Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Въпрос относно натурални витамини  (Прочетена 3182 пъти)

delux

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Здравейте на всички,

Имам нужда от съвет какви мултивитамини да избера.Задължително искам да са от естествени източници ,и да съдържат всичко нужно в правилна дозировка.

От БГ магазините се насочих към тези(ако е проблем и се счита за реклама,,моля модератора да изтрие линковете):

http://apteka.framar.bg/30015889/%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D0%B9%D0%B2-%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB-1-%D0%B3%D1%80-30-nature-39s-way

и тези

http://www.zoya.bg/%D0%9A%D0%B0%D0%BF%D1%81%D1%83%D0%BB%D0%B8-%D0%9C%D1%83%D0%BB%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D0%B8-%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%B8.3381

Ще съм благодарен,ако някой даде отзиви за тях, или  ме насочи към други.Тези дни ще си поръчвам тези Омега 3 от iherb,така че може да ме насочите и към качествен продукт от техния сайт:

http://eu.iherb.com/madre-labs-omega-800-1000-mg-30-fish-gelatin-softgels/65844

Поздрави!

« Последна редакция: 22-01-2017, 00:36:56 от delux »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Въпрос относно натурални витамини
« Отговор #1 -: 22-01-2017, 09:26:18 »

Здравей, Делукс.
Хубаво си решил( решила) , но задачата е с доста повишена трудност :)
Първо,   да съдържат "всичко необходимо  в правилната дозировка"  е мисия невъзможна, защото тези неща си ги знае само организмът.  ;) Ние можем само да предполагаме :) А и всичко е индивидуално.
Второ, за такива продукти не разчитай на отзиви. (Тези неща няма как да се усетят субективно )

Първите витаминки, които си посочил, не са натурални. :( ( Чети внимателно етикета  ;))
Вторите изглеждат  да са, но съдържанието на витамините е нищожно. Вит С  е напр. 25 мг. в 1 капсула. Ще ти трябват 2 опаковки (60 капс. ) за да докараш дневната доза :) ( реалната дневна не е 60 мг ,както го дава СЗО .Като цяло, интересна организация е това  :))  
Аз също съм се интересувал, но хубавите продукти са скъпи и трябва все от отвън да се поръчва.
Ако нацелиш нещо друго интересно, споделяй.  

Освен това, знам че няма да ти хареса каквото ще ти кажа, ( то и на мен не ми харесва  tooth ) но за съжаление истината е , че винаги когато става въпрос за "3 в 1" , "5 в 1".. "всичко в едно" - това е компромис! ( за удобството ) Ето например, в този минерален комплекс се набляга на желязо, молибден, кобалт и т.н елементи, които почти никога не са в недостиг а и не са толкова важни. Докато това, което е наистина важно - вит С, силиций, йод..те са в малки количества  :-\
« Последна редакция: 22-01-2017, 10:29:27 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Въпрос относно натурални витамини
« Отговор #2 -: 22-01-2017, 12:23:41 »

Пресни плодове, зеленчуци, изкиснати, покълнали ядки и семена, слънце, чист въздух, благодарности...
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

delux

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Въпрос относно натурални витамини
« Отговор #3 -: 22-01-2017, 13:47:53 »

Здравей, Делукс.
Хубаво си решил( решила) , но задачата е с доста повишена трудност :)
Първо,   да съдържат "всичко необходимо  в правилната дозировка"  е мисия невъзможна, защото тези неща си ги знае само организмът.  ;) Ние можем само да предполагаме :) А и всичко е индивидуално.
Второ, за такива продукти не разчитай на отзиви. (Тези неща няма как да се усетят субективно )

Първите витаминки, които си посочил, не са натурални. :( ( Чети внимателно етикета  ;))
Вторите изглеждат  да са, но съдържанието на витамините е нищожно. Вит С  е напр. 25 мг. в 1 капсула. Ще ти трябват 2 опаковки (60 капс. ) за да докараш дневната доза :) ( реалната дневна не е 60 мг ,както го дава СЗО .Като цяло, интересна организация е това  :))  
Аз също съм се интересувал, но хубавите продукти са скъпи и трябва все от отвън да се поръчва.
Ако нацелиш нещо друго интересно, споделяй.  

Освен това, знам че няма да ти хареса каквото ще ти кажа, ( то и на мен не ми харесва  tooth ) но за съжаление истината е , че винаги когато става въпрос за "3 в 1" , "5 в 1".. "всичко в едно" - това е компромис! ( за удобството ) Ето например, в този минерален комплекс се набляга на желязо, молибден, кобалт и т.н елементи, които почти никога не са в недостиг а и не са толкова важни. Докато това, което е наистина важно - вит С, силиций, йод..те са в малки количества  :-\

Съгласен съм,че правилната дозировка е индивидуална,всеки организъм има различни дефицити и излишъци на дадени вещества,с които не сме наясно :)
Досега  не съм намерил натурален продукт,който да има добра синергетика и правилни  концентрации на всички витамини и минерали.
Затова не мисля да разчитам само на таблетки,а по-скоро те да бъдат допълнение към правилния хранителен режим.Мисля,че всички ще се съгласите,че в днешно време е трудно да намериш качествени органични плодове и зеленчуци,които да съдържат витамини и минерали с, такава чистота и концентрация,каквито са били по времето на нашите баби и дядовци :)

Първият продукт Алайв както и предполагах отпада,вторият и на мен ми вдъхва повече доверие,но действително съдържанието е нищожно.От друга страна,поне от прочетеното из нашите и чуждестранни форуми,когато витамините са извлечени от естествени източници,а не синтетични няма нужда от толкова големи дози...

Другите витамини,които сега намерих са :

http://www.iherb.com/New-Chapter-Every-Man-s-One-Daily-Multi-72-Tablets/23315

Но и при тях виждам,че някои витамини и минерали,са в недостатъчна концентрация.Цената също е височка,когато не са намалени.

Пресни плодове, зеленчуци, изкиснати, покълнали ядки и семена, слънце, чист въздух, благодарности...
.

Кратко и точно казано :) Съгласен съм с всичко и се опитвам максимално да го спазвам.Последните години се старая да си взимам пресни плодове,зеленчуци,яйчица,пилешко месо,риба и т.н. от близкото село.А в последно време и прясно издоено мляко,което си подквасвам на кисело.
Проблемът е,че имам раздразнено черво(СРДЧ) и не мога да прекалявам с количествата ядки, сурови плодове и зеленчуци.Постепенно увеличавам количествата,за да може организма ми да привикне ,сега се старая да консумирам всеки ден по една салата ,и една- две порции недразнещи плодове,както и ядки.Стремя се да вдигам количествата,но плавно.
Затова и искам да вкарам допълнително витамини и минерали :)

« Последна редакция: 22-01-2017, 14:04:15 от delux »
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Въпрос относно натурални витамини
« Отговор #4 -: 23-01-2017, 15:26:08 »

Но, междувременно, можеш да си излекуваш раздразненото черво и цяла редица други малки и големи изменения.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.085 секунди с 23 запитвания.