се установи. При такава диагноза не е странно, че прави отоци. Също не е странно, че на 91 години кожата е изтъняла - липсва колаген. При хората, живеещи според масовите стандарти, това е неизбежен процес. В комбинация със сърдечния проблем, нещата - за мен лично -  трудно биха могли да бъдат други. И все пак - какво може да се опита (без каквито и да било гаранции за успех)?
Няколко неща: смрадлика - компреси/лапи, водорасли хлорела и АФА (най-добре в комбинация - на прах или таблетки/капсули), сребърна вода - вътрешен прием и външно третиране на раните. Откровено казано, не мисля, че ще има кой знае какъв ефект, но може да се пробва. В посока билки може да се мисли още.
Другите съфорумци може да препоръчат и други неща. Но в твоя случай не очаквай кой знае какви резултати - на тази възраст организмът няма достатъчно потенциал за възстановяване (без да броим някои изключения).
Активен

analizator

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94

Привет Веселко! Shofilef правилно ти е описал състоянието на твоята майка. Трудно лечими са раните на толкова възрастни хора но надежада има. От моите наблюдения раните на толкова възрастни хора като твоята майка благоприятно се повлияват с лечение с хума или другото и име е лечебна глина. Ето информация за твоята майка
Активен
Първият признак на състаряването е да мислиш повече за миналото отколкото за бъдещето! Децата мислят за бъдещето!
"Анализатор"

analizator

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94
Активен
Първият признак на състаряването е да мислиш повече за миналото отколкото за бъдещето! Децата мислят за бъдещето!
"Анализатор"

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Не стряскайте жената с такива диагнози. И на мен така ми оттичат ходилата лятно време и кожата изтънява. Обикновено гледам да понамаля солта за да не задържам толкова течности и нещата малко по малко се оправят. Понякога съм разтривал с лед подутите места, но гледам да не е върху изтъняла кожа. Колагена се образува при стоене на слънце (естествено не в най-големите жеги).
Добре е да се носят проветриви обувки, защото овлажняването на изтънялата кожа може да я подсече и възпрепятства възстановяването.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

igochev

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8

   Здаравейте, аз съм най новият потребител на сайта и спешно се нуждая от помощ!
Майка ми е на 91 години и вседствие на сърдечна недостатъчност /поне така твърдят лекарите/ краката й отичат и се образуват хематоми и мехури като от изгорено пълни с течност. Кожата й е много изтъняла и при най-лекото одраскване се получават рани които не заздравяват и от които непрекъснато тече лимфна течност / продължава певеч от месец /. Правя превръзки по няколко пъти на ден  с "Риванол", "Йодасепт" и .......  всичко каквото са ми препоръчали лекарите, но няма ефект.
   Благодаря, за отделеното време!
сутрешната урина се изпива /още по-добре и следващите/; два пъти на ден - чаена чаша гореща вода с равна кафяна лъжичка сода - разбърква се до разтваряне и се изпива, докато е топло; а за компреси - пак урина, но вече стара /поне на няколко часа/; освен това - сутрин обед вечер, чай от котешка стъпка /има я в почти всяка билкова аптека, но задължително се поинтересувай за доказани такива /т.е. такива, които държат на произхода на билките, които препродават, ане купуват косеното от циганите, покрай главните пътища, както правят 99% от т.нар. билкови аптеки/ - за майка ти - 1-2 с.л., пълни, в 400-500 мл вода - 3-4 мин да поври леко и е готово; при повърхностни ракови образувания /вероятно е да има вече такива - мажете с йод от аптеката - много пъти на ден /20-30/; възможно повече движение - разходка, разбира се; никакво залежаване, по възможност;
Активен
Девизът на природната хигиена е: "На 40 години чо¬век или е лекар сам на себе си или — глупак".

Ви11

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

Здравейте!
Искам да попитам нещо!
Баба ми си е обелила рана на крака. От там се е получила дупка, от която тече вода! Постоянно водата мокри чорапите и леглото й!!! :-\
МОЛЯ ВИ, ПОМОГНЕТЕ МИ!!! :)
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494

Вземете смрадлика и свинска мас - произволни количества.Стопете мазнината и запържете вътре смрадликата / тетра / , да престои така 1 нощ.На другият ден стоплете на котлона и топлата мазнина прецедете през тензух.Мажете с този мехлем болното място.Може да се смесят също и други билки към смрадликата - жълт кантарион, живовляк и невен.
Поздрави !
Активен
 

Страницата е създадена за 0.064 секунди с 23 запитвания.