Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравословно ли е суровоядството за всички?  (Прочетена 7528 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Миа , ние ти отговаряме на въпросите , но ти продължаваш да питаш все същото  tooth
Явно не си доволна от отговорите и очакваш да ти предложим други   tooth
Но пак мога да се пробвам, имам няколко минути свободни. :)

Защо слагаш алергиите в отделна група? Това са СИГНАЛИ , че нещо не е наред вътре. Точно както и при всички останали т.нар "болести".
Съответно , както и при болестите , така  и при алергиите причините са 1001 , а не само начинът на хранене ;)

На първият въпрос:
 Това че някои нямат алергии, не значи, че нямат  други здравословни проблеми  tooth
 Или , че няма да имат в някакъв бъдещ момент  ;)  
Различно е  - има хора, които издаянват да кажем до 55 в уникално здраве, от нищо не са боледували, но на 55 - прас! Инфаркт. Или друга тежка болест. А има и такива, които постоянно все се оплакват от нещо, все подсмърчат, все накуцват, все се почесват.. , но доживяват до 90 без сериозни патологии.( такъв беше единият ми дядо. Ходеше си на лозе , хапваше си всичко, кръвното му беше 120/80. Блъсна  го камион когато беше на 90, иначе като нищо щеше да отнесе и до 100 )
 
На вторият въпрос:
А какви са тези деца, при които се появяват алергии?  ;)
Родени изкуствено (със сечение) , хранени изкуствено ( сухи млека) , с изкуствен имунитет (ваксинирани 20-30 пъти ! ) , пили по десетина пъти антибиотици и сума още токсични лекарства.., хранещи се най-вече с шоколади и кремчета...
Може ли да се очаква добро здраве при тези условия според теб?

За голямо съжаление , нещата сега са тотално различни! Сравнявам какво беше здравето на моето поколение когато бяхме деца и какво е сега.. Аз не си спомням да съм виждал обриви и алергии нито в детската градина, нито в училище! Само нормалните простуди и шарки. А сега децата боледуват вече дори от старчески болести! В Русия въведоха термина "ювенален артрит" - детски артрит! Инфаркт при младежи! Гастрити, колити, пиелонефрити при деца!, ужас!
Питай някой по-възрастен педиатър ,ако не ми вярваш.   а има и статистики.
Това е истината - такава е цената за  "високоразвитите" общества:  ние ще бъдем по-болни от родителите си , нашите деца ще бъдат по-болни от нас .. А за техните деца не ми се мисли, защото трябва да съм позитивно мислещ :Content_22:
« Последна редакция: 23-04-2017, 22:54:50 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215

Миа , ние ти отговаряме на въпросите , но ти продължаваш да питаш все същото  tooth
Явно не си доволна от отговорите и очакваш да ти предложим други   tooth
Но пак мога да се пробвам, имам няколко минути свободни. :)

Защо слагаш алергиите в отделна група? Това са СИГНАЛИ , че нещо не е наред вътре. Точно както и при всички останали т.нар "болести".
Съответно , както и при болестите , така  и при алергиите причините са 1001 , а не само начинът на хранене ;)

На първият въпрос:
 Това че някои нямат алергии, не значи, че нямат  други здравословни проблеми  tooth
 Или , че няма да имат в някакъв бъдещ момент  ;)  
Различно е  - има хора, които издаянват да кажем до 55 в уникално здраве, от нищо не са боледували, но на 55 - прас! Инфаркт. Или друга тежка болест. А има и такива, които постоянно все се оплакват от нещо, все подсмърчат, все накуцват, все се почесват.. , но доживяват до 90 без сериозни патологии.( такъв беше единият ми дядо. Ходеше си на лозе , хапваше си всичко, кръвното му беше 120/80. Блъсна  го камион когато беше на 90, иначе като нищо щеше да отнесе и до 100 )
 
На вторият въпрос:
А какви са тези деца, при които се появяват алергии?  ;)
Родени изкуствено (със сечение) , хранени изкуствено ( сухи млека) , с изкуствен имунитет (ваксинирани 20-30 пъти ! ) , пили по десетина пъти антибиотици и сума още токсични лекарства.., хранещи се най-вече с шоколади и кремчета...
Може ли да се очаква добро здраве при тези условия според теб?

За голямо съжаление , нещата сега са тотално различни! Сравнявам какво беше здравето на моето поколение когато бяхме деца и какво е сега.. Аз не си спомням да съм виждал обриви и алергии нито в детската градина, нито в училище! Само нормалните простуди и шарки. А сега децата боледуват вече дори от старчески болести! В Русия въведоха термина "ювенален артрит" - детски артрит! Инфаркт при младежи! Гастрити, колити, пиелонефрити при деца!, ужас!
Питай някой по-възрастен педиатър ,ако не ми вярваш.   а има и статистики.
Това е истината - такава е цената за  "високоразвитите" общества:  ние ще бъдем по-болни от родителите си , нашите деца ще бъдат по-болни от нас .. А за техните деца не ми се мисли, защото трябва да съм позитивно мислещ :Content_22:
Да, съгласна съм. Но нали търсим причините за патологиите.
И пак стигаме до факта, че не всички дечица хранещи се с кремчета, сухо мляко и тем подобни, отключват алергии. Както и не всички които се хранят нездравословно и които не се движат, не спортуват ги хващат артрит, подагра и подобни.  :kisss:
От което следва, че хората имат различни гени и различни предразположености. И всеки трябва да се съобразява със своята собствена генетика.  :sorcerer - emotloader:
 Ето, например, суровоядството, е чудесно, здравословно, може би най-здравословният начин на хранене.
Но както виждаме, и то не е панацея за всички заболявания.
Суровите храни, колкото и да са полезни, същевременно могат да действат зле на увредена стомашна лигавица и на хора с язва и други стомашни проблеми. А също и за алергените четох, че когато храната мине термична обработка, тогава намалява силата на алергена.

Със сигурност и методите които препоръчвате с газ, гладолечение, пиене на урина и други гадости, също няма да са ефикасни за всички. Въпреки, че на някой може и да са помогнали. tooth
« Последна редакция: 24-04-2017, 08:30:43 от Mia »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Добре, така да бъде. Гените..
Кажи ми тогава как според теб НА ПРАКТИКА да стане това "съобразяване с гени и предразположености" ? :)
Да ни закачат към някаква машинка, която да ни тества  и да ни извади разпечатка с дневен режим -какво да ядем, колко да работим, какви ваксини да си слагаме  и т.н. Дори да има достоверна такава, мислиш ли, че някой ще се съобрази с нея, докато е още млад и здрав?  tooth

Между другото ,сетих се откъде идва неразбирането  на "хранителните алергии"  ;) Идва от наименованието! Че са ги кръстили "хранителни" .  tooth И съответно хората ги свързват с храните.
Казусът е същият както с "кожните болести" :) Колкото алергиите са "хранителни", толкова и кожните болестите са "кожни" . :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494

Миа,
човек е създаден да търси непрекъснато истината и докато не я намери той не се успокоява.Но Светите отци казват,че тази истина не може да се намери докато човек не получи Божията благодат.А пък това получаване става когато се преминат много и тежки изпитания.
Суровоядството е наистина много полезно и благодатно.Да, пречи когато има язвени кризи.Но тя и готвената храна тогава / при криза / пречи.Имало е моменти при криза когато не мога да приемам нито сурова, нито готвена храна, дори чай и вода ми пречат.Защо е така ? Защото самата болест създава предпоставка за проблеми при прием на всяка храна и течности.
Болестите за жалост се дължат както на преяждане, препиване и всички грехове от този род квалифицирани като " Чревоугодие " така и на други грехове.Аз непрекъснато се срещам с хора и установявам следното : ТЕ НЕ ЗНАЯТ, ЧЕ ТОВА СА ГРЕХОВЕ.ГРЕХОВЕТЕ ГИ ПРИМАТ ЗА НОРМА.И от там е цялата трагедия за всички болести.Пример мога да посоча с леенето на куршум, което е лечение чрез друга сила.Уплахата се лекува не чрез леене на куршум, а чрез молитви и вземане на светена вода.Светената вода и молитвата е от Бога, а леенето на куршум от тъмните сили .Колко хора са наясно с това ?
Аз самата виждам,че храната помага само донякъде.Обаче ако човек се откаже от някой грях в името и за Бога ей тогава може да се оттърве от някоя болест.Писано е " Пост и молитва ".Обаче има и смирение, покаяние, послушание, отказ от собствената воля, прост живот с най - необходимото, отказ от собственост.Ей това са го постигали монасите и Светите отци и затова са и били надарени.
Светите отци , при които навремето , а и сега са ходили много хора са съветвали някои : Ако продължиш с пушенето ще стане това..., ако продължиш да пиеш - това..., ако не се откажеш от някой друг грях ще те сполети това.... и т.н.
Наскоро четох как един старец казва за две жени всичко, които те си мислят по пътя, преди още да са го посетили.И те като им " прочита " мислите остават като втрещени.А на друг човек назовава името на жената, за която трябва да се ожени, както и имената на децата, които ще се родят от този брак.Този човек обаче се оженва за посочената жена, но не кръщава децата си с имената, които му посочва стареца.Децата умират и след тяхната смърт този човек се връща при стареца.Той му казва,че това е Божия воля, той не е изпълнил и не е кръстил децата с тези имена и затова са починали.Така,че когато човек на своя глава проявява непослушание носи и последствията от това.
Трябва да прочетеш такива книги на прозорливи старци.Там причините за болестите са точно и ясно описани - чревоугодие, завист, гордост, блудство, осъждане на ближните и много други грехове и страсти.
Всичко това е причина за нашите несгоди тук на земята.Дори и да спазваме хранителен режим не очистваме ли грехове няма как да се оправим.
Причината за кожните болести, както и за алергиите според мен не са храните, а греховете и вътрешното заболяване на някой орган.Затова за кожните болести и алергии обикновено лек няма.Обаче Светите отци са ги лекували - пред чудотворни мощи, чрез къпане в аязмо с лековити води и т.н.Няма нищо нелечимо.Всичко е лечимо, само човек да се осъзнае, да повярва в Господ и неговата милост и по Божията воля всичко се оправя.Иначе няма как да стане - хем тънем в грехове, хем искаме изцеление.Много важно е, че и децата наследяват греховете на родителите и тези грехове са причини в много случаи за болести на невинни деца.
Така,че ВСЯКА БАЛЕСТ СИ ИМА ПРИЧИНА.Хората като затънали в грехове и страсти не знаят причините и се лутат непрекъснато.А тези болести, които уж са излекувани ако се провокират от някой фактор пак си възобновяват действието.Тоест рецидивират, което показва,че по човешка воля болести не се лекуват.Когато Господ даде запрещение на болестта тогава тя се излекува.Иначе не става.
Поздрави !
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Ели, това за случката с имената на децата идва малко в повечко  :-\  Според мен ,точно тази случка е добре да се спестява , защото предизвиква обратен ефект.

Миа, ако се запознаеш с Аюрведа, ще бъдеш много изненадана, че именно това е "ключът от бараката", който ти търсиш :)  Аюрведа разкрива  именно ИНДИВИДУАЛНИТЕ ни ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНОСТИ, с които трябва да се съобразяваме когато избираме не само  храна , а и въобще начин на живот.
Китайската Медицина също дава редица закономерности , които ако се спазят, ще помогнат на индивида да бъде максимално близко до заложеното от природата.
В този смисъл ти си права ,че бидейки различни ( в някои отношения, не във всички! ) имаме и различни потребности . Но докато изобретят достоверната машинка, спокойно може да ползваме тези двете системи. Обаче, разбира се, само при истински специалисти. Половинчати знания ( каквито имаме ние тук ) в случая не вършат работа.     
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494

Бате Бино,
този случай с имената на децата е описан за да покаже непослушанието на човека и действието му по своя , не по Божия воля.
За жалост и днес е така, защото хората имат този обичай да си мислят,че тяхното мислене е най - правилно.И това, което искат те / т.е. собствената човешка воля / е най . правилно.Обаче самият живот ни подсказва това,че става не точно това, което на нас ни се иска.
Така е и с болестите.Обикновено някои от тях настъпват внезапно и неочаквано.Наскоро даже се зачудихме защо наш колега, за когото знаем,че е радетел на здравословният начин на живот си отиде толкова рано от болест.Значи не всичко се крие в този начин на живот.Има нещо друго, нещо, което ако знаем и спазваме ни осигурява тук на земята щастлив живот.Това е изпълнението на волята Божия за всеки човек.Само,че хората тази воля Божия не я знаят.Никой не им я казва.Ако я знаят трябва да изпълняват безропотно.Именно това изпълнеие ни осигурява щастие и здраве.
Ако човек по своя воля започне да се лекува и не е наясно как точно да постъпи може да попадне и на шарлатани.А много хора понеже не са наясно кое от къде идва стават жертва на други сили, не на Бога и неговото лечение.Самата аз навремето от лечение при екстрасенс си навлякох проблеми.Но е факт,че близо 2 години се влачих без лекарска диагноза.
Така,че хората трябва да знаят,че болестите са изпитания и целта една болест да се даде е различна.Понякога не бива дори да търсим и лечение - ако е угодно на Господ той ще ни покаже пътя.Но ако не е угодно с тази болест ще си стоим цял живот.Ще си я носим, защото така е угодно на Бога да му служим.И нищо, дори Аюрведа няма да ни помогне.Познавам такива хора.Казвам им,че така е угодно на Бога да живеят.Щом не са намерили друг изход и лечение.
Не бива човек в своето любопитство да иска всичко да знае и да разбере.Ние сме земни и грешни.Ако Господ реши ще ни даде това знание, но ако не е негова воля такова знание няма да се даде.
Затова е важно следното, така съветват и Светите отци :
Живей чисто, имай чиста съвест, разкайвай се за грехове и чисти грехове.От там нататък Бог решава кога, какво и дали трябва да ти се даде.
Суровоядството не е панацея.То помага, но само до някъде.Мисля,че и който и да е друг метод в медицината не е панацея.Всичко е в Божиите ръце.Предварително се знае всичко каквото ще се случи в нашия живот.Макар и на нас да не ни се вярва.Сам Господ знае какви болести имаме, какво е лечението им.Ние просто трябва да проучим според мен какви са греховете, какви са страстите.Всеки нека има чиста съвест, да се пази от грехове, а не да не ги знае.Не си ли духовно просветен си духовно заблуден.Духовната заблуда е страшно нещо.За нея Христос казва : Имаш очи, но не виждаш, имаш уши , но не чуваш.Много хора днес нямат духовната просветеност на хората от минали години.И там е разковничето и за многото болести.Истината обикновено е болезнена, обаче няма как.Старецът е казал на този човек,че е проявил непослушание към Божията воля.Искаш или не това е истината.Но ти дали ще е приемеш си е твоя отговорност.И днес много хора си живеят по своя воля и разбирания.Нямат духовен наставник и там е цялата трагедия на човека.Той се уповава само и единствено на своят начин на мислене.
За болестите нещата стоят по същият начин.Хората се лутат, не знаят къде е причината за дадена болест.А Светите отци съветват : Вгледай се в себе си !
Ето още 1 пример - една жена отива при един старец и му казва колко лошо четат и пеят в църквата, когато тя се е молила.А той и казва : Ти ако истински се молеше нямаше да разбереш колко лошо четат или се молят , защото щеше да си вглъбена в молитва.Това е истината, тази жена едва ли е харесала това , което и казват.Но това е истината.Ако я приеме ще се поправи, ако не ще си остане същата.
Ей това е нашата трагедия - не си чистим греховете, защото не ги и знаем.А голяма част от болестите са просто грехове.От там се получават.Преяждането само по себе си е грях и то води до болест, пушенето, пиенето.Даже наскоро четох,че в тяло с наднормено тегло Святият дух не се вселява.
Тези велики руски старци са минали толкова изпитания и наистина дават съвети как да живеем, как да пазим здравето си.А то всичко си е свързано, здраве без очистване на грехове няма.
Поздрави !
Активен

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201

Ели, според мен няма грешници и праведни- има научили и ненаучили своя житейски урок, затова всички заплахи, с които ни плашат от религиите, че грешниците ще горят в ада, са меко казано неуместни...защото самият Ад и Рай са си тука на земята.....Има да си учим,  да си учим ненаучените уроци....до второ и трето Пришествие.
Това дето си го написала "Вгледай се в себе си" е най-трудното нещо на този свят, защото най-лесното е да съдим другите за нашите грешки, недостатъци и болести.
В тази връзка днес прочетох  това, което много добре обяснява тази ситуация.

"— Аз имам план.
(Господ се дави от смях.)
— Защо се смееш?
— Защото знам, че имаш план.
— Аде, бе?
— М-м, а откъде мислиш, че се е взел тоя план?
— Ти ли стоиш зад това?
— Да, зад всичко стоя Аз.
— Зад всичко?
— Зад всичко.
— Мислех си, че имам все пак Свободна воля...
— Знам.
— Знаеш?
— Откъде, по-твоему, се е взела тази мисъл в тебе?
— И това?..
— Да, всичко.
— Чакай, чакай...аз съм свободен да избирам! Мога да избера, например, да вярвам в Тебе или да не вярвам.
— Знам – хитро съм го измислил, нали?! На Мен самия ми хареса! Особено обичам момента, когато изменяш вярата си в напълно противоположна.
— Ти си садист?
— Може би, може би... В края на краищата Аз съм твое творение.
— Ти си мое творение? Мислех си, че е обратно – аз съм Твое творение.
— Знам …"

Рам Цзи :Content_22:
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215

Ели, според мен няма грешници и праведни- има научили и ненаучили своя житейски урок, затова всички заплахи, с които ни плашат от религиите, че грешниците ще горят в ада, са меко казано неуместни...защото самият Ад и Рай са си тука на земята.....Има да си учим,  да си учим ненаучените уроци....до второ и трето Пришествие.
:flowers2: :fluretaa: :Content_22: :sorcerer - emotloader:  :Content_14:
« Последна редакция: 24-04-2017, 20:28:58 от Mia »
Активен

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215

Ели, това за случката с имената на децата идва малко в повечко  :-\  Според мен ,точно тази случка е добре да се спестява , защото предизвиква обратен ефект.

Миа, ако се запознаеш с Аюрведа, ще бъдеш много изненадана, че именно това е "ключът от бараката", който ти търсиш :)  Аюрведа разкрива  именно ИНДИВИДУАЛНИТЕ ни ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНОСТИ, с които трябва да се съобразяваме когато избираме не само  храна , а и въобще начин на живот.
Китайската Медицина също дава редица закономерности , които ако се спазят, ще помогнат на индивида да бъде максимално близко до заложеното от природата.
В този смисъл ти си права ,че бидейки различни ( в някои отношения, не във всички! ) имаме и различни потребности . Но докато изобретят достоверната машинка, спокойно може да ползваме тези двете системи. Обаче, разбира се, само при истински специалисти. Половинчати знания ( каквито имаме ние тук ) в случая не вършат работа.    
Ще послушам съветите ти, бате Бино, и ще се заема сериозно да проуча методите на Аюрведа.  :sorcerer - emotloader: :Content_22:
Активен

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215

Добре, така да бъде. Гените..
Кажи ми тогава как според теб НА ПРАКТИКА да стане това "съобразяване с гени и предразположености" ? :)
Да ни закачат към някаква машинка, която да ни тества  и да ни извади разпечатка с дневен режим -какво да ядем, колко да работим, какви ваксини да си слагаме  и т.н. Дори да има достоверна такава, мислиш ли, че някой ще се съобрази с нея, докато е още млад и здрав?  tooth

Не, едва ли някой ще се съобрази, особено ако няма никакви проблеми. Може да се съобрази само този, който е страдал достатъчно.  :love_007:
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494

Миа,
да, вглеждането в себе си и своите недостатъци е най - трудното нещо.Но то е основа за изправлението на нашите грешки и достигане на духовно съвършенство.За това вглеждане в себе си Христос казва ,че трябва да видим най - напред гредата в нашите очи, а след това да виждаме сламката в чуждите очи.Но затова е послушанието, смирението и другите добродетели.За да може човек да се научи на ред, дисциплина и да калява волята си.
Болестта е именно постигане на ред, дисциплина и каляване на волята.Суровоядството също.Болестта се дава именно за това, за да се постигнат някакви цели.
Що се отнася до Раят и Адът - има достатъчно свидетелства на Свети отци и монаси.Те са виждали във видение всичко това, защото са минали много тежки изпитания, калили са воля и вяра.По 40 дни са били без храна и без вода и всичко им е било показано.Да, тук на земята властват 2 сили / добро и зло, Бог и Сатана / обаче всеки е тук на земята също с някаква мисия, някаква цел има неговото рождение.Болестите , които се дават също имат за цел постигане на нещо.Те не са случайно възникнали или случайно дадени.На този свят случайни случайности няма.
Така,че търсенето на лечение е едно, излекуването е съвсем друго нещо.И то става само и единствено по волята Божия.Без волята Божия не е възможно нищо да стане.В този смисъл и суровоядството е някакво изпитание, път, който всеки трябва да премине и то ако е дадено от " ГОРЕ " и от Бога.Не е ли дадено не става.Правят се от много хора само проби, започват и не могат.Те самите си го казват,че не могат да издържат.Това е защото не са калили нито вяра, нито воля.Всичко това изисква наистина много силна вяра, а също и воля.Затова днес много малко хора практикуват чист суров режим.Голяма част от хората подлъгани от фармацията и не разбиращи истинския смисъл на лечението са склонни да опитват все нови и нови лекарства.Без да разбират,че химията повече вреди отколкото помага.
Поздрави !
Активен

Desska

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42

Струва ми се, че и двата процеса са болезнени и на разболяване и на очистване, само, че края е различен.
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494

Да,Деска,
и двата процеса са болезнени - и разболяването, и очистването.Само,че краят е различен.
Поздрави !
Активен
 

Страницата е създадена за 0.09 секунди с 22 запитвания.